Skocz do zawartości
Forum

Dzieci z astmą i cukrzycą


Rekomendowane odpowiedzi

lwiczka123
witam koleżnaki
wczoraj i i przedwczoraj pisalam ale cos nie moglam wyslac
teraz tak witam nowa koleżnake
moja coreczka w wieku 3,5 roku mial ostatni atak a teraz ma 5,5i wtedy mial stwierdzona padaczke uogolniajaca sie u mnie moja pani neurolog powiedzila to samo ze po 2-3 latach jesli nie wystapia ataki to bedzie proba odstawienia lekow 19 lutego mam wizyte i neurologa zobaczymu co powie czy teraz odstawiamy czy za rok
moja wiki bierze convulex w syropie 2 razy dziennie
pocztaki brania lekow jest ciezkie pamietam jak dzis ranna dawke moje corci gdy ja dostala to jiuz nie chcial spac
a moje nie przespane noce kazdej nocy kazdy ruch nawet łóżko przestawilismy tak abym mogla mala widziec ale to minie bedzie lepiej !!!!

u nas tez sie koncza juz ferie teraz jestesmy u mojej mamy do konca tygodnia i do domku

jetem w kropce moja mam chciala by zeby przeprowadzila sie do niej i mieszkala od poniedzialku do [piatku a w sobote zebym jedzila do kusowa moze wiki blizej do szkoly ale tak zyc na walizkach
moj mezulek zanalz blisko nas duza kawalerke kolo domu w ktorym mieszkamy ale sama nie wiem co mam wybrac jestem rozdarta najlepiej chciala bym w miescie a tu to mnie narazie niestac na wynajem

6 lutego ide do gon. i chyba wtedy bedzie wiadomo czy chlopak czy dziewucha
troszke sie boja o mojego maluszka nie wiedzac ze jestem w ciazy bralam tyle lekow nawet popalilam sobie troszke ale mam nadzieje ze bedzie wszytsko ok

pozdrawim was serdecznie
Kochana nie wiem co ci napisac jesli chodzi o mieszkanie-kurcze trudna sprawa...tak troszke dziwnie mieszkac w ciaglych rozjazdach...wiez teraz jeszcze dzidzia w brzuszku ale pozniej tez bedziesz musiala tak jezdzic z maluszkiem? a z drugiej strony nie ma jak u mamy:)

Dzidzia bedzie zdrowa i sie nie zadreczaj:)

Odnośnik do komentarza

ELITA wesolo nie masz ale jak juz tyle przeszlas to dasz rade:) ciagle to pisze ale musisz w to uwierzyc:)
Jesli chodzi o telewizjie to sa rozne opinie na ten temat. nam tez mowiono ze zakaz tv,komputera,kina-bo takie "wrazenia" moga wywolac atak ale tak naprawde nie jestesmy w stanie tego spelnic,musielibysmy pozbyc sie telewizora.( u mnie moze mam latwiej bo oboje choruja na te same choroby i u nas ogulnie jakos latwiej wszystko znosza) telewizor ogladaja ale tylko do poludnia np.pol godzinki rano(akurat przy inhalacjiach) i pozniej jakas bajke ale tylko na mini-mini. tak zeby przez reszte dnia mozg odreagowal wrazenia z tv.ale jesli mieli atak w nocy to nastepnego dnia nie ogladaja wogule.a nikelodion wogule mamy skasowany.
wiez jesli chodzi o rodzine to akurat moi rozumieja i nawet jak jestesmy np u mojego brata to on automatycznie wylancza telewizor zeby ich nie korcic:) choc jak moj Szymek poszedl do zerowki to na poczatku wypytywal sie o ten nikelodion bo chlopcy w klasie np bawili sie w jakas bajke wlasnie z nikelodion lub o niej mowili a on stal z boku bo nie wiedzial o co im chodzi ale jakos spokojem mu wytlumaczylismy i teraz sie nie buntuje.
dobrze ze pania psycholog macie w porzadku.wiez wielu ludzi mysli ze jak dzieci choruja przewlekle to zaraz musza byc opoznione a nasze dzieci sa dowodem ze sa jeszcze madrzejsze niz niektore zdrowe dzieci:):) a rozpieszczeniem sie nie przejmuj:) ciekawe czy ona swoich dzieci nie rozpieszcza:)
j

Odnośnik do komentarza

po 2 ataku chirirg zakazal ogladnia jej tv po podejrzewal epilepsje a jaktrafilam za 3 razem na oddzial neurologiczny to ta tv jest w kazdej sali i w świetlicy ogolnodostepny zakaz ogladania jest gdy jest jakis tam typ padaczki pani doktor mi tumaczylam ze dziecko moze dostac nawet ataku jadeac autem gdy miga swialo . ja dzis jade do siebie bo w poniedzialek do szkioly wiki musi isc masakra jakas zeby 5 latek musial chodzic do zerowki
no dzos moj maz bedzie gadac z wlascicielami troszke bym chcial tamj isc moze blisko tesciowej ale nik mi w gary nie bedzie zagladal a ni mowil co mam postprzatane a co nie

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
po 2 ataku chirirg zakazal ogladnia jej tv po podejrzewal epilepsje a jaktrafilam za 3 razem na oddzial neurologiczny to ta tv jest w kazdej sali i w świetlicy ogolnodostepny zakaz ogladania jest gdy jest jakis tam typ padaczki pani doktor mi tumaczylam ze dziecko moze dostac nawet ataku jadeac autem gdy miga swialo . ja dzis jade do siebie bo w poniedzialek do szkioly wiki musi isc masakra jakas zeby 5 latek musial chodzic do zerowki
no dzos moj maz bedzie gadac z wlascicielami troszke bym chcial tamj isc moze blisko tesciowej ale nik mi w gary nie bedzie zagladal a ni mowil co mam postprzatane a co nie

no z tym tv to fakt nie udaje sie calkiem wyeliminowac:( pediatra kaze wogole zrezygnowac bo od niego sie glupieje zreszta nasza lekarka to ma opinie histreyczki bo nie wolno dzieciom danonkow niewolno kanapki z czekolada nie wolno frytek itp. i tylko owsianke polskie jablka itp. ale doceniam to ze jest dokladna i dmucha na zimne a to ze trzeba wysluchac swoje to co innego. u nas tv tez wywoluje napdmiar stereotypii powinna miec spokoj i sie wyciszac a tv powoduje u niej podniecenie i potrafi miec takie ataki stereotypii co pare sekund.

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
po 2 ataku chirirg zakazal ogladnia jej tv po podejrzewal epilepsje a jaktrafilam za 3 razem na oddzial neurologiczny to ta tv jest w kazdej sali i w świetlicy ogolnodostepny zakaz ogladania jest gdy jest jakis tam typ padaczki pani doktor mi tumaczylam ze dziecko moze dostac nawet ataku jadeac autem gdy miga swialo . ja dzis jade do siebie bo w poniedzialek do szkioly wiki musi isc masakra jakas zeby 5 latek musial chodzic do zerowki
no dzos moj maz bedzie gadac z wlascicielami troszke bym chcial tamj isc moze blisko tesciowej ale nik mi w gary nie bedzie zagladal a ni mowil co mam postprzatane a co nie

wlasnie bo tv w szpitalach jest praktycznie na kazdej sali i w swietlicach.jak na sali lezy 2-3 dzieci a tylko nasze ma padaczke to jak je uchronic mamy zeby nie ogladali jak tamte ogladaja? a cudzym dziecia przeciez nie zakazemy ogladac? tak samo dziecko moze dostac ataku np.w centrach handlowych( swiecace witryny,halas),w kinie,w szkole, na spacerze,kiedy uslyszy nagly krzyk czyli kochane wszystko moze go wywolac:(
oj wspolczuje ci tego jezdzenia ale masz racjie chociaz swobodnie sie polozysz i nikt ci w garki nie bedzie zagladac:):)

Odnośnik do komentarza

elita82
lwiczka123
po 2 ataku chirirg zakazal ogladnia jej tv po podejrzewal epilepsje a jaktrafilam za 3 razem na oddzial neurologiczny to ta tv jest w kazdej sali i w świetlicy ogolnodostepny zakaz ogladania jest gdy jest jakis tam typ padaczki pani doktor mi tumaczylam ze dziecko moze dostac nawet ataku jadeac autem gdy miga swialo . ja dzis jade do siebie bo w poniedzialek do szkioly wiki musi isc masakra jakas zeby 5 latek musial chodzic do zerowki
no dzos moj maz bedzie gadac z wlascicielami troszke bym chcial tamj isc moze blisko tesciowej ale nik mi w gary nie bedzie zagladal a ni mowil co mam postprzatane a co nie

no z tym tv to fakt nie udaje sie calkiem wyeliminowac:( pediatra kaze wogole zrezygnowac bo od niego sie glupieje zreszta nasza lekarka to ma opinie histreyczki bo nie wolno dzieciom danonkow niewolno kanapki z czekolada nie wolno frytek itp. i tylko owsianke polskie jablka itp. ale doceniam to ze jest dokladna i dmucha na zimne a to ze trzeba wysluchac swoje to co innego. u nas tv tez wywoluje napdmiar stereotypii powinna miec spokoj i sie wyciszac a tv powoduje u niej podniecenie i potrafi miec takie ataki stereotypii co pare sekund.

lekarze zawsze wiedza wszystko najlepiej:) kochana gdybym tak stu procentowo slychala lekarzy to moje dzici ze swoimi chorobami to powinni byc w kloszu i tylko na wodzie i to tylko mineralnej:) smutne ale prawdziwe:) ale masz racjie lepiej jak lekarz jest panikarzem i odrazu o wszystkim mowi i przestrzega niz taki co olewa wszystko i wszystkich.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Hej :)
Ja byłam w czwartek u gin i widziałam swoją fasolinkę,już ma 16mm :)
Serduszko już pięknie bije i powoli przybiera kształt człowieczka :)

Super, super, super, super:):):):) oj dzidzia juz spora haha:):)
to prawda ze przy kolejnych ciazach jak np u ciebie to tak samo sie wszysko przezywa na nowo?przepraszam ze pytam ale ciekawosc:)
A jak sie czujesz? jak maz?

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
IWA23
Hej :)
Ja byłam w czwartek u gin i widziałam swoją fasolinkę,już ma 16mm :)
Serduszko już pięknie bije i powoli przybiera kształt człowieczka :)

Super, super, super, super:):):):) oj dzidzia juz spora haha:):)
to prawda ze przy kolejnych ciazach jak np u ciebie to tak samo sie wszysko przezywa na nowo?przepraszam ze pytam ale ciekawosc:)
A jak sie czujesz? jak maz?

Mąż spoko oswoił się i jest nawet fajnie,praktycznie przejął moje obowiązki bo ja jestem nie do życia głównie leżę w łóżku,to jedyny sposób aby mnie nie mdliło.
Z przeżywaniem no to powiem ci że przy Hani jakoś wiecej euforii było,teraz jest tak na luzie ale jest lekki strach,że jak już zaszłam w tą ciąże to aby wszystko do końca było cacy,nie jestem nastawiona psychicznie na jakieś niespodzianki.

Odnośnik do komentarza

IWA23
Aneczka23
IWA23
Hej :)
Ja byłam w czwartek u gin i widziałam swoją fasolinkę,już ma 16mm :)
Serduszko już pięknie bije i powoli przybiera kształt człowieczka :)

Super, super, super, super:):):):) oj dzidzia juz spora haha:):)
to prawda ze przy kolejnych ciazach jak np u ciebie to tak samo sie wszysko przezywa na nowo?przepraszam ze pytam ale ciekawosc:)
A jak sie czujesz? jak maz?

Mąż spoko oswoił się i jest nawet fajnie,praktycznie przejął moje obowiązki bo ja jestem nie do życia głównie leżę w łóżku,to jedyny sposób aby mnie nie mdliło.
Z przeżywaniem no to powiem ci że przy Hani jakoś wiecej euforii było,teraz jest tak na luzie ale jest lekki strach,że jak już zaszłam w tą ciąże to aby wszystko do końca było cacy,nie jestem nastawiona psychicznie na jakieś niespodzianki.
Kochana jedyna niespodzianka bedzie plec dzidzi innych nie bedzie:) i ja w to wierze:) poprostu musi byc dobrze i kropka:) dobrze ze twoj maz zrozumial sytuacjie:) kochana lez i odpoczywaj jak najwiecej ale pewnie dzieciaczki tak nie dadza stu procentowo odpoczac?

Odnośnik do komentarza

Aneczka23
IWA23
Aneczka23

Super, super, super, super:):):):) oj dzidzia juz spora haha:):)
to prawda ze przy kolejnych ciazach jak np u ciebie to tak samo sie wszysko przezywa na nowo?przepraszam ze pytam ale ciekawosc:)
A jak sie czujesz? jak maz?

Mąż spoko oswoił się i jest nawet fajnie,praktycznie przejął moje obowiązki bo ja jestem nie do życia głównie leżę w łóżku,to jedyny sposób aby mnie nie mdliło.
Z przeżywaniem no to powiem ci że przy Hani jakoś wiecej euforii było,teraz jest tak na luzie ale jest lekki strach,że jak już zaszłam w tą ciąże to aby wszystko do końca było cacy,nie jestem nastawiona psychicznie na jakieś niespodzianki.
Kochana jedyna niespodzianka bedzie plec dzidzi innych nie bedzie:) i ja w to wierze:) poprostu musi byc dobrze i kropka:) dobrze ze twoj maz zrozumial sytuacjie:) kochana lez i odpoczywaj jak najwiecej ale pewnie dzieciaczki tak nie dadza stu procentowo odpoczac?

Dadzą,jak coś chcą to,zgłaszają się do taty bo on całymi dniami w domu bo bezrobotny,to mogę sobie na te regenerowanie pozwolić :) Chociaż bym wolała czuć się dobrze i porobić coś w domu.

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
a ja sie zastanawiam czy nie mam refukow żołądka
ty to masz dobrze z meżem moj tylko mi pomaga ja zjedzie do domu to znaczy przez jedna dobobe niewiem jak dam rade z 3 dzieci sam

Ale twój pracuje,mój obecnie nie,a on nie lubi siedzieć,więc to dla niego taki pewien rodzaju praca :)
Ja zaś sobie nie wyobrażam jak by on teraz pracował i ja wszystko bym musiala zrobić,chyba by był syf kiła i mogiła :)

Odnośnik do komentarza

ja odkad pamietam jestem sama moj meżulek caly czas tak pracuje ja bym chciala zeby byl czaesciej
A CO do balaganu dobrze piszesz pierwsze 3 miesiace byly ciezkie ciagle sie zle czulam miala napady nerwic maz przyjezdzal do domu i sprzatal wszytko kochany jest
a jak sie czujesz dolegliwosci ciążowe minely i na kiedy masz termin
ja teraz dowiem sie plec dziecka jestm ciekawa

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

lwiczka123
ja odkad pamietam jestem sama moj meżulek caly czas tak pracuje ja bym chciala zeby byl czaesciej
A CO do balaganu dobrze piszesz pierwsze 3 miesiace byly ciezkie ciagle sie zle czulam miala napady nerwic maz przyjezdzal do domu i sprzatal wszytko kochany jest
a jak sie czujesz dolegliwosci ciążowe minely i na kiedy masz termin
ja teraz dowiem sie plec dziecka jestm ciekawa

Dolegliwości są,mam dalej mdłości i chociaż raz dziennie rzygam.
A termin mam na 4 wrzesień.

Odnośnik do komentarza

no wczoraj byłam u lekarza z wiki na bilansie do szkoly wszytko jest ok ale wpisali jej gotowosc do w-f grupa b to znaczy ze moze cwiczyc ale nie maja odniej wymagac wiekszegop wysilku

przyokazji oddalam krew i mocz i poszlam z wiki do dermatologa bo wyskoczyly jesk jakis takie dziwne krostki na plecach i posladkach dostal antybioty w spreju a jak mowie jak nie urok to sra......ka
ja we wtorek jade do ginekologa jestem ciekawa co tam wyczaruje
zatoki mam nadal zawalone splywa mi po gardle i kaszle

wczoraj mialam zebranie w szkole pani zaczela zemna rozmawiac ze ona choruje wiecej niz inne dzieci ze mam ja przyprowadzac nawet jak jest troszke chora ja na to do niej ze nie moge bo kzada wysoka temp moze spowodowac ataki !!!

naj poznie w marcu wyprowadzam sie do mieszkania obok mnie i w tedy bede szukac dalej ale z jednej strony sie ciesze ze nie bede musiala sluchac tesciowej

http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5eug037364.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-60872.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv7306d8v4uc.png

Odnośnik do komentarza

Mogę się chyba dopisać do tego wątku. Milena ma 17 miesięcy. I tydzień temu zakończyła trzeci pobyt szpitalny. Pierwszy - obturacyjne zapalenie oskrzeli, drugi - zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, trzeci - obustronne zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli. Za każdym razem przebiaeg taki sam - jeden dzień gorszego samopoczucia, kaszel, katar, próba wprowadzenia antybiotyku w domu, następnego dnia lub na trzeci dzień już skierowanie do szpitala bo pełne objawy obecne. Poza tymi trzema hospitalizacjami Milena jest okazem zdrowia jak na ironię - nigdy żadnego małego katarku, żadnego kaszlu, gorączki, biegunki, wszystkie noce przespane. Obecnie nowa lekarka zaczęła Milenę leczyć, podejrzewa nadreaktywność oskrzeli na tle alergicznym. Dostaliśmy Ketotifen, Zyrtec, Imunoglukan. Mocno wierzę, że już dobrze będzie.

Odnośnik do komentarza

U nas hmm wracamy do zdrowia
Kacper w poniedziałek miał 40,3 gorączki mało co w szpitalu nie wylądowaliśmy bo mu nie spadała ja tylko sie obawiałam czy nie dostanie napadu
w dyżurze dali nam 2 godziny i jak nie spadnie mamy jechać do szpitala
ale dzięki Bogu zaczęła sie obniża i wszytko sie uspokoiło Mały miał i oskrzela i anginę stad taka wielka gorączka w srode byłam na kontroli i juz wszytko fajnie sie cofało
Mówie wam, z życiu sie tak nie bałam jak w ten poniedziałek
Jutro wraca mą wiec 12 dni będzie z nami a później az do Wielkanocy w pracy :(
jak mnie te wyjazdy denerwuja ale co zrobic u nas w kraju na 4 osobowa r4odzine cięzko zarobic jeszcze jak ma sie kredyt hipoteczny

http://s4.suwaczek.com/200904061762.png
http://s1.suwaczek.com/200607145365.png
http://s4.suwaczek.com/20040731310114.png

Odnośnik do komentarza

anata
Witam.Dzieciaczki były chore w Święta i znowu to samo .Tam myślę ,ze za rok zaszczepię przeciwko grypie.Syn musi szybko się kurować bo 17 mamy wizyty w C.Z.DZ. w Międzylesiu.

Moje dzieci mają astmę i co roku szczepieni na grypę z zalecenia lekarza i tych chorób jest naprawdę mniej,jeśli już jest przeziębienie to domowe sposoby wystarczą.Syn który najgorzej znosił astmę w ciągu zimy miał praktycznie co miesiąc antybiotyk,teraz do tej pory był tylko 1 antybiotyk,jak na niego to jest duży sukces.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...