Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

pola97
Serdecznie nie znosiłam i nadal nie znoszę Dzieci z Bullerbyn. Co za nudna książka...
A czytam od 5 roku życia niemal maniakalnie. Obecnie kończę Poznam sympatycznego Boga Erica Weinera. Dla ciekawych rożnych religii- autor pokazuje nam ich aż 8 i to z bliska, a nie z naukowego punktu widzenia. Co do Chmielewskiej :D właśnie zamówiłam sobie w eksięgarni 28 tomów w wersji słuchowiskowego audiobooka, każdy za... 3.70.

Ze mnie typowy wzrokowiec, wiec audiobooki kompletnie nie w moim stylu. Ale co do Chmielewskiej to też lubię bardzo. Nawet wczoraj w bibliotece wyszperałam jedną, której jeszcze nie czytałam :)

Odnośnik do komentarza

Luis Leante - I pamiętaj, że cię kocham

Historia miłości trwającej trzydzieści lat.
Pewna lekarka, znajduje w kieszeni swej zmarłej pacjentki, stare zdjęcie, na której spostrzega swego ukochanego z młodzieńczych lat. Postanawia wyruszyć i poszukać swej dawnej, zakazanej miłości. Podróż odbywa się przez bezkresną pustynię w warunkach niezwykle ekstremalnych.

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Bez skrupułów Tess Gerritsen.

Pamiętam, że ktoś tu kiedyś chwalił tą autorkę, więc jak tylko zobaczyłam tą książkę u mojej mamy na półce, to zabrałam się do niej bez zastanowienia :) No i nie rozczarowałam się. Fajny styl, książka trzyma w napięciu. W zasadzie są to dwie oddzielne powieści: Z zimną krwią i Czarna loteria.
Pierwsza z nich dość przewidywalna, za to zakończenie drugiej mocno mnie zaskoczyło.

"Z zimną krwią"
Przeżyła… Czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? Gdy porzucona przez narzeczonego, poniżona i zapłakana opuszczała kościół, przy ołtarzu wybuchła bomba.
Początkowo wydawało się, że to dzieło szaleńca niewymierzone w żadną konkretną osobę. Dopiero gdy próbowano zepchnąć jej samochód z drogi, Nina zdała sobie sprawę, że ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć, i to szybko. Krok po korku odkrywa przerażającą prawdę - jej los jest w rękach genialnego szaleńca, który prowadzi grę bez skrupułów.

"Czarna loteria"
To miał być banalny zabieg chirurgiczny, ale pacjentka, pielęgniarka miejscowego szpitala, umarła niespodziewanie na stole operacyjnym. O błąd w sztuce lekarskiej zostaje oskarżona anestezjolog Kate Chesne. Wynajęty przez rodzinę ofiary adwokat, David Ransom, jest całkowicie przekonany o winie Kate i nie wierzy, że padła ofiarą spisku.
Jednak gdy w tajemniczych okolicznościach ginie kolejna pielęgniarka, David zmienia zdanie. Nagle dociera do niego, że morderca wybiera swoje ofiary spośród pracowników szpitala. David zaczyna stawiać te same pytania, na które rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi Kate.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Oopsy Daisy
Daff książki Tess są znakomite.Brakuje mi jeszcze 3 do całej kolekcji.Mam nadzieję że wyjdzie ich jeszcze więcej ;)

Po tej pierwszej przeczytanej też dołączyłam do grona fanów tej autorki :)

też słyszałam o niej wiele dobrego - muszę się zabrać do Tess :D

I chyba zapisać się w końcu do biblioteki, bo zbankrutuję przez to kupowanie książek :glass:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Już nie wiem po raz który sięgnęłam po "Złego" Leopolda Tyrmanda. I za każdym razem czytam ją z zapartym tchem :great: I nie wiem dlaczego, ale w wymowie wydaje się być bardzo podobna do "Mistrza i Małgorzaty" (może ze względu na znamienny cytat: "Jam jest częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni").

W każdym razie polecam z całego serca!

Książka – legenda. Najpoczytniejszy kryminał napisany w czasach PRL-u. A tak naprawdę niezwykle inteligentnie opis Polski Ludowej, przebrany w strój ni to kryminału, ni to romansu, ni to westernu. Zaczyna się od tajemniczych napadów. Z tym, że wszyscy atakowani – to bandziory. Ludowa milicja staje na głowie, by dostać jedynego sprawiedliwego, szeryfa bez twarzy, który sprawia, że ludzie zaczynają się czuć bezpieczni. Podziemny światek Warszawy rusza na wojnę. Bohater ma tylko jeden znak rozpoznawczy, niezwykłe, świetliste spojrzenie. A dodatkowo w tle historia miłosna, której osią jest Marta Majewska, niechcący wciągnięta w przestępcze życie Warszawy.

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

frania
Daffodil
Oopsy Daisy
Daff książki Tess są znakomite.Brakuje mi jeszcze 3 do całej kolekcji.Mam nadzieję że wyjdzie ich jeszcze więcej ;)

Po tej pierwszej przeczytanej też dołączyłam do grona fanów tej autorki :)

też słyszałam o niej wiele dobrego - muszę się zabrać do Tess :D

I chyba zapisać się w końcu do biblioteki, bo zbankrutuję przez to kupowanie książek :glass:

Frania zapisuj się, bo Ci pensji na książki nie starczy :)

Ja do dwóch jestem zapisana, więc ilość kupowanych książek zminimalizowana. Zresztą i tak miejsca na nowe nie ma.

Odnośnik do komentarza

Wiktoria25
Ja jestem wieeelką fanką fantastyki. kocham trylogie Tolkiena!

:read:

ale polecam też książki Kinga obecnie czytam Sklepik z Marzeniami

Tolkiena przeczytałam, ale raczej za owczym pędem niż z przekonania :) Książki niezłe to fakt, ale zupełnie nie w moim stylu, bo mój ścisły umysł z przyjmowaniem fantasy ma jakieś problemy :hahaha:
Od trzech tygodni męczę książkę Kinga, w której z fantazjowaniem zdecydowanie przedobrzył :whistle:
Jak skończę, to napiszę coś więcej na ten temat :)

Odnośnik do komentarza

Joyce Carol Oates - Czarna dziewczyna, biała dziewczyna

Jak sam tytuł sugeruje - dwie dziewczyny. Córka pastora i córka hipisa. Czarna i Biała. Minette i Generva. Skrajne osobowości, dwa bieguny myślenia. Ich relacje ciężko nazwać koleżeńskimi. Właściwie ciężko je jakkolwiek określić, ale zapewne są interesujące.
Osobliwa zażyłość dziewczyn znajduje z czasem tragiczne zakończenie.
Powieść oddaje także niuanse skomplikowanych problemów rasowych, które przez wieki odciskają się na psychice Amerykanów.

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

amda
Joyce Carol Oates - Czarna dziewczyna, biała dziewczyna

Jak sam tytuł sugeruje - dwie dziewczyny. Córka pastora i córka hipisa. Czarna i Biała. Minette i Generva. Skrajne osobowości, dwa bieguny myślenia. Ich relacje ciężko nazwać koleżeńskimi. Właściwie ciężko je jakkolwiek określić, ale zapewne są interesujące.
Osobliwa zażyłość dziewczyn znajduje z czasem tragiczne zakończenie.
Powieść oddaje także niuanse skomplikowanych problemów rasowych, które przez wieki odciskają się na psychice Amerykanów.

Amda ale warto się za nią zabrać czy nie? :)
Opis wygląda świetnie, ale z doświadczenia wiem, że różnie to bywa :)
Dziewczyny plisss piszcie dwoma słowami czy książka warta uwagi czy nie.

Odnośnik do komentarza

Matko... wreszcie zmęczyłam Łowcę snów Kinga :lup:
Chyba z miesiąc mi to zajęło. Fakt książka gruba, bo ponad 600 stron, ale taka nieprzyjazna czytelnikowi, jak mało która.
Rozczarowała mnie bardzo, zwłaszcza, że autora lubię bardzo.
Fabuła zupełnie nie dla mnie, bo pojawia się wątek kosmitów :lup: A tak poza tym, to dość nużąca, miałam wrażenie, że akcja ciągnie się jak flaki z olejem. Dla mnie zbyt ciężkostrawna, od połowy czytałam ją już z myślą 'byle do końca'.
Mnie się nie podobała, ale nie zniechęcam. Jak ktoś lubi s-f, to może spróbować.
Recenzję ma absolutnie skrajne, jest też wielu miłośników.

Czterej kilkunastoletni chłopcy zrobili kiedyś coś wspaniałego, coś wielkiego i dobrego - coś, co odmieniło ich życie. Połączeni telepatyczną więzią kroczyli przez lata różnymi ścieżkami, które jednak w końcu doprowadziły ich do drewnianego domku w środku lasu. Tam ich drogi musiały się rozejść: niektórych czekała śmierć, niektórych zaś los znacznie gorszy od śmierci: ucieczka w głąb własnego umysłu przed bezwzględnym, drapieżnym, nieznającym litości przeciwnikiem, początkowo całkowicie nieludzkim i tym groźniejszym, im bardziej upodabniał się do człowieka. Uwolnić ich od tego koszmaru mógł tylko ten piąty, ten, który kiedyś pomógł im wznieść się ponad przeciętność, który połączył ich na długie lata, który znacznie więcej dawał, niż brał - prawdziwy łowca snów...

Odnośnik do komentarza

Daffodil
amda
Joyce Carol Oates - Czarna dziewczyna, biała dziewczyna

Jak sam tytuł sugeruje - dwie dziewczyny. Córka pastora i córka hipisa. Czarna i Biała. Minette i Generva. Skrajne osobowości, dwa bieguny myślenia. Ich relacje ciężko nazwać koleżeńskimi. Właściwie ciężko je jakkolwiek określić, ale zapewne są interesujące.
Osobliwa zażyłość dziewczyn znajduje z czasem tragiczne zakończenie.
Powieść oddaje także niuanse skomplikowanych problemów rasowych, które przez wieki odciskają się na psychice Amerykanów.

Amda ale warto się za nią zabrać czy nie? :)
Opis wygląda świetnie, ale z doświadczenia wiem, że różnie to bywa :)
Dziewczyny plisss piszcie dwoma słowami czy książka warta uwagi czy nie.

Powiem tak: co, kto lubi... W tej książce mamy do czynienia z szybką akcją, masą szczegółów i psychologicznych zawiłości.
Jeżeli o mnie chodzi to warto...

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Skończyłam kolejną część sagi kryminalnej Camilli Läckberg - "Kamieniarz". Polecam Wam tę serię z całego serca. A zwłaszcza ten tytuł, moim zdaniem na razie najlepszy, a przeczytałam już 3.

Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim z nich coś się mocno zacina, Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, nie myli się, w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki...
Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił zwłoki do morza. Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości...

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Lisa See - Marzenia Joy

Kontynuacja Dziewcząt z Szanghaju

Joy słysząc kłótnię matki i ciotki, dowiaduje się wstrząsającej prawdy i wyrusza do Chin - kraju, którym jest bardzo zafascynowana i zauroczona. Wkrótce, ciężka praca i i trudne warunki bytowe, sprawiają, że dziewczyna zaczyna realnie patrzeć na komunistyczne Chiny.
Ludzie masowo umierają tam z głodu, szerzy się kanibalizm, a bezduszna urzędnicza machina państwa, pozostawia wiele do życzenia.

Książki tej Autorki są niezwykle wciągające, porywające, nasiąknięte chińską kulturą...
POLECAM!

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jedząc śniadanko w pracy skończyłam Dwanaście opowiadań tułaczych Marqueza.
Ksiażka podobała mi się bardzo i naprawdę smutno mi się zrobiło jak dobrnęłam do ostatniej strony :)
Opowiadania magiczne, zaskakujące i maksymalnie wciągające. Niby osadzone w realiach, ale każde z nich zawiera w sobie coś nierzeczywistego. Ja jestem zachwycona i mam ochotę na więcej.

Na najnowszy tom opowiadań złożyły się zasłyszane od przyjaciół lub przeżyte samemu opowieści o latynoamerykańskich tułaczkach po Europie - Europie groźnej, niezrozumiałej, śmiesznej, gdzie zwykła próba skorzystania z telefonu zamienia się w piekło, gdzie nikt nie jest w stanie pojąć oczywistego cudu, gdzie zamiast śmierci spotkać można nieoczekiwanie przyjaźń i, być może, ostatni poryw namiętności, gdzie podróż poślubna zamienia się w koszmar nieustającej śnieżycy, gdzie tubylcy nie są w stanie opanować sztuki pływania po świetle. Po raz pierwszy García Márquez opuszcza swoje magiczne Karaiby, by odkryć cudownie nierealną, choć jak najbardziej prawdziwą Europę.

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie, a w sumie już kończenia książki Patricka Bessona ''Moja Bratowa Annabel'' Książkę czyta się szybko i w miarę fajnie.Poniżej krótki opis

Dwaj bracia i jedna kobieta. Gilles, starszy, jest dziennikarzem specjalizującym się w gastronomii i dekoracji wnętrz, zaś młodszy, Fabien – gwiazdą filmową. Każdej niedzieli spotykają się w domu swojej matki w Marolles-en-Brie. Tam właśnie w wigilię Bożego Narodzenia aktor przedstawia rodzinie Annabel, kobietę, która może zostanie jego żoną. Gilles jest nią zauroczony. Ale co naprawdę jest przyczyną tego zauroczenia? Czy to, że chciałby odebrać coś swojemu bratu, który osiągając sukces, pozbawił go niejako prawa starszeństwa? Czy też po raz pierwszy w życiu chce być bardziej z nich dwóch kochany? A może pragnie rozszyfrować charakter Annabel, raz cnotliwej jak westalka, a raz kapryśnej, za każdym razem jednak kierującej się niejasnymi motywami?

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

Maska Deana Koontza
Autora uwielbiam, piszę książki bardzo w moim stylu :)
Ta ciut gorsza od pozostałych, bo trochę zbyt przewidywalna jak dla mnie, ale i tak oceniłabym ją na czwórkę z plusem.
Jeśli ktoś lubi lekko mroczną tematykę, to warto po tą lekturę sięgnąć.

Carol i Paul Tracy są ludźmi sukcesu: ona jest cenionym specjalistą w dziedzinie psychiatrii dziecięcej, on robi karierę jako nauczyciel akademicki i pisarz. Do pełni małżeńskiego szczęścia brakuje im tylko dziecka, a ponieważ Carol jest bezpłodna, decydują się na adopcję. Realizację ich planów utrudnia cały szereg pozornie przypadkowych wypadków i katastrof.
Pewnego dnia Carol niechcący potrąca samochodem nieznajomą nastolatkę. Chociaż dziewczynka nie odnosi poważniejszej szkody, okazuje się, że kompletnie nic o sobie nie wie i niczego nie pamięta.
W trakcie seansu hipnotycznego, jakiemu poddana zostaje Jane, wychodzi na jaw przerażająca prawda. Jej ciało zamieszkuje nie jedna, ale kilka różnych osobowości. Wszystkie one należały do żyjących przed laty dziewcząt, które zmarły tragicznie w przeddzień swoich szesnastych urodzin. Najbardziej przerażający jest jednak fakt, że przed śmiercią każda z nich zdradzała objawy morderczej furii skierowanej przeciwko najbliższym.

Odnośnik do komentarza

Obecnie "Miłość ponad czasem" Audrey Niffenegger. Bardzo fascynująca książka. Niesamowity pomysł - mężczyzna cierpi na zaburzenia, w wyniku których przenosi się w czasie. Jego żona poznaje go już w swoim dzieciństwie, on ją dopiero jak ma 20 lat... mega skomplikowana fabuła przez te skoki w czasie!:) Ale lektura ciekawa!

Teraz czekam na "Oskarżoną Wierę Gran" - jestem zafascynowana ta postacią. Uwielbiam tematykę wojenną.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

Joy Fielding - Nie zdradzaj żadnych tajemnic

Szczerze powiedziawszy nie myślałam, że ta książka mnie aż tak wciągnie...

Powieść psychologiczno-obyczajowa, studium zachowań kobiety żyjącej w poczuciu osaczenia. Osiem lat po nie wyjaśnionym zniknięciu matki, cztery lata po odejściu od męża, prokurator Jessica Koster z zadowoleniem stwierdza, że nareszcie w pełni kontroluje swoje życie, ułożone teraz tak, jak chciała: samotne, rutynowe, bez niespodzianek burzących zaplanowany rozkład dnia.

Ten porządek ulega zachwianiu, kiedy - przygotowując się do kolejnego procesu - Jessica poznaje interesującego mężczyznę. Równocześnie zaczyna ją nękać nieuchwytny prześladowca, pojawia się także były mąż. Wracają wtedy paraliżujące napady paniki, których doświadczała po zniknięciu matki. Za wszelką cenę stara się im nie poddawać, szukając odpowiedzi na pytanie: kto i dlaczego na nią nastaje?

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...