Skocz do zawartości
Forum

Spirala? Jaka wasza opinia?


Gość myszka19842

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszka19842

witam!!
kacperek ma 6 miesięcy i mam 24 lata zamierzam sobie założyc spirale !!!!!!!
mam do was pytanie może sie orientujecie czy nie jestem za młoda na spirale, czy będę potem mogła zajść w kolejna ciaże, czy są jakieś powikłania!!!!!!!
czy 100% jest ona tak jak mówia skuteczna!!!!!!!
i czy sa jakieś przeciwskazania do jej założenia?
pozdrawiam:Całus:

Odnośnik do komentarza

Mnie lekarz powiedzial ze ma sobie spirale poki co darowac ze jestem za mloda ( jestem Twoja rowiesniczka ) a najwazniejsze w moim przypadku bylo to ze większa ryzyko infekcji i stanów zapalnych dróg rodnych no i może powodować nadmiernie obfite i bolesne miesiączki oraz plamienia między miesiączkami a to u mnie i tak juz masakryczne bylo. jest to jednak sprawa indywidualna.
Na pewno nie jest ona w 100 % skuteczna - wsytarczy ja zle zalozyc. Moja kolezanka urodzila corke majac zalozona spirale ale okazala sie zle zalozona.

Na jednym forum na ktorych sie udzielam znalazlam temat:
Ciąża - Mirena i ciąża.....

A przeciwskazan jest pewnei cala lista jak i skutkow ubocznych ale tak jest zawsze z takimi "lekami".

Jakis czas temu zastanawialam sie nad spirala ale siostra(polozna) i maz(farmaceuta) mnie od tego odwodzili. Obecnie jestem na tabsach Yasmin ale glownie z powodow bolesnych @ a dopiero pozniej jak antykoncepcja.Poki co pomagaja na jedno i drugie :P

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

a mnie lekarz zachęcał mam prawie :Psoty:26 lat z tego co pamiętam była ona na 5lat koszt spirali ok 800zł tę spirale która polecał mi lekarz nie pamiętam nazwy miała zmniejszyć znacznie lub zatrzymać okres
nie zdecydowałam sie z rożnych powodów jestem na zastrzyku hormonalnym dla kobit karmiących przyjmuje go co 12 tygodni

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

antalis
Mnie lekarz powiedzial ze ma sobie spirale poki co darowac ze jestem za mloda ( jestem Twoja rowiesniczka ) a najwazniejsze w moim przypadku bylo to ze większa ryzyko infekcji i stanów zapalnych dróg rodnych no i może powodować nadmiernie obfite i bolesne miesiączki oraz plamienia między miesiączkami a to u mnie i tak juz masakryczne bylo. jest to jednak sprawa indywidualna.
Na pewno nie jest ona w 100 % skuteczna - wsytarczy ja zle zalozyc. Moja kolezanka urodzila corke majac zalozona spirale ale okazala sie zle zalozona.

Na jednym forum na ktorych sie udzielam znalazlam temat:
Ciąża - Mirena i ciąża.....

A przeciwskazan jest pewnei cala lista jak i skutkow ubocznych ale tak jest zawsze z takimi "lekami".

Jakis czas temu zastanawialam sie nad spirala ale siostra(polozna) i maz(farmaceuta) mnie od tego odwodzili. Obecnie jestem na tabsach Yasmin ale glownie z powodow bolesnych @ a dopiero pozniej jak antykoncepcja.Poki co pomagaja na jedno i drugie :P


dziękuje ci ślicznie za twoją opinie ja też chciałam zastosować tabletki antykoncepcyjne ale mój maż jakoś nie jest tego zwolennikiem i obawia sie,ze możemy mieć szybko 2 dziecko ! jak na razie pozostaja nam gumki recepturki!
ale ile można!hihi
bużka

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

justyna@
a mnie lekarz zachęcał mam prawie :Psoty:26 lat z tego co pamiętam była ona na 5lat koszt spirali ok 800zł tę spirale która polecał mi lekarz nie pamiętam nazwy miała zmniejszyć znacznie lub zatrzymać okres
nie zdecydowałam sie z rożnych powodów jestem na zastrzyku hormonalnym dla kobit karmiących przyjmuje go co 12 tygodni


a taki zaszczyk jest skuteczny?
he tylko że ja nie karmie!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

Nie musisz karmic by dostac zastrzyk.
Nie musisz pamietac wtedy by wziasc tabletke i takie tam. Dla mnie wyzszosc tabletek nad zastrzykiem jest taka ze jak zechce to po prostu przestaje je brac i wlasciwie od razu moge zajsc w ciaze jesli chce( wiadomo ze to niewskazane ale zawsze ) no i jesli tabsy mi nie odpowiadaja ( bole glowy, zle samopoczucie itp ) to tez po prostu je odstawiam a zastrzyk dziala przez te 12 tygodni i czy dobrze go tolerujesz czy nie krazy On w Twoim organizmie.
Ja biore Yasmin - to tabletki nowej generacji ktore nie zatrzymuja wody w organizmie co powoduje ze sie nie tyje ( a tego wiele z nas sie boi ). I jak teraz wiekszosc srodkow anty ( procz gumek ) maja wysoka skutecznosc. Musisz tylko uwazac by brac systematycznie jak kazde anty.

A mezusiowi powiedz ze jesli na 100% nie chce teraz maluszka to musi zaczac zyc w celibacie bo jedyna 100% antykoncepcja jest ... szklanka wody zamiast :Psoty:
Cala reszta bywa niestety czasem zawodna .

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

antalis
Nie musisz karmic by dostac zastrzyk.
Nie musisz pamietac wtedy by wziasc tabletke i takie tam. Dla mnie wyzszosc tabletek nad zastrzykiem jest taka ze jak zechce to po prostu przestaje je brac i wlasciwie od razu moge zajsc w ciaze jesli chce( wiadomo ze to niewskazane ale zawsze ) no i jesli tabsy mi nie odpowiadaja ( bole glowy, zle samopoczucie itp ) to tez po prostu je odstawiam a zastrzyk dziala przez te 12 tygodni i czy dobrze go tolerujesz czy nie krazy On w Twoim organizmie.
Ja biore Yasmin - to tabletki nowej generacji ktore nie zatrzymuja wody w organizmie co powoduje ze sie nie tyje ( a tego wiele z nas sie boi ). I jak teraz wiekszosc srodkow anty ( procz gumek ) maja wysoka skutecznosc. Musisz tylko uwazac by brac systematycznie jak kazde anty.

A mezusiowi powiedz ze jesli na 100% nie chce teraz maluszka to musi zaczac zyc w celibacie bo jedyna 100% antykoncepcja jest ... szklanka wody zamiast :Psoty:
Cala reszta bywa niestety czasem zawodna .


mój mezuś i celibat!!!!!!!!:Histeria::Histeria:
:Psoty:hihi nie wiedze tego!!!!!!!!!!!:Psoty:
a te anty yasmin bierzesz już długo?
a ciekawe tak swoja droga co jest bardziej skuteczne taka tabletka czy taki zaszczyk!?
yasmin ile kosztuje?
a nie wiesz ile taki zaszczyk kosztuje?
:Całus:bużka:Całus:

Odnośnik do komentarza

Ja jedynie wiem o zastrzyku Depo Provera bo tak jak pisalam jakis czas temu zastanawialam sie nad skuteczna antykoncepcja.
Cena to ok 40-50 zł w zaleznosci od apteki i masz to na 3 miesiace.
Cena Yasmin - ja place 35 zl.
Skutecznosc Depo
Bardzo wysoka (wskaźnik Pearla wynosi w granicach 0,2-0,5)
Skutecznosc tabsow -wskaźnik Pearla wynosi 0,2- 0,3

Wiec bardzo porownywalne. Mnie przekonalo zestawienei wad i zalet i tak :

TABSY:
Wady

-Niektóre kobiety, stosujące pigułki tracą ochotę na współżycie seksualne. -Najprawdopodobniej jest to spowodowane niewłaściwym doborem preparatu (zbyt wysoka dawka progestagenu lub zbyt niska dawka estrogenu).
-Konieczność przyjmowania pigułek o tej samej porze doby, przez kolejnych 21 dni (wiele kobiet ma trudności w przyzwyczajeniu się do tej rutyny a zapomnienie przyjęcia pigułki łączy się z ryzykiem zajścia w niepożądaną ciążę

Zalety

Bardzo dobry, odwracalny efekt antykoncepcyjny. Po odstawieniu tabletek płodność powraca najczęściej już w następnym cyklu. Uważa się, że po odstawieniu pigułek prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest nawet wyższe niż zwykle.
Zmniejszenie lub niewystępowanie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (u kobiet, które przed tym cierpiały na tę dolegliwość).
Zmniejszają dolegliwości związanych z krwawieniami miesiączkowymi oraz ryzyka wystąpienia (u danej kobiety) niedokrwistości. To ostatnie wynika ze zmniejszenie utraty krwi podczas miesiączkowania.
Zmniejszenie częstości występowania zapaleń przydatków i ciąż pozamacicznych.
Łagodzą dolegliwości związane z endometriozą
Zmniejszenie częstości występowania raka trzonu macicy i raka jajnika.
Zmniejszają ryzyko rozwoju mięśniaków macicy.
Zmniejszają ryzyko rozwoju torbieli jajnika.
Zmniejszenie ryzyka powstawania łagodnych zmian w piersiach.
Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych ma znaczenie w profilaktyce osteoporozy.
Stosowanie niektórych rodzajów pigułek antykoncepcyjnych bywa skuteczne w terapii przeciwtrądzikowej.
Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych nie zakłóca przebiegu zbliżenia seksualnego.

DEPO:
Wady

-nie możność odstawienia z dnia na dzień,
-powrót do całkowitej płodności po zaprzestaniu przyjmowania zastrzyków może trwać nawet do jednego - dwóch lat ( u mnie to przewazylo )
-czasami powoduje obniżenie libido,
-u niektórych kobiet powoduje nieznaczny przyrost masy ciała,
-nie występowanie typowych krwawień miesiączkowych.

Zalety

-prawie stuprocentowa skuteczność przez okres trzech miesięcy od przyjęcia ostatniego zastrzyku,
-w większości przypadków zastrzyki te mogą być przyjmowane nawet przez kobiety, u których są przeciwwskazania do przyjmowania pigułek dwuskładnikowych,
-duża wygoda stosowania (nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu),
-nie zakłóca przebiegu zbliżenia seksualnego,
-mogą być stosowane przez kobiety karmiące (hormony zawarte w tym zastrzyku nie mają wpływu ani na ilość ani na jakość pokarmu).

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

antalis
Ja jedynie wiem o zastrzyku Depo Provera bo tak jak pisalam jakis czas temu zastanawialam sie nad skuteczna antykoncepcja.
Cena to ok 40-50 zł w zaleznosci od apteki i masz to na 3 miesiace.
Cena Yasmin - ja place 35 zl.
Skutecznosc Depo
Bardzo wysoka (wskaźnik Pearla wynosi w granicach 0,2-0,5)
Skutecznosc tabsow -wskaźnik Pearla wynosi 0,2- 0,3

Wiec bardzo porownywalne. Mnie przekonalo zestawienei wad i zalet i tak :

TABSY:
Wady

-Niektóre kobiety, stosujące pigułki tracą ochotę na współżycie seksualne. -Najprawdopodobniej jest to spowodowane niewłaściwym doborem preparatu (zbyt wysoka dawka progestagenu lub zbyt niska dawka estrogenu).
-Konieczność przyjmowania pigułek o tej samej porze doby, przez kolejnych 21 dni (wiele kobiet ma trudności w przyzwyczajeniu się do tej rutyny a zapomnienie przyjęcia pigułki łączy się z ryzykiem zajścia w niepożądaną ciążę

Zalety

Bardzo dobry, odwracalny efekt antykoncepcyjny. Po odstawieniu tabletek płodność powraca najczęściej już w następnym cyklu. Uważa się, że po odstawieniu pigułek prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest nawet wyższe niż zwykle.
Zmniejszenie lub niewystępowanie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (u kobiet, które przed tym cierpiały na tę dolegliwość).
Zmniejszają dolegliwości związanych z krwawieniami miesiączkowymi oraz ryzyka wystąpienia (u danej kobiety) niedokrwistości. To ostatnie wynika ze zmniejszenie utraty krwi podczas miesiączkowania.
Zmniejszenie częstości występowania zapaleń przydatków i ciąż pozamacicznych.
Łagodzą dolegliwości związane z endometriozą
Zmniejszenie częstości występowania raka trzonu macicy i raka jajnika.
Zmniejszają ryzyko rozwoju mięśniaków macicy.
Zmniejszają ryzyko rozwoju torbieli jajnika.
Zmniejszenie ryzyka powstawania łagodnych zmian w piersiach.
Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych ma znaczenie w profilaktyce osteoporozy.
Stosowanie niektórych rodzajów pigułek antykoncepcyjnych bywa skuteczne w terapii przeciwtrądzikowej.
Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych nie zakłóca przebiegu zbliżenia seksualnego.


DEPO:
Wady

-nie możność odstawienia z dnia na dzień,
-powrót do całkowitej płodności po zaprzestaniu przyjmowania zastrzyków może trwać nawet do jednego - dwóch lat ( u mnie to przewazylo )
-czasami powoduje obniżenie libido,
-u niektórych kobiet powoduje nieznaczny przyrost masy ciała,
-nie występowanie typowych krwawień miesiączkowych.

Zalety

-prawie stuprocentowa skuteczność przez okres trzech miesięcy od przyjęcia ostatniego zastrzyku,
-w większości przypadków zastrzyki te mogą być przyjmowane nawet przez kobiety, u których są przeciwwskazania do przyjmowania pigułek dwuskładnikowych,
-duża wygoda stosowania (nie trzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu),
-nie zakłóca przebiegu zbliżenia seksualnego,
-mogą być stosowane przez kobiety karmiące (hormony zawarte w tym zastrzyku nie mają wpływu ani na ilość ani na jakość pokarmu).


kurcze ja bym się skusiła na te tabletki ale lęk jest chyba u mnie silniejszy, że wpadne!!
bo to co przeczytałąm o zaszczykach to raczej odpada a szczególnie po przeczytaniu ze , do całkowitej podności tyle można powracac!
buzka

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

NuSiAaa
Moja sąsiadka miała założoną spirale (w wieku ok 35lat) i zaszła w ciąże ;p


dzięki za opinię następna opinia widze negatywna!
tyle to kasy przeciez kosztuje i co?
dzidzia z tego może być!:Histeria:

Odnośnik do komentarza

Myszko po pierwsze zmien nastawienie bo z takim to serio tylko celibat Wam pozostanie :Psoty:.Gro dziewczyn bierze tabsy i jest ok, nie mozesz myslec wciaz ze to na Ciebie trafi ten niewielki odsetek niepowodzenia. Jesli bedziesz brala systematycznie tabsy , o stalej godzinie to bedzie ok.Pamietaj ze gumka peka duuuzo razy czesciej niz zawodza tabsy.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

antalis
Myszko po pierwsze zmien nastawienie bo z takim to serio tylko celibat Wam pozostanie :Psoty:.Gro dziewczyn bierze tabsy i jest ok, nie mozesz myslec wciaz ze to na Ciebie trafi ten niewielki odsetek niepowodzenia. Jesli bedziesz brala systematycznie tabsy , o stalej godzinie to bedzie ok.Pamietaj ze gumka peka duuuzo razy czesciej niz zawodza tabsy.


tak tylko ja choruje na serce i nie wiem czy to nie bedzie miało wpływu na obnizenie działąnia, skuteczności tabletek!
:Całus:buzka :Całus:

Odnośnik do komentarza

myszka19842
justyna@
a mnie lekarz zachęcał mam prawie :Psoty:26 lat z tego co pamiętam była ona na 5lat koszt spirali ok 800zł tę spirale która polecał mi lekarz nie pamiętam nazwy miała zmniejszyć znacznie lub zatrzymać okres
nie zdecydowałam sie z rożnych powodów jestem na zastrzyku hormonalnym dla kobit karmiących przyjmuje go co 12 tygodni


a taki zaszczyk jest skuteczny?
he tylko że ja nie karmie!!!!!!!!!

myszka tu chodzi tylko o skład hormonów są też zastrzyki dla nie karmiących a co do tabletek była na nich 5 lat i nie zaszłam w ciąże dopiero po odstawieniu po 4 miesiącach cieszyłam sie dwoma kreseczkami

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

Myszka w zaleznosci od rodzaju choroby lekarz na pewno dobierze Ci tabletki tak by bylo ok. I taka choroba predzej bedzie przeciwwskazaniem do brania tabsow niz bedzie miala wplyw na dzialanie leku. Co do Yasmin to :
Nie należy stosować preparatu Yasmin:
jeżeli w przeszłości występowały lub obecnie występują zaburzenia krążenia krwi, szczególnie spowodowane zakrzepicą w naczyniach kończyn dolnych, płuc, serca, mózgu lub w innych częściach ciała;
jeżeli kiedykolwiek wystąpił zawał serca lub dławica piersiowa (ostry ból w klatce piersiowej) lub udar (taki jak nagłe osłabienie lub drętwienie części ciała);
jeżeli u pacjentki lub u bliskich członków rodziny występowały stany zwiększające ryzyko powstawania skrzeplin (patrz rozdział: Doustna antykoncepcja i zakrzepica");
jeżeli występuje cukrzyca ze zmianami naczyniowymi;
jeżeli występuje nadciśnienie tętnicze;
jeżeli występuje zwiększone stężenie trójglicerydów (tłuszczów) we krwi;
jeżeli występują lub występowały choroby wątroby;
jeżeli występują choroby nerek;
jeżeli występują lub występowały guzy wątroby;
jeżeli stwierdzono obecnie lub podejrzewa się nowotwór piersi lub inny, np. nowotwór jajnika, szyjki macicy lub macicy;
jeżeli występują nietypowe krwawienia z dróg rodnych, których przyczyny nie ustalono;
jeżeli występują lub występowały napady migreny;
jeżeli występuje uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu Yasmin

Osobiscie proponuje pojscie do lekarza i rozmowe z nim.Ten pewnie zleci badanka, przeprowadzi wywiad i dobierze cos dla Ciebie.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

myszka19842
witam!!
kacperek ma 6 miesięcy i mam 24 lata zamierzam sobie założyc spirale !!!!!!!
mam do was pytanie może sie orientujecie czy nie jestem za młoda na spirale, czy będę potem mogła zajść w kolejna ciaże, czy są jakieś powikłania!!!!!!!
czy 100% jest ona tak jak mówia skuteczna!!!!!!!
i czy sa jakieś przeciwskazania do jej założenia?
pozdrawiam:Całus:

Przeczytałam kiedyś opinię ginekologa, że spiralę to najlepiej złożyć wtedy jak się już jest pewnym, że nie będzie się chciało mieć więcej dzieci. Daje do myślenia.
Ja osobiście nie zdecydowałabym się nigdy na spiralę, bo źle bym się czuła wiedząc, że mam jakieś ciało obce w środku na stałe ;)

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

Dziubala
myszka19842
witam!!
kacperek ma 6 miesięcy i mam 24 lata zamierzam sobie założyc spirale !!!!!!!
mam do was pytanie może sie orientujecie czy nie jestem za młoda na spirale, czy będę potem mogła zajść w kolejna ciaże, czy są jakieś powikłania!!!!!!!
czy 100% jest ona tak jak mówia skuteczna!!!!!!!
i czy sa jakieś przeciwskazania do jej założenia?
pozdrawiam:Całus:


Przeczytałam kiedyś opinię ginekologa, że spiralę to najlepiej złożyć wtedy jak się już jest pewnym, że nie będzie się chciało mieć więcej dzieci. Daje do myślenia.
Ja osobiście nie zdecydowałabym się nigdy na spiralę, bo źle bym się czuła wiedząc, że mam jakieś ciało obce w środku na stałe ;)


czyli na to wychodzi że nei warto inwestować w spirale!
mogę się nie miło rozczarować!
pozdrawiam was mamusie!

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

WIECIE CO DZIŚ ZNALAZŁAM O SPIRALI:
Zakladając spiralę-zabijasz swoje dziecko. Zapłodniona komórka jajowa w której wszystkie informacje -jaki to będzie człowiek -s ą zapisane. A której to istocie nie pozwalasz się zagnieżdzić. Bo masz taki kaprys... Jeśli kiedys będziesz chorować przez swoje kombinacje... to : Dobrze ci tak... Producenci zgarniają kasę... Reszta to problem twojej głupoty kobieto...
ZATKAŁO MNIE!!!!!!!!
NIE WIM CO POWIEDZIEĆ!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza

wiesz mmm tak samo można wszystkie środki anty ująć jeżeli artykuł pisała osoba ( nie chce tu nikogo urazić ) która jest ortodoksyjnym chrześcijaninem żyjącym tylko i wyłącznie z kalendarzyka to napewno ma taka opinię a ja radze nie dobierać sobie do głowy głupot iśc do dobrego gina i ona napewno zaproponuje odpowiednie formy antykoncepcji

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

To byl po prostu post przeciwniczki antykoncepcji.
Poruszana jest tu sprawa moralna. Tabletka 72h po tez nie pzowala sie zagniezdzic zarodkowi.No i tu sie Kosciol wtrynia ze swoimi madrosciami. Ksieza sami dzieci po katach maja a nas beda pouczac. Ja stos antykoncepcje bo nie stac mnie na gromadke dzieci a nikt inny mi ich nie utrzyma.

Szczęsliwa mama

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...