Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

monikaja
Ja strasznie lubię styl rustykalny, ale to się z kolei kłóci z tym, że planujemy kupić elektryczny piekarnik, najlepiej do zabudowy. Coś ciężko mi się widzą warkocze czosnku w połączeniu z nowoczesnością piekarnika do zabudowy ;/ No, chyba, że macie jakieś pomysły na zabudowanie, które będzie szło w parze ze stylem rustykalnym??

A czemu bierzesz pod uwagę ten piekarnik, skoro on jest zaliczany raczej do nowoczesnych? Jeśli styl będziesz mieć rustykalny, to może weź któryś z tych piekarników pod uwagę, jest w czym wybierać Piekarniki Styl retro do 3000 - Ceneo.pl
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Mama Monika - ja nie mam w kuchni blatu granitowego ani marmurowego. Zniechęcił mnie ich ciężar, mimo że i tak nie ja miałam go nosić ;), ale często konieczne jest wtedy wzmocnienie konstrukcji szafek. Gdybym miała wybierać między granitowym albo marmurowym to tylko ten pierwszy. Blaty z marmuru trzeba impregnować, bo łatwo je trwale zaplamić, a do ich mycia powinno się używać specjalnych preparatów albo tylko lekko wilgotnej ściereczki. Ja wolę łatwe i proste rozwiązania :)
Co do mebli drewnianych, to są one najdroższe spośród innych materiałów typu mdf (foliowany lub lakierowany), fornir, płyta itd.
Ja nie chciałam drewna w kuchni bo raz, że ja lubię styl nowoczesny a drewno mi do takiego stylu nie pasowało. Po drugie drewno jest drogie i po 10 latach szkoda byłoby mi wymieniać mebli. A po trzecie trzeba o nie bardziej dbać niż o taki zwykły mdf, a jak pisałam wyżej lubię łatwe i proste rozwiązania :)
Jeśli lubisz styl klasyczny, rustykalny itp., nie szkoda Ci kasy i nie masz zamiaru zmieniać mebli po 10 latach to bierz drewno :)

Odnośnik do komentarza

Mama_Monika
I kolejne pytanie (może ktoś odpowie hehe) co sadzicie o meblach drewnianych do kuchni, jak sie sprawdzają i czy są dużo droższe od tych z płyt mdf?

meble z drewna są raz ze droższe a dwa drewno samo w sobie jest miekkie i łatwiej uleh=ga zniszczeniu, np gdy rączką od noza czy łyzki uderzy sie w front drewniany zostanie ślad (wgłebienie). Jeśli komuś zalezy zeby miec "drewniane" fronty poniewaz MDF żle mu sie kojarzy (folia, nie tak ładny i naturalny rysunek słoi) to dobrym rozwiązanie są fronty Formirowane. Na płyty HDF nakleja sie cienka (od. 0,5milimetra do 2milimetrów) warstwe drewna. Front jest twardszy i wytrzymalszy (co ma znaczenie przy dzieciach) ale prawie tak drogi jak "oryginalne" drewno i raczej tylko do nowoczesnych aranżacji, choc zdazaja sie rustykalne fronty fornirowane. Ja sama ma fronty ze zwyklej plyty korpusowej (czyli to co na bokach szafek) bo wolalam zaiwestowac w dobry sprzet, a same fronty jak mi sie znudza za grosze moge wymienic.

Termin om i usg 11.11.2015

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidgu1rp57j5hst.png

Odnośnik do komentarza

ivona
no kuchnia to podstawa, ale niestety nie kazdy ma ten przywilej by zaczynac od nowa i czesto jest tak ze cieszymy sie tym co mamy- jak ja na przyklad. moje marzenie to kuchnia biala...eteryczna, czysta, troche na styl wloskiej....
zapraszam na mojego bloga:
crazy my house

ja teraz się właśnie"cieszę" tym co mam.
a nie mogę się doczekać takiej własnej, całej mojej kuchni :36_1_21:

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

Odnośnik do komentarza

Mosia - ja teraz (no to już 3 lata) mam meble w kolorach, które pokazałaś na fotce, czyli góra jasna a dół ciemny, ale blat mam bardziej szary niż beżowy ;). Lodówkę mam zabudowaną całkowicie. Do mojego ideału zabrakło wymarzonego słupka z piekarnikiem, ale to przez małą kuchnię i mam go zwyczajnie pod płytą. Ale i tak baaardzo lubię moją kuchnię :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...