Skocz do zawartości
Forum

Ciastolina, ciasto plasto, plastopianka, plastelina i inne


anitaa84

Rekomendowane odpowiedzi

jadzik
Margeritka
a od kiedy można się tym bawic z dzieckiem? Ola na to jest jeszcze za mała czy już nie?

Oliwka już sie bawiła ciasteliną i plasteliną jak była w wieku Oli ::): Ale tylko pod moja opieką lub kogoś innego. Sama nigdy. Czasem miała zapędy żeby pchać ją do buzi. Z plasteliny urywała (i dalej tak się bawimy) małe kawałki i nakleja na obrazek, taka zabawa w wyklejankę. A z ciastoliny robimy kulki i odciskamy postacie z myszki miki, które są na pokrywkach ::):

Jadzik dzięki za podpowiedź :zwyrazami_milosci:
Zapomniałam, że takie wyklejanki z plasteliny można robić :lup: A leży nam całe pudełko plasteliny i nie wiedziałam za bardzo jak je wykorzystać, bo do lepienia zdecydowanie wolę ciastolinę - mniej się sypie.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
dzięki dziewczyny, w takim razie kupuję, bo Ola nie ma zapędów do brania do buzi, tego co jedzeniem nie jest, a gdzie to można kupić?

Chyba wszędzie :)
Ja na Allegro kupowałam, w sklepie papierniczym, w hipermarketach też są.

Tylko uczulę Cię, że nie warto kupować podróbek. Mój pierwszy zestaw był taki właśnie. Skusiłam się, bo oprócz samej ciastoliny było tam mnóstwo urządzeń, pieczątek, wyciskarki z różnymi kształtami itp. Sama ciastolina po paru dniach dość intensywnego użytkowania zrobiła się jak kamień i nie do ruszenia... Za to teściowa wyciągnęła z szafki ciastolinę uwaga! po moim szwagrze, który ma lat 19 i mięciutka jak nowa :lup: Przeleżała tam kilkanaście lat, używana była normalnie i tak pięknie się zachowała. Od dzisiaj tylko takie kupuję :)
http://amizabawki.pl/_var/gfx/15b414e8296b50101f8d34d4b48ede79.jpg

A wyciskarki i pieczątki z pierwszego nieudanego zestawu na szczęście służą nam nadal :)

Odnośnik do komentarza

Ulla
aja pierwsze mialam z biedronki i tez sa dobre, ale ja na poczatku zaczynalam, na robieniu ciasteczek jadalnych

Ja kupiłam taki zestaw:
CIASTOLINA mega duży zestaw !!! akcesoria 1916 (2609354457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I rzeczywiście fajnie, że tych akcesoriów jest sporo, bo małe dziecko jeszcze kształtów konkretnych nie ulepi, tylko bardziej na wałkowaniu i robieniu pieczątek się skupi, ale jeśli chodzi o jakoś ciastoliny, to tragedia. Po paru dniach zabawy, tylko do kosza się nadawała.

A co to za ciasteczka jadalne?

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ulla
aja pierwsze mialam z biedronki i tez sa dobre, ale ja na poczatku zaczynalam, na robieniu ciasteczek jadalnych

Ja kupiłam taki zestaw:
CIASTOLINA mega duży zestaw !!! akcesoria 1916 (2609354457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I rzeczywiście fajnie, że tych akcesoriów jest sporo, bo małe dziecko jeszcze kształtów konkretnych nie ulepi, tylko bardziej na wałkowaniu i robieniu pieczątek się skupi, ale jeśli chodzi o jakoś ciastoliny, to tragedia. Po paru dniach zabawy, tylko do kosza się nadawała.

A co to za ciasteczka jadalne?
a nawet takiego zestawu nie widziłam...jednak play doh, czy jak to tam się nazywa lepsze, no ale też droższe...można kupić ten zestaw dla akcesoriów, a ciastolinę już w takich większych kubełkach. wychodzi taniej

Odnośnik do komentarza

arleta1984
Daffodil
Ulla
aja pierwsze mialam z biedronki i tez sa dobre, ale ja na poczatku zaczynalam, na robieniu ciasteczek jadalnych

Ja kupiłam taki zestaw:
CIASTOLINA mega duży zestaw !!! akcesoria 1916 (2609354457) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

I rzeczywiście fajnie, że tych akcesoriów jest sporo, bo małe dziecko jeszcze kształtów konkretnych nie ulepi, tylko bardziej na wałkowaniu i robieniu pieczątek się skupi, ale jeśli chodzi o jakoś ciastoliny, to tragedia. Po paru dniach zabawy, tylko do kosza się nadawała.

A co to za ciasteczka jadalne?
a nawet takiego zestawu nie widziłam...jednak play doh, czy jak to tam się nazywa lepsze, no ale też droższe...można kupić ten zestaw dla akcesoriów, a ciastolinę już w takich większych kubełkach. wychodzi taniej

Tak właśnie robimy :)

Odnośnik do komentarza

gagawanie ma doświadczenia z tymi nowymi masami, córa używa plasteliny, ale uważam że ta masa twoja to raczej alternatywa dla mazakow jet niż dla plasteliny. w jakim wieku jest twoja pociecha?

więc radzicie na początek kupić największy zestaw "podróbkowy" tzn z największą ilością akcesoriów a do tego orginalną ciastoline.
mi zalezy przede wszytskim żeby ta masa nie wysychała (więc chyba ciasto-plasto odpada) i żeby nie brudziła jak zwykła tania plastelina.

Odnośnik do komentarza

paczanga

więc radzicie na początek kupić największy zestaw "podróbkowy" tzn z największą ilością akcesoriów a do tego orginalną ciastoline.
mi zalezy przede wszytskim żeby ta masa nie wysychała (więc chyba ciasto-plasto odpada) i żeby nie brudziła jak zwykła tania plastelina.

Paczanga to też zależy od tego dla dziecka w jakim wieku się kupuje.
Teraz mój Kuba już próbuje jakieś dziwne twory lepić, więc aż w takim stopniu tych akcesoriów dodatkowych nie wykorzystuje. Ale jak zaczynał się bawić, to głównie wałkował i wzory w ciastolinie wyciskał :)

Odnośnik do komentarza
Gość wojtassss

Kupiłam Ciastolinę z wyciskarką - Safari Zoo .http://www.dilmarket.pl/pl/p/Play-Doh-Ciastol ina-z-wyciskarka-Safari-ZOO/587 Dla starszego chłopca wiek 4 lata bardzo spodobały sie tego rodzaju zabawki . Postanowiłam kupić jeszcze Walizeczkę kreatywności -http://www.dilmarket.pl/pl/p/Play-Doh-Ciastol ina-Walizeczka-Kreatywnosci-akcesoria-masa/1081 . Niestety młodszy chłopczyk 2 lata nie chciał bawić ciastoliną . Myślę że jeszcze jest za młody . Polecam dla tych lekko starszych pociech .:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...