Skocz do zawartości
Forum

Malutkie skarby luty 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Gość solange63

Monik
Wiecie co, ja dostałam jakiś czas temu wiersze Brzechwy.

Wczoraj, w akcie wyrzutów sumienia związanych z TV ( przez ciotkę Solange wywołanymi zresztą) :Oczko: przeczytałam Małemu "Samochwałę". Oczywiście z odpowiednią intonacją i tembrem głosu. Rozdziawił paszczę i słuchał jak zaczarowany.

Ja pedagogiem nie jestem, nie wiem czy to ma sens na tak wczesnym etapie, ale chcę mu czytać codziennie coś w miarę krótkiego żeby się nie znudził.

o nie, ja protestuje, znowu moja wina :Padnięty: ja po prostu dbam, zeby zieciunio wyrosl na porzadnego mlodzienca :Śmiech:

a co do wierszy- oczywiscie, ze ma sens. liczy sie kontakt z dzieckiem. Emi uwielbia jak spiewam jej piosenki (chociaz talentu muzycznego nie mam za grosz, a glos potrafi ptaka w locie zabic), a jeszcze bardziej lubi kiedy rozmawiam z nia w jej jezyku, ma wtedy niezly ubaw :D

Odnośnik do komentarza

solange63
Monik
Jestem w teletubisiowym szoku! że niby tinky winky to homoseksualista!?:36_11_1:

Przecież to są bajki dla dzieci-małych dzieci. I nie wydaje mi się, żeby coś co jest przeznaczone dla najmłodszych koniecznie musiało podobać się dorosłym. Te opowiastki nie mogą być na nie wiadomo jakim poziomie intelektualnym , bo mają trafić do rozumku małej osóbki a nie dorosłego homo sapiensa.
A kojarzycie muminki???ja ich strasznie nie lubiłam i nie lubię po dziś dzień. Ciekawe czy Konradowi się spodobają hehe

Oczywiscie, ze homoseksualista, przeciez facet nie moze nosic gejowej, czerwonej torebki :Oczko:

Ja tak sobie mysle, ze gdyby teletubisie rzeczywiscie byly takie super i rozwijaly intelekt mlodego ogladacza, to bajek w tym stylu, byloby wiecej. One jednak pozostaja wyjatkowe i jedyne w swoim rodzaju. Mi do gustu nie przypadly i juz.

A muminkow to sie balam i nie chcialam ogladac. One chyba lecialy we wtorki i wtedy nie ogladalam wieczorynki ::(:

uwielbialam za to smerfy, a moimi faworytami byli sasiedzi :D

Kobieto oglądnij sobie Dobranocny ogród In the Night Garden to jest dopiero odmóżdżająca bajka. Co ja się nawojowałam z Igipigielem, to moje.

Odnośnik do komentarza

Jomira

Nie wiem czy w Polsce uda sie Wam znalezc Pingu. Nasza psycholog polecala ja nawet naszym nastolenim autystykom. Chodzi o to, ze w prosty, obrazowy i pelen humoru sposob pokazuje jak sie zachowywac w roznych sytuacjach. Bohaterami sa pingwiny, ponoc do dzieci to bardzo trafia.
Niestety nie testowalam jeszcze, bo z Pingu zaprzyjaznilam sie dopiero jak sie Maja urodzila (Mai pierwsza zabawka), ale Dvd juz kupilam.

Na JimJamie jest Pingu, poza tym jak chce mieć chwilę spokoju puszczamy Myszakowi na internecie, to jeden z ulubionych odcinków YouTube - ‪Pinga is born‬‏

Odnośnik do komentarza

solange63 Pina a kiedy bylo szczepienie? mi lekarka mowila, ze efekty uboczne moga wystepowac do 2 tygodni po.

Szczepienie było 7 czerwca,może przez to,sama już nie wiem???podkreślam nigdy taki nie był,ładnie spał,jak kładłam go o 21 to do 4 spał,to mi wystarczyło,a teraz jak go tak kładę to o 24 pobudka,później o 2,później o 3 znowu 3.45 i 5 i tak właśnie było dzisiaj w nocy,a jak próbowałam dać mu smoka,albo przekładam na boki to jest ryk i awantura:36_19_2:ciągle mam nadzieje,że się wszystko zmieni,a tu nic:(

Odnośnik do komentarza

Monik
Wiecie co, ja dostałam jakiś czas temu wiersze Brzechwy.

Wczoraj, w akcie wyrzutów sumienia związanych z TV ( przez ciotkę Solange wywołanymi zresztą) :Oczko: przeczytałam Małemu "Samochwałę". Oczywiście z odpowiednią intonacją i tembrem głosu. Rozdziawił paszczę i słuchał jak zaczarowany.

Ja pedagogiem nie jestem, nie wiem czy to ma sens na tak wczesnym etapie, ale chcę mu czytać codziennie coś w miarę krótkiego żeby się nie znudził.

Proszę nie zawyżać poziomu :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Monik
Pina, serdecznie Ci współczuję. Na pewno nie jest Ci lekko.

U nas na szczęście nocki przespane. W dzień snu jak na lekarstwo, ale to w sumie dla mnie i tak "ta lepsza wersja" Konrad wczoraj odleciał o 19.30 i spał do 6.30 z pobudką o 1 oczywiście na cyckowanie. O 6.30 znowu się przyssał do cyca i pospaliśmy do 9.30
Teraz za to ma tyle energii, tak piszczy, gaworzy, kręci się, że z oczu go spuścić nie można, no chyba że jest w kojcu jak w tym momencie.

Szczepienie było 7 czerwca,może przez to,sama już nie wiem???podkreślam nigdy taki nie był,ładnie spał,jak kładłam go o 21 to do 4 spał,to mi wystarczyło,a teraz jak go tak kładę to o 24 pobudka,później o 2,później o 3 znowu 3.45 i 5 i tak właśnie było dzisiaj w nocy,a jak próbowałam dać mu smoka,albo przekładam na boki to jest ryk i awanturaciągle mam nadzieje,że się wszystko zmieni,a tu nic:(

Odnośnik do komentarza

pina85

Szczepienie było 7 czerwca,może przez to,sama już nie wiem???podkreślam nigdy taki nie był,ładnie spał,jak kładłam go o 21 to do 4 spał,to mi wystarczyło,a teraz jak go tak kładę to o 24 pobudka,później o 2,później o 3 znowu 3.45 i 5 i tak właśnie było dzisiaj w nocy,a jak próbowałam dać mu smoka,albo przekładam na boki to jest ryk i awanturaciągle mam nadzieje,że się wszystko zmieni,a tu nic:(

Powiem tak, Tośko od niedzieli jest niesamowicie upierdliwy, histeryczny i bardzo pobudzony. Stawiam albo na wyładowania na słońcu albo na nadchodzącą pełnię (takie rzeczy potrafią niezłe cuda z Naszymi dziećmi robić).
Do szczepienia idę za chwilę, bo mam miesiąc obsuwy i aż się boję co będzie po.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny kochane bardzoooooooo wam dziękuje za odpowiedzi:grin: mam nadzieję,że jakoś dam rade,naważniejsze jest żeby być silnym i się nie poddać:36_2_20: ja też pokarmię myślę do 6 góra 9 miesięcy i koniec,mama tez musi w końcu się wyspać:smile_move: i mieć więcej czasu dla męża:11_2_114: bo przyznam szczerze trochę go zaniedbałam:36_2_13: poczytałam kilka informacji na necie na temat żywienia 4 miesięcznych dzieci i snu no i każdy specjalista ma inne zdanie,a więc nic innego jak czekać na cud:36_19_2:

Odnośnik do komentarza

COŚ TAKIEGO WYCZYTAŁAM NA TEMAT WYBUDZANIA SIĘ DZIECKA W NOCY:

Odpowiedź eksperta Aurelia Grzmot-Bilska
Witam;)
Trudno powiedzieć co jest powodem wybudzania się dziecka w nocy, choć wydaje mi się, że może to być chęć zaspokojenia głodu. Dziecko 4 miesięczne potrafi już okazywać emocje, komunikuje się uśmiechem lub grymasem oznaczającym smutek , potrafi również samodzielnie kontrolować godziny karmienia:) Jeśli nie jest głodne, to potrafi odmówić jedzenia w godzinie stałego dotąd karmienia. Zachowanie córeczki może jest przejawem wyrażanych potrzeb i zaspokajania ich. Może warto spróbować podawać bardziej sycący pokarm przed snem, tak , aby maluszek nie wybudzał się w nocy tak często?
Pozdrawiam

I ZASTANAWIAM SIĘ JAKI BARDZIEJ SYCĄCY POKARM PODAWAĆ DZIECKU PRZED SNEM???

Odnośnik do komentarza

pina85

Szczepienie było 7 czerwca,może przez to,sama już nie wiem???podkreślam nigdy taki nie był,ładnie spał,jak kładłam go o 21 to do 4 spał,to mi wystarczyło,a teraz jak go tak kładę to o 24 pobudka,później o 2,później o 3 znowu 3.45 i 5 i tak właśnie było dzisiaj w nocy,a jak próbowałam dać mu smoka,albo przekładam na boki to jest ryk i awanturaciągle mam nadzieje,że się wszystko zmieni,a tu nic:(

u nas podobnie od jakiegos tygodnia Janek gorzej śpi. Dziś wstawałam podobnie często jak ty, tyle tylko ze u nas odbywa się bez płaczu. nie raz popije z cyca, nieraz dam smoczka i śpi dalej.
Też nie wiem o co chodzi.

dziś byłam u neurologa u kontroli, mały rozwija się prawidłowo!!!! Ale nadal mam chodzić na rehabilitacje bo nie zaszkodzi a skierowanie jest ważne pół roku i mam to wykorzystć

Odnośnik do komentarza

Monik
Pina, a gdybyś przed wieczornym karmieniem odciągała pokarm do butelki i dosypywała trochę kaszki/kleiku ryżowego? o ile macie butelkę w użyciu, bo nie wiem :)

Kochane a jak wy przyrządzacie to mleko z kaszką???możecie mi doradzić,bo jeszcze nie robiłam takiej mieszanki:Śmiech: nie wiem jaką kaszkę dodawać?bo tutaj są różne ale ja nie mam zielonego pojęcia:36_19_2: haha

Odnośnik do komentarza

Uff ale miałam do nadrobienia od wczoraj :)
U nas jest tak że tv mu nie puszczam, będzie miał jeszcze na to czas.
Natomiast od kilku tygodni mamy taki rytuał że praktycznie dziennie kładziemy się do łóżka, ja leżę obok niego na plecach i czytam mu bajki lub wiersze. Leżę na plecach dlatego że książki są ilustrowane, więc jak mu czytam, to on się wpatruje w obrazki.
Trwa to różnie od 10 min do pół godz dziennie.
Widać ze małemu się podoba :) Często mi wtóruje i też nawija, ale również patrzy na obrazki lub na mnie.

Bardzo często mu też śpiewam, a że mnie również słoń nadepnął na ucho, więc już sobie wyobrażam, co sobie muszą myśleć sąsiedzi :Oczko:

Ostatnio się pytałam sąsiadki z dołu, jak znosi mój repertuar, ale powiedziała że słychać tylko jak M dyskutuje z małym, mnie podobno nie. Ciekawe........... hehehehe

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yj44jlsp2ouzt.png

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy90bv7rq07qzo.png

Odnośnik do komentarza

Co do czytania bajek to podobno ma to sens już w łonie matki :), więc polecam szczególnie wiersze rymowane. U nas Brzechwa jest na topie szczególnie "Pomidor", a miesiąc temu "Chory kotek" Jachowicza :) Oczywiście muszę zabawiać się w aktorkę i Mai to bardzo się podoba :) Lubi też teatrzyki ze swoich maskotek :) ostatnio zaczęła się śmiać na głos przy tych wygłupach.

http://www.suwaczki.com/tickers/961ldf9h3yfmwkek.png

Odnośnik do komentarza

pina85
Monik
Pina, a gdybyś przed wieczornym karmieniem odciągała pokarm do butelki i dosypywała trochę kaszki/kleiku ryżowego? o ile macie butelkę w użyciu, bo nie wiem :)

Kochane a jak wy przyrządzacie to mleko z kaszką???możecie mi doradzić,bo jeszcze nie robiłam takiej mieszanki:Śmiech: nie wiem jaką kaszkę dodawać?bo tutaj są różne ale ja nie mam zielonego pojęcia:36_19_2: haha

Do butelki z mlekiem dosypujesz trochę kaszki bądź kleiku, mieszasz i już. Na początek najlepiej zacząć od małej ilości, na przykład łyżeczki- konsystencja nadal będzie płynna.
Może dziecię lepiej się naje- o ile powodem pobudek jest głód. Proponowałabym zacząć od kleiku ryżowego, z tymi kaszkami smakowymi to chyba lepiej poczekać, jeżeli Młodzieniec jeszcze nie próbował.

W naszym przypadku to cudów nie zdziałało, bo Konrad się budzi o 1 i chce jeść. Ale znam kilka mam, którym po dosypaniu kaszki dzieci zaczęły ładnie spać do rana.

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Aleks ma świra na punkcie piosenki Kołysanka - Sumptuastic - DZIECI :)

Pina wybierz obojetnie jaka kaszkę dla dzieci po 4 mies. każda jest ok. Ja jeszcze nie podaję młodemu na noc ale w ciągu dnia daję Sinlac w rzadkiej postaci bo go się robi na wodzie więc mi odpowiada i podaje mu łyżeczką ok 5 łyżek stołowych.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem320mm0d9c5lwg.png
http://s2.pierwszezabki.pl/040/040184990.png?2793
http://www.suwaczki.com/tickers/dxomkrhmudxjirct.png

Odnośnik do komentarza

Pretka
Aleks ma świra na punkcie piosenki Kołysanka - Sumptuastic - DZIECI :)

Pina wybierz obojetnie jaka kaszkę dla dzieci po 4 mies. każda jest ok. Ja jeszcze nie podaję młodemu na noc ale w ciągu dnia daję Sinlac w rzadkiej postaci bo go się robi na wodzie więc mi odpowiada i podaje mu łyżeczką ok 5 łyżek stołowych.

Chyba że dziecko ma skazę białkową, to wtedy nie można podawać tych mleczno-ryżowych, pozostałe tak.

Pretka, z kaszek, ja daję Małemu tylko Sinlac póki co. Na pięć łyżek stołowych daję 1 kaszki i je z łyżeczki elegancko. Dzisiaj odkrył że można tym pluć. Testowałam wcześniej kaszkę bananową ale mu nie podeszła.

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Nie pamietam jak sie nazywa ta pani, ale jest ekspertem od wychowywania dzieci w DD TVN (taka starsza blondynka). Ona twierdzi, ze polroczne dziecko obowiazkowo powinno przesypiac cala noc (okolo 10 godzin), a juz 3miesieczne 6 godzin, wiec jesli dzieci budza sie duzo czesciej powodem nie jest glod, a cos innego (twierdzi, ze najczesciej przyzwyczajenie).

Ja na szczescie nie mialam tego problemu, bo Emi zaczela sama przesypiac nocki (dzis od 20.00 do 7.30), ale zeby oduczyc jedzenia w nocy, zasada jest ta sama, co przy nauce picia z butli. do dziecka wstaje ktokolwiek, byle nie cyc (mama). No i znowu niektorym to pomoze, a inni beda sie jeszcze dlugo niewysypiac :Oczko:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...