Skocz do zawartości
Forum

Malutkie skarby luty 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Jomira
A ja mam dzis ostatni dzien macierzynskiego :(

Pozniej urlop z 2010 i troche biezacego. Od 23 sierpnia do pracy :( Maz idzie na 5 tygodniowy tacierzynski... A pozniej Maja do opiekunki.
Strasznie to ciezkie.

Urlop miałaś wg prawa duńskiego? bo ja od 6 lipca jestem już na zwykłym urlopie ( 2 x po 26 dni). 20 tygodni macierzyńskiego minęło 21 czerwca i wnioskowałam o dodatkowe 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

solange63
Nulka

Solange, przepisu nie znam, ale chętnie pozwolę się uświadomić :hahaha:

otoz moja droga pyry bryzgane, to duszone ziemniaki okraszone boczkiem z cebula, a na to maslanka/ kefir/ kwasna smietana. bierze sie to do ust i pod cisnieniem wypluwa na ziemniaki, czyli "bryzga" :sofunny:

Ja słyszałam inną wersję z pierogami w roli głównej.

Odnośnik do komentarza

asiula84
Jomira
Na wszystko przyjdzie czas. Osobisicie uwazam, ze zdrowy rozsadek i intuicja oparte na zaleceniach lekarskich sa kluczem do powodzenia.

Nikt nie twierdzi, że BLW to coś nowego, tak jak piszecie, to nazwanie czegoś, co jest znane od dawna i przez wielu rodziców stosowane. I zgadzam się, że zdrowy rozsądek i intuicja plus zalecenia to to czym należy się kierować :)

I tego się trzymać, zdrowy rozsądek i intuicja, chociaż tego pierwszego wielu matkom brakuje.

Odnośnik do komentarza

Co do wypadających włosów po ciąży, to jest to normalne. Nie wyłysieje nikt, no chyba że przyczyna jest inna. Odstawienie dziecka od piersi wg mnie było by najgłupszą rzeczą jaką można by było zrobić. Suplementy diety + dobry szampon i odżywka pomogę, może nie zlikwidują problemu ale zredukują, zresztą swoje musi wypaść.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Jomira
Solange, a Ty zapisalas juz Mala do zloba?
Bo jak nie to zrob to jak najszybciej. NIestety i tak juz bedziecie prawie ostatnie w kolejce.
Dziecie trzeba zapisac do zlobka zanim skonczy 2 miesiace. Wowczas gdy nadchodzi dziecka kolej jest pierwsze w kolejce. Decyduje data urodzenia.
Jak sie nie zapisalo w ciagu pierwszych dwoch miesiecy, jest sie po mlodszych dzieciach, ktore zostaly zapisane na czas i przypada ich termin + pierwszenstwo daty urodzenia.
Troche to skomplikowane, ale wniosek jeden - jak nie zapisalas jeszcze to zrob to jak najszybciej.

zapisalam mieciac temu (moze troche ponad)

Odnośnik do komentarza

solange63
Monik
solange63

sa gusta i gusciki. ja tez liczylam, ze Emi bedzie wcinac brokuly, jak wiekszosc forumowych dzieciaczkow, a tu klops. za wychwalanym, parowanym jabluszkiem tez nie przepada. u nas nadal kroluje pyra i marchew :Oczko: (ekonomiczne to moje dziecko, nie ma co :D)

Monik a jak cyckowanie Wam idzie, poprawilo sie?

Widać, nie pisałam. Po zeszłotygodniowych cyrkach z wielką chrypą,spowodowaną zapaleniem krtani bądź alergią-zależy czyja diagnoza,(!) Konrad całkowicie cyca odrzucił. Niestety...

Nic nie dały próby rozmaitego przystawiania, głód, itp. Nie chciał i już, prężył się, nie zasysał brodawki. Wychodzi na to, że sam podjął decyzję, i cycka pożegnał, czego bardzo żałuję, ale widać tak miało być.

Z kazdej sytuacji trzeba wyciagac pozytywne wnioski. Moze to i lepiej, ze odrzucil sam, niz gdybys musiala go odstawiac na sile. Mnie zawsze przerazaly widoki biegajacych dzieci, ktore kiedy chcialy przychodzily do mamy, szarpaly za bluzke i urzadzaly dantejskie sceny, kiedy cyca nie dostaly.

No na pewno lepiej, że sam zadecydował, niż miałby potem za mną ganiac i mnie rozbierać. Oj byłam świadkiem takich scen i nie bardzo mi się to podobało. Koleżanka uciekała przed 3 latką, która dosłownie zdzierała z niej bluzkę....

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Witam:)
Dawno mnie tutaj nie bylo ale maly daje mi w kosc:(Mam problem z nie jedzenie mleka.Pascal od paru dni je bardzo malo mleka.W noc wypije jakies 130 ml i czasami w dzien a tak to tylko chce jesc wszystko lyzeczka warzywa i kaszki .Np.dzisaj w nocy o 3 godz.wypil 140 ml mleka natomiast teraz o 9 wypil 60 ml i nie chce wiecej.Juz nie wiem co mam robic przeciez dziecko 5 miesieczne powino pic jeszcze mleczko.Dzisiaj probuje inne mleczko moze to cos zmieni.Pomozcie:)

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlqtkfpjooyj3z.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Anka Moze dawaj mniej, a czesciej. zamiast karmic co 3 godziny, podawaj mniejsza dawke co godzine. Jesli chetnie je z lyzeczki, mozesz tez dawac mleko lyzeczka. poza tym pare dni, to jeszcze nie dramat. jaka jest teraz u was pogoda? jak jest goraco to nam- doroslym tez nie chce sie jesc. dbaj, zeby dostawal odpowiednia dawke plynow i przeczekaj. mysle, ze to chwilowy wybryk i z czasem wszystko wroci do normy.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Monik

No na pewno lepiej, że sam zadecydował, niż miałby potem za mną ganiac i mnie rozbierać. Oj byłam świadkiem takich scen i nie bardzo mi się to podobało. Koleżanka uciekała przed 3 latką, która dosłownie zdzierała z niej bluzkę....

Nie chce nikogo urazic, ale dla mnie takie dlugie karmienie jest obrzydliwe. Nie widze tez powodu, zeby przeciagac cyckowanie w nieskonczonosc. Przeciez tak duze dziecko powinno jesc wszystko, jak dorosly czlowiek i nie sadze, zeby w mleku matki byly jakies cudowne skladniki, ktorych nie mozna znalezc w normalnym jedzeniu. Widok mamy karmiacej z noworodkiem lub niemowlaczkiem, zawsze mnie rozczulam. Widok mamy z biegajacym i mowiacym dzieckiem, rzucajacym tekst "cyca" (lub cos w tym guscie) mnie obrzydza.

Uwazam, ze to najzwyczajniejsze uzaleznienie i nie wiem z ktorej strony gorsze; mamy, ktora nie zauwaza, ze jej dziecko rosnie (i pewnie jak samo by nie zrezygnowalo, to karmilaby je do 18 roku zycia), czy dziecka, ktore od urodzenia bylo przyzwyczajane, ze piers to nie pokarm, ale pocieszac, usypiacz, itp.

Odnośnik do komentarza

mafinka
Jomira
A ja mam dzis ostatni dzien macierzynskiego :(

Pozniej urlop z 2010 i troche biezacego. Od 23 sierpnia do pracy :( Maz idzie na 5 tygodniowy tacierzynski... A pozniej Maja do opiekunki.
Strasznie to ciezkie.

Urlop miałaś wg prawa duńskiego? bo ja od 6 lipca jestem już na zwykłym urlopie ( 2 x po 26 dni). 20 tygodni macierzyńskiego minęło 21 czerwca i wnioskowałam o dodatkowe 2 tygodnie.

Tak, placili mi 23 tygodnie, tak dlugo jak mieli refundacje. Historie znasz, dlugosc urlopu mialam po dunsku, placone po chinsku? natomiasy pracowac w jego trakcie nie moglam po polsku... no comments

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

solange63
Tak sobie zerknelam na nasza pierwsza strone, a gdzie sie podzialy te piekne suwaczki? W drugim poscie jestesmy tylko powymieniane w kolejnosci rodzenia, z informacjami o dziecku i juz. czyzby cala praca Joasi miala isc na marne ::(:

A propos suwaczków. W naszym przypadku problemem zamieszczenia ich w pierwszym poście okazała się nieobecność na forum założycielki wątku. Nie wiem, czy widziałyście, ale weszłam sobie na profil agnieszka_ask i użytkownik ten był ostatnio zalogowany 07/06/2011.

Może warto spróbować wysłałć prośbę na PW o umieszczenie suwaczków w pierwszym poście? wygląda na to, że agnieszka_ask bywa na forum.
Joasiu tyle się napracowałaś, fajnie gdybyśmy mogły cieszyć oko suwaczkami na pierwszej stronie :)

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

solange63
Anka Moze dawaj mniej, a czesciej. zamiast karmic co 3 godziny, podawaj mniejsza dawke co godzine. Jesli chetnie je z lyzeczki, mozesz tez dawac mleko lyzeczka. poza tym pare dni, to jeszcze nie dramat. jaka jest teraz u was pogoda? jak jest goraco to nam- doroslym tez nie chce sie jesc. dbaj, zeby dostawal odpowiednia dawke plynow i przeczekaj. mysle, ze to chwilowy wybryk i z czasem wszystko wroci do normy.

Mysle ze to moze byc winna zabkowania.Pascal zawsze jadl co 4 godz 150 -170 ml. 5 razy na dobe.Napiszczie jakie macie sposoby na dziaselka masci czy jeszcze cos innego:)

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlqtkfpjooyj3z.png

Odnośnik do komentarza

Jomira
mafinka
Jomira
A ja mam dzis ostatni dzien macierzynskiego :(

Pozniej urlop z 2010 i troche biezacego. Od 23 sierpnia do pracy :( Maz idzie na 5 tygodniowy tacierzynski... A pozniej Maja do opiekunki.
Strasznie to ciezkie.

Urlop miałaś wg prawa duńskiego? bo ja od 6 lipca jestem już na zwykłym urlopie ( 2 x po 26 dni). 20 tygodni macierzyńskiego minęło 21 czerwca i wnioskowałam o dodatkowe 2 tygodnie.

Tak, placili mi 23 tygodnie, tak dlugo jak mieli refundacje. Historie znasz, dlugosc urlopu mialam po dunsku, placone po chinsku? natomiasy pracowac w jego trakcie nie moglam po polsku... no comments

Jomira, wyższa szkoła jazdy z Twoim macierzyńskim :Szok:

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

solange63
Monik

No na pewno lepiej, że sam zadecydował, niż miałby potem za mną ganiac i mnie rozbierać. Oj byłam świadkiem takich scen i nie bardzo mi się to podobało. Koleżanka uciekała przed 3 latką, która dosłownie zdzierała z niej bluzkę....

Nie chce nikogo urazic, ale dla mnie takie dlugie karmienie jest obrzydliwe. Nie widze tez powodu, zeby przeciagac cyckowanie w nieskonczonosc. Przeciez tak duze dziecko powinno jesc wszystko, jak dorosly czlowiek i nie sadze, zeby w mleku matki byly jakies cudowne skladniki, ktorych nie mozna znalezc w normalnym jedzeniu. Widok mamy karmiacej z noworodkiem lub niemowlaczkiem, zawsze mnie rozczulam. Widok mamy z biegajacym i mowiacym dzieckiem, rzucajacym tekst "cyca" (lub cos w tym guscie) mnie obrzydza.

Uwazam, ze to najzwyczajniejsze uzaleznienie i nie wiem z ktorej strony gorsze; mamy, ktora nie zauwaza, ze jej dziecko rosnie (i pewnie jak samo by nie zrezygnowalo, to karmilaby je do 18 roku zycia), czy dziecka, ktore od urodzenia bylo przyzwyczajane, ze piers to nie pokarm, ale pocieszac, usypiacz, itp.

Mam wrażenie, że tak jak piszesz to uzaleznienie i ze strony matki i dziecka. Ale do choinki to matka jest dorosłym homo sapiensem i powinna wiedzieć, kiedy należy zakończyć etap karmienia piersią.

Moja mama pracowała kiedyś z babką, która dawała pierś....SOLANGE nie czytaj bo padniesz jak kawka... :Śmiech::Śmiech:do 5 roku życia syna. Horror. fee i wszystko naraz. I ten dzieciak potrafił się w kościele wydrzeć na cały głos : mamo daj cyca! To już naprawdę jest okropne.

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Wspomnę tylko, że Konrad z chwilą odrzucenia piersi w zeszłym tygodniu zaczął przesypiać całe noce bez jedzenia. Śpi od 19 do 6 rano. Kochany chłopczyk.

Jutro mój mężulo przyjeżdża po nas. Nareszcie! w sobotę idziemy na wesele.
Kolejny pozytyw nie karmienia piersią- możemy spokojnie zostawić Konrada pod opieką babci :)

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Brawa dla Kondzia :brawo:

Emi juz dawno przesypia nocki, ale ostatnio znowu wlaczylo jej sie spiewanie. wczoraj przegiela pale; obudzila sie o 5.00 i spiewala do 6.30 :Padnięty:, zasnela i wstala o 8.00
uwielbiam jak to robi, ale moglaby zaczynac troszke pozniej. dzis tez spiewala od 5.30, ale tylko 10 minut i spala znowu.

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Asiunia25lat
Anka ja smaruję dziąsełka małemu dentinoxem n bo całe piąstki wpycha do buzi. .

ja jeszcze niczym nie smaruje. Mloda tez wpycha wszystko do buzi, zaczela przygryzac smoczek od butli (co jej sie nigdy nie zdarzalo), ale jeszcze sobie radzimy. masc zostawiam na sytuacje ekstremalne. jednak to chemia, wiec nie ma co z tym przesadzac.

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie z maściami czekam. Póki Mały sobie ulży paluszkami, czy nawet pięściami i nie płacze nie będę mu smarowała. Poza tym, aptecznych żelów, maści chciałabym uniknąć.
W przyszłym tygodniu jak wrócę do domu, chcę się zorientować, czy FOREVER nie ma czegoś na bazie aloesu, czym mogłabym te dziąsełka smarować.

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Dostalam wczoraj od poloznej olejek na zabki ktory sie smaruj na zewnacz .Co do zelu to mowila zeby uwazac i nie za czesto stosowac.Czasmi to mam takiego dola bo u nas to zawsze cos z tym jedzeniem.
Co do diety to jakos mi nie wychodzi:(robilam przez tydzien brzuszki i nawet widzialam rozniece ale pozniej jakos to zaniedbalam.Musze znow sprobowac.Wkoncu za miesiac slub:)

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlqtkfpjooyj3z.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny trochę dziwi mnie Wasz "bulwers" na temat długiego karmienia piersią, a już gratulowanie dziecku, że samo odrzuciło pierś w wieku 5 miesięcy to wg mnie lekkie przegięcie. Zresztą WHO zaleca jak najdłuższe karmienie piersią co jest nie tylko dobre dla dziecka, ale i matki (mniejsza zachorowalność na raka piersi!!!). Może nie pamiętacie ale jesteśmy ssakami, natura stworzyła nas tak i sprawdzało się to przez grube wieki. Dopiero mądrzy i wyedukowani XX wieczni ludzie zaczęli poprawiać naturę, czy wychodzi to na dobre nie powiedziałabym. Ilość chorób zwanymi cywilizacyjnymi jest zastraszająca.

Zresztą tak na marginesie, u moich rodziców w salonie wisi stary obraz (końcówka XVIII wieku) przedstawiający Matkę Boską w trakcie karmienia piersią. Wiek Jezusa na tym obrazie oceniam na około 3 lata. Wszyscy go podziwiają i nikogo nie bulwersuje.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w ciąży cyckowanie nawet te pół roku wydawało mi się straszne i zastanawiałam się jak ja to wytrzymam, nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego "męczenia" moich piersi... A tu zaraz minie sześć miesięcy i myślę, że pocyckujemy sobie spokojnie dłużej. Fakt, większe dzieci przy piersi to niepokojący widok i mam nadzieję, że Ula nie będzie przedłużać swojego karmienia za długo (bo mimo że to ja jestem dorosła w tej parze to jeśli nic mnie nie przyszpili to chyba jednak pozostawię jej decyzję kiedy cycek pójdzie w zupełną odstawkę). Wiem, różnica jest znacząca w karmieniu piersią i butelką, ale i w butelce i w piersi jest przecież mleko...

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza
Gość solange63

Mnie by zbulwersowal. poza tym obraz nie jest dla mnie zadnym wyznacznikiem, tego, co dzialo sie wieki temu. To radosna tworczosc jednej osoby, w zaden sposob nie przekladajaca sie na ogol spoleczenstwa.
Juz wczesniej pisalam, ze zalecenia WHO sa grubo przesadzone i usrednione. Ostatnio czytalam, ze wielu swiatowej klasy lekarzy neguje "wyssane z palca i nie potwierdzone, badaniami naukowymi tezy". Owszem jestesmy ssakami, oznacza to, ze ssiemy pokarm matki dopoki nie nauczymy sie sporzywac innych. Roczne dziecko moze jesc wszystko, wiec dostarcza swojemu organizmowi niezbednych skladnikow. Jakie magiczne wlasciwosci ma zatem mleko matki, ktorych nie mozna zdobyc w inny sposob?

Odnośnik do komentarza

Mafinko, szkoda, że naszych wypowiedzi nie można tonować. Mnie nie bulwersuje karmienie dziecka kilkumiesięcznego. kilkuletniego już tak. Sama zaznaczyłam, że żałuję że tak się stało, że Konrad już odrzucił pierś, bo karmiłabym go dalej, ale nie nieskończenie długo.

Jestem zdania, że 3latka, o której wspominałam, jest już za duża na pierś. zwłaszcza, że powodem chęci ssania piersi wcale nie był głód, a chęć "pociumkania" sobie. W tym przypadku, było też tak, że w nocy dzieciak wychodził z własnego łózka i podłączał się do cyca. Uważam, że to przesada. Wychodzę z założenia, że karmienie piersią jest lepsze dla dziecka, w końcu natura nie bez powodu nam tą możliwość dała, ALE kilkulatek, który je już wszystko może się zdecydowanie-bez uszczerbku na rozwoju- bez tego obejść.

http://lb1f.lilypie.com/wIEXp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...