Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Emka - wyluzuj trochę, bo to ty się wg mnie nakręcasz. To ty zaczęłaś krytykować dorotea72, że dziecka się nie budzi. Doradca laktacyjny mi kiedyś powiedział, że to matka powinna wiedzieć i przeważnie wie najlepiej czego dziecko potrzebuje. I to jest prawidłowe podejście, jak nie chcesz nie budź, ja też nie budzę w nocy a w ciągu dnia budzę szkraba bo musi tez jeść i uważam to za słuszne. Nie krytykuj innych, bo to jest przykre...

http://lb1f.lilypie.com/wIMpp1.png

Odnośnik do komentarza

Anusiaz
Emka - wyluzuj trochę, bo to ty się wg mnie nakręcasz. To ty zaczęłaś krytykować dorotea72, że dziecka się nie budzi. Doradca laktacyjny mi kiedyś powiedział, że to matka powinna wiedzieć i przeważnie wie najlepiej czego dziecko potrzebuje. I to jest prawidłowe podejście, jak nie chcesz nie budź, ja też nie budzę w nocy a w ciągu dnia budzę szkraba bo musi tez jeść i uważam to za słuszne. Nie krytykuj innych, bo to jest przykre...

Proszę jak możesz przeczytaj jeszcze raz wątek nt snu dziecka, dorotea napisała, że wybudzała swoje dziecko, nie pisząc dlaczego, dlatego zadałam pytania. Ja się nie nakręcam... Po prostu jestem/byłam ciekawa dlaczego i tyle ot, co. dorotea na mnie naskoczyła, ze jestem agresywna - pisała w każdym pw mimo iż jej nie obrażałam, nie groziłam ani nic z tych rzeczy. Po prostu zadawałam pytanie wszystko. Nie uzywam często emotikon dlatego mogła (w swoim stanie hormony ciążowe) interpretować tak, a nie inaczej.

I proszę nie oceniać książki po okładce, bo to łatwo zrobić, a później jak przychodzi, co do czego trudno się wyplątać.

http://lilypie.com/pic/090429/SkiK.jpghttp://by.lilypie.com/j4m9p2/.png
http://s9.suwaczek.com/200711263438.png http://s2.pierwszezabki.pl/011/011436980.png?3512
http://s9.suwaczek.com/20110723310217.png

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

julia
patrycja81 fajnie ze chociaz na tym wątku mozna sie dowiedziec co u Was słychac.
Jeszcze raz gratuluje. Fajnie ze macie parke (chłopca i dziewczynke)
My nad tym musimy jeszcze popracowac:smile_move:

owocnej pracy
ja teraz jestem na szybciocha na forum(znaczy ni e wtej chwili-bo Ben w lozeczku kolo mnie grzecznie spi)wiec tak...jakos:wink:

dorotea72

wiecie co muszę się wam pożalić ostatnio mam jakieś złe dni bo coś mam pecha: namieszałam w temacie konkursu, w innym jakaś babka się mnie uczepiła że wybudzałam dziecko do karmienia, jestem zdołowana:(



nie doluj sie(pewno Ci juz minelo)nie zwracaj uwagi na trole:D
nie wolno denerwowac sie durnotami:D


adriana8899
Przepraszam ze sie wtrace ale wypowiadacie sie o mojej kolezance i uwazam to za swoj obowiazek bo jak czytam teksty "ustap glupszemu" to mnie szlag trafia. Dyskusja na tamtym watku i na pw byla czysta dyskusja. Emka zadawala pytania na ktore chciala uzyskac odpowiedzi. Nie pasowalo? Trzeba bylo nie odpowiadac albo uciac dyskusje. Nikt tam nikogo nie atakowal a atak to przeprowadzacie dopiero tutaj i to za plecami co dla mnie jest wogole nie do pomyslenia ze dorosle osoby moga tak postepowac? Ciezko powiedziec w oczy? Lepiej sie zebrac grupa na domowym watku i poutyskiwac jaka to Emka niedobra itp itd?? Ja tez uwazam wybudzanie za glupote ale nie mowie ze dorotea jest glupia. A pediatra tak zalecil? Trzeba bylo tak napisac w pierwszym poscie i byloby z glowy. Sama nie chcialas odpuscic i mowisz ze Emka sie na Ciebie uwziela a sama ciagle jej wpieralas agresje i wymijalas sie od odpowiedzi. Nekala Cie na PW? Sama chcialas zeby napisala na PW!
Anusiaz a ty czemu nie napisalas tak dosadnie tam? Tylko tutaj? Bo wiesz ze tu ona nie zaglada i sie nie obroni.
Mowicie ze kazdy moze wyrazic swoje zdanie i Emka wlasnie to robila.
Wiec prosze-zachowujmy sie jak dorosli i nie obrabiajmy tylka za plecami, ok??
Pozdrawiam.



sluchaj,Dziewczyno Ty nic nie pisz o "za plecami" bo Ty to niezle umiesz dupe obrobic na innym watku-skad wiem,bo mnie tez raz kiedys obgadalas,i zwleklas kumpele z watka,zeby cie powspieraly!!!!
-i nie baw sie w adwokata,bo jak ktos jest "dorosly" doslownie piszac DOROSLY to sam sie umie wypowiadac za siebie


a po za tym-to jest watek zwiazany z naturalnym karmieniem.-wiec jak nie masz nic do napisania w temacie,to nie pisz-a takie sprawy to sie zalatwia wlasnei przez funkcje PW

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

a teraz na bardzo przyjemny temat"cycowanie":wink:

Ben umie naprawde cycowac:usmiech:
coprawda jeszce ma sonde,ale teraz na probe ma samo karmienie,bez wsparcia sondowego-gdyz przy poprzednim karmieniu duzo zwrocil,a w sondzie byla zmniejszona o polowe dawka
i mi tu wszystcy wychwalili syna,ze sie nie spodziewali ze taki maluszek(ktory dzis bylby mial,jakby byl w brzuszku 36 tydz.+1 dzien) tak szybko zalapie-no ale matka z doswiadczeniem,to co sie dziwic:lol:

i byc mzoe jutro wyjdziemy ze szpitala,a na sto procent wdomu bedziemy wniedziele
wszystko zalezy od zoltaczki-juz byl nasloneczniany,przedwczoraj(chyba to bylo przedwczoraj:wink: za dlugo wszpit6alu,i czlek sie gubi:D)


a i dziecko wybudza sie do jedzenia:lol:
szpitalnie co trzy godziny:D
najlepiej wybudzic przemieniajac pieluche-no ale cycusiowe o tym wiedza:D

Odnośnik do komentarza

patrycja`81

a i dziecko wybudza sie do jedzenia:lol

owszem wybudza sie noworodki i niemowlęta slabo przybierające na wadze. Specjalnie sie dowiadywałam ze względu na dyskusje ktora sie rozwinęła. Jesli niemowle jest zdrowe i sie w nocy nie budzi to nie powinno sie go wybudzac, gdyz zdrowy sen jest rownie wazny jak zywienie. Oczywiscie zadna z pan ktora do tej pory wybudzala malenstwo nie przyzna sie do bledu wiec dyskusje sa zbedne. Jesli uwazacie ze trzeba wybudzac to wybudzajcie, na zdrowie dla waszych dzieci jednak nie powinnyście nikogo wprowadzać w blad tylko dlatego ze same go powielacie. Jest prosta zasada: jesli zdrowe dziecko jest glodne to samo sie obudzi i upomni o cycka:) Nikogo nie atakuje, stwierdzam tylko fakt po uprzednim skonsultowaniu sie ze znajoma polozna.

http://www.suwaczek.pl/cache/c367ad7e73.png

Odnośnik do komentarza

patrycja`81


sluchaj,Dziewczyno Ty nic nie pisz o "za plecami" bo Ty to niezle umiesz dupe obrobic na innym watku-skad wiem,bo mnie tez raz kiedys obgadalas,i zwleklas kumpele z watka,zeby cie powspieraly!!!!
-i nie baw sie w adwokata,bo jak ktos jest "dorosly" doslownie piszac DOROSLY to sam sie umie wypowiadac za siebie


a po za tym-to jest watek zwiazany z naturalnym karmieniem.-wiec jak nie masz nic do napisania w temacie,to nie pisz-a takie sprawy to sie zalatwia wlasnei przez funkcje PW

:brawo:

no właśnie to jest wątek o naturalnym karmieniu :D

Patrycja jak miło że zajrzałaś :Śmiech:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

AgaiLila
Oczywiscie zadna z pan ktora do tej pory wybudzala malenstwo nie przyzna sie do bledu wiec dyskusje sa zbedne.

no ja się nie przyznam bo nie uważam, że to jest błąd-Ty uważasz inaczej ale przeciez wiemy, ze każdy ma swoje zdanie ::):

Jesli uwazacie ze trzeba wybudzac to wybudzajcie, na zdrowie dla waszych dzieci jednak nie powinnyście nikogo wprowadzać w blad tylko dlatego ze same go powielacie.

nikt nikogo nie wprowadza w błąd tylko wyraża swoją opinię i doswiadczenia a to co inni z tym zrobia to juz ich sprawa.

Jest prosta zasada: jesli zdrowe dziecko jest glodne to samo sie obudzi i upomni o cycka:)

już nieraz mozna było przeczytać na forum, ze nie zawsze tak jest.

Pamiętajmy, ze kazde dziecko jest inne.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

AgaiLila tak jak napisałam w wątku o przesypianiu nocy są dwie szkoły że się nie wybudza i że się wybudza, twoja znajoma położna stanowi pierwszą grupę a moja znajoma położna (profesjonalny doradca laktacyjny) stanowi drugą grupę, do matki należy stwierdzenie czy jest to potrzebne czy nie ale w końcu nie to o to pl_aisha pytała, jako przykład tylko podałam że do 3 mca moje dziecko było budzone w nocy na karmienie co 4-5 h a jednak do 8 mca wyrobiło sobie nawyk spania w nocy, uważam też że bez związku z tematem było pytanie dlaczego je budziłam oraz czy używałam laktatora itd.

http://lbym.lilypie.com/zW7Gp2.pnghttp://lb3m.lilypie.com/epfRp2.png
28.04.2007 12 tgc

11.05.2005 26 tgc
Odnośnik do komentarza

patrycja`81 - to super, że tak ładnie sobie radzi. Gratulacje !!! Masz naprawdę mądrego syneczka :-) oby tak dalej i obyście szybko do domku wrócili

Emka - nie muszę ponownie czytać, bo zanim coś napisze przeczytam kilka razy, żeby komuś przykrości nie zrobić. Tak jak pisałam moje zdanie jest jakie jest. A nie jestem w ciąży więc hormony na mnie nie działają.

A każde dziecko ma inne potrzeby. Ja pewnie bym mojego też w nocy budziła, jak by kiepsko przybierał na wadze, ale w związku z tym, że nie spał w ciągu dnia, to tego nie robiłam, wymyśliliśmy z pediatrą inny sposób i ja uważam że dobry. Bo dziecko musi tez spać, wydaje mi się, że należy mieć indywidualne podejście do każdego dziecka, a waga i rozwój to najważniejsze wyznaczniki.

Każda mama wie co jest dobre dla jej maluszka :-) takie jest moje zdanie na ten temat.

Buziaczki dla wszystkich mam

http://lb1f.lilypie.com/wIMpp1.png

Odnośnik do komentarza

dorotea72
AgaiLila tak jak napisałam w wątku o przesypianiu nocy są dwie szkoły że się nie wybudza i że się wybudza, twoja znajoma położna stanowi pierwszą grupę a moja znajoma położna (profesjonalny doradca laktacyjny) stanowi drugą grupę, do matki należy stwierdzenie czy jest to potrzebne czy nie ale w końcu nie to o to pl_aisha pytała, jako przykład tylko podałam że do 3 mca moje dziecko było budzone w nocy na karmienie co 4-5 h a jednak do 8 mca wyrobiło sobie nawyk spania w nocy, uważam też że bez związku z tematem było pytanie dlaczego je budziłam oraz czy używałam laktatora itd.

w sumie to ja pisalm poprostu o wybudzaniu, nie o przesypianiu nocy.... kazda matka robi tak jak uwaza za slusze. A ktora ma racje, to sie okaze w praniu. Ja moge mowic swoje, wy swoje...was nie przegadam bo nie o to mi chodzi a szans bym nie miala nawet jesli byscie twierdzily ze pomarańcz jest fioletowy:) Zdrowka dla pociech.

http://www.suwaczek.pl/cache/c367ad7e73.png

Odnośnik do komentarza

anya
hej roniu :D

jak masz sprawnie działające cycki to jesteś z nami :Oczko:

jak Olenka?
:hahaha:

moje piersiaki są używane rekreacyjnie
i skarpeta coraz większa
:sofunny:

a tak szczerze to ja mamusia mieszana jestem
Ola w nocy jest na cycku ciągnie sobie i śpi
w dzień butla glównie ale do zaśnięcia musi być wyciągnięte z cyca i dopiero zasypia
jak przy cycu może spać i ze 2h ciurkiem
przy braku cyca 5-15min max :)
a w zwiazku z tym że Olcia ciągnie także butle to grzecznie pytam :)
powiem tylko że BARDZO CHCIAŁAM być 100% mamą karmiącą sobą

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

AgaiLila
patrycja`81

a i dziecko wybudza sie do jedzenia:lol


owszem wybudza sie noworodki i niemowlęta slabo przybierające na wadze. Specjalnie sie dowiadywałam ze względu na dyskusje ktora sie rozwinęła. Jesli niemowle jest zdrowe i sie w nocy nie budzi to nie powinno sie go wybudzac, gdyz zdrowy sen jest rownie wazny jak zywienie. Oczywiscie zadna z pan ktora do tej pory wybudzala malenstwo nie przyzna sie do bledu wiec dyskusje sa zbedne. Jesli uwazacie ze trzeba wybudzac to wybudzajcie, na zdrowie dla waszych dzieci jednak nie powinnyście nikogo wprowadzać w blad tylko dlatego ze same go powielacie. Jest prosta zasada: jesli zdrowe dziecko jest glodne to samo sie obudzi i upomni o cycka:) Nikogo nie atakuje, stwierdzam tylko fakt po uprzednim skonsultowaniu sie ze znajoma polozna.


zapomnialas o wczesniakach

ja wybudzalam moje pierwsze dziecko-zdrowy noworodek urodzony o czasie-nie bylo to co do minuty,ale wybudzalam
na poczatku
pozniej ona sama sobie ustalila rytmi to ona wybudzala:lol:

noi komentarz do tekstu na czerwono-skad pewnosc ze Ty nikogo nie wprowadzasz w blad???





ronia
hej dziewczyny
przyjmujecie cycusie karmiące połowicznie ?:hahaha:

kazdy cyc na wage zlota:lol:


dzis czuje sie jak spuszczona z lancucha:
chyba do pokoju bede chodzic tylko na karmienie;)


hihi zartuje-cyce tez potzrebuja snu:D

Odnośnik do komentarza

ronia
Olesia tak często pilnuje swojego baru mlecznego :)

A Twoja Wera kurcze dopiero co się rodziła ehh.... jak dziś pamiętam
a już taka pannica i jaka ładniutka dziewcznyneczka ciąguta jeszcze?

u niej cyc to wciąż podstawa :D jej własność, tylko ona ma tam dostęp 24h/dobę i cycka z rozkoszą :D

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Witam :usmiech:

Zdjecia cycowe super:usmiech:

ronia
pati gratulacje oseska jak się chowa ?


nie bede kryc:D maly zdolniacha zniego-co prawda nei przeszedl wczorajszej proby samego cycowania-bo troszku spadl z wagi-wiec sonda wciaz w uzyciu

ale jak na wczesniaka,i bardzo krotka kariere cycowa-mamusia bardzo zadowolona z synusia
a piersi moje przynajmneij maja codzien masaz laktatorem:sofunny: :sofunny: :sofunny:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...