Skocz do zawartości
Forum

Cycusiowe mamusie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Szara mój mąż też ciągle teoryzuje ze butla załatwi wiele. Ostatnio usłyszałam ze nauczona jest przy cycu spać itd. Zapytałam ze przecież był od początku przy tym i widział jak to wyglądało, że nie umiał jej uspac, że jak już się zdarzyło to po 5 min się obudziła itd. Na pewno też ciągle nie wierzyłam ze mam dość pokarmu, wiec może często źle interpretowalam płacz ale tak jest i trudno. Boje się tego spania jej w nocy, na razie jest różnie, dziś np. Spala dłużej, gdzieś co 2-3 h i nie jadła tez za duzo. A ostatnie dwie noce budziła się co chwile i jadła dużo. Zobaczymy, czas pokaże. Jutro idziemy na szczepienie, zapytam od kiedy zaleca się poszerzać dietę.
Es_ze uśmiechnęłam się jak napisałaś ze na spacer wzięłas nocnik. Pamiętam jak jeździliśmy na wczasy a z tyłu wśród bagaży na samej górze "tron", co się otwierało bagażnik to ten nocnik tak na wierzchu :-) myślę że w czasie wakacji wasze pociechy opanuje ta umiejętność i będzie sukces, zero pieluch, mniej wydatków.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Monika chyba nie odważę się jeszcze spania bez pieluszki ale odpieluszkowanie teraz w sensie w ciągu dnia jak najbardziej. Tak jak piszesz: lżej dla kieszeni. Zamówiłam nocnik turystyczny, raz że dużo chodzimy, jeździmy, odwiedzamy, a dwa że albo wózkiem / komunikacją miejską albo malutkim autem więc liczy się wielkość.

Odnośnik do komentarza

Es_ze a czy pieluchy po nocy są mokre. Ja dawałam pod prześcieradło te podkłady. Teraz jeszcze tak myślę że jak synek juz spał bez pieluchy to tez od dawna przesypial cała noc. Może inaczej jak dzieci się budzą albo tym bardziej jedzą coś Jeszcze. Może wtedy jest gorzej bo jednak sikaja.
Fajnie z tym nocnikiem turystycznym. Jest jakiś rozkładany?

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

90% przypadków mamy sucho po nocy. Jedynie jest mokro jak małą nad ranem nie posadzimy np. mąż pozwala jej leżeć w łóżku i czekać na mleko :) Tak więc pewnie by to przeszło bo siku jest z rana ale jeszcze nie jestem przekonana że damy radę, bo mała bardzo odkrywa się w nocy. Nie chcę żeby zmarzła w pupę, wiem że to śmieszne. :)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny. Ja wierze w ziola i homeopatie,sama czesto uzywam ziol. Nie chcialam Jasiowi podawac nic bez konsultacji z lekarzem bo po co dawac mu cokolwiek jesli mialoby nie dzialac. Dzisiaj zadzwonila do mnie lekarka i tez mowila ze probowala te czopki ale oszalamiajacego efektu nie widziala. Z reszta tak narzekalam na Jasia spanie a wczorajszej nocy zrobil nam ogromna niespodzianke bo przespal od 22 do 7.30 rano bez pobudki. Przespal pierwszy raz w zyciu cala noc :-). Za to my sie budzilismy zeby do niego zagladac :-).
Szara pytalas co Jasiu robi jak sie budzi w nocy,nie wola pic ani jesc,czasami sama daje mu sie napic,po prostu chce zeby go wziasc na rece bo widac ze jest spiacy i chce zasnac. Wyglada na to ze zabki mu wyszly ale nie wiem czy cale. W koncu dzisiaj sie nie umawialam do lekarki na wizyte bo chce zobaczyc jak bedzie dalej ze spaniem. Kazala mi tylko zrobic badanie moczu i jutro sie zdzwonimy.
Monika,mi udalo sie oduczyc malego jak mial 1.5 roku zeby nie pil cyca w dzien. W nocy probowalam ale z racji ze Jasiu jest raczej niejadkiem to nie moglam go calkowicie oduczyc picia w nocy bo w koncu wolal kolo 4 ze jest glodny i odpuscilam oduczanie. W koncu zostaly nam 2 karmienia w nocy a przy zabkach bylo bardzo ciezko i potrafil sie budzic czesciej i przy cycu zasypiac. Monika wiem ze tym narzekaniem Cie nastraszylam ale nawet tutaj na forum wiekszosc dzieci nawet mlodszych niz Jasiu,lepiej przesypia noce,takze nie martw sie na zapas. Jesli mowisz ze synek lepiej spal to moze z Lilka tez bedzie dobrze.
Wczoraj mielismy fajny dzien,maly sie troche zdrzemnal i po poludniu pojechalismy do malego zoo,Jasiu byl zachwycony. Dzisiaj moj maz wjechal po tygodniowym urlopie i bylo nam ciezko ale pogoda jest piekna i bylismy wiekszosc dnia na zewnatrz. Takze tez mielismh fajny dzien.
Co do kp to w teorii w przypadku choroby matki dziecko powinno byc chronione i nie chorowac a u nas mimo ze Jasiu pil cyca w duzych ilosciach to i tak za kazdym razem chorowal. Wiec moim zdaniem szczepienie nie ma nic do rzeczy.
Es_ze to gratulacje ze Kajka tak pieknie dala rade :-). Fajnie by bylo zeby juz zostalo cieplo to na pewno byloby latwiej z odpieluszkowaniem.
Monika masz racje ze jak Jasiu spal w miare i nie budzil sie tak czesto to rano mial pieluche sucha a jak sie budzil to i siusial czesciej

Odnośnik do komentarza

Pewnie pisze troche nieskladnie ale jestem dzisiaj troche zakrecona. Przy Waszych wyjsciach taki nocnik na pewno sie przyda. Kolezanka tez mi kiedys opowiadala ze wszedzie jezdzila z nocnikiem i czasami nawet w drodze bylo szybkie szukanie miejsca zeby stanac i mala wysadzic na nocnik :-).
Szara jesli chodzi o smoczek to widze ze masz taki strach jak ja przed oduczeniem Jasia od cyca. Kolezanki coreczka miala jakies 1.5 roku,moze byla troche starsza i tez smok byl obowiazkowy ale.czesto je przegryzala i w koncu kolezanka wziela tego zepsutego,zaprowadzila mala do pieca i wrzucila go tam,pokazala dym z komina i wytlumaczyla ze smoczek polecial do aniolkow zeby go naprawily ;-). Oczywiscie mala chciala zeby jej ciagle o tym mowic a wieczorem tylko 2 razy zapytala o smoczek i zasnela bez placzu. Wiadomo ze kazde dziecko jest inne a Wy pewnie nie macie pieca ale moze wymyslisz jakas historie w ktora Aleks uwierzy i wtedy bedzie mu latwiej sie ze smokiem rozstac.

Odnośnik do komentarza

Monika,moj maz tez czasami z lekkim wyrzutem mi mowil ze Jasia nauczylam zasypiania przy cycu i u nas bylo tak samo ze jak byl w domu to sam mk go dawal do cyca zeby zasnal i nawet nie probowal uczyc usypiac inczej wiec widac faceci tak maja :-). Metod jest wiele na nauke samodzielnego zasypiania,ja kiedys czytalam o tym zeby nakarmic dziecko,wziasc do odbicia i odlozyc do lozeczka,jesli bedzie plakalo to wziasc znow i uspokoic,ale nie uspiac tylko zeby nie plakalo i znow odlozyc i tak do skutku. Wiem ze latwo sie mowi ale ja o tym przecztalam jak Jasiu byl juz za duzy i u nas to nie przeszlo. A moze sprobowalabys na poczatek w dzien przy ktorejs drzemce tak Lilke uspic,wiem ze jestes zmeczona ale mysle ze warto sprobowac.
Moj Synusna razie spi,ciekawe jaka bedzie ta noc :-).
Dobrej i spokojnej nocy dla Was i Maluszkow

Odnośnik do komentarza

Wywijaska to faktycznie Mały zrobił Wam niespodziankę, daj znać koniecznie jak dzisiejsza noc. Byłoby super gdyby juz sobie spokojnie sypial. Pamiętam jak mój synek pierwszy raz w którymś momencie przespal chyba do 5.00 rano, zerwałam się w nocy i poleciałam zobaczyć czy wszystko ok. Może u Was to faktycznie przez ząbki. Tak go męczyly. Nie chciałam żebyś poczuła ze w moim odczuciu narzekasz. Ja po prostu wcześniej nie spotkałam się z takimi problemami ze spaniem wśród dzieci w rodzinie i u znajomych. A tutaj jednak widzę ze trochę dzieci ma takie kłopoty. Życzę Ci aby było lepiej.
Z tym oduczaniem spania przy piersi to zobaczymy, Mała przestała przybierać w górnej granicy wiec w sumie każde karmienie czy do uspania to tez trochę jedzonka w brzuchu. Jutro idziemy na szczepienie to tez zapytam o ta wagę. Mała jak się urodziła to ważyła aż 4 kg, teraz na 3 mce waży 5500 g. Niektóre dzieci ważą nawet kg więcej w tym czasie, z masą wyjściowa mniejsza. No nic, idę się kłaść. Spokojnej nocy Dziewczyny.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny do metody odkładania, to ja właśnie zaczynam przygodę z tym dopiero teraz....
W południe mała zasypia sama w łóżeczku a wieczorem zazwyczaj z nami, teraz ją odkładamy do łóżeczka i siedzimy przy niej, śpiewam jej kołysankę albo mąż nuci (na pewno mała nie ma słuchu absolutnego odkryliśmy dzięki temu, bo mój mąż ma takie nucenie ;)
Nie wiem jak nam wyjdzie.

Następny w planach jest smoczek do wyrzucenia...nic od razu. Dlatego zatrzymałam smoczek bo chciałam pierwsze odpieluszkowanie, potem zasypianie samodzielne...

miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Tak myślałam, że moja radość z przespanej nocy będzie krótka. Co prawda dzisiaj tragedii nie było, ale Jasiu się obudził 4 razy i jak mi rano wstał po 15 minutach to o 6.45 byliśmy już na nogach gdzie normalnie śpi do 8, ale zobaczymy, może uśpię go w dzień, żeby się nie męczył. Zrobimy dzisiaj badanie moczu i zobaczymy co wyjdzie.
Monika, ja sama twierdzę, że narzekam, bo tak jest :), nie przejmuj się. Ja też wiedziałam, ze dziecko wiąże się z nieprzespanymi nocami, ale nie myślałam, że to może tak długo trwać, może gdzieś popełniłam błąd i teraz tak wychodzi. Nie wiem. Daj znać jak po szczepieniu, co mówiła lekarka.
Es_ze, to dobrze, że Kaja chce leżeć w łóżeczku, bo Jasiu zazwyczaj po kąpaniu idzie do łóżeczka, chce, zebym mu poopowiadała i jak skończę, to chce na ręce, a jak nie, to płacze a ja nie mam ani nerwów na to, żeby go tam przetrzymać ani cierpliwości, więc biorę go na ręce i w miarę szybko zasypia. A z mężowi zaśnie w łóżku, bo nie jest nauczony na rękach :). Mały terrorysta :). Masz rację, że wszystko po kolei, bardzo się cieszę, że z pieluszką Wam tam dobrze idzie, oby tak dalej. Ja przymierzyłam Jasiowi otulacze i ładnie pasują, przetestował i nic nie przeciekło. Na razie jesteśmy dużo na dworze, więc nie zaczynałam z tetrą, ale chyba jutro ma się pogoda popsuć, to może się zabiorę w końcu, bo już mi się przestaje podobać taki duży chłopak z pieluchą :). Dla Kajki pewnie liczą się chęci z nuceniem tatusia z nie to, ż emu słonik na ucho nadepnął :).
Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Wywijaska ja też miałam chwile zwątpienia z uczeniem przsypiania nocy, różnie to bywało. Tak samo z pieluszką były różne dni...Życzę cierpliwości:) A z odpieluszkowaniem też jest to pracochłonne...

Monika właśnie wszystko wymaga czasu ale i procentuje to zaangażowanie w proces wychowania, coś za coś. Jak tam przerwy pomiędzy jedzeniem?

Odnośnik do komentarza

Hej, no jesteśmy po szczepieniu. Waga niby ok, lekarka mówi ze miała dużo jak się urodziła i te dzieci nie jedzą tyle co niby mniejsze. Jedzenie dodatkowe dopiero pod koniec 5 mca, i to stopniowo. kiedyś to chyba szybciej się wprowadzalo. Nie wiem jeszcze kiedy wrócę do pracy. Przerwy trochę dłuższe, musze ja usypiac częściej inaczej niż przy piersi. Gorzej jest ostatnio przez noc, często się budzi, a ponieważ śpi z nami to dosłownie wciskam jej pierś do buzi i zasypia znowu.
Dziś kolejny dzień upałów dosłownie, u nas 25 stopni. Miłego dnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Wywijaska, to szkoda ze synek dziś trochę gorzej znowu spał, ale może ta jedna noc to już początek czegoś dobrego. A czy Twój mąż nie może usypiac go codziennie, jeśli przy nim zasypia w łóżeczku. Ale popatrz, jak dziecko doskonale wie czego może się domagać i od kogo. Pewnie gdybyś była bardziej stanowcza to tez w końcu by się nauczył. Ale rozumiem co czujesz, jakoś faceci się mniej tym wszystkim przejmują. Kobiety są bardziej uczuciowe i związane z dziećmi.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny .u nas z usypianiem myslalam ze bedzie ciezko a jednak nie . Dlugi czas musialam ja bujqc na reku nie jadla juz cyca ale przy nim zasypiala wtulona i bujana . Potem nagle zaczela sama zasypiac w ciemnosci lezac miedzy mna a tatusiem i sluchajac nucenia taty. Zasypia czasem przy butli odlozona do lozeczka spi dalej a teraz zje odklaamy do lozeczka w zupelnej ciemnosci i zasypia jak sie wierci kreci nie zwracamy uwagi oczywiscie nie placze , jak wstaje to ja sie podnosze lub tata kladziemy nic nie mowiac i wracamy spowrotem do swojego lozka i tak krecac sie zasypia sama i spi cala noc :) jestem z niej dumna.

U nas problem z wozkiem wiki nie chce siedziec w wozki woli sama chodzic ale wiadomo spacer z roczna dziewzybka ktora mimo tego ze biega a nie chodzi to i tak wymaga dluuugiego czasu ;) a do wozka jak wejdzie chwile pojezdzi ale nie daj Boze autobus stanie albo ty na seiatlqch zaraz jest darcie papki i na nogi chce :)

Co do raczki ranki sie goja ladnie chyba blizn nie powinno byc. :)

Kupikysmy nocnik chce ja uczyc na nocnik zaraz lato . Ale jak nie chce nie bede jej zmuszac bo to bez sensu. No i tego smovzka bym ja oduczyla ale jak piszecie nie wszystko na raz ;)

W sobote pierwszy raz bylismy na miescie bez dziecka . Poszlismy na bilard . Bylo fajnie ;) a babcia zostala z wnuczka ;) wika nawey nie plakala za rodzicami ciagle sie wtulala w babcie wiec jest git moja panna dorasta i robi sie maly cyganuch fo kazdego idzie ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21243http://www.suwaczki.com/tickers/x7g1egz2xvcderxt.png[url=]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, poradźcie mi jak ubierać na noc Mała do spania. Przypominam że śpi z nami, wiec ogólnie jest ciepelko. Nie wiem czy ona tak często się nie budzi bo może jej ciepło. Śpi generalnie w pajacyku, ale jak się przebudza to ma takie spocone rączki i lekko mokry karczek. Teraz jak było tak ciepło to w pokoju były z 23 stopnie. Ale normalnie jest gdzieś 19-20.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...