Skocz do zawartości
Forum

Od malej Fasolki do Styczniowego Bejbika-styczen 2011


molalala

Rekomendowane odpowiedzi

Mały spał i się wyspał, coś czuję że kolejna zaje**** nocka przed nami.... szczerze nie mam już sił na te choróbska.... niech idą won i to szybko!!!!

Ja też po cc i przy Oliwce miałam robione w 39 tyg i przy Oskarku w 37 tyg... My o tej porze z Oskarkiem byliśmy już dobry tydzień w domu :))

Agnisia fajnie że jednak teściowa przyjedzie :)) A co do przekonania kogoś nie da się niestety.... znam to z własnego doświadczenia... ale co tam nie ma co myśleć i się dołować.

Arisa to się bidulki namęczyły... i dobrze że dzisiaj ich nie kułaś dodatkowo.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13041
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13040
http://s1.suwaczek.com/20091017040123.png
:Aniołek: 04.2005 :Aniołek: 11.2005

Odnośnik do komentarza

właśnie szukam przepisów na jakieś dania dla młodej i na pewnej str znalazlam taki wpis

"Napisane przez Marta, luty 11, 2008
Nie polecam, zupka zaszkodzila mojemu maluchowi, bolal go brzuszek i zabki przestaly rosnac na 2 dni.

Napisane przez Mama Marty, luty 13, 2008
Corka ma racje, zeby nie wychodza do dzisiaj po tej zupie! Ksiadz proboszcz byl i mowil, zeby wiecej tej zupy nie robic."

normalnie posikam się zaraz ze śmiechu :hahaha::hahaha:


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/40891.png

Odnośnik do komentarza

A u nas wreszcie spokojnie. Piotruś po kolacji i kąpieli poprostu położył się i zasnął. To było najszybsze zaśnięcie w jego karierze.

A Adaś jeszcze zasypia :)

Cafe - może i skrajne, ale paradoksalnie może to zabrzmi - skrajności coraz więcej i staje się ona w świecie normą :O

W Zakopanym dłuuugo mnie nie będzie :(

Arisa - naprawdę dobrze, że nie dałaś ich pokłóć kolejny raz tego samego dnia. (i zazdroszczę nadgonienia szczepień)

A wiecie, że ja jeszcze nie zgłosiłam becikowego? Dali nam jeszcze 30 dni, bo nie mieliśmy zaświadczenia :)

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

a jak załatwiałaś pesel Adasia to razem tego nie musiałaś składać? ja już nie pamiętam dokładnie jak to było ale my chyba wszystko razem załatwialiśmy Pani wcisneła nam wszystkie papiery i min własnie o becikowe.
dobrze że poszli Wam na ręke bo normalnie to trzeba załatwić do ukończenia przez dziecko 12 mc

szkoda że Zakopane Cie omija wiem że bardzo lubisz;)

dobranoc


http://www.bejbej.nazwa.pl/zasuwaczki/40891.png

Odnośnik do komentarza

ale naskrobałyscie ;)

ja nie robiłam jeszcze ani ogórkowej ani kapuśniaku... a na ogórkową zrobilyście mi smaka jak nie wiem;)

byliśmy u znajomych, bardzo miły wieczór :)
a na basenie byłam ale popływałam tylko 20min bo czas gonil, ale zawsze coś ;) i wiecie co? awstydziłam 3 chłopów na moim torze, bo jako ze miałam mało czasu to napierdzielałąm jak szalona, a oni nie mogli nadążyć :P a wiecie jaka dla chłopa porażka jak baba wyprzedza??i to jeszcze taka gruba baba ;P

nie kadej odpise bo duo tego bylo.

Agnisia, fajną masz tesciową skoro się potrafi przynać do blędu. to rzadka cecha.
Arisa nie wyobrażam sobie łapać teraz radkowych siuśków... jakies to nierealne;) no ale twoje diewczynki sa troche starsze:P

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

U nas pełen pakiet zupek i dań dla Laury. Ona uwielbia jeść w ogóle wszystko. Mam sporo własnych wypróbowanych przepisów na dania dla niej bo nie tolerowała dań słoiczkowych. Dzięki bogatemu menu poznała wiele różnych smaków i dzisiaj chętnie zjada wszystko od ryby po szpinak.

Zupka ogórkowa dla małolata.
30g gotowanego mięsa wieprzowego
1 marchewka
1/2 korzenia pietruszki
kilka plasterków pora
plasterek selera
niewielki ziemniak
zielony koperek
2-3 niewielkie kiszone ogórki (najlepiej własnej "roboty")
masło/oliwa z oliwek

Mięso ugotować oddzielnie. Starte warzywa gotować w niewielkiej ilości wody. Ogórki kiszone obrać ze skórki i zetrzeć na tarce z drobnymi oczkami. Najlepiej jeśli wykorzystujemy własne kiszonki, aby być pewnym co do ich jakości (producenci kiszonek często dodają ocet do ogórków, czy kapusty. Takie kiszonki nie nadają się dla małego dziecka). Gdy warzywa zmiękną, dodać starte ogórki pokrojone mięso i zielony koperek. Gotować jeszcze kilka minut kontrolując ilość wody - zupka powinna mieć konsystencję zupek słoiczkowych, czyli półpłynna. Zupkę zdjąć z ognia i dodać pół łyżeczki masła lub oliwę z oliwek w wersji dla alergików. Danie zmiksować lub rozdrobnić widelcem uwzględniając możliwości gryzienia dziecka.
Zupkę można wzbogacić dodając 1/2 żółtka np roztrzepując w zupce po dodaniu ogórków. Zupka wbrew pozorom nie jest kwaśna, ale jeśli obawiasz się reakcji na kwas z ogórka, możesz wcześniej dać dziecku polizać ogórka. Jeśli nie wystąpi zaczerwienienie wokół ust, możesz śmiało podać takie danie maluchowi.

Ziołowe pulpeciki w sosie pomidorowym.

100g mięso z udźca indyka (lub inne chude mięso do zmielenia)
pomidor
natka pietruszki
tymianek/bazylia/majeranek
szczypiorek
żółtko
łyżeczka bułki tartej
koncentrat pomidorowy 30%
oliwa z oliwek

Mięso zmielić w maszynce do mięsa lub blenderze. Wymieszać żółtkiem, bułką tartą i drobno posiekanymi ziołami. Odstawić na 10 minut i w tym czasie przygotować sos.
Pomidora sparzyć, obrać ze skórki i pozbyć się gniazd nasiennych
Poddusić pomidora na oliwie z niewielką ilością wody. Kiedy powstanie sos, dodać koncentrat pomidorowy. Do gotującego się sosu wrzucać niewielkie kulki mięsa i gotować na wolnym ogniu do miękkości.
Porcja mięska dla 8-10 miesięcznego malca nie powinna przekraczać 20g. W zależności od wielkości, będzie to jeden lub dwa pulpeciki.
Danie podawać z ryżem ugotowanym na miękko lub drobnym makaronem np. ryżowym.
Gotowe danie posypać drobno posiekaną natką pietruszki.

Wieprzowina w potrawce z dyni na słodko.
30g gotowanego schabu
dwie garści pokrojonej w kostki dyni
1 marchewka
1 jabłko
masło/oliwa z oliwek
tymianek
ziele angielskie

Mięso podgotować w wodzie z zielem angielskim.
Pokrojone lub starte warzywa poddusić w niewielkiej ilości wody. Najpierw marchew, później dynię i jabłko na koniec. Dodać pokrojone mięso i oprószyć tymiankiem. Na koniec dodać masło lub oliwę z oliwek i rozgnieść widelcem lub zmiksować.
Danie można podawać jako osobny posiłek lub z ryżem.

Dorsz w jarzynce
30g dorsza na 1 porcję
2 garści mieszanej włoszczyzny (marchewka, pietruszka, seler,por)
1/4 strąka czerwonej papryki
1 pomidor
ziele angielskie
liść laurowy
koncentrat pomidorowy

Rybę wrzucić na 3-5 minut do wrzątku. Po tym czasie wyjąć i dokładnie obrać ze skóry i ości. Włoszczyznę i paprykę poddusić w niewielkiej ilości wody z kilkoma kroplami oliwy. Dodać ziele angielskie i mały listek laurowy i pokrojoną drobno paprykę obraną ze skórki. Na koniec dodać pomidora obranego ze skórki i pokrojonego w kostkę. Kiedy warzywa będą miękkie, dodać łyżeczkę koncentratu pomidorowego. Do warzywnego sosu wrzucić kawałki ryby i dusić do miękkości.
Podawać z ryżem ugotowanym na miękko lub puree z ziemniaka.
Można wykorzystać inne gatunki białej ryby np trewal lub halibut.

Niebanalne risotto (z gruszką)

4 łyżki białego ryżu
1 średnia, jędrna gruszka
1 łyżka posiekanego pora
tymianek
oliwa z oliwek
masło

W niewielkim garnku poddusić ryż z kilkoma kropelkami oliwy i wody, po chwili dodać pora i dusić pod przykryciem, często mieszając. Podlewać wodą, aby się nie przypaliło. Po 10 minutach dodać obraną i pokrojoną w dość drobną kostkę gruszkę. Dusić do miękkości (około 10-15 minut) uzupełniając wodę. Danie oprószyć tymiankiem na 3-5 minut przed końcem gotowania. Kiedy ryż i pozostałe składniki będą miękkie, a sos zawiesisty, garnek zdjąć z ognia i dodać płaską łyżeczkę masła.
Danie można jeszcze wzbogacić żółtkiem lub łyżeczką jogurtu naturalnego (w wersji dla dzieci, którym wprowadzono już jogurt).
W razie potrzeby rozdrobnić do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
Od 7-8 miesiąca

I wiele, wiele innych :)

http://www.ticker.7910.org/an1cJIC0g411100MTU1bHp8MDY3Nzg4OWRhfExhdXJh.gif
http://www.ticker.7910.org/an1cll50g410000MTE5ZGx6fDQ3MDcyMWRhfEtsYXVkaWE.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...