Skocz do zawartości
Forum

Od malej Fasolki do Styczniowego Bejbika-styczen 2011


molalala

Rekomendowane odpowiedzi

Jomira dobrze robisz, ja bym też nie napisała, bo z jakiej racji Ty masz się starać?? to jej życie!!
Ja pisałam chłopakowi prezentację maturalną i mówię mu, ż mogę mu wytłumaczyć o co mi chodziło itd, to uwierzysz że on się nawet tego nie nauczył i ledwie zdał??? a prezentacja napisana na przynajmniej 90%!! kuzynowi pomagałam pisać, bo rzeczywiście miał problemy, ale "pomagałam" a nie "pisałam za niego" i potem go jeszcze przepytałam i siedzieliśmy nad tym i chłopak, pomimo średnich ocen z polskiego dostał 95% bo wiedział co mówi! :) taki mały sukces dydaktyczny ;)

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

ale nie mojemu chłopakowi, tylko to jakiś znajomy znajomego był, żeby nie było!!
a mój ma magisterkę do napisania iteż się straaasznie wkurzałam, bo on ma rzeczywiście problem z pisaniem, ale miał do mnie wąty że to PRZEZE MNIE nie oddał pracy bo mu NIE NAPISAŁAM!! myślałam że mu przywalę w nos!bo on nawet nie pokwapił żeby książki zdobyć do tematu, poza tym ja jakoś prace sama piszę i żyję :)

http://lb2m.lilypie.com/dXovp1.png

Odnośnik do komentarza

cafe82
witam brzucholki

poczytalam ale wybaczcie,nie odpisze
spadek formy ciagle sie mnie kuzwa trzyma
dre pape od soboty
i cholernie chce ,zeby byl juz piatek za tydzien!!!

bede zagladac

tylko nie wiem jak tam angela
arisa co u niej?

Właśnie nie wiem?Bo nic nie pisze...zaraz do niej wysle sms-a

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny!
Juz trochę ze mną lepiej, ale torba do szpitala spakowana, żeby w razie czego nie tracić czasu. Dzisiaj leżę totalnym plackiem.

A Arisa nas zimą straszy :D
Cafe, na kiedy dokładnie masz termin???
Krawatek - współczuję takiej sytuacji, sama bym nie wytrzymała.
Jomira - bardzo dobrze robisz. Moja ciotka swoją niegłupią córkę wyręczała we szystkim w nauce i skończyło się na tym, że nie potrafi sobie w życiu poradzić. A aspiracje jak stąd na Mont Everest...

I mam pytanie. Może śmieszne, ale jak Wy liczycie skurcze??? Od początku do początku drugiego??? Czy długość trwania??? Czy przerwy między skurczami??? A może wszystkona raz???
Szukałam na necie i jestem pogubiona...

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamuśki
Znowu 2 dni zaległości, ale tam coś tam odpiszę:)

Cafe trzymaj się, każdy ma tak czasami taki,,spadek formy'' jak pisałaś, będzie lepiej.

Krawatej Jomira Wy to mądre jesteście fiu, fiu:) też bym tak chciałam, maturę 2,5 roku temu zdawałam:P
Jomira dobrze powiedziałaś córce, niech się trochę pomęczy:P

Marta Zaraz wchodzę na pw i będę montować tego suwaczka, zbieram siły...
Przydałoby się tych ciasteczek trochę podszkubać, wyglądają apetycznie:) I już wiem, żę napewno też będę je piec, tylko kiedy? Jak upiekę to będzie mnie strasznie do nich ciągnąć, ja jestem poprostu chora na kruche ciastka jeszcze z przyprawą korzenna albo imbirem mmm...:)

Witam nową mamusię Mirelkę:)
Współczuję Ci tej migreny, to musi być ból nie do opisania:/ Trzymaj się tam

Ciekawe co u Angeli?
Niech się trzyma, trzyam kciuki.
Eulalia Ty też uważaj na siebie i nie mów, że jesteś złą matką, bo wcale tak nie jest.Kazdy wie w jakiej jesteś sytuacji, odpoczywaj spokojnie i uważaj na siebie.
Jak z bólami?:/
Marta śliczny brzusio taki duzy, a jaka Ty chudzinka jesteś nóżki jak patyczki:)

Arisa Ty to masz pomysły, ja bym się chyba nie odważyła, jeszcze by zemdlał albo co...?:)
GosiaNo w ciązy nie można robić masażu, tzn wykonywać zawodu tak jak w moim przypadku bo to jest za ciężka praca, wiążąca się z mocnym masażem, czasami dzwiganiem pacjenta, jak sam nie potrafi wejsc na kozetke, szybko sie idzie zmeczyc w ciąży. Ale ja i tak masuję czasami, np mojego męża, bo cały dzień robi na kolanach w cemencie i plecy i kolana wysiadają.Innych też masuję, no ale co póki dobrze się czuję, choć nie można.A Ty Gosiu jak sobie go chcesz,,tak pomasować ''mam tu na mysli masaż ,,po swojemu'':P - to możesz
Tak samo nie można masować kobiet w ciąży - chodzi mi przede wszystkim o brzuch i plecy też.Ale łydki i tam obręcz barkowa to można.No chyba że jest ciąża zagrożona. No a plecy to mozna masowac w czasie porodu jak krzyże bolą, to chyba wiadomo, ale podobno to mąż zazwyczaj robi, bo sama sobie nie zrobie:P

Kawka wypita(zbożowa) i ide polowac teraz na łóżeczko i wózek:)

pozdrawiam:*

Odnośnik do komentarza

Eulalia moja torba do szpitala też już spakowana:wink:-lepiej niech czeka w kącie niż zebym pózniej musiała gonić:D
A z tym liczeniem to tak jak Marta napisała.

Angela mi odpisała
Mam jeszcze plamienia ale brązowe.Dziś miałam robione ktg iskurcze wyszły ale takie minimalne-po fenoterolu się uspokoiło.
A kiedy wyjde to nie wiem?Może jutro coś powiedzą.
Pozdrawiam i całuje:Kiss of love:

cafe już 3 grudnia?:whoot:,no to nie dużo zostało:wink:
Elina słyszałam,że nie mozna brzuszka masować w ciąży bo powoduje skurcze-gdzieś to wyczytałam.
i usłyszałam.
A pomysł z tym straszeniem...wiem głupkowaty ale to był rewanż za dogryzanie mi:lol:

Odnośnik do komentarza

`Jezu, cafe a Ty to tak na sppoojnie bierzesz... Ja chyba po nocach bym juz nie spała, tylko na niewygodnej torbie siedziała hihihi

Arisa - moja torba to taka na szybciutkko - tylko podstawowe rzeczy, gdybym dzisiaj miała jechać, bo znając życie na pewno by mnie na obserwacji zostawili. A reszta na allegro zamówiona i na packzi czekam - później jeszcze pranie ciuszków, prasowanie (ale to już mężuś)

MartaN - dzięki - właśnie o porodowe mi chodziło.

Dobrze, że u Angeli wszystko w porządku. Mi chyba ten fenoterol tez pomaga, a nawet ręce się już nie trzęsą, bo organizm się przyzwyczaił :)

Elina - masz rację, że cięzko zająć się dwu i półletnim dzidkiem, zwłaszcza leżąc, ale jakoś może daję radę.

Odnośnik do komentarza

Arisa a to dobrze zrobiłaś:P Niech ma za swoje.
Dziewczyny ja jeszcze się nie spakowałam to może napiszcie comacie spakowane(jak sie Wam chce) bo wiecie bedzie mi łatwiej czy czegoś nie zapomniałam...

co dla mamusi i dla dzidziolka. Zeby tez nie przesadzić.
Cafe już tylko pare dni i zobaczysz Twoje pociechy:) A my sobie jeszcze poczekamy troszkę:)

Marta wkleiłam ale czy sie udało to się zobaczy...

jeee mam suwaczek dzięki Martuś:*

Eulalia Jesteś bardzo dzielna, ciekawe czy ja bym sobie dała tak rade:/ Ile razy dręczą mnie myśli, źże sobie nie poradzę z dzieckiem:( A Ty pomimo problemów dajeszradę i jesteś silna, podziwiam Cię Kochana.Pamiętaj, że to już niedługo...

Odnośnik do komentarza

Hej, Wy jak zwykle naskrobałyście, że nie da si każdemu odpisać. Ja tylko a propos złej formy - Czy Wam też leci wszystko z rąk? Każdy mi mówi, że nie powinnam się schylać , ale jak się nie schylać jak ciągle coś upada mi na podłogę??? dziś np zrzuciłam m.inn. aparat fotograficzny - i zamknięcie na baterię się zepsuło!!!!! Akurat teraz kiedy się niedługo maleństwo urodzi!!!!! nie będę miała aparatu, albo muszę kupić nowy !!!??? k.....a Któraś z Was pytała o wymaz - ja mam sobie zrobić sama, dostałam ten patyczek i mam zrobić , ale tylko z pochwy.

http://www.suwaczek.pl/cache/e8f4041d2e.png

Odnośnik do komentarza

Elina, ja dzielna? Oj, niestety nie. Ja tylko leżę, piszę z Wami, oglądam filmy, narzekam, itd itp, a mój mąż pierze, gotuje, sprząta, zajmuje się synkiem i to tyle z mojej dzielności.
Liczę dni, ile zostało do terminu. Pamiętam jak niedawno było ponad 80 (już wtedy leżałam), a teraz zostało 58 :) więc jakoś czas leci.
Ale tak ladnie mi napisałaś, że normalnei :Kiss of love:

No własnie, napiszie dziewczyny ile ubranek bierzecie dla dzidzi i co dla siebie, bo ja sama jestem w kropce. I jaki płyn do higieny po porodzie?

Odnośnik do komentarza

Eulalia
Elina, ja dzielna? Oj, niestety nie. Ja tylko leżę, piszę z Wami, oglądam filmy, narzekam, itd itp, a mój mąż pierze, gotuje, sprząta, zajmuje się synkiem i to tyle z mojej dzielności.
Liczę dni, ile zostało do terminu. Pamiętam jak niedawno było ponad 80 (już wtedy leżałam), a teraz zostało 58 :) więc jakoś czas leci.
Ale tak ladnie mi napisałaś, że normalnei :Kiss of love:

No własnie, napiszie dziewczyny ile ubranek bierzecie dla dzidzi i co dla siebie, bo ja sama jestem w kropce. I jaki płyn do higieny po porodzie?

Eulalio na stronce internetowej szpitala w którym chcę rodzić mają wypisane co konkretnie trzeba wziąć na porodówkę i ile sztuk. Może sprawdź na stronce swojego i też jest coś takiego.
A co do płynu do higieny po porodzie to też nie wiem.

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Eulalio tu masz listę z mojego szpitala

WYPRAWKA DO SZPITALA DLA PRZYSZŁEJ MAMY

Pakowanie torby do szpitala to ważny rytuał przygotowujący kobietę do urodzenia dziecka.

Niezbędne dokumenty

1. Dowód osobisty
2. Aktualny dokument ubezpieczenia zdrowotnego
(w przypadku osób uczących się, które nie ukończyły 26 rok życia i pozostają na utrzymaniu rodzica wymagany jest dokument potwierdzający naukę)
3. Karta przebiegu ciąży
4. Skierowanie do szpitala nie jest wymagane ale dobrze je mieć

Wyniki badań

1. grupa krwi i czynnik Rh
* przy ujemnym Rh (-) badanie na obecność przeciwciał anty Rh
2. morfologia ( wynik ostatniego badania)
3. mocz badanie ogólne ( jw.)
4. badanie HBS wykonane po 32 tygodniu ciąży
5. wynik ostatniego badania USG
w przypadku kobiet z cukrzycą wyniki pomiaru cukru ( wskazane posiadanie własnego glukometru)

Rzeczy dla mamy

1. koszule
* koszula krótka – na poród
* dwie koszule (wygodne do karmienia) na okres połogu
* szlafrok
* kapcie
* klapki pod prysznic
* skarpetki
* jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek

2. przybory toaletowe

3. 2 małe i 1 duży ręcznik

4. 2 biustonosze dostosowane do karmienia

5. woda mineralna niegazowana

Rzeczy dla taty

1. czyste lekkie ubranie

2. kamera, aparat fotograficzny

3. kapcie lub klapki na zmianę

4. coś do jedzenia i picia

Rzeczy dla dziecka

1. 1 opakowanie pampersów,

2. 3 pieluchy tetrowe

3. 3 bawełniane koszulki

4. 2 bawełniane cienkie czapeczki

5. 3 pajacyki ( śpiochy z rękawkami i nogawkami ) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów

6. skarpetki

7. ręcznik kąpielowy

8. kocyk lub rożek

Przybory do pielęgnacji noworodka zapewnia Oddział Neonaologiczny

W dzień wypisu dziecka nas wyjście ze szpitala potrzebne jest odpowiednie do pogody ubranko dobrze chroniące przed wiatrem i chłodem i ubranie dla mamy

25dz (cc)
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgu8ewg40p.png

Odnośnik do komentarza

Jomira
AnnD - pani patyczkiem cie lekkko dotknie w odpowiednich miejscach, a pozniej sobie ten patyczek, schowa do pojemniczka. W labolatorium sobie wyjma, wloza na specjalne szkielko i beda czekac okolo 3 dni, zeby zobaczyc czy cos sie wyhoduje i jesli tak to co sie wyhodowalo. Generalnie powinni zrobic do tego od razy antybiogram - czyli zestawienie antybiotykow, ktorymi wyhodowane paskudztwo zabijalo sie najlepiej.

Dzięki Jomira za wyjaśnienie :)

MartaN
To jeszcze Was od rana pomecze moim widokiem :wink:

http://img843.imageshack.us/img843/4339/p1100967.jpg
Super brzuchal :D

cafe82

poczytalam ale wybaczcie,nie odpisze
spadek formy ciagle sie mnie kuzwa trzyma
dre pape od soboty
i cholernie chce ,zeby byl juz piatek za tydzien!!!

Cafe 3maj się :)

Eulalia
Juz trochę ze mną lepiej, ale torba do szpitala spakowana, żeby w razie czego nie tracić czasu. Dzisiaj leżę totalnym plackiem.

Ja torby jeszcze nie spakowałam, ale zacznę chyba jakoś na początku grudnia.

Arisa
Angela mi odpisała
Mam jeszcze plamienia ale brązowe.Dziś miałam robione ktg iskurcze wyszły ale takie minimalne-po fenoterolu się uspokoiło.
A kiedy wyjde to nie wiem?Może jutro coś powiedzą.
Pozdrawiam i całuje:Kiss of love:

3mam za nią kciuki :)

Ja już po zakupach, drugie pranie się robi, paczuszka odebrana i zaraz biorę się za prasowanie :/

Jutro w końcu jedziemy po łóżeczko i wszystkie akcesoria do niego. Wreszcie i nareszcie :D

Fotografia amatorska http://anna-dabrowska.blogspot.com/
https://www.facebook.com/AnnaDabrowskaFotografia

http://s5.suwaczek.com/20090627290217.png
http://s2.pierwszezabki.pl/039/0393199d0.png?1687http://s4.suwaczek.com/201101175165.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki.

Marta ślicznie wyglądałaś miesiąc temu- teraz pewnie jeszcze piękniej, co?:)

nitka my też mamy popsuty aparat, Paulinka się nim "zajęła".

cafe 3 grudnia? No to tylko 2 tygodni, będziesz naszą pierwszą grudniowo-styczniową mamą:)
Ja się jeszcze też nie denerwuję , myślę o porodzie, ale jakoś bez lęku:)

Torbę mam zamiar spakować w 38 tygodniu czyli tak na święta zacznę, bo i tak mi się wydaje, że mogę troszkę po terminie urodzić:)

Ostatnio puchnę jak bańka! Wyglądam okropnie! Szczególnie wieczorem nawet twarz mam spuchniętą, moje nogi wyglądają jak balerony, a palce jak te małe grube parówy;/ Rano jest trochę lepiej, ale opuchlizna nie schodzi całkowicie. Z Paulinką miałam to samo tylko już od 6,5miesiąca więc jedyne pocieszenie, że tym razem później się zaczęło:)

Paulinka jest niesamowita. Jak ktoś tylko dotknie mojego brzucha to zaczyna krzyczeć, odpychać rękę i całuje brzuszek:D Normalnie mnie rozczula:) Tylko nie wiem czy to z zazdrości o to, że ktoś się zainteresował"braciszkiem" a nie nią?

Eulalia ja skurcze liczyłam tak: długość skurczu czyli od rozpoczęcia do końca i odstępy między skurczami chociaż tak prawdę mówiąc Michał to za mnie robił, bo byłam zbyt zajęta cierpieniem i lamentowaniem;]

A tu zdjęcie jak Niunia daje buziaka Filipkowi:)

Odnośnik do komentarza

http://parenting.pl/9-miesiecy-ciaza/10829-pazdziernik-2010-a.html - dziewczyny - zobaczcie pierwszą stronę październikowego forum, normalnie nie mogę się doczekać, kiedy nasza pierwsza strona rozkwitnie takimi ślicznościami :)
No to zaczynamy już na początku stycznia, cafe :mama:

Odnośnik do komentarza

Eulalia
http://parenting.pl/9-miesiecy-ciaza/10829-pazdziernik-2010-a.html - dziewczyny - zobaczcie pierwszą stronę październikowego forum, normalnie nie mogę się doczekać, kiedy nasza pierwsza strona rozkwitnie takimi ślicznościami :)
No to zaczynamy już na początku stycznia, cafe :mama:

Nie moge się doczekać,tylko mole nam gdzieś wcięło....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...