Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie dzis wzielo na kapustę kiszoną. Brat przywiózł mi od rodzicow wiaderko 3kg takiej swojej... mniam.. juz sporo na surowo zjadlam i kapuśniak gotuje!

Mimo ze wczoraj widziałam dzidzie to tez nie moge doczekać sie polowkowych, bo mam ten niedosyt ze nie znam plci, wtedy bedzie wieksza szansa poznac co sie tam kryje..

Odnośnik do komentarza

Cześć. Dawno nie pisałam, bo problemy rodzinne utrudniły mi życie. Choroba ojca, pobyt dziadka w szpitalu, walka z ZUS-em, który przyznał ojcu rentę, tylko przez szereg miesięcy nie wypłacał, bo decyzja przechodziła z pokoju do pokoju. Momentami myślałam, że czekają a nuż pacjent umrze i będzie mniej problemów.

Dzisiaj byłam u lekarza i miałam usg. Wszystko jest ok. Mąż od rana narzekał na wszystko: na pogodę, na remont torów średnicowych, na pracę, na... W poczekalni siedział bez humoru i wszystko go drażniło. Ale, gdy poznał płeć dziecka (marzył o dziewczynce) to odmieniło mu się o 180 stopni. Po pierwsze rozanielony uśmiech na twarzy. Po drugie wyszedł z przychodni w największą ulewę i nawet nie rozłożył parasola, choć to do niego niepodobne. Ostatecznie pojechał do pracy. Ha, co oczekiwana i dobra wiadomość potrafią zrobić z człowiekiem, nawet deszczowa pogoda staje się powodem radości.

Dzisiaj pojechałam do mojej pracy zawieźć zwolnienie. Już zapomniałam ile radości potrafią podarować niepełnosprawne dzieciaki i młodzież. Oni są niesamowici i żałuję, że muszę siedzieć na zwolnieniu. No, ale wzrok jest ważniejszy, a w ciąży szczególnie siatkówka próbuje mi się odklejać. Mam zalecenie dużo odpoczywać, lepiej się nie przemęczać i liczyć na to, że będzie dobrze. Na całe szczęście istnieje jeszcze laseroterapia. Zresztą boję się pracować w ciąży, od kiedy kilka lat temu nowy podopieczny, którego rodzice "zapomnieli" przekazać prawdziwą opinię i wyniki badań nagle uderzył mnie w głowę, w wyniku czego doszło pierwszy raz do odklejenia się siatkówki. Dlatego wolałabym pracować, ale jednak wolę nie ryzykować. A lekarz coś zaczął przebąkiwać o konieczności cięcia ze względu na oczy. Ale i tak spodziewałam się, że nie pozwolą mi inaczej urodzić.

Odnośnik do komentarza

malaga82
A mialyscie jakies inne badania na tarczyce oprocz tsh? Tsh w ciazy daje czesto falszywe wyniki ze wzgledu na hcg wytwarzane przez lozysko. Mi endokrynolog przez to kazala zrobic badania trab, ft3 i ft4. Bo tsh wyszlo zupelnie inne niz zazwyczaj mialam.

ja mam tsh, ft3,ft4 i raz robiłam ATPO,ATG (wszytsko prócz tsh miałam w normie -dostałam euthyrox i od 4 miesiecy mam ft4,ft3,tsh w normie w tym tsh w dolnej normie)
atpo i atg w normie wyklucza podobno hashimoto

Odnośnik do komentarza

secondtry przesylam duzo sily i dobrej energii. Nic madrego ponad to co Dziewczyny napisaly nie dodam, ale wierze ze bedzie dobrze. MUSI BYC!

Dziewczyny z problemami z tarczyca, to sie stosunkowo latwo kontroluje lekami. Warto jednak isc do dobrego endokrynologa. Jesli nie mialyscie ft3 i ft4 i atop to proponuje przed wizytą zrobic - oszczedzicie troche czasu bo tak jak zostalo napisane... samo tsh nie zawsze jest super wiarygodne a dodatkowe wyniki moga pomoc w dobraniu dawki. Tum bardziej, ze wazne sa proporcje miedzy hormonami.

Ktoras z Was pisala o kolataniu serca... tez tak mam czasami - glownie wieczorami i wiazalam to z tarczyca wlasnie, ale mój endokrynolog (który rowniez jest poloznikiem) powiedzial ze to raczej jest zwiazane ze zwiekszeniem ilosci krwii i cisnienia. Podobno czasami serce musi "przestawic" sile uderzen. O ile nie jest to caly czas i nie powoduje ze serce bije nieregularnie to nie powinnam sie martwic.

Gratuluję wszystkich dobrych wynikow oraz kolejnych rozwiazanych zagadek co do plci;) tez jeszcze nie znam, ale na ten moment w ogole o tym nie mysle. polowkowe mam 11/13 wiec moze cos mi sie jeszcze zmieni:)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

secondry nie masz gdzie koło siebie jakiegoś zaufanego psychologa? U znajomej ginki działa taka osoba przy jej gabinecie. Mojej przyjaciółce z problemami ciàżowo- psychicznymi pomogło bardzo pozbierać się . Trzymaj się Kochana, może ktoś obserwujàcy z pewngo dystansu byłby pomocny, trzymam za Ciebie kciuki <3<br />
Ja już po badaniu .Helenka szaleje, to dziecko jest tak ruchliwe, że szok , zdawałam sobie sprawę po czéstotliwosci jej ruchów. Wszystko w najlepszym porzàdku.MŁoda pokazała nam centralnie fucka, zginajac paluszki w charakterystyczny sposób. Bardzo ucieszyło to doktorkę bo zginanie paluszków, to kolejny dobry objaw. Dzięki za dobre wajbsy :*

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Przutul sie do męża albo poduszki i płacz, wylej caly swoj żal i poloz sie spac. A jutro wstan, zostawiajac zal za soba i pomysl ze Twoje dziecko czeka na brata lub siostrę a poza tym potrzebuje silnej i usmiechnietej mamy. Podejmij decyzję jak zabezpieczyc ta szyjke i skup sie na tym co dobre. Na osobach nsjblizszych ktore Cie kochaja i na zyczliwych Ci osobach. I modl sie o sile i wytrwałość. Ja nie mam wątpliwości ze sobie poradzisz, chyba ze dalej bedziesz sie nad soba uzalac wtedy zaszkodzisz wszystkim ktorych kochasz a najbardziej niemarodzonemu dzieciątku. Dałaś sie poznav jako wspaniala silna kobieta i nie wierze ze ta proba jest ponad Twoje sily. Kto jak nie Ty?!

Odnośnik do komentarza

ewee dokładnie tak jak.piszesz istotną jest zależność między tsh a ft3 ja mam zlecanie przez gina co miesiąc oba i wg tego ustalamy dawkę euthyroxu.
secondtry jak ja miałam załamanie po pappa to dostałam od lekarza namiary na agatową.podobno mają najlepszych psychologów. Przed Tobą jeszcze sporo tygodni może daj sobie pomóc specjalistom bo się zameczysz.melisa nie działa. Wiem z autopsji.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, gratuluję kolejnych pomyślnych usg i poznania płci! :)

Julka rozumiem, że u Was dziewczynka tak?
Nat jednak zdecydowani na Helenkę? nie Zosia? :)

3/4 z nas spodziewa się chyba dziewczynki :) ja jeszcze 2 dni i może się dowiem (proszę, proszę :) ).

Secondtry przesyłam tonę uścisków i dobrej energii, wytrzymasz do 38 tc co najmniej, obiecujemy Ci to! porozmawiaj z lekarzem co ze szwem czy innym sposobem na zabezpieczenie szyjki i głowa do góry :*

Ensueno jakie maleństwo, uściski dla Was w tym szczególnym dniu :*

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie ciężarówki :) od dawna obserwuję Wasze forum i w końcu postanowiłam i ja opisać swoją 9 msc przygodę z ciążą a przyznam, że nigdy wcześniej nie pisałam na żadnym forum, chyba trochę dlatego, że nawet w internecie jestem osobą skrytą ;( A więc trochę o mnie:
aktualnie jestem w 18 tc 4 dni, już sama nie wiem czy bardziej prawidłowo nie powinno być że jestem w 19 .
2 razy byłam już w szpitalu, niestety z powodu przerażającego mnie bólu brzuszka, jak się okazało na szczescie że to refluks, który w ciąży się niestety nasilił, przeżyłam już 2 tyg leczenie antybiotykiem :( Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u mojej Pani doktor w Medicover. Akurat trafiłam tak, że w gabinecie nie było aparatu USG, chciałyśmy sprawdzić tętno dziecka, ale jak to Pani doktor ujęła tak się schowało, że słychać tylko moje, ale wg niej również słychac jego ruchy (których ja nie czuję albo nie wiem że to ruchy na dodatek brzuszka brak). i teraz się martwię :( USG połówkowe mam dopiero 01.12, niby jutro tez mogę mieć zwykłe USG ale tyle się naczytałam , że częste USG ma wpływ na rozwój dziecka. Może podpowiecie mi co robić? :)))))

Odnośnik do komentarza

@Kamila87 może spróbuj się przejść jeszcze raz do położnej spróbować sprawdzić tętno skoro Cię to martwi, ja z usg bym jednak poczekała te 2 tygodnie - ja nie widziałam dzidziusia od 6-ciu i jestem dumna, że nie zwariowałam a że się doczekałam (mam w czwartek). Nie denerwuj się, ja też mam 18+4 i od 3 dni czuję ruchy regularnie, także lada moment na pewno będziesz wiedziała, że to maluszek.

Odnośnik do komentarza

@Miila[/b chyba jestem po prostu panikarą :)
niestety u mnie w Medicover tylko lekarz sprawdza tętno, tak podobno usłyszałam od mojej Pani doktor, położna sprawdza tylko ciśnienie, wagę, wpisuje do książeczki badania i ewentualnie po 30 którymś tyg ciąży wykonuje KTG .

Mam nadzieję, że w końcu poczuję ruchy, to musi być naprawdę wzruszający moment w życiu każdej ciężarnej :)

to jutrzejsze USG nie daje mi spokoju,chyba też przez to, że dowiedziałam się że u mojego kolegi z pracy żona będąc w 6 msc ciąży dowiedziała się żę dziecko nie ma tętna i musiała rodzić już dzidzie, która nie oddychała, więc ja bym chciała dmuchać na zimne (przepraszam Was dziewczyny, żę dręczę Was takimi kiepskimi historiami :(((( ale musze się z kimś tym podzielić ) ehhhh moje dziecko chyba będzie znerwicowane :P

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy zwracacie szczegolna uwage na którym boku spicie? Wyczytalam, ze dla ciężarnych najbardziej wskazane jest spanie na lewym boku, ale mi to srednio wychodzi, bo nigdy wczesniej nie spalam na tym boku. Próbuję od kilku dni i jest mi ciężko na dodatek budze sie z ogromnym bolem brzucha, nie jestem w stanie wstac z lozka, bol moja po 3 minutach i potem jest ok.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Na lewym boku najbezpieczniej bo na prawym jest ucisk na źyłę.ja od paru dni śpię juz z poduszką ciążowa premium.taka dużą ze zastępuje poduszkę a drugi koniec wkładam między nogi co przy więzadła jest prawdziwa ulgą.polecam! Ja też przed ciąża spalam tylko na brzuchu wiec poduszka przyniosła mi ogromną ulgę.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...