Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

kowalcia88, przepraszam, że smaka takiego zrobiłam. Aż mnie wyrzuty sumienia dopadły :(

Vanesa 35, do męza pod pachę i będzie stabilnie :) ale uważaj na Was kochana !

Dziewczyny a stopy Wam nie puchną jeszcze??

Gabi82, ja się śmieje, że na porodówkę wparuję z pełnym make up'em i elegancko ubrana :D

Kari, spokojnie Kochana ! Szyjka nie ma z tym nic wspólnego ! Spokój pomoże i Tobie i Królewnie Twojej. Pogadaj troszkę do brzuszka, mnie to uspokaja :)

Natknęłam się na taki artykuł w sieci : http://marucha.wordpress.com/2014/03/06/zwiazek-szczepien-z-autyzmem-udowodniony/

Nie wiem co myśleć o tych wszystkich szczepionkach.
W tv oczywiście o tym nie usłyszymy, bo po co zamęt siać. ;// Czasem mam wrażenie, że gdyby nie internet to człowiek nic by nie wiedział.

Odnośnik do komentarza

No własnie Kari i tu się zaczyna biznes koncernów farmakologiznych, o którym wiemy na prawdę niewiele.
Przykład mamy np. z wirusem Ebola. Amerykanie wyleczyli swojego obywatela a w Afryce dalej jest piekło, bo zapewne szczepionka już jest a dla koncernów nieopłacalne jest wysłanie jej za free. Poza tym przykre, ale prawdziwe ani zachód ani Stany nie interesują się Afryką.
Chciałam iść na studia medyczne i wstapic do lekarzy bez granic, więc trochę czytałam na temat tego co się dzieje w Afryce i jakie podejście mają do niej kraje wysokorozwinięte.

Odnośnik do komentarza

Kari naprawdę uważasz że gdyby szczepionki były złe to by nie były dopuszczone? Nie chcę wyrywać was z tej bańki mydlanej ale u nas chodzi wyłącznie obiznes i ogromne pieniądze państwo-koncerty farmakologiczne. To nie ma nic wspólnego z ich bezpieczeństwem. Dlatego decyzję o szczepieniach trzeba podjąć samemu. I żaden lekarz nie powie żeby nie szczepić bo w razie gdyby coś się wydarzyło musiałby wziąć za to odpowiedzialność.

Kari czym Ty się znowu przejmujesz w związku z tymi wynikami? Czujesz się dobrze i to jest najważniejsze. CRP nie jest tu problemem, raczej wyniki moczu samego. Nie są wcale lekko odchylone od normy ale dramatu nie ma. Masz bakteryjne zakażenie dróg moczowych i lekarz w poniedziałek podejmie decyzję co do sposobu leczenia. Ale od tego się nie rodzi wcześniej więc po co na zapas się zamartwiasz.

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Co do crp ja robię co 2 wizytę, Kari masz trochę podwyższone, ale w ciąży jest to normalne. Ja miałam 2 razy koło 15 i lekarz przepisał mi antybiotyk na stan zapalny. Ale Ty nie masz się czym martwić.
Vanessa super buty i kiecka. Ja średnio lubię chodzić w butach na obcasie, teraz to tylko w baletkach i adidasach chodzę.
Lenson zrobiłaś smaka mi na pączka i już zjadłam :P
Jak zamawiałyście rzeczy z bonprix to byłyście zadowolone? chodzi mi o ubrania dla ciężarnych

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

faktycznie niepotrzebnie panikuję tymi wynikami, ale od początku ciąży martwię się by było ok bo tak bardzo mi zależy na mojej córeczce więc ta troska jest. Tylko tego się trzymam/.
Z tymi szczepionkami to racja firmy farmaceutyczne się prześcigają, kupują lekarzy przez co nie są niezależni a dają pacjentom takie leki za jakie mają kasę lub wycieczki... słów brak do tego.
Kiedyś takich szczepionek nie było i ludzie całkiem świetnie sobie radzili, a dziś chodzi o medialne nakręcenie problemu i wzbudzenie strachu w ludziach by kupowali....
pączki.... i znów robicie smaka na słodycze, a ja powinnam troszkę z nimi przystopować bo sama siebie nie poznaję tyle ich wcinam a przed ciążą nawet na nie nie spoglądałam :)
dziś zamówiłam sobie ciuszki z allegro, oby były dobre
te spodnie które zamówiłam ostatnio co linka któraś z was wrzucała to nie wiem jak ale tak się zmierzyłam, że w nich tonę... :) więc lezą w szafie... albo je zwężę by chodzić albo oddam siostrze

Odnośnik do komentarza

Lenson
W Afryce kazdy kazdemu lezy w dupie ostatnio ogladalam program ze oni ryzykuja zycia zeby uciec wyjechac do europy po lepsze zycie i nie ma szans na morzu zabijaja kazdy statek z emigrantami a co do eboli to niby duza dawka witaminy C pomaga.

Olusia
Duza juz ta twoja lala :) jejku dopiero kazda pamietam cieszyla sie jak jej bobus mial 100 , 200 gram a teraz moj ponad 2 kg twoja lala taka duza vanesa ostatnio pisala tez jakos 1,5 kg slodko :)

U mnie jeszcze dwa miesiace i rodzimy :)
Juz nie potrafie sie doczekac :) oby byl podobny do taty :)

Odnośnik do komentarza

jak na razie moje zdanie na temat szczepień jest takie że podstawowe trzeba zrobić tyle że raczej pokuszę się o rozstrzelenie tego napakowanego kalendarza
a co do pneumokoków rota srota i całej reszty to na prawde raczej sobie daruje bo żyło sie całkiem nieźle kiedyś bez tego a ceny tych szczepionek sięgają zenitu no i powikłania są
mam jedną osobę która będzie mnie na bieżąco prowadzić w tym temacie więc najpierw pomartwie się tym żeby zdrowe dziecko urodzić

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane!!
Ja dopiero na 17.45 mam wizytę no i dojazd daleki więc pewnie dopiero wieczorem dam Wam znać co i jak:) Jak tam reszta wizyt?:)

Olussia
Fajnie że wszystko ok u Was! Termin z USG wypada Ci na moje urodziny :D:D także jak się Zośka tego dnia na świat wybierze to będzie z ciotką świętować:P

Mae
Podczas stymulacji brodawek wydziela się oksytocyna więc to może wywołać skurcze, ale chyba jeśli nie istnieje zagrożenie przedwczesnego porodu, to nie ma innych przeciwskazan;)

Vanesa
Dzięki za info! będe dzis w aptece, to kupie na pewno ten syrop! . Na pewno będziesz zjawiskowo wyglądać kochana!:)

Pateczka
Co do ułożenia Twojej córeczki to ja niestety Ci nie pomogę bo nie orientuje się w tym temacie zupełnie..

iza-majka
Dokładnie, w kolejnych ciążach juz nie bedziemy miały takich przywilejów jak teraz hehe trzeba korzystać jeśli mamy szanse odpoczynku ;p
Aczkolwiek jeśli można to trzeba się ruszać, myślę że każda jest tego zdania:)

Kari
Nie stresuj się, to pewnie zapalenie dróg moczowych.. część z nas już przechodziła. To nic strasznego, jeśli się tego nie zaniedba:)

Co do szczepień to my jeszcze na nic nie jesteśmy zdecydowani....

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Aleksandra
Masz urodziny 10 grudnia ? Moj maz tez :) chcialam dotrzymac do tego czasu ale to sie na bank nie uda mial byc prezent w postaci synusia . Trudno teraz obstawiam ze moze maly lobus wyjdzie w polowie listopada wtedy na 10 bede fit i zrobie impreze wielka urodzinowa a Colin mi pomoze z przygotowaniem prezentu :)

Odnośnik do komentarza

wasze Maleństwa takie już duże i jak porównuję z moją Niunią to moja to malusieńka... bo najmłodsza.. wy na początku grudnia się rozpakowujecie a ja czekać do ostatnich dni... albo i dłużej...
ja chcę już poniedziałek i wizytę - no i w poniedziałek też mam SR. Zapewne nie zobaczę Niuni, ale na pewno zbada mi na USG szyjkę.
a w weekend mam ambitny plan nic nierobienia...
postanowione już - idę na zwolnienie w końcu... czas najwyższy... w domku się wyśpię, odpocznę, potem upiorę ciuszki, uprasuję i posegreguję je odpowiednio bo już mi się w komodę nie mieszczą.
No i oczywiście będę grać w Simsy :) dziś dorwałam oryginalną wersję bo ta z płytki co miałam instalkę to jakaś felerna jest

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem z 10.12 :D Oj pograłabym w simsy szkoda, że ich nie mam :(
Mi dzisiaj mija miesiąc odkąd jestem na zwolnieniu, nawet nie wiem kiedy zleciało, co najgorsze to Wam powiem, że do tego leżenia idzie się przyzwyczaić :P Jak trochę posiedzę to marzy mi się łóżeczko ;p
Jeszcze równe 3 miesiące do planowanej daty porodu :) i równe 5 miesięcy po ślubie :D

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Hej, hej! Pisalam Wam już we wcześniejszym poscie, że wizyta mi sie przesuneła tydzien dalej na 2.10 :) a 1.10 mam USG.

Co do butów to ja mam bzika, ale staram sie nie wariować i ostatnio ` dodzieram` wszystkie sportowe i balerinki :P Niedługo będe mogła chodzić w moich botkach <3 Co do szpilek to mam kilka par, ale raczej zakładam okazyjnie bo jestem wysoka, bardzo... no i szpilki to raczej nie dla mnie choć je uwielbiam :) W ciaży tylko płaskie buty, szpilek to bym sie bała założyć chyba :D <br /> Vanessa- super buciki i kiecka, będziesz wyglądac mega sexy! :D
Co do hartowania sutków, to ja nie jestem jakos przekonana... smaruje piersi tym samym co brzuszek czyli masłem shea z olejkiem macadamia i ze słodkich migdałów ( sama zrobiłam mix) i sa nawilżone, sutki tak samo, wiec jakimiś maściami nie będę się jeszcze paćkać :) Brodawki mam płaskie, wiec zobaczymy jak będzie z karmieniem... chociaż reaguja na dotyk i temperature stawianiem się, wiec moze, moze bez oslonek się obejdzie :)

KariKari- My się chyba zdecydujemy na Walnut Brown jeśli chodzi o fotelik, chociaż bardzo podoba mi się Diamond coś tam :P Jak na razie mam wybrany tylko model, a kolor dopasuje do wózka :)
Co do wyników to nie ma sie co martwić, od lekarza dostaniesz bezpieczne leki i będzie wszystko ok. Nie zamartwiaj się bo to źle wpływa na małą królewne, a nie zapalenie pęcherza. ;*

Lenson ! narobiłaś mi smaka... aż normalnie slinotoku dostałam, ale będę dzielna :D dziś robię ciacho rafaello ( jak chcecie dam wam linka do przepisu), więc tym zaspokoję swój apetyt na słodycze i przedewszystkim na kokos, który uwielbiam... ostatnio sama pochłonełam opakowanie pralinek rafaello... aż mi wstyd :D

Mea, Marysia - a ja jak nie miałam mdłości na poczatku jako takich, to ostatnio własnie jak mam pusty żołądek to musze chociaż wody sie napić bo mam takie niefajne uczucie... no ale to 3 trymestr, więc to normalne, ze moga powracać takie dolegliwości :)

MartaA- 500par?! o kurcze.. to ja z moimi kilkunastoma to się do Ciebie nie umywam :P Moje mieszczą się w szafie, więc garderoby nie potrzebuję oddzielnej na buty hehe :D ubrań ostatnio mi ubyło... wszystkie za małe, więc tez sporo miejsca sie zrobiło, ale po ciąży mam zamiar zrobić z siebie super laske, wiec na razie mi wystarczy to co mam, a potem będe kupowac w mniejszych rozmiarach :D

Jesli chodzi o szczepionki, to ja jestem tego zdania, żeby szczepić takimi, jakie oferuje NFZ. My tak byłyśmy szczepione, więc nie widze powodu do wszczepiania bomb typu 5w1 czy 6w1, jak juz to dokupic na pneumokoki i rotawirusy :)

Co do położnej to ja nie wykupuję, jestem zadowolona z opieki położnych w tym szpitalu, mam nadzieję, że mąż będzie przy mnie - dam radę :)

Martaa89- ja zamawiałam rzeczy z bonprix, ale przed ciążą i gatunkowo sa super, co do ciązowych to nie wiem co i jak, ale ogólnie firma ma rzeczy dobre jakościowo :)

Olusia- duża już ta twoja Zośka! :) Kawał kobietki z niej będzie :) Super, że wszystko w porzadku! Powodzenia przy przeprowadzce, uważaj na siebie, żebyś się za bardzo nie forsowała!

Megi- u mnie tak samo, 2 miesiące i do wyjścia :) ostatnio na początku 28tc mała ważyła 2012g, jestem ciekawa ile jej przybyło przez ten czas, w środe usg to się zobaczy :)
Kurcze, ale czas szybko leci... już bym chciała córeczkę trzymać na rękach :)

Pateczka- moja mała też jest nisko i główką w dół, brzuch też mam nisko umiejscowiony, a zalezy to od naszej budowy ciała itd. nie ma sie czym martwić na zapas, ale warto spytać lekarza i być czujnym :)

Fajnie, że niektóre z was mają urodzinki w grudniu- może będziecie miec tego samego dnia co wasze maleństwa hehe? :D
A ja mam za tydzien w poniedziałek 6 października, kolejny roczek stuknie... :)

Miłego weekendu! :)

Odnośnik do komentarza

Carolineee
Daj przepis :) ja ostatnio biore wszystko lubie robic nowe rzeczy :) rafaello jadlam ale nigdy nie robilam sama
Ja tez mam wizyte 2.10 teraz juz mam co 2 tygodnie i na kazdej wizycie sluchanie serduszka i patrzenie jak skurcze ida :)
W 28 tyg twoja lalunia juz wazyla 2 kg ? Hmm szczerze to mnie pocieszacie :) mi teraz tydzien temu wyszlo ze maly 2 kg wazy i od razu polozna kazala nam przejsc na diete bo powiedziala ze w takim tempie to maly wyjdzie z waga 4 kg albo i wiecej ale widze ze wiekszosc z was w ok 28 tyg ma 1,5 kg wiec ja w 30 tyg moglam wiec 2 kg chyba wychodzi na to ze moje dziecko jest normalnej wagi albo wszystkie nasze bobaski urodza sie predzej z waga 4,5 kg ha ha :)
Tym bardziej carolineee podaj przepis na weekend koniec z dieta :)
Teraz niby nasze dzieciatka maja po ok. 150 do 200 gram na tydzien przybierac wiec wychodzi ze moj maly urodzi sie z normalna waga ok 3,5 kg

Odnośnik do komentarza

Strasznie jestem ciekawa jak duża jest moja maleńka:) ostatni raz jej wagę mam wpisaną w 20 tygodniu i wtedy jeszcze taka malutka była 330g. Muszę wytrzymać do poniedziałku:) Odebrałam dziś wyniki i na szczęście wszystko dobrze wyszło, lepiej niż ostatnio.

KariKari nie martw się, trzeba być dobrej myśli i nie snuć czarnych scenariuszy. Na wizycie lekarz na pewno ci coś przepisze, a jak nie to się go o to najzwyklej zapytaj.

Kupiłam dziś ten Gaviscon o którym pisałyście. Mam nadzieję że się sprawdzi.
Co do szpilek,to lubię okazyjnie, ale teraz bym nie dała rady w nich chodzić bo bardzo szybko mnie nogi zaczynają boleć. Teraz to jak już coś to koturny :)

Asiek25 ja przez długi czas nie mogłam się znaleźć imienia dla dziewczynki, bo dla chłopca miałabym od razu. Na szczęście wszystko już ustalone :)

O szczepionkach typu pneumokoki i rotawirusy jeszcze nie myślałam, ale mam super pediatrę w przychodni i na pewno zapytam ją o radę :)

A ja mam urodziny 2 grudnia a moja mama 26, tak że prędzej mamie na urodziny zrobię prezent - pierwszą wnuczkę,bo wnuków już ma:)

[http://s3.suwaczek.com/201501051556.png

Odnośnik do komentarza

My nie mamy jeszcze imienia. Chodzi mi po głowie Karolinka ale jeszcze tyle czasu do porodu, że pewnie się rozmyśle. No i mój mąż nie jest do tego imienia przekonany ale sam nie potrafi żadnego wymyślić :P Cały czas powtarza, że musi wziąć do ręki kalendarz i pooglądać bo tak to mu żadne do głowy nie przychodzi :(
Czy któraś z Was ma problem ze wzdęciami? Bo mi się tak wydaje, że właśnie to mi dolega że mam wrażenie, że mój brzuch zaraz wystrzeli, nie boli mnie tylko czuję się jakbym balon miała w nim. ;/

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kvn0b7gni.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez mam czesto wzdecia i malo co pomaga, ale dzisiaj jakos gorzej sie czuje twardnieje mi brzusio czesciej niz wczoraj sama juz niewiem ile razy powinnien, boje sie zeby z szyjka sie nic nie dzialo, co prawda mam zalozony passer ale niewiem czy to cos daje jak i tak twardnieje. Tak jeszcze duzo czasu zostalo ja chyba fisiuje.ciagle mysle czy wszystko wporzadku jak synus i ten brzuch twardniejacy.

Odnośnik do komentarza

Kalendarz z imionami przejrzeliśmy w I trym, ale nic nie znaleźliśmy. Skończyło się tak, że ja wymyśliłam dla dziewczynki, a mąż dla chłopca.
Wzdęć nie mam, za to czasem mam takie" wiatry", że trzeba w domu wietrzyć haha
Cały dzień leżę w łóżku, bo głowa mnie boli i ćmi. Czuję się fatalnie. Wyszłabym gdzieś nawet na spacer, ale nie mam siły

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...