Dietetyk

Odchudzanie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ciekawy

Ciekawy

Niewątpliwie przy odchudzaniu podstawą są: właściwa dieta i sporo ruchu. Pisząc o właściwej diecie staram się jej nie obudowywać w jakieś ciągłe robienie wyliczeń, bo to albo nuży, albo każe ciągle myśleć o jedzeniu, co ostatecznie przynosi efekt odwrotny do zamierzonego - bo jak mniej jeść, gdy się ciągle o tym myśli. Dla mnie podstawą jest kilka zasad:
- tylko konkretne posiłki, nie podjadać pomiędzy nimi
- ZERO śmieci: słodyczy, czipsów, słodkich sztucznych napojów, ...
- utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej - obecnie sprowadza się to szukania pożywienia alkalicznego, bo standardowy człowiek w naszej kulturze odżywia się zwykle zakwaszająco, czyli nadmiar produktów zwierzęcych, słodyczy i bardzo przetworzonych, nad warzywami, owocami, świeżymi i w pewnej części surowymi
- absolutna minimalizacja/rezygnacja z używek - robią naprawdę spore spustoszenie w naszym organizmie
- sporo płynów, oczywiście niskokalorycznych, może najlepsza byłaby woda, tu muszę się nieco więcej dowiedzieć, obecnie piję herbatki owocowe i zsiadłe mleko, ale zastanawiam się czy by nie skorzystać ze szkolenia online dot. wody.
- REGULARNY ruch - żadne akcyjne jednorazówki, bo robią więcej szkody niż pożytku - powodują nienormalne obciążenie organizmu , a chodzi właśnie o to by porcja ruchu była normą, a nie tylko incydentalnym dodatkiem do stałęgo bezruchu. Ważne by nie narzucić sobie czegoś co nas na samym początku zniechęci i umęczy, trzeba zaczynać od prostych delikatnych ćwiczeń, które najpierw wzmocnią
nasz organizm, dotlenią go i nieco oczyszczą, i stopniowo powoli zwiększać obciążenie, ale tak by się nie forsować i nie zniechęcić - ruch ma być przyjemnością, a nie karą czy smutnym obowiązkiem. Dopiero po długim czasie (conajmniej kilka miesięcy) można sobie dawać poważny wycisk, ale to też trzeba robić z głową. Osobiście preferuję bieganie i basen, bo działa w nich całe ciało i nie jest to nudne jak stanie przy jakimś przyrządzie i robienie monotonnych powtórzeń tego samego ćwiczenia, a co najważniejsze (bieganie) zwykle jest dostępne wszędzie i dla każdego, a nie tylko dla mieszkańców miest gdzie są siłownie, fitnesy, itp.

56017 ciekawy Mężczyzna, 43 lata, Lublin
AnetkaDz87

AnetkaDz87

Myślę, że w takiej sytuacji musisz pójść do dobrego dietetyka. Sama też kiedyś próbowałam zrzucić zbędne kg na własną rękę według własnego uznania i różnych porad i niestety nie udało się. Każdy organizm jest inny i ogólne cud diety dla każdego tak naprawdę nikomu albo mało komu pomogą. Jeśli chcesz zrzucić 2 kg to ok, ale jeśli masz cel np. zrzucić 15 kg i więcej to bez dietetyka się nie obejdzie. Ja byłam w bardzo fajnym gabinecie - Projekt Zdrowie - taka nazwa. Specjaliści mają ogromną wiedzę doświadczenie i co ważne, leczą osoby chore, czyli jeśli np. wyszłaby Ci niedoczynność tarczycy czy coś innego, to tym bardziej polecam się do nich wybrać, bo znają się na swojej pracy. Nawet na recepcji nie stoją przypadkowe osoby. Będąc w poczekalni porozmawiałam z Panią z Recepcji i naprawdę byłam pod wrażeniem. Moim zdaniem to jedyna sensowna opcja dla Ciebie, zresztą dla każdego, kto chce zmienić swój wygląd, swoje nawyki żywieniowe, a przy tym się nie głodzić. Na stronie projektzdrowie.info są wypisane placówki w różnych miastach. Może Tobie się przyda lub komuś innemu. Ceny też mają bardzo przystępne. Pozdrawiam

57989 anetkadz87 Kobieta, 32 lata, Wrocław
~Arianaw

~Arianaw

mnie udało się schudnąć sporo jak przeszłam na dietę z cateringu dietetycznego Warszawski Dzień od pana gesslera. Zjadałam codziennie pięć zdrowych i zbilansowanych posiłków, byłam pojedzona a kilogramy leciały w dół.

~nimuetta

~nimuetta

Katering dietetyczny super i sama bym się zdecydowała jakbym miała odpwiednio dużo kasy.Na razie jednak nie mogę sobie na cos takiego pozwolić ;)

Polecam sobie poczytać za to o elektrostymulacji:
https://sprzedawacz.pl/uslugi/wykonam/sport_turystyka/sport/elektroetymulacja_miesniowa_czyli_trening_EMS_na_czym_to_polega.html

Na którą sama się zdecydowałam i jestem mega zadowolona. Osoba biorąca udział w treningu EMS zakłada specjalny strój z elektrodami, co pomaga mózgowi w wysyłaniu impulsów do mięśni w sposób jeszcze efektowniejszy. Z treningów tego rodzaju można skorzystać obecnie w wielu klubach sportowych.
Trwa tylko 20 minut a potrafimy spalić niesamowicie dużo kalorii podczas niego.

~Tosia z Lutego

~Tosia z Lutego

Poleciłabym udać się do dietetyka, zrobić jakieś podstawowe badania. Poleciłabym lepiej zbilansowaną dietę i więcej zróżnicowanego ruchu - 150 brzuszków to z jednej strony za dużo na jedną część ciała, a z drugiej za mało. Nigdy nie chudnie się tylko z jednej partii ciała

~Laminka

~Laminka

Wizyta u dietetyka jest dobra jeśli mamy problemy z opracowaniem diety, jednak w sieci w ostatnim czasie równiez pojawiło się wiele porad dietetycznych. Tak wiec przy odrobinie wysiłku samodzielnie mozna skomponowac sobie odpowiednią dietę.

Ze swojej strony polecam do diety wprowadzić wiele warzyw i owoców
ziemniaki gotowane
marchewkę
brokuły
oraz jarmuż, który ostatnio odkryłam
http://www.naturalniepozdrowie.pl/jarmuz-idealny-w-diecie-na-odchudzanie/

Ma niski poziom kalorii, jednoczesnie można przygotować z niego bardzo wiele ciekawych potraw.

~jagodka100

~jagodka100

Odchudzanie nie jest łatwe ale wystarczy dobra motywacja odrobina dobrej woli.W sumie mi schudnąć w dużej mierze pomogły tabletki figurena. Dzięki nim moja dieta przebiegła bez żadnych niemiłych niespodzianek.Schudłam w sposób zdrowy bez efektu jo-jo.

~Bemarka344

~Bemarka344

Jeśli chodzi o sam temat liposukcji to nie polecam tradycyjnej. Nie wiem dziewczyny czy czytałyście sobie o konsekwencjach ale są dość poważne tak wieć jeśli liczy sie dla Was nie tylko wygląd ale również Wasze zdrowie to warto zastanowić się tutaj nad zupełnie innym rozwiązaniem....

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://medison.info.pl/alternatywa-dla-tradycyjnej-liposukcji/

Opisana jest tutaj liposukcja strumieniem wody, na którą sama się zdecydowałam i osobiście jestem zadowolona.Bez efektów ubocznych i zupełnie bezpieczna.