Dietetyk

Odchudzanie

~Paulinam

~Paulinam

Witam. Mam pewnie problem, od 2 tygodni jestem na diecie tzn. O 9 jem jogurt, o 12 drugi jogur, o 15 surimi, lub rybe z puszki, o 18 jakies warzywo. Nic nie chudne, waze 90 kg przy wzroscie 175cm a chcem schudnac do 70 kg . Dodam ze robie 150 brzuszkow dziennie. Pomocy

Odpowiedzi znajdują się poniżej

warszawianka

warszawianka

A czy wiecie, że odchudzanie może spustoszyć wasz organizm i wywołać wiele chorób. Dlatego w takim okresie warto zażywać jakiś suplement diety z magnezem.

40732 warszawianka Kobieta, 29 lat, Warszawa
Aneta Kościołek

Aneta Kościołek

Odpowiedź eksperta

Dzień dobry,

Pani dieta jet byt uboga w składniki odżywce oraz bogatobiałkowa, co może powodować obciążenie nerek, wątroby.
W prawidłowym odchudzaniu należy przede wszystkim wyeliminować błędy żywieniowe oraz ustalić odpowiednie zapotrzebowane na energię, by nie wystąpił efekt jojo.

Dieta uboga w produkty bowiem może sprzyjać niedoborom wszystkich składników, nie tylko magnezu.
Zazwyczaj dietetycy opracowują diety odchudzające dość zróżnicowane, co zapobiega niedoborom minerałów i witamin.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

27550 aneta-kosciolek Kobieta, 33 lata, Sosnowiec
Cynamon

Cynamon

ja ostatnio czytałam, że wyrzeźbienie mięśni brzucha nie zależy od tysięcy brzuszków, które zrobisz, tylko od odpowiednich ćwiczeń i ich właściwej techniki. swoją drogą - wydaje mi się, że jesz za mało. może warto wprowadzić dodatkowe posiłki i dodatkowe ćwiczenia?

43657 cynamon Kobieta, 47 lat, Warszawa
aleksis

aleksis

Oprócz tego, że jesz za mało i nie dostarczasz organizmowi potrzebnych składników odżywczych, zdecydowanie za mało ćwiczysz! Sięgnij po fachowo skomponowane treningi - np. Gackiej czy Mel B albo książkę, gdzie masz zaplanowany każdy dzień pod kątem ćwiczeń (np. Gacka ostatnio wydała książkę "Zostań Fit)- samemu trudno jest zaplanować sensowny zestaw ćwiczeń. Robiąc brzuszki ćwiczysz tylko część mięśni (nawet brzucha, nie mówiąc o tym że nie ćwiczysz innych partii - są m.in. mięśnie proste i skośne brzucha). Dobry trening to taki, gdzie ćwiczy całe ciało!

• th_odchudzanie_29234.jpg
44832 aleksis Kobieta, 41 lat, Kraków
idanowak

idanowak

Oczywiście, że robienie brzuszków to stanowczo za mało. Ja jak kiedyś próbowałam działać w ten sposób, to niestety nie było widocznych rezultatów. Łącząc to z inną aktywnością np. jazdą na rowerze czy bieganiem możemy oczekiwać pozytywnych skutków:) Polecam również włączyć sobie np różne ćwiczenia z Mel B, są ciekawie ułożone. Pozdrawiam!

--

Zapraszam na najlepszy serwis o odchudzaniu. Diety, plany treningowe, motywacja -
chudnij-szybko.pl

46306 idanowak Kobieta, 36 lat, Kraków
es_ze

es_ze

ja bym poleciła iść do dietetyka - ja chodziłam do dietetyka w ciaży, co prawda nie na schudnięcie, ale na to żeby moja dieta była pełnowartościowa, żeby nic nie brakło dzidziusiowi, skutkiem ubocznym było trzymanie się w ryzach,
polecam każdemu dietetyka - wizyta to ok. 100zł, ułożenie diety już od 40zł, myślę, ze nie jest to oszałamiający koszt.

Jak się ma dietę, to zaleca się umiarkowany wysiłek, raczej długie spacery będą ok, a bieganie już nie koniecznie, bo można nie mieć siły...

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 38 lat, już nie Kraków
~monda

~monda

wydaje mi się że jesz za małe porcje, organizm nie czuje sie syty i odklada tkanke tluszczowa magazynujac energie. Sluchaj mozes jadać normalnie, nawet proponuje cie kupić grill elektryczny i na tym przygotowywać potrawy bedą zdrowe i be tluszczu

monkal81

monkal81

jak Ty w ogóle jesteś w stanie wytrzymać na takiej diecie? nie wiem czy tylko ja lubię tu jeść, ale jestem pewna, że bym tego nie wytrzymała, szczególnie, że codziennie jesz praktycznie to samo, na Twoim miejscu zapisałabym się na siłownie i do dietetyka, który ustawi CI zbilansowaną dietę i przede wszystkim przestań się katować tą dietą którą teraz masz, bo ona zdecydowanie Ci w niczym nie pomaga, a jeszcze sprawia, że nic Ci się nie chce robić :) lepiej zjeść więcej i więcej poćwiczyć na siłowni :)

48818 monkal81 Kobieta, 36 lat, kraków
marianka40

marianka40

Odżywiasz się bardzo źle, bo nawet jeśli uda Ci się zrzucić kilka kilogramów na takiej pseudodiecie to po tym jak wrócisz do normalnego odżywiania wrócisz także do normalnej wagi, albo nawet nabierzesz jeszcze więcej ciałka.
Jedz normalne posiłki co kilka godzin, ale małe porcje. Nie dopuszczaj byś odczuwała głód. Wprowadź do posiłków więcej warzyw i owoców. Dodatkowo wprowadź więcej ruchu. Rób ćwiczenia na wszystkie partie ciała.

49573 marianka40 Kobieta, 31 lat, Kraków