Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2020®


Rekomendowane odpowiedzi

Klaudia cieszę się, że się trochę uspokoiłaś:) Ty też koniecznie daj znać jak jutro:)
Black Panter witaj:) ale super, że czujesz już maluszka:) oby jak najczęściej:) jak Twoje samopoczucie?

Ja też już uciekam spać:) trzymam kciuki za wszystkie jutrzejsze wizyty:)

Odnośnik do komentarza

Dzieki Dziewczyny :) tak, dobre wiadomosci na wizycie zdecydowanie poprawiaja humor :)
Ady gratuluje wizyty! Jeden dzien? Haha, a mialam do wyboru termin drugiego albo trzeciego. Powiedzialam lekarzowi, zeby sam wybral termin, no i wpisal 2.04 :D
W kolejnych tygodniach nastepuje spory wzrost u dzieciakow. Lekarz powiedzial mi, ze jesli juz teraz czuje ruchy to od 22tygodnia dopiero bedzie sie dzialo ;)
Aneczka mysle, ze mialas na mysli lozysko na przedniej scianie, nie przodujace. Przodujace jest niefajne :/ ale mam nadzieje, ze to pomylka bo piszesz ze wszystko jest ok :)
Jesli chodzi o tarczyce, to kontrola jest jak najbardziej konieczna i jesli w drugim trymestrze tsh przekracza 2,5 a w trzecim 3 to zwykle trzeba suplementowac i jeszcze czesciej kontrolowac. Nie bagatelizowlabym bo to jednak jeden z czesciej wystepujacych powodow komplikacji w ciąży, ale jednoczesnie dosc latwy do opanowania. Niestety to zdarza sie czesto, takze u kobiet, ktore normalnie problemow z tarczyca nie maja, dlatego przy wystawianiu skierowania na pobranie krwi zawsze mowcie lekarzowi, zeby dopisal tarczyce.
Takze Klaudia dobrze, ze masz badania, a teraz pewnie lekarz ustawi Ci suplementacje. Kontroluj i nie martw sie na zapas :*
Dziewczyny, trzymam kciuki za jutrzejsze wizyty!

Odnośnik do komentarza

Aneczka Miło, że się odezwałaś i cieszę się, że ciąża przebiega prawidłowo :) Ady cieszę się, że u Ciebie rownież pomyślnie po wizycie :)
Klaudia To prawda, że czytanie w internecie nie jest dobre. Szczególnie w naszym przypadku. Sama oczywiście to robie za każdym razem jak coś mnie zaboli i poźniej stresuje się po czym dolegliwości mijają a co dwa dni miałam zepsute to miałam. Także nie ma co ;)
Magda Faktycznie ostatnio serduszko słuchać jakby bardziej w oddali :D zastanawiałam się już czy coś jest nie tak. Do tego u mnie ruchy słabiej wyczuwalne co też mnie martwi. Ale wiem, że dzidzia przesunęła się wyżej wiec może dlatego tak nie odczuwam. Na szczęście wizyta w czwartek i w końcu rozwieje wszystkie moje wątpliwości.

Ja odprawiłam Mojego do pracy i idę spać dalej :) Udanych wizyt ☺️

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia ja czuję że jest ok, nie mam żadnych zdecydowanych i bolesnych skurczy. Krwawień też nie. Ale wiesz jak to jest, jak się można nastraszyć kiedy musisz dbać już nie tylko o siebie ale i o maleństwo :)

Teska mi się wydaje że jak na wiek ciąży to nie jest niewiadomo jak wielka, ale nie narzekam. Ważne żeby była zdrowa :) Często czuje ruchy i dopóki je czuje to i ja jestem spokojniejsza ;*

Black_Panter to teraz się zacznie coraz częściej :) super wiadomości ;*

Halszka Ty masz bardziej pewny termin bo u mnie jeszcze może się zmienić wszystko :) może maleństwo nie będzie chciało wyjść, albo odwrotnie :* Ciekawi mnie tylko czy będę miała poród sn czy cc. Ale to jeszcze trochę zanim się dowiem :D

Mery to czekamy na dobre wieści ;*

Dziewczyny a mam do was takie pytanko, może któraś się orientuje. Chcielibyśmy z mężem jechać na święta do teściowej (500km) na jakieś 1,5 tygodnia. Jak mam to załatwić w ZUSIE albo z lekarzem prowadzącym ? Wiecie coś w tym temacie ? Jestem na zwolnieniu lekarskim co oczywiste inaczej bym nie pytała :D

https://www.suwaczek.pl/cache/ac370dc569.png

Odnośnik do komentarza

Ady w Zuzie musisz tylko dać znać że na te 1,5tyg wyjeżdżasz i podać im aktualny adres pobytu w tym wypadku adres teściowej. I to wszystko z tego co kojarzę. Z lekarzem nic nie musisz załatwiać, najwyżej poinformuj go i zapytaj się czy nie ma przeciwwskazań na taką długą podróż. Dzięki Twojemu pytaniu przypomniało mi się że muszę zwolnienie od lekarza dzisiaj wziąść :D a bym zapomniała kurcze... Super że czuję się już ok :) ale tak jak mówisz teraz dbamy nie tylko o siebie tylko też o maleństwo a to zawsze większy stres jest.

Mama88 moja Zuzia już też w szkole ale na chyba dzisiaj nie idę się zdrzemnąć. Wczoraj jak poszłam na drzemke to obudziłam się po 12 :D najważniejsze że u Ciebie objawy przeziębienia już zniknęły, może faktycznie to tylko spadek formy był :)

Agula najgorsze ze my wiemy że nie powinno się czytać a i tak w tym internecie szperamy i wtedy zalamka... Zdecydowanie musimy zaprzestać tylko na naszym forum :D u mnie ruchy też słabsze od 3/4 dni. Czuję ale tak jakby znowu przytlumione. Z 4 razy kopanie pod rząd i znowu cisza na 2/3h :p mam wrażenie że teraz częściej śpi bo to fikanie trochę ustalo.

Meryyy dzisiaj nasza kolej i Teski. Nie mogę się już doczekać :))

Halszka najgorsza u mnie myśl że pierwszy ginekolog nie badał mi od początku TSH, a może już dawno miałabym na to lekarstwa.... Dopiero drugi ginekolog od razu dał mi skierowanie na to badanie. Wystraszylam się że to za późno :/ no nic zobaczę o 16.30 co mi lekarz powie.

Teska trochę się uspokoiłam ale jakaś myśl z tyłu głowy że późno wyszło z tym TSH a może już od dawna mam problem :/ jestem zła na mojego byłego lekarza ale teraz to już nie ma co rozpamietywac. Czekam na wizytę i tyle. Na szczęście mała daje o sobie znać więc to trzyma mnie na duchu :)))

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, super że na wizytach wszystko ok! Świetnie sie patrzy na zdjęcia maluszkow z usg! Teraz tyle wizyt, ze az milo zagladac i czekac razem z wami na te wizyty;-)
Widze że nie tylko mi plecy dokuczają...
Ja w sumie nie mam co wam napisać... Wczoraj też skoczylismy na małe zakupki,ale sobie nie kupiłam w sumie nic za to malej dzidzi w brzuszku tak:D
Nie potrafie zdecydować sie na imię dla małej a chciałabym juz o niej mowic imiennie,ale coś czuje że z tym to jeszcze długo poczekam bo mało co mi sie podoba.:P
Wczoraj przyszło nam łóżeczko z materacykiem, więc teraz poluje na ładny zestaw kołderka i poduszka:D
Kazdy dzień taki szary ostatnio, że juz rano nic sie nie chce... Miłego dnia dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Nika na zestawy teraz uważaj. Bo przeważnie maja wypełnienie zimowe. Wiec bys sie nie wkopala i potem nie wyszło ze na marne kupilas. Pokaz łóżeczko :)
Teska trzymam kciuki za wizytę!! I za resztę dziewczyn z dzisiejszego dnia tak samo! Jesli dobrze pamietam Mery o Klaudia jeszcze dzis.
Ady ja w zusie jadąc w gory nie informowałam. Gdy zapytałam lekarza o wyjazd mówił ze do póki na l4 nie ma chory musi leżeć moge byc gdzie chce. Ale jak by to bylo w razie kontroli w sumie nie wiem.
Mama88 bardzo sie cieszę, ze to byla taka chwilowa nie moc i mam nadzieję ze tak juz zostanie!
Black Panther super, ze czujesz juz maleństwo nie ma nic lepszego!

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Jestem już w domu:) z malutką wszystko w porządku, pięknie się prezentowała, pozwoliła się zmierzyć z każdej strony. Waży 370 g, więcej niż synek w tym samym czasie:) badanie było bardzo dokładne, więc jestem bardzo zadowolona, tylko lekarz miał taki głos, że myślałam, że tam usnę :D super uczucie widzieć dzidziusia:)
Julka bardzo współczuję tych pleców, dobrze że przeszły. Mnie na razie jeszcze nie dokuczają, w poprzedniej ciąży na końcówce to był dramat.
Klaudia ja w ciągu dnia to w ogóle praktycznie nie czuję jeszcze ruchów, dopiero wieczorem jak się położę.

Dziękuję Wam za wsparcie, czekam teraz na kolejne dobre wieści, Klaudia i Mery :)

monthly_2019_11/kwietnioweczki-2020_80603.jpg

monthly_2019_11/kwietnioweczki-2020_80604.jpg

Odnośnik do komentarza

Teska super wieści!! A zdjęcia masz cudne :) jestem ciekawa czy mój lekarz ma usg 3d, jak nie to chciałabym jechać do tego lekarza co już byłam raz z Zosia i dwa razy z Zuzia żeby mieć pamiątkę. No i kawał panienki już u Was jak na ten tydzień :) Zuzia na 21 tyg miała 459g, jestem ciekawa ile Zosia waży bo to podobny tydzień będzie. Teraz następna wizytę kiedy masz? Kurcze mnie już zjadła ciekawość. A tu jeszcze dobre 4h do wizyty :D

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Teska super ze wszystko jest dobrze ! Kawał dziewczyny z niej. ;) zdjęcia cudowne , aż sama bym znowu poszła pooglądać a dopiero co byłam. :D
Ja dzisiaj od rana jestem jakoś zestresowana... bo jeszcze jak do tej pory mała coś dała o sobie znać , tak dzisiaj ciagle cisza i zaczynam sie denerwować strasznie .
Nika co do imienia ja tez mam problem , niby chyba wybraliśmy ale co chwile coś mi nie pasuje albo wymyślam inne i nie potrafię się na nic zdecydować

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaiskjowo6mmw5o.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Dziewczyny! Życzę Wam miłego dnia bez żadnych nieprzyjemnych dolegliwości :)
Teska no cudowna ta Twoja Dzidzia i jaka duża! Cieszę się, że wszystko w porządku :)
Halaszka tak niedawno na teście zobaczyłyśmy dwie kreski a już niedługo będą Nasze terminy :D ciekawe czy któryś Maluch wyjdzie wcześniej czy to Ty otworzysz kwietniowe rozpakowywanie :D
Mama88 super, że już Ci wszystko minęło, oby nic już się nie przyplątało
Ady jeżeli na l4 nie ma adnotacji odnośnie tego, że na l4 musisz leżeć (czyli w sumie nie powinnaś nawet wychodzić) to nawet w razie kontroli nikt nic Ci nie powie także spokojnie, info z pierwszej ręki, bo chrzestna jest dyrektorem naczelnym w zusie
Klaudia spokojnie, może poprzedni lekarz nie widział takiej potrzeby, a ten sprawdza rutynowo. Ja na samym początku ciąży robiłam tsh ale to tylko dlatego, że na poprzedniej wizycie (przed ciążą) miałam lekko podwyższone, ale samo spadło więc po prostu zobaczymy co powie lekarz. Trzymam kciuki za wizytę :)
Julka oj mnie też plecy bolą dość często, ale tak jak mówisz, jak przyjdzie jak samo pójdzie więc zawsze wtedy cierpliwie czekam albo biorę kąpiel
Nika pokaż łóżeczko :D
Magda oj nie ma nic lepszego, to fakt :) A tego kopniaka dostałam w śmiesznych okolicznościach :D Narzeczony chciał wodę z sokiem, a że nie chciało mi się iść do kuchni to wzięłam z szafki moją sprzed kilku godzin, podaję mu ale wróciłam rękę i patrzę, że w środku pływa mucha i tu nagle bum, kop.. mój się zaczął śmiać, że mam za karę, że chciałam mu dać picie z dodatkiem :D
Mery o której wizyta? :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Odnośnik do komentarza

Klaudia moja lekarka nie ma usg 3d, przynajmniej nigdy mi nie robiła, ale teraz byłam na prenatalnych w całkiem innym miejscu, a tam widać, że sprzęt konkretny:) bardzo się cieszę, bo w sumie się nie nastawiałam na zdjęcie w 3d:) szybko zleci, sama zobaczysz:)
Patka wcale Ci się nie dziwię, bo ja widziałam ją chwilę temu, a też bym znowu chciała:):) nie stresuj się, to jeszcze taki etap, że nie zawsze czuć te ruchy. Najlepiej coś zjeść i się położyć, ale nie wiem czy jak jesteś w pracy to masz taką możliwość:D

Odnośnik do komentarza

A ja pospalam do 9:30 ale głowa mnie jakoś delikatnie boli :/ Pogoda jest dzisiaj u nas przygnębiająca. Dawno nie było takiej szarówy za oknem o godzinie 12stej. Jakby zaraz miał być wieczór. Nadal leżę w łożku :D wypadałoby wstać bo niedługo mój kończy prace a ja jeszcze w łóżku :D
Wczoraj upiekłam fajne ciasteczka maślane kruche. Nie są fit niestety ale są przepyszne!
Patka, Klaudia czytałam w mojej aplikacji, że na tym etapie dzidzia dużo śpi wiec może dlatego te ruchy są mniej wyczuwalne. Ja od weekendu czuje rzadziej i to mnie stresuje. Na szczęście serduszko bije ale słyszę właśnie gdzieś w oddali wiec może się przesunęła dzidzia i dlatego. No i łożysko na przedniej ścianie :)
Ady Ja też słyszałam, że trzeba zgłosić zmianę miejsca pobytu w Zusie ale jeśli dziewczyny maja sprawdzone informacje to widocznie nie trzeba :)
Julka u mnie te bóle pleców też przychodzą i odchodzą tak po prostu. W weekend to nie mogłam się obrócić z boku na bok. Myśle, czy nie iść do fizjoterapeuty. Mój facet jest fizjo ale nie praktykuje. Czasem jak mnie chwyci ból to mnie wymasuje i faktycznie to pomaga.
Nika a jakie masz imiona do wyboru? Ja czekam na potwierdzenie płci. Jeśli okaże się, że faktycznie będzie dziewczynka to mamy problem z imieniem bo ja nie mam swoich mocnych typów a imiona wybrane przez mojego partnera nie odpowiadają mi. On lubi krótkie typy Olga, Ada lub twarde tylu Wiktoria :/
Dla chłopczyka nie będzie problemu bo od początku zgadzamy się, że byłby Kubuś :D
Teska piękne zejścia! Super widać buźkę małej :) cieszę się, że wszystko dobrze.

Dziewczyny jeszcze żadna z nas nie robiła obciążenia glukoza nie?

https://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoeflvaqdo.png

Odnośnik do komentarza

Teska śliczna kruszynka! Jeju jakie te nasze skarby sa juz duże!! No mnie moj tez zaskoczył z tym USG 3d bo w sumie wizytę prędzej pytałam o cene takiej przyjemności bo chcialam miec taka pamiątkę i nie wspomniał, ze na połówkowych tez robi w 3D. Fajnie tak zobaczyć nasze szkraby. Mi sie sam proces tego usg tez podobał jak to sie tam nakładało.
Patka, Agula zjedzcie z godzinę przed położeniem sie wieczorkiem słodkie u mnie to działa za każdym razem. A w dzien tez rzadko czuję. Ogl czytalam ze maleństwa uaktywniają sie po naszej aktywności gdy idziemy odpocząć. Bo nasze chodzenie, robienie czegoś kołysze je do snu. Ostatnio tez odzywa sie u mnie jak jade w aucie.
Agula poproszę o przepis bo narobiłaś mi ochotę na ciasteczka. Ja test obciążenia glukoza mam miec po następnej wizycie która mam 10.12 bo teraz jeszcze za szybko.
Black Panther rzeczywiscie okoliczności zabawne. Maleństwo stanęło po stronie taty haha.
A ja dziewczyny juz po obiedzie moj zaraz do pracy i reszta dnia chyba po prostu Netflix bo zadnych planow na dzis nie mam. Rano posprzątałam zrobiłam też porządek w jednej szafce do ktorej ostanio wrzucałam wszystko czego nie chcialo mi sie posprzątać i ogarnęłam barek bo ostatnio wiecej tam było leków, witamin niz alkoholu.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8vfxmuewun2k6.png

Odnośnik do komentarza

Agula poproszę o przepis!!! Bo aż nasza mnie ochota na nie. Ja wczoraj miałam dzien że głowa bolała. I u nas od wczoraj szaro i buro za oknem. Mgła cały czas jest.. I ogólnie taka depresyjna pogoda. No właśnie gdzieś też czytałam że na tym etapie dzidzia dużo śpi. Ja od rana czułam jak dwa razy się kręciła i chwilę kopała i na razie znowu cisza. Co do glukozy to pewnie na następną wizytę będę musiała zrobić, dzisiaj myślę że lekarz coś powie na ten temat.

Teska aaaa myślałam że byłaś u swojego lekarza :) z tego co widzę to mój lekarz ma też usoer sprzęt, to już widać nawet po zdjęciu jakie dostaje się. Ale nie mam pojęcia czy w 3d też ma. Najwyzej w styczniu pojedziemy do Bydgoszczy na 3d :)

BlackPanter28 no właśnie ja robiłam tsh przed ciążą bo miałam problemy z zajściem i było ok. Jeszcze 3h i dowiem się co moj lekarz na ten temat myśli. Dziękuję za słowa otuchy :) widzisz jak Twoje maleństwo dba o tatę i nie chciało żeby wypił wodę z dodatkiem :D

Patka u mnie też 3 dni temu mała dała znać o sobie dopiero pod wieczór i też się martwiłam. Może coś słodkiego zjedz? :)

Mery Ty chyba wizytę na 14 masz dobrze pamiętam? Czekamy teraz na Ciebie :)

Ady najlepiej zadzwoń do swojego oddziału ZUS i się zapytaj :) będzie najpewniej.

https://www.suwaczek.pl/cache/47fe60fbd7.png
https://www.suwaczek.pl/cache/cb65d4eb8d.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem w pracy i nie mam nic słodkiego , ale będę po pracy sprawdzać i kombinować mimo ze dzisiaj mam strasznie aktywny dzień ...
Ja na krzywa cukrowa idę 14.12, żeby mieć wyniki na wizytę 18.12 - mąż mi kupił pomarańczowa bo turaj w lux med maja tylko zwykła , no i chce żeby ze mną poszedł bo koleżanka opowiadała ze na koniec prawie zemdlała .
Agula ja jakby był chłopiec to miałam pewniaka ze będzie Franek tak mi się to imię podoba , a ze dziewczyna to mam problem bo mi się kilka podoba , a mojemu mężowi to już wogole całkiem inne niż mi. :D jedyne zgodne imię to Pola i chyba tak zostanie

https://www.suwaczki.com/tickers/ckaiskjowo6mmw5o.png

Odnośnik do komentarza

Teska super wieści.. Kurcze jakie te "maluchy" już duże....
U mnie znajoma była i nie pojachalam do sklepu w końcu.. Nie chcę mi się... Pogoda też lipna strasznie... Zrobię na obiad sadzone i chyba pójdę spać...
Nie mam pojęcia jak z tym Zusem jest ale gdzieś czytałam kiedyś, że jak nie jest leżące wystarczy powiadomić ich o zmianie miejsca pobytu...
Black Panter uśmiałam się..... Czujne maleństwo :)
Też mam problem z imieniem... Dla dziewczynki mamy ale ostatnio jak lekarz powiedział, że wygląda mu na chłopca to zglupialam.. Miał być Antos ale mąż powiedział, że mu się nie podoba... U niego na wsi był Antek pijaczek... Ale innego pomyslu nie mamy.. Może podpowiecie :-) Kubusia mam w domu i jest przekochany, grzeczny ale nie bez przesady... Bardzo wrażliwy i pracowity także polecam.. Mi podoba się Olus, Leon i Alan ale mąż wszystkie odrzucił.. Także nie wiem... Może Szymon.. Ciężka sprawa

Ciasteczka wyglądają cudnie... Uwielbiam maslane... Ale niestety żadne słodkości mi nie wchodzą... Ciasto stoi od niedzieli i wmuszam w dzieci żeby nie wyrzucić.. Ale chętnie skorzystam z przepisu... Przed wizytą zjem to może jak moje dziecię niezwyczajne cukru pobudzi się i w końcu pokaże w całości...

https://www.suwaczek.pl/cache/82dae38ea7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...