Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

U nas nie wiem czy to ząb (druga gorna jedynka nie chce sie przebic) czy moze skok? Ciagle sie mlody denerwuje. Czasem sie zatrzymuje jakby zapomnial jak sie pełza i sie wkurza. Podnosi sie do podporu wysokiego, buja, ale nie czworakuje.
Pogoda wcale mi sie nie podoba! Niby jest slicznie, slonko swieci, ale czasem jak zawieje chlodem.. w zime to wiadomo w kombinezon i tyle a teraz nie wiem czy kurtka czy z bluza itd. A wczoraj nagle bylo 18° i wez tu to ogarnij.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Dzisiaj Borys mnie zaskoczyl.
Położyłam go na brzuchu wyszłam z pokoju wracam A on na drugim końcu pokoju siedzi...mówię sobie coo???jak????
Zrobiłam to samo ale już podpatrzylam jak to robi. I tak siada sam:)
Jakiś postęp jest.
Przemiszcza się do tyłu.
Hmmm
Może jednak będzie raczkowal.
W łóżeczku baaaardO pomalu ale też się przemieszcza stojac;)

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

No właśnie wcale nie wiadomo jak ubierać czy kurtka czy bluza. Mój trochę próbował siadać ale odkąd raczkuje to ma to gdzieś i tylko w kółko zasuwa :) a i u nas jak zębów nie było tak nie ma ja nie wiem czemu tak długo to trwa jak patrzyłam ostatnio to dziąsła miał trochę czerwone i tak jakby już się miały zaraz przebijać te zęby.

qb3cupjyyu4qvz9p.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny my dzis na wazeniu 8.400 I 74 dlugi. Pozatym 4 zeby mamy a 5 wychodzi znow.... . Dzis przespal od 22 do 5 rano. Ale poprzednie dni katorga budzenie co godzine. Rita tez by mnie trafilo.. a zeby jak zeby u jednych tak u innych inaczej. Jak z chodzeniem jedne majac 10 miesiecy inne pozniej. A moj raczkuje do tylu haha

Odnośnik do komentarza

Hejaaaaaa dziewczyny!!!!!

U nas spoko!!! Borys chodzi nadal do żłobka. Póki co nie choruje. Na grupę 17 osób jest 6 dzieci.
Z dnia na dzień nauczyl się....raczkowac.
Dla mnie? SZOK!
Narazie robi to ostrożnie i pomału, ale jak chce coś szybciej dosiagnac to raz dwa i już jest.
Z chłodzeniem i wydawaniem też jakoś mu szybko idzie. Robi pomału rundy wkoło łóżeczka.
A najbardziej zamykam oczy jak trzyma się jedną ręką szczebelek i chce chwycić się druga ręka po drugiej stronie!!!!!!
Masakra!!! Nie na moje nerwy!

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

Moj ma bardzo wysokie podbicie w stopce i nie moge mu wlozyc buta na jego rozmiar. Dostalam takie wieksze, rozciagliwe, miekkie adidaski to mu nakladam zeby wlasnie chronic stopke przed zimnem. Ale to tylko do spacerowki.

I moj jeszcze nie siada. Juz prawie prawie sie przekreca od boku, ale nie jest jeszcze gotowy, bo jak go posadze to czesto sie przechyla/przewraca na bok.
O wstawaniu tez jeszcze nie ma mowy.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Co u nas babeczqa haha czworakuje do przodu do tylu ... ciekawy kabli dziur I wszystkiego co nie jest zabawka . Dobrze ze kojec mam I czasem goknow wkladam i, tam bezpiecznie ma. Zmiana pieluchy to masakra caly czas, sie przekreca I niechce lezec na plecach. Pozatym nie zabardzo z jedzeniem I zyje powietrzem i, ma sile za nas dwoje :) a u ciebie jak ? Ps co dajesz do jedzenia dodatkowo ???

Odnośnik do komentarza

gizell- No to z tym zainteresowaniem zabawek mamy podobnie:) leżą już 4 dzień w pudlach i wyciągnięte są dwa samochody.
Najlepsza zabawka jest dotarcie po 4 do swiecacego zegara, dekoder, gniazdka kable,odkurzacz haha.
U nas raczkuje pomalu ,wstaje gdzie tylko może się podciagnac.,no i chodzi w łóżeczku.

Hmmm jedzenie??
Rano pije butle 240 ml mleka zageszczonego lekko kleikiem ryżowym. Jak mu zrobię gestsze to nie chce ciągnąć bo zęby.
Później dostaję chlebek albo bulke z maselkiem ( w żłobku roznie czasem zje czasem nie bo mleko to trzyma).
Około 11 je obiad. To takie 200 ml ale już nie papka tylko grudkowe.
Ok 13 -14 mleko 180-200ml.
Później około 16 deserek z kaszka.
Zazwyczaj są to owoce z słoika wymieszane z kaszka - kaszki różne, jaglana ryżowa, manna, owsianka.
I na noc około 19 mleko 240ml.
Tak to wygląda.
Zdarza się że w ciągu dnia zgryzie chrupki ale jakoś nie zachwyca się nimi.
W nocy nadal budzi się dwa razy na mleko

Jak zaśnie o 18 to 23 i później 2.30 .
Nie chce być inaczej. Nawet jak położę to później spać budzi się i wypije 150ml .
A jak się obudzi w nocy to słyszę jego brzuch jak bulgocze? Z głodu? Chyba tak.

https://www.suwaczki.com/tickers/dxomwn156a3o0whj.png

Odnośnik do komentarza

W czwartek pisalam ze jeszcze nie siada i.. pare godzin pozniej dociagnal sie do konca i usiadl, teraz ciagle siada ale tez leci, eh.. a co do wstawiania, pisalam ze w ogole nie wstaje, a jednak zdarza mu sie, jak lezy na nas, tak jakby na kleczkach, podciaga sie i wstaje. Ale nigdzie indziej.

Tak sie chwalilam wszystkim ze jeszcze mlody nie chorowal.. i dostal goraczki. Ale bo mnie od srody rozkladalo. Jakies zapalenie zatok. Bleh. Ale w sumie goraczke mial jeden dzien. Jest katar, ale wodnisty. I w sumie moga byc to zabki, bo wydaje mi sie ze ida gorne dwojki.
Wczoraj budzil sie co 35-40 minut, jak w zegarku. Od 20 do 23. Pozniej co 1.5 godziny.

Gizell, a probowalas uzywac pieluchomajtki? Ja mam chyba przymale i gorzej mi sie je naklada niz normalne pieluchy. Ale wiekszosc poleca przy raczkujacym dziecku ten typ pieluszek.

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...