Skocz do zawartości
Forum

PAŹDZIERNIKOWE KULECZKI 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Moniska ja jeszcze nie miałam glukozy i nawet nie mam jeszcze skierowania. A dopiero 12 czerwca wizyta. Właśnie tak myślałam że mi da teraz w maju skierowanie ale nie dał. Bardzo mi przykro że wyszła ci cukrzyca. Ale dobrze ze tak wcześnie.
Aguska ja też przechodziłam załamanie i nawet podejrzewałam że mam depresję ciążową. To ze względu na mój młody wiek 23 lata i już drugie dziecko w drodze. Bałam się że za szybko utone w pieluchach. Teraz mi jednak przeszło. Czuję się dobrze i nie płacze jak na początku, nie mam złych myśli a wręcz jakoś mnie tak rozpiera energia że będzie dobrze i dam sobie radę. Już nawet mówię czasem że nie popełnie błędów takich jak z pierwszym dzieckiem. Najgorszy mój błąd to było od początku noszenie i usypianie na rękach. I tak jakieś półtora roku... Nie chciałabym tego powtórzyć. Łatwo było póki córka miała te 3 kilo ale już 10 kg nosić było naprawdę ciężko. Na szczęście teraz usypia na leżąco, tylko muszę być przy niej i dać włosy do pomiziania buźki :)

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marissa

Ja miałam tylko raz glukozę na czczo badana w lutym. A na ostatniej wizycie tydzień temu myślałam że dostanę skierowanie już na krew po wypiciu glukozy ale doktor powiedziała że da mi skierowanie dopiero przy następnej wizycie czyli 18 czerwca.
Więc dobrze Moniska że tak wcześnie dostałaś skierowanie i Ci to wykryli bo możesz już wdrożyć leczenie. Ciekawe skąd to się bierze skoro nie było w rodzinie i dobrze się czułaś.
Ja pomimo że staram się kontrolować to jestem strasznym łasuchem i codziennie coś słodkiego podjadam więc teraz się zastanawiam czy to u mnie moze miec wpływ. Ale ja tak kocham słodycze...
A dziewczyny czy robilyscie we wcześniejszych ciazach lub planujecie teraz w obecnej robić sesje ciążowa ? W którym tygodniu najlepiej ją wykonać i czy warto iść do fotografa czy lepiej samemu sobie porobić fotki ?;)

Odnośnik do komentarza

Mamusie, które mają obawy czy sobie poradzą po porodzie, polecam szkoły rodzenia! Byliśmy z mężem w pierwszej ciąży i naprawdę wiele mądrych rzeczy się tam dowiedzieliśmy. Mój mąż po porodzie sam sobie ze wszystkim radził, nie była nam żadna babcia potrzebna do pierwszej kąpieli :) a nawet jak później rodziły się dzidziusie w rodzinie, to zapraszali mojego męża, żeby pokazał co i jak :)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgwy9sa1a5.png

Odnośnik do komentarza

Moniska dla pocieszenia napisze swoje wyniki: 101 na czczo, 172 po 1h i 89 po 2h, cukrzyce mam stwierdzoną już w 15 tygodniu! Jak się dowiedziałam, to byłam przerażona, przepłakałam wiele godzin, absolutnie się z diagnozą nie zgadzałam, bo nie mam żadnych objawów cukrzycy, nikt nie chorował w rodzinie i nawet w tej ciąży w ogóle odrzuciło mnie od słodyczy (w pierwszej jadłam chyba tylko słodkie, a cukrzycy nie było), wiec byłam pewna ze mi to nie grozi. A jednak... :(
Póki co muszę tylko 4 razy dziennie kontrolować cukier glukometrem (na szczęście to nie boli, chociaż jestem mega panikarą), ale przez już prawie 6tygodni nawet raz mi ten cukier za wysoki nie wyszedł, wiec diabetolog nawet nie każe stosować żadnej diety narazie, ale kontrolować muszę, bo cukry moga zacząć skakać z czasem ;( i najgorsze te wizyty u diabetologa, bo mam co dwa tygodnie :(
Mimo to ciąża rozwija się prawidłowo i to cieszy mnie najbardziej :*

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vrjjgwy9sa1a5.png

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Hej unie polowkowe 5 czerwca już się nie mogę doczekać. W niedzielę miałam komunię corekbwie emocji dużo ale juz nieszczęście po i jest super. Martwię się jedynie o ruchy bo czuje je raz lub dwa razy dziennie czasami takie przepychanie w brzuchu i leżę i wyczerpuje aż kopnie porządnie.....zaczynam 21 tydz . Pozdrawiam wszystkie mamusie

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny;) troszkę się uspokoilam już tylko w szpitalu nadal jestem mierzą mi ten cukie i nic wiecej... jutro ma być mój lekarz i ma mnie pokierować dalej. Na czczo mam 80 po śniadaniu godzinę 160 i po obiedzie, kolacji podobnie to pewnie jakies leczwnie włączą tylko kiedy? Juz tydzień czekam na jakies leczenie...eh mam nadzieję że jutro sie juz coś dowiem.pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość JustynkaR

Faktycznie widzę już. Sprawdzalam sobie na kalkulatorze ciazy to u mnie 20 tyg i 4 dni. Lekarz wcześniej powiedział że moja ciąża jest o tydz mniejsza niż podaje z miesiączki ale to możliwe bo nie zapisałam daty i później zapomniałam. A co się dzieje że jesteś w szpitalu dużo zdroweczka

Odnośnik do komentarza
Gość paulina9494

Cześć dziewczyny. Czy któraś z Was męczy się tak z zaparciami jak ja? Powiem Wam, że cała ta sytuacja odbiera mi radość z ciąży... :/ do tego doszedł problem z hemoroidami i sobie nie radzę. Dziś mam wizyte u ginekologa. Mam nadzieję, że mi pomoże bo już sama wariuje..

Odnośnik do komentarza
Gość mamalastminute

Witajcie!
Ja po połówkowym. Wszystko ok. Moja dziewuszka waży 250g. Dzisiaj 20tc rozpoczęłam. Od dzisiaj też na L4. Na szczęście czuję się ok ale mam się oszczędzać bo odstawiłam luteinę. 4 kg na plusie.
Marissa- ja na skurcze brałam potas w poprzedniej ciąży.
Paulina- na zaparcia jogurty, siemię lniane jak pisała Marissa, herbatki owocowe lub ziołowe i ruch tzn.spacerki
Moniska- i jak u ciebie, wyszłaś już ze szpitala? Mam nadzieję, że wszystko w porządku?
Spokojnego długiego weekendu dziewczyny. Cieszmy się słońcem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...