Skocz do zawartości
Forum

Majówki 2018


Gość Lenka88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, ja już ostatnie dni w pracy i od 02.01 idę na L4 .
Trochę żałuje ze tak szybko ale moja zmienniczka musi sie wdrążyć w nowe obowiązki przed sezonem(pracuje u fotografa) a szef nie utrzyma nas obie.
Moze zleci mi ten czas w domu
;-) Dziś kupiłam znowu kilka rzeczy w 5 10 15 przez internet bo są promocje -60%
I w smyku tez parę rzeczy.
Powoli zaczynam wyprawkę zeby nie wszystko na raz .
A powiedzcie co planujecie ubrać maleństwu jak będziecie wychodzić ze szpitala?
Jakiś pajacyk?
Nie mam pojęcia :-\

https://www.suwaczek.pl/cache/c338e8aafe.png

Odnośnik do komentarza

To fakt ubiór zależy od pogody ja będę po gdzieś po połowie kwietnia więc jak to bywa w kwietniu to może jeszcze śnieg sypać ... a o wyprawce to nawet nie myślę bo mam tyle rzeczy po starszym ze przez conajmniej 4 m-ce mogę po ubraniu odrazu wyrzucać nawet nie prać .Sprzedalam tylko po dzieciach 3 wózki i kupiłam ten najmniejszy quinny zapp extra no bo z czwórką to już będzie ciężko gdzieś pojechać i jeszcze z duzym wózkiem a stelarz od zappa ostatecznie wsune pod siedzenia

Odnośnik do komentarza
Gość kamilla91

Też myślę, że body i półśpioszki/spodenki wystarczą. Zobaczymy jak pogoda się ułoży. Bodziaków już mam trochę w neutralnym kolorze. Czekam na prenatalne by ruszyć na łowy spodenkowo-pajacykowe już w kolorach :)

Jak poruszyłyście temat wózków... macie już jakiś wybrany?
Z mężem bardzo podoba nam się x-lander x-pulse. Wydaje się być ok i cena też nam pasuje.. z tym, że czytałam też negatywne opinie ;(
Czy któraś z Was spotkała się z tym wózkiem?

Odnośnik do komentarza

X-landery należą do porządnych wózków.Rowniez chcieliśmy taki kupić ale ostatecznie za namową doświadczonej rodziny kupiliśmy Tako jumper x. Zapewne teraz są już dużo lepsze modele tej firmy,ale nasz naprawdę mode polecić.W tej chwili jest już po 5 dzieci i nadal ciuchamy go na wsi.Gdyby nie to że trochę podrdzewial i wyblakł (dużo czasu spędzamy w lecie na dworze) to naprawdę mógłby powozić jeszcze jedno dziecko.Jak było trzeba to rozkładam go do oporu i wsadziłam 2 dzieciaków.Jedyny minus to spora waga.Napewno teraz wypuścili i wiele lżejsze modele,ale jak nie trzeba wózka znosić z 10 piętra to jest ok.Ja mieszkam w domku więc waga nie gra tak dużej roli.

Odnośnik do komentarza

Witaj Emilka:))oj biedna jesteś,że musisz leżeć...mam nadzieję,że sprawa się unormuje i maleństwo będzie czekać do końca:))
Co do ubranek na wyjście ze szpitala,to biorę wszystko pod uwagę,ja rozpakowuje się w kwietniu,więc i polarowy kombinezon gdzieś mam...zobaczymy co z pogodą:)) wózek upatrzyłam klasyczny z dużą gondolą i mam nadzieję,że przejeździ w niej jak najdłużej.potem planujemy kupić trzykołowy,pompowany,bo dużo czasu nad morzem spędzamy.przy chłopakach miałam haucka i sprawdził się super.

Odnośnik do komentarza
Gość staryCzlowiekIMoze1

Witajcie,
Monia,ja dziś równo 19tc,druga ciąża i też nie czuję ruchów.Ale byłam dziś na usg i mam grube łożysko na przedniej ścianie więc to jest przyczyną bo dzidziuś fika.
dalej czekam na wynik amnio,już 16 dni a wyniku dalej nie ma.
@Gomerka....co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Gość kamilla91

Witaj Emilka124, życzę aby wszystko szło w dobrym kierunku :)
Ja jestem w pierwszej ciąży i ruchy poczułam dopiero w pod sam koniec 19 tygodnia z tym, że były to od razu rozpoznawalne kopniaki i do tego dnia czuję dzieciątko codziennie.. wcześniej nie czułam kompletnie nic co świadczyłby o obecności maluszka.. też mam łożysko ułożone z przodu, co opóźnia odczuwanie ruchów, bo działa jak poduszeczka.

Odnośnik do komentarza

Witaj Emilka, współczuje ze musisz leżeć ale to dla dobra córeczki :-)
Może założą ci pesser taki krążek, ja tak miałam w pierwszej ciąży i donosiłam do końca. Tylko ze u mnie zaczęło sie rozwarcie trochę później.

Dziewczynki dzięki za odpowiedzi co do ubrania. Ja chyba przygotuje sie na każdą ewentualność w razie jak pogoda będzie różna.

A jeśli chodzi o ruchy to ja czuje od 16 tyg. Ale były to lekkie muśnięcia a teraz?
No cóż ...tak daje popalić ze czasem to mnie boli ,bo tak nisko kopie . W ogóle to brzuch mam strasznie nisko i wszystko czuje bardziej. Wczoraj to aż byłam w szoku bo cały dzień kopał :-) mimo ze w pracy dużo sie ruszalam. A dziś o 6 rano pobudka mamusiu. ..;-)

https://www.suwaczek.pl/cache/c338e8aafe.png

Odnośnik do komentarza

Ja nie czuję ruchów dwa razy się zdarzyło, że coś musnęło, ale nie jestem pewna czy to to. Także dalej czekam na porządne kopniaki :)

Co do wózka to ja nie wiem na jaki się zdecyduję... na x landera bym się nie zdecydowała mają bardzo małe gondole długo dziecko w niej nie pojeździ, ale to takie moje przemyślenia ;p

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpfihujt1.png
https://www.suwaczki.com/tickers/qb3cj48abqs12fxc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Emilka124

Bóle brzucha miałam niestety i mam dalej od początku ciąży, pomimo leżenia, ale pessar już zamówiony i 4 stycznia zakładają, może będziemy z nim bezpieczniejsze :) ja już chyba tak mam, bo przy pierwszym tez miałam zagrożenie i leżenie, ale pocieszam się że już bliżej niż dalej, oby do 36 tygodnia, potem już nie będę się tak martwić :)

Odnośnik do komentarza
Gość Emilka124

W pierwszej obyło się bez pessara, doleżałam do końca od 24 tygodnia, ale nie było rozwarcia tylko mocno skrócona szyjka.. teraz niestety spotkało mnie to wcześniej i z rozwarciem, wiec dla bezpieczeństwa na własne życzenie chcę go założyć

Odnośnik do komentarza
Gość Kamilla91

Iza, z tego co czytałam to nowy model gondoli Pram jest powiekszony. Czy Twoim zdaniem ta nowa jest mała? Czy pisałaś ogólnie?
Z tym wózkiem to urwanie głowy, już 3 razy myślałam, że decyzja zapadła a szukamy jednak dalej..

Odnośnik do komentarza

A u mnie gondola to się w ogóle nie przydała choć mały urodził się zimą mam ta od quinny buzza , synek do ukończenia 5 m- ca w ogole nie chciał w niej jeździć na wszystkie wyjścia i spacery chodziliśmy w chuscie i on to uwielbiał drugiego też zamierzam chustowac z resztą dzieci tak szybko rosną ze ani się nie ogladniemy jak nam zaczną biegać. ......

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...