Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2018


nati91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FloralDrop

Kropkapoha, u mnie właśnie też taki czas ciężki finansowo, dlatego cieszę się, że dowiedziałam się o tej położnej na NFZ. Konkretne informacje uzyskalam dopiero od ginekolog, ale to tylko dlatego, że i ona jest w ciąży. Wcześniej też nie wiedziała o czymś takim ;) ona z kolei dowiedziała się od położnych w szpitalu, więc trzeba po prostu szukać i pytac- najprędzej pewnie w przychodniach czy szpitalach, nie wiem... Ale to taka szkoła rodzenia w domu ;) tematy można podpatrzec w necie i wybrać sobie. Mierzone jest ciśnienie, temperatura i można posłuchać serduszka dziecka na każdej wizycie. Uczestniczyć może w tym wszystkim też mąż. Jedyny minus to godziny, bo między 7.00 a 14.00- nie wiem czy wszędzie tak, może są położne pracujące w innych godz.

Odnośnik do komentarza

Undefined znam ten ból nie ma nocy bym się nie obudziła ale ostatnio mam taką taktykę że od 3-4 nie śpię chodzę sprzątam gotuję a jak tylko wyszukuje core do przedszkola to się klade:)
meliska niestety z zusem tak jest zależy to na ile dni gin wystawił zwolnienie mi np wystawia mniej więcej na miesiąc ale to nigdy nie jest taka sama ilość dni teraz np dostałam na 3tyg bo święta wypada akurat...
Roks a jak tam twoje przeboje z zusem? Mi w zeszłym tyg wypłacili za październik...

No i muszę się pochwalić wczoraj mąż kupił fotelik cabriofix z bazą używany ale wyglada jak nowy za 400zl także kilkaset zł zaoszczędzone kolor czarny tak jak chciałam więc chodzę szczęśliwa bo jak patrzę na ten zakup to to wszystko staje się bardziej realne:)

https://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8m8rtjfjr.png

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw12lfqo7i5.png

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie dostałam kasy z zusu za cały miesiąc teraz dopiero pierwszy raz dostanę ale wydaje mi się że jestem w lepszej sytuacji bo ja dostanę normalnie wypłatę z firmy a oni się rozliczają z ZUSem tak jest zgodnie z prawem jeśli w firmie jest zatrudnionych powyżej 20 osób, mnie to pasuje bo przynajmniej wiem że będę miała kase na czas :)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewuszki :) ja znów się obudziłam z bólem żołądka, nie wiem co się dzieje, całe noce się kręcę i już drugi dzień ból żołądka :( też tak macie czasami? :(
Co do ZUSu to akurat ja mam wypłatę dalej z firmy bo spore korpo ale fakt ost dostałam mniej niż poprzednio, zobaczę jak w tym miesiącu i jak dalej będzie mniej to jadę tam się awanturowac :p
savana czarny <3 mi się podobają czarne wózki ale moja teściowa od razu ze absolutnie jak czarny wózek, ale jak będę chciała to i tak kupię, albo chociażby czarno-szary :)<br /> Nadal mnie męczą drożdżaki w nocy, zostało mi jeszcze parę tabletek clotrimazolu i zastanawiam się czy nie zastosować bo już sił nie mam a dwa tygodnie do wizyty to dużo :(

Odnośnik do komentarza
Gość FloralDrop

Savana, też tak mam, że jak już jest parę tych rzeczy dla dziecka w domu to tak bardziej to wszystko do mnie dociera, tak jak mówisz - jest bardziej realne :)

Rose, a nie da się żebyś szybciej poszła na wizytę? Jeśli Ci to wraca to może trzeba leczenie doustne? Wiadomo, że bezpieczniej leczyć miejscowo, też leczylam infekcje i w razie jakby tamto leczenie dopochwowe nie pomogło to byłam poinformowana, że trzeba będzie brać coś doustnie. Lepsze to niż nie wyleczyć. Z tego, co pisałaś to ciągle się z tym meczysz czyli leczenie nie pomaga? A miałaś robiony wymaz?

Odnośnik do komentarza

Miałam robione na początku wizyt wymaz i wtedy wyszło że drożdżaki, później lekarz tylko badał mnie i sprawdzał i na tej podstawie wypisywal mi leki, najpierw gynalgin, później, pimafucin, później nystytyde. Jak nie jestem zarejestrowana to się dostanę między pacjentkami bo tam zawsze dużo osób jest do niego :( martwie się właśnie o małego :( ogólnie jak za któryś razem znowu dostawałam lek, pytałam czy nie da się tego doleczyc konkretnie, lekarz stwierdził że niektóre kobiety tak mają w ciąży i nic więcej..
Ja jakoś boję się jeszcze obkupowac w dziecięce rzeczy, żeby nie zapeszac :(

Odnośnik do komentarza
Gość FloralDrop

Rose, rzeczywiście może tak być, że u niektórych kobiet ciężko to wyleczyć.. Ale wiem też, że dolegliwości nieźle dają popalić.. Jeśli się martwisz o dziecko to idź wcześniej na wizytę, lepsze to niż się męczyć jeszcze dwa tygodnie...

Odnośnik do komentarza

Jejku, to dla mnie zupełnie nierealne jest to, że za parę miesięcy będzie drugie bobo... mimo że łóżeczko już stoi puste koło naszego łóżka :) ale jeszcze nie jest podniesiony poziom i materac nie kupiony ;) może jak spakuję torbę do szpitala, to jakoś bardziej realne się to zrobi :D albo jak ciuszki wcześniej popiorę :) wózek to pewnie mąż wyniesie i odświeży jak już się urodzi, i tak co najmniej tydzień trzeba poczekać z pierwszym spacerem. Któraś pytała o spacery z dwójką maluchów - my kupujemy dostawkę do wózka, poluję na używkę na grupie lokalnej, bo to też do tanich nie należy.
Ja chyba zrobię internetową szkołę rodzenia, żeby tylko odświeżyć sobie, bo chodzić mi się nie chce :p mężowi też nie.
Ja też dostaję wypłatę z firmy. A wysokość zależy od liczby dni w miesiącu też. Więc trochę większa jest, jak jest 31,a mniejsza jak 30 ;)
Córka już drugi tydzień chora, ale na szczęście jestem u rodziców, więc mogę odpocząć. Niestety w nocy kiepsko ze snem, bo córa się budzi, wstaje 6-7, za to w dzień odsypiam 2-3h. Zupełnie jak dziecko :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o moje problemy z ZUSem to na razie się uspokoiło ;) 20 listopada dostałam pieniądze za wrzesień i polowe października. Oby następne pieniążki były na czas. Kwotowo chyba się wszystko zgadzało, za wrzesień przynajmniej wypłata była tyle ile powinno być a październik miałam dopiero za polowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...