Skocz do zawartości
Forum

Inofem a płodność


Rekomendowane odpowiedzi

iwa1987
U mnie wyszła wtedy drożność prawidłowa. Teraz mozs się coś zmieniło po laparoskopii. Niestety ingerencja może powodować zrosty.
Przykro mi Dorka ze tak to przezylas. Ale w czasie HSG coś się udroznilo czy miałaś jeszcze coś robione później?

Nic sie nie udroznilo, mialam isc na laparoskopie ale tata mi zachorował i nie mialam do tego glowy. Ale inny lekarz powiedział mi cos mądrego, z jednym jajowodem droznym mozna zajść w ciążę, nawet teraz przed ciążą mialam wielkiego stracha bo po stymulacji miałam owu po stronie niedroznej i juz ja glupia pała mialam stracha czy cos sie starać czy nie...bo co jak zaplodnione jajo wejdzie mi w niedrozny jajowod?... No to by mnie czekała ciąża pozamaciczna, ale moj lekarz sprowadził mnie na ziemie i powiedział, ZOBACZYSZ ZDROWY JAJOWOD GO PRZEJMIE i tak bylo :) za 3 dni zaczynam 12 tydzien ciazy ;) po laparo tylko mozna sie zrostów nabawic.

Odnośnik do komentarza

Kasia nie. Hsg nic zlego mi nie zrobiło. Ja mam endometrioze. I miałam mieć laparoskopia diagnostyczna. Ja myślałam że to rozejrza się co jest w środku. Wiedziałam że mam zrosniett lewy jajnik z jelitem już wcześniej. To oddzielili, torbiel na jajniku O której do tej pory nie wiem skąd skoro na żadnych usg nie nie było widać
Ale podobno czasem nie widać. I kilka zmian endometriozy plus kilka wypalen prądem,
Dokładnie wydaje mi się że jak już robić laparo to niestety prywatnie. Powinnam zrobić operację Ale u nas mi jej nie zrobią. Bo mam guza na jelitach przez endometriozs. Do 80 procent światła jelita. Ale nie ruszam tego bo samo to nie ma wpływu na zajscie.
Aby mieć w miarę pewność że zostało zrobione wszystko jak trzeba to muszę wylozyx że 20 do 30 tysięcy.
Po laparoakoi wiem że usunęli guza z przegrody odbyt pochwowej to nie powiem lepiej mi się żyje. Bo jak się kochalismy to czasem ból był w niektórych pozycjach. Teraz tego nie ma. A ja nigdy mojemu tego nie pokazywałam.

Odnośnik do komentarza

Nie dziewczyny, teraz był cykl naturalny bez wspomagaczy, myślałam żeby w tym cyklu zacząć Clo, brałam 3cykle zimą, 5-9dc i były 3 pęcherzyki, napisałam do gin on: "spokojnie, proszę stosować się do zaleceń" chyba domyślił że że jestem w gorącej wodzie kąpana:D
Ale chyba chciałam to usłyszeć, i tak będzie;-P planuje poszerzyć działalność i bardziej chce się teraz na tym skupić

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Mam pytanie, czy macie tak, ze przed okresem nie macie zadnych objawow? Ja gdy zaczelam miesiaczkowac mialam tylko bole piersi, brzuch nie bolal, teraz nie mam zadnych objawow, ani bol brzucha, ani piersi, bol brzucha czasami gdy zmarzna mi nogi gdy chodze bez kapci. A tak to zero. Moj nastroj jest taki sam, plecy tez nie bolą. Dlatego nigdy nie wiem kiedy sie zbliza miesiaczka. A ze czekam teraz na okres, zeby zaczac nowy cykl z clo, a nie mam objawow to nawet nie wiem czy nadejdzie, wg moich stalych wyliczen, okres po dupku powinnam dostac jutro i 99,9% dostane, ale nie mam kompletnie zadnych objawow. Czy to normalne?
Jakie Wy macie objawy? I jak rozroznialyscie nadejscie miesiaczki od np wczesnej ciazy? Tak mnie ciekawi) pozdrawiam wszystkie :)

Odnośnik do komentarza

~Michaelll
Hej dziewczyny. Mam pytanie, czy macie tak, ze przed okresem nie macie zadnych objawow? Ja gdy zaczelam miesiaczkowac mialam tylko bole piersi, brzuch nie bolal, teraz nie mam zadnych objawow, ani bol brzucha, ani piersi, bol brzucha czasami gdy zmarzna mi nogi gdy chodze bez kapci. A tak to zero. Moj nastroj jest taki sam, plecy tez nie bolą. Dlatego nigdy nie wiem kiedy sie zbliza miesiaczka. A ze czekam teraz na okres, zeby zaczac nowy cykl z clo, a nie mam objawow to nawet nie wiem czy nadejdzie, wg moich stalych wyliczen, okres po dupku powinnam dostac jutro i 99,9% dostane, ale nie mam kompletnie zadnych objawow. Czy to normalne?
Jakie Wy macie objawy? I jak rozroznialyscie nadejscie miesiaczki od np wczesnej ciazy? Tak mnie ciekawi) pozdrawiam wszystkie :)

~Michaelll
Hej dziewczyny. Mam pytanie, czy macie tak, ze przed okresem nie macie zadnych objawow? Ja gdy zaczelam miesiaczkowac mialam tylko bole piersi, brzuch nie bolal, teraz nie mam zadnych objawow, ani bol brzucha, ani piersi, bol brzucha czasami gdy zmarzna mi nogi gdy chodze bez kapci. A tak to zero. Moj nastroj jest taki sam, plecy tez nie bolą. Dlatego nigdy nie wiem kiedy sie zbliza miesiaczka. A ze czekam teraz na okres, zeby zaczac nowy cykl z clo, a nie mam objawow to nawet nie wiem czy nadejdzie, wg moich stalych wyliczen, okres po dupku powinnam dostac jutro i 99,9% dostane, ale nie mam kompletnie zadnych objawow. Czy to normalne?
Jakie Wy macie objawy? I jak rozroznialyscie nadejscie miesiaczki od np wczesnej ciazy? Tak mnie ciekawi) pozdrawiam wszystkie :)

Michall. Ja zaczęłam mieć objawy typowo na miesiączkę dopiero jak rozpoczęłam branie Inofemu. Typowo ból i powieszone piersi, lekki trądzik, ból pleców, ból podbrzusza i jajników oraz poddenerwowanie. Wcześniej żadnych objawów, nawet miesiączki były mniej bolesne. Teraz w pierwszy dzień to zawsze umieram. Uważam, ze dużo pomógł mi ten lek :) ale cykli nie skrócił.

Odnośnik do komentarza

Hm, to moze wlasnie zle, gdy sie nie ma objawow? Narazie nie dostalam okresu dzisiaj, moze jutro dostane. Ale obym ten kolejny raz( po tym cyklu) nie musiala sprawdzac z tymi objawami, bo mwm wielkie nadzieje, ze nadejdzie 9 msc rozwijania się tego cuda, ktorego czekam.
Ale tak bardzo chcialabym zeby ten okres juteo nie przyszedl!!! Wczoraj mialam sluz pomieszany z krwia ( wczesniei nigdy czegos takiego nie mialam) dzisiaj lekkie plamienie( bardzo rzadko sie to zdarzalo u mnie) a zazwyczaj po dupku mam okres po 3-4 dniach. No zobaczymy co bedzie.

Odnośnik do komentarza

Kaś super opisane! objawy @
Ja tylko dodam że bóle brzucha mam 2 dni przed jak na @ (i tyle z objawów na @, a na ciążę bolało kilka dni przed terminem, szyjka przy @ jest krótka rozpulchniona a ciąża długa, piersi na ciążę są ciężkie twarde kamienie (jakby chciały odpaść, w staniku materiałowym spałam) aaa na @ flaczki (mimo że powiększone)
Michaelll ja dzień przed @ mam takie plamienia wieczór przed, nie pamiętam od kiedy ale już jakiś czas tj. a progesteron mam ok.
Oczywiście życzę aby to był objaw ciążowy;-)

N3ss cucb?
Iwa jak po wizycie?tj dziś?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziś znowu moje plamienia po wysiłku fizycznym wróciły...
Wczoraj rano wzięłam ostatnia tabletkę luteiny. Jak ja brałam to po wysiłku nie było plamien a teraz znowu wróciły...
@ powinna być dopiero za 10/11 dni...
Nie mam pojęcia co to może być. Lekarka tydzień temu nic groźnego po badaniu nie stwierdziła.
Myślałam, że to po CLO, bo w ulotce jest napisane w skutkach ubocznych o plamieniach w środku cyklu. Ale to już nie jest środek cyklu, bo jestem po luteinie. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza

Rysia06
To dziwne tw plamienia jak masz dobey progesteron, ale moze jednak trzeba zbadac sie na inny hormon? Ccmzytalam gdzies, ze przez prolaktyne tez moze tak byc

Kaś92
A lekarz ma jakis pomysl moze od czego to mzoe byc?
Hm?
A moze masz cos z hormonami? Albk moze cos sie dzieje innego w organizmie? Nie chce wpeowadzac w blad, ale chyba przy nadzerce tak jest

Dziewvzyny, a ja nadal nie mam okresu. A a moze dostane go jutro? Juz sama nie wiem, bo juz swiruje i robie sobie nadzieje, ze nie nadejdzie, ale jak nadejdzie to bede smutna.
Przypomne tylko, ze mialam plamienie. A wczoraj wieczorem mialam klucia w jajnikach, i ogolnie jakies takie klucia. Takie troche jakby skurcze jelit, bo mialam wrazenie jakby je ktos zaciskal i puszczal. Dzisiaj rano podobnie, ale o mniejszum nasileniu. Z rana nie zqobserwowalam u mnie plamienia ani krwi. To dla mnie ani objaw okresu ani ciazy. Wydaje mi sie, ze jak pozbym wievzorem okresu nie dostane to juz nie dostane wgl. A testowalam wczoraj i negatywny.

Odnośnik do komentarza

Ja to już sama zgłupiałam. Dzisiaj plamienie przerodziło się w krwawienie jak na miesiączkę tylko na razie bez skrzepów. Ale to dzień po odstawieniu luteiny. Gdzie poprzednio @ dostawałam 11/12 dni po odstawieniu i lekarka mówiła, że powinna być po 10 dniach od ostatniej tabletki.
Zobaczę czy się rozwinie te krwawienie. Ale nawet nie mam takich bólów jak zawsze w pierwszy dzień @. Chyba znowu będę musiała się wybrać do lekarza...

Michaelle - może u Ciebie też się wszystko po CLO rozregulowało, poczekaj jeszcze kilka dni i jak nie dostaniesz @ to skontaktuj się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Kaś92
Wiesz, luteina- duphaston jest testem progesteronowym
Jesli dostaniesz w ciagu 7 dni okres to znaczy ze jajniki sa ok
I test wyszedlnpozytywny
Jesli po 7 dniach, to test ujemny
Takze moze dobrze, ze tak wczesnie dostalas.
Z tym clo, rzeczywiscie mogloby tak byc, ale ja robie sobie zludna nadzieje na ciąze, więc nawet nie chce myslec o tym okresie. Heh.
Ja zawsze po dupku mialam okres calkiem wczesnie. 3-4 dni. Ale dzisiaj juz mija 4 dzien. Takze zobaczymy. Ajajajjaa. Nie wiadomo co robic, na co czekac. Szkoda, ze nie ma testow, ktore pokazuja ciaze po jednym dniu hehe, bylaby pewnosc.

Odnośnik do komentarza

Co do krwawienia po odstawienia luteiny/duphastonu to u mnie zawsze jest 2-3 dni po.
Jeśli chodzi o nadżerkę, to mam bardzo rozległą i za wyjątkiem zwiększonych upławów nie miałam nigdy krwawień z tego tytułu, ale nadżerki są krwawiące lub nie. Fachowo w medycynie nadżerka tak właściwie nazywa się ektopią szyjki macicy, ale jakoś my pacjentki przywykłysmy do nazewnictwa nadżerka stąd też lekarze posługują się taka terminologia. Wątpię że ten problem cię dotyczy, bo lekarz przy standardowym badaniu przy użyciu wziernika od razu może zaobserwować taką zmianę. Bardziej szukałabym u ciebie skutków ubocznych po stosowaniu clo, albo najzwyczajniej w świecie efekt odstawienia luteiny.
Od prolaktyny jestem specjalistką, u mnie przy jej wysokim stężeniu krwawień nie było wcale ale warto sobie zbadać, bo nawet nieznaczne przekroczenie normy może blokować owulację.

Odnośnik do komentarza

U mnie zawsze @ po luteinie pojawiała się kilkanaście dni po odstawieniu stąd moje zaskoczenie.
Miałam robione badanie szyjki macicy i nic nie wykazało, wszystko jest ok, więc nie jest to nadżerka.
Prolaktynę badałam i była ok, co prawda badanie było wykonane w 2czy 3 dniu cyklu a nie 7/8 dni po owulacji, bo u mnie z tym ciężko przy cyklach ponad 60 dniowych.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, czy ktoras z Was brala moze clo i duphaston?
Ja wciaz czekam na ten okres i jeszcze nic. Zrobilam rano test - negatywny. Moze za wczesnie test zrobiony, ale ginekolog zapewniala, ze ten cykl stracony. Z drugiej strony, nigdy mi sie jeszcze nie zdarzylo tak dlugo czekac na okres po duphastoniem jest to 5 dzien, wiem ze mam jeszcze czas do 14 dni, ale sie martwie( a w glebi serca mam nadzieje, ze to ciaza)
Mam klucia w jajnikach, dosc silne. Gdyby nie wizja nadchodzacego okresu pomyslalabym, ze to owulacja. Hm?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...