Uczniowie, Nastolatki

Komputer zawładnął moim synem

gwolska

gwolska

Mam 15-letniego syna dla którego jedyną rozrywką i punktem zainteresowań jest komputer.Nie mam nic przeciw temu wspaniałemu wynalazkowi,ale jak ograniczyć synowi korzystanie z niego? Mój syn po przyjściu ze szkoły od razu odpala kompa,prędko je obiad i na długie godziny gra w jakieś strategiczne gry.Próbowałam różnych metod,aby ograniczyć czas korzystania z komputera,ale wszelkie moje wysiłki nie dały nic.Wyzwalała się w moim synie agresja i niewyobrażalna złość.Proszę poradzić mi,co robić...

--

:read::36_3_19::36_3_19:

3332 gwolska Kobieta, 63 lata, Białystok

Odpowiedzi znajdują się poniżej

zubelek

zubelek

gwolska
Mam 15-letniego syna dla którego jedyną rozrywką i punktem zainteresowań jest komputer.Nie mam nic przeciw temu wspaniałemu wynalazkowi,ale jak ograniczyć synowi korzystanie z niego? Mój syn po przyjściu ze szkoły od razu odpala kompa,prędko je obiad i na długie godziny gra w jakieś strategiczne gry.Próbowałam różnych metod,aby ograniczyć czas korzystania z komputera,ale wszelkie moje wysiłki nie dały nic.Wyzwalała się w moim synie agresja i niewyobrażalna złość.Proszę poradzić mi,co robić...

wydaje mi się, że w tym wieku masz jeszcze władze nad synem, czyli co Ty mu zabraniasz a On i tak gra ? Zabraniaj mu kategorycznie i nawet jak się złości i włącza mu sie agresor olewaj to.

Moja córka też najchętniej nie odchodziłaby od kompa ale ma powiedziane, że usiądzie tylko wtedy kiedy lekcje odrobione, obowiązki wykonane i wcale długo w tygodniu nie pozwalamy jej siedzieć. też się buntuje, pyskuje ale co tam, przecież to jeszcze dzieci to My mamy na nie wpływ.

Postaw jasno warunki kiedy może sobie pograć i konsekwentnie się tego trzymaj. To tylko 15 latek a jak już teraz w tak prostej kwesti robi co chce to co będzie potem ?

powodzenia w tej walce

--

Karinka
http://www.suwaczek.pl/cache/67afb09ad9.png
Rozalka
http://www.suwaczek.pl/cache/55ddad4cd7.png

www.edukatorek.com.pl

116 zubelek Kobieta, 0 lat
Maciejka2004

Maciejka2004

Ja mam podobny problem, nawet jak ma odrabiać lekcje, to komputer musi być włączony, bo potrzebny mu na przykład kontakt z kimś z klasy na GG, żeby w każdej chwili zapytać lub odpowiedzieć jak ktoś będzie potrzebował pomocy.
A zabronić? To wcale nie takie łatwe.

--

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/98e90d50baaaa2a0315260d0cd2b07be-0dbb67bff071e15b00a2596237f85aed.png

2746 maciejka2004 Kobieta, 0 lat
Iwona A.

Iwona A.

Mam 14-letniego syna, więc wiem jak się żyje pod jednym dachem z nastolatkiem. Na dokładkę mam wydanie specjalne, ponieważ drugi syn ma 13 lat. Zgodzę się po trosze z wypowiedzią poprzedniczki, że w każdym domu powinny być zasady. Uważam również, że do Rodzica powinno należeć ostateczne zdanie. Dziecko natomiast powinno wysuwać dobre, rozsądne i mocne argumenty, aby rodzice mogli swoje zdanie zmienić. Preferuję w miarę partnerski rodzaj współżycia w swoim domu, dlatego też staram się nie „przeginać” szali zawsze na swoja korzyść. Co bym mogła poradzić w takiej sytuacji, jako rodzic z wykształceniem pedagogicznym:
- porozmawiaj ze swoim dzieckiem – będzie trudno, ciężko i sporo emocji, ale nie daj się prowokować do podnoszenia głosu. Ja to nazywam bardzo brzydko „zabijam spokojem”, postaraj się zastosować właśnie taką taktykę. Powiedz, co myślisz o całej sytuacji, jak TY to odczuwasz i zauważasz. Powiedz, co czujesz do dziecka i że się martwisz o nie.
-wspólnie ustalcie zasady korzystania z komputera, np.: po wywiązaniu się z obowiązków typu – lekcje, obowiązki domowe…, pamiętaj o ustaleniu konkretnych godzin (czy przedział, że od tej do tej, czy, że dwie godziny dziennie)
-ustalcie bonusa - dodatkowy czas na neciku, jeśli... wymyślcie wspólnie.

U mnie działa, ale ja od poczatku postawiłam jasne wytyczne i też miałam kilka "jazd bez trzymanki", gdy próbowano moje wytyczne omijać. Byłam nieubłagana i założyłam hasło na kompa i problem z głowy.

Wiem, że sporo osób, młodych osób jest uzależniona od komputera i musiało skozystać z pomocy psychologów. Może to i dobry pomysł w ekstremalnych przypadkach.

Życzę powodzenia.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-21891.png :helo_music:
http://suwaczki.maluchy.pl/li-21890.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-21892.png :8_5_13:

2268 iwona-a Kobieta, 0 lat, Warszawa/Koszalin
Żmijka

Żmijka

ja mam podobny problem,ale sprobuje zastosowac Wasze rady...za jakis czas zdam relacje,o ile mnie nie wykoncza:hahaha:
pozdrawiam;-))

--

3838 zmijka Kobieta, 45 lat, Lębork,Gdynia
gwolska

gwolska

bardzo dziękuję wszystkim za "wytyczne",jest mi lżej,że nie tylko ja borykam się z tym problemem,choć jest już lepiej,bo najpierw obowiązki,a potem komputer-takie zasady wprowadziłam i koniec kropka.Bunt był i pewnie będzie,ale obecnie jakby zelżał,a o to chodzi.

--

:read::36_3_19::36_3_19:

3332 gwolska Kobieta, 63 lata, Białystok
kliwia42

kliwia42

mam tak samo , syn ma 12 lat, nie mozna oderwać go od komputera, nawet słowa które używa sa wzięte z gier --cytuje całymi zdaniami.najgorsza to jest zima i jesień , teraz jest ciepło to mam nadzieję z ebędzie więcej na dworze.

--

4620 kliwia42 Kobieta, 30 lat, Nysa
pl_aisha

pl_aisha

Ten problem jest chyba teraz bardzo powszechny, ja jeszcze go nie mam ale chie chciałabym, żeby moje dziecko korzystało z komputera przynajmniej do tego 12-13 roku życia póznij ewentualnie 2 h dziennie.

Najwiekszym problemem jest to ze czesto rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci a najprostrzym sposobem zeby zając dziecko jest posadzenie go przed komputerem dlatego dzieci czasami 4 letnie korzystają już z komputerów.

Mam o dużo młodszą siostre ma 13 lat rodzice mają ten sam problem co Wy Mamusie. Nie idzie jej oderwac od komputera lekcje jak robi to przy włączonym komputerze, z domu to nie wychodzi jedynie tyle co do szkoły i z powrotem od tego siedzenia zrobiła się gruba nawt bardz gruba bym napisała, bo w koncu nie ma zadnego ruchu. Mama poszła ostatnio na wywiadówkę do niej okazało się ze notoryczne opuszczała jeden z przedmiotów przez co była szybciej w domu i siedziałą przed komputerem. Skończyło się to wsztko karą i teraz nie ma dojścia do komputera jest założone hasło i nie moze z niego korzystac, w koncu z nudów zaczeła się wiecej uczyc wychodzic na dwór. A to wsztko są konsekwencej tego ze rodzice pracowali nie byo czasu dzieckiem się zając to sadzali przed komputerem i włączali gry.

Ja stwiedzam ze komputer i internet nie jest bezpieczny dla naszych dzieci i nie powinnysmy im pozwolic na spedzanie tyle czasu przed nim.

Domyslam się ze ciezko jest powiedziec dziecku od dziś tylko 2 godziny bedzesz siedział/a przed komputerem po odrobieniu lekcji, ale czasami to jedyne wyjscie.

--

http://malenki.aguagu.pl/suwaczek/suwak1/a.png http://s2.pierwszezabki.pl/024/0243779c0.png?4257http://img16.imageshack.us/img16/2507/dsc00544sh.jpg

4350 pl-aisha Kobieta, 32 lata, Tczew
~IzAbela326

~IzAbela326

ja czekam dopiero na pierwsze dziecko, ale mysle, ze tutaj chodzi rowniez o nude dziecka, na pewno ma inne zainteresowania i rodzice powinni pomoc je rozwijac i tak jak napisaly poprzedniczki trzeba byc konsekwentnym bo pozniej bedzie gorzej , :)

zobaczymy jak ja bede sobie radzic z wychowaniem dziecka hehehe

patrycjah

patrycjah

mój syn ma 8 lat właśnie kończy pierwsza klasę i choć się buntuje nie ma komputera od poniedziałku do piątku,oczywiście zdarzają się wyjątki jak ma odrobione lekcje i sprzątnięty pokój to czemu nie ale nawet wtedy to tylko 2h gry, nie jest lekko ale nie pozwolę żeby powtórzyła się sytuacja jaka miała miejsce z moim bratem, który ma teraz 18 lat i do tej pory jak go komp zassie to koniec, z głodu by padł jakby mama mu nie przyniosła jedzenia, na sama myśl o tym jak moja mama mu ustępuje dostaję szału, ale teraz już za późno na zmiany

--

To moje szkraby !!! i ja :angel_star:
(8 lat, 3 lata i 2 lata)

http://s10.suwaczek.com/20030809040123.png

5322 patrycjah Kobieta, 40 lat, Gdańsk