Uczniowie, Nastolatki

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

es_ze

es_ze

Aga21 widzę, że masz dużą samoświadomość, i chcesz co najlepsze dla swojego dziecka. Ale dzieci są różne i różne mają potrzeby na różnym etapie życia. Mogę dodać z mojego doświadczenia, żeby nie trzymać się kurczowo jednego sposobu na wychowanie, co nie przeczy byciu konsekwentnym. Może być tak, że jak będziesz miała starsze dziecko, będziesz go musiała zmotywować sposobem kara-nagroda i nie traktuj tego jako porażki ("powrotu" do metody rodziców) :)

Wrotek Witaj :)
16-stolatkowi to już nie wiele można kazać z lekcji, bo ja nie wiem, co ma zadane moje 14-letnie dziecko. Musiałabym siedzieć u niej w zeszytach, lub skrupulatnie węszyć, a mi raczej nie o to chodzi. Jasne, ze jakby był większy problem, to być może bym tak robiła :) teraz "muszę" zdać się na jej odpowiedzialność...

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
Monia198

Monia198

Ja uważam( z doświadczenia), że najlepszy sposób na zachęcenie dziecka do nauki to nauka przez zabawę. Dzieci w różnym wieku mają różne potrzeby- skoro te młodsze lubią się bawić, to przecież można ten fakt wykorzystać i uczyć je w ten sposób. Zapisałam nawet moje dzieci do szkoły językowej, w której uczą się właśnie poprzez zabawę. Są ciekawe świata( zwłaszcza 4-letnia córka) i z chęcią odrabiają lekcje( no, prawie zawsze;))

51854 monia198 Kobieta, 39 lat, Łódź
aga21

aga21

es_ze
Aga21 Może być tak, że jak będziesz miała starsze dziecko, będziesz go musiała zmotywować sposobem kara-nagroda i nie traktuj tego jako porażki ("powrotu" do metody rodziców) :)

Może to nie będzie porażka, ale źle mi z tym. Teraz mamy taką sytuację, syn chory, antybiotyk niedobry, jedyna możliwość żeby go wypił to przekupstwo. Nie jestem idealną mamą i pewnie nie będę. Ale staram się jak mogę :)

50739 aga21 Kobieta, 29 lat, gdzieś
es_ze

es_ze

Aga21 nasze wyobrażenia o rodzicielstwie zmieniają się przy dzieciach. Po prostu rozwijasz się, porzucasz nierealne wyobrażenia i to wszystko, takie życie. :)

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
yaska

yaska

Nauka przez zabawę sprawdza się i u nas. Gry edukacyjne, ciekawe programy w tv, w tej kwestii polecam np. da vinci learning, świetny kanał, dużo mądrych treści, podanych w fajny sposób. Poza tym, dzieci w dużej mierze uczą się przez naśladowanie. Jeśli syn widzi, ze czytamy książki, to sam też chce czytać, jeśli widzi, że oglądamy naukowy program, to on też chce...

--

9154 yaska Kobieta, 35 lat, 3miasto
Madziaa88

Madziaa88

Nauka przez zabawę to dobre rozwiązanie. Szukając ciekawego pomysłu na imprezę urodzinową dla młodego znalazłam coś takiego jak Akademia nauki która organizuje urodziny z robotami. To była super zabawa i bardzo edukacyjna. Okazało się że http://www.efektywna-nauka.pl/ prowadzi również zajęcia dla dzieci w Olsztynie. Zapisałam młodego na zajęcia z szybkiego czytania i zapamiętywania i już widać pierwsze efekty :)

52232 madziaa88 Kobieta, 31 lat, Olsztyn
supermamusia

supermamusia

Możesz mu odłączyć internet jeżeli nie podziała to zostaje ci tylko go czymś przekupić.

52272 supermamusia Kobieta, 29 lat, Kędzierzyn Koźle
yoasia

yoasia

Dokładnie @yaska ma rację. Czytam masę książek i moja córka też teraz zaczęła. Gry edukacyjne to już młoda mało interesują, bo ma 9 lat. Quizy bardziej, bo więcej informacji można z nich "wyciągnąć". A da vinci learning, to co to za program? Nie słyszałam o nim. Znajdę tam coś co mogłabym razem z młodą oglądać? Jeśli możesz to podrzuć jakieś namiary. :)

52288 yoasia Kobieta, 32 lata, Warszawa
Przemkowa

Przemkowa

Zdecydowanie tak. Ja siadam z dzieciakami i razem oglądamy bo niektóre bajki są takie, że i mnie zaciekawiają, a poza tym wiesz, trzeba być na bieżąco, żeby móc odpowiadać na te serie pytań :) Moje panienki uwielbiają Kuchmistrzostwo, oglądamy i testujemy, większe dziecko wychwyci też informacje, które potem przydadzą się w szkole. :)

45720 przemkowa Kobieta, 34 lata, tu i tam
yaska

yaska

Yoasia, namiarów jako takich Ci nie dam, bo nie wiem jakiego masz dostawcę tv ;) Ale może tu coś znajdziesz: http://www.davinci-learning.com/pl
Naprawdę polecam, to taki popularno-naukowy kanał, ale dla dzieci. Widzę, że masz równolatkę mojego syna, to na pewno coś jej w oko wpadnie :) Co lubi? Czym się interesuje? Może coś doradzę :)

--

9154 yaska Kobieta, 35 lat, 3miasto