Skocz do zawartości
Forum

Witamina D3 czy tran norweski?


kasik kasik

Rekomendowane odpowiedzi

asioczek84
Daffodil
paczanga

sądzę że nie chodzi tu o zjałczenie oleju i kłopot z biegunkami, a o "ulatnianie" się witamin.

byłam u ginekologa odradził branie tranu w ciąży. tran wg niej ma za dużo witaminy A która w nadmiarze nie jest korzystna w ciąży

Ale większości syropów i witamin w płynie nie trzyma się w lodówce i nic się z nich nie 'ulatnia' :) No nic, jak wrócę do domu, to jeszcze doczytam.

Dobrze, że z ginekologiem skonsultowałaś.

Daffo, bo tu nie chodzi Kochana o ulatnianie się witamin, tylko dokładniej rzecz biorąc o kwasy omega- 3 zawarte w tranie.. one są bardzo wrażliwe i przy temperaturze podwyższonej i przy dostępie światła ulegają rozkładowi.. stąd wynika zalecenie o trzymanie w lodówce oraz nie wystawianie na światło.. podobnie będzie na przykład z olejem lnianym- jeśli ktoś używa..:)

Od razu po powrocie z pracy sprawdziłam na butelce i rzeczywiście jest napisane jak byk :lup: No nic, od dzisiaj stoi w lodówce :8_1_222:

Odnośnik do komentarza

Od kilku dni daję Oliwce tran Molers Baby, po 2,5 ml ::): Pije ładnie, bo "syropek" i ma dzidzię na butelce, ale jest zdziwiona bo jakoś mało słodki :Oczko: Mam nadzieję, zę na apetyt pomoże i nie będzie się przeziębiać ::): Zobaczymy ::): Z tego co rozumiem, to tran daje się w okresie jesienno-zimowym? Czy można przez cały rok???

Cenowa rozpiętość w naszych aptekach jest nieziemska... Najpierw pytaliśmy w jednej i kosztował 40 zł (wszystkie rodzaje dla dzieci). Więc następnego dnia maż podzwonił po aptekach i udało nam się znaleźć za 26 zł ::): A w jednej był nawet za 45 zł...:36_11_1:

Odnośnik do komentarza

jadzik
Od kilku dni daję Oliwce tran Molers Baby, po 2,5 ml ::): Pije ładnie, bo "syropek" i ma dzidzię na butelce, ale jest zdziwiona bo jakoś mało słodki :Oczko: Mam nadzieję, zę na apetyt pomoże i nie będzie się przeziębiać ::): Zobaczymy ::): Z tego co rozumiem, to tran daje się w okresie jesienno-zimowym? Czy można przez cały rok???

my dajemy przez cały rok
kiedys farmaceutka mi mowila zeby w lecie nie podawac (wit D) ale lekarka stwierdzila ze Lena i tak przeciez nie biega po sloncu miecy 11 a 16 bez filtrow wiec bez obaw podawac caly rok i tak tez robimy

co do ceny my zazwyczaj kupujemy w super pharm na przecenie - cena ok 34-36zł

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

jadzik
Od kilku dni daję Oliwce tran Molers Baby, po 2,5 ml ::): Pije ładnie, bo "syropek" i ma dzidzię na butelce, ale jest zdziwiona bo jakoś mało słodki :Oczko: Mam nadzieję, zę na apetyt pomoże i nie będzie się przeziębiać ::): Zobaczymy ::): Z tego co rozumiem, to tran daje się w okresie jesienno-zimowym? Czy można przez cały rok???

Cenowa rozpiętość w naszych aptekach jest nieziemska... Najpierw pytaliśmy w jednej i kosztował 40 zł (wszystkie rodzaje dla dzieci). Więc następnego dnia maż podzwonił po aptekach i udało nam się znaleźć za 26 zł ::): A w jednej był nawet za 45 zł...:36_11_1:

Kuba ten sam dostaje :)
Ja w lecie nie daję, żeby nie przedobrzyć z witaminą D, ale jak to mówią, co lekarz to opinia :)

Odnośnik do komentarza

Daffodil
asioczek84
ada.kmiec89
mi mama zawsze podawała tran, jak byłam mała. więc ja obstawiam za tranem. swojemu dziecku też będę dawać.

Ja też dostawałam tran.. a mój M. borsucze sadło- babcia mu robiła.. i do dziś jest zdrowy jak rydz..

Brzmi strasznie :)
No ale ważne, że skuteczne.

Chociaż sama w życiu bym czegoś takiego dziecku nie dała :)
ja pewnie też bym miala opory przed podaniem takiej mikstury ale przecież tran to sadło z wieloryba więc co za różnica.

Odnośnik do komentarza

paczanga
Daffodil
asioczek84

Ja też dostawałam tran.. a mój M. borsucze sadło- babcia mu robiła.. i do dziś jest zdrowy jak rydz..

Brzmi strasznie :)
No ale ważne, że skuteczne.

Chociaż sama w życiu bym czegoś takiego dziecku nie dała :)
ja pewnie też bym miala opory przed podaniem takiej mikstury ale przecież tran to sadło z wieloryba więc co za różnica.

Z dorsza,a nie wieloryba, przynajmniej ten Molers :D:D:D Są jeszcze z rekina. Ja pamiętam że miałam kiedyś maść z borsuczego sadła na stawy...

Odnośnik do komentarza

asioczek84
M. jak się dowiedział (jeszcze jak nastolatkiem był), że coś takiego pił, to się do swojej mamy przez tydzień nie odzywał.. :sofunny: mój Mały to jest tak przyzwyczajony do tranu, że jak dzwoni p[rzypomnienie w moim telefonie, to od razu biegnie otworzyć lodówkę i pokazuje na butelkę.. takie grzeczne dziecko mam.. :sofunny:

ja muszę d przemycać, nie ma mowy, żeby na łyżeczkę coś podać...rozbawił mnie Twój synek :smile_jump:

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ten sam cytrynowy Kuba dostaje w okresie jesienno-zimowym. Ale litości... u nas cały czas w temperaturze pokojowej ten tran trzymam :glass: :glass: Nie doczytałam, że on ma w lodówce stać :lup: Jak wrócę, to przeczytam ulotkę trzy razy. Dobrze, że dziecko permanentnej biegunki nie ma :)

Daff ja jak zapomne wstawic do lodowki to na drugi dzien mlody pluje, a bezposrednio z lodowy jest okej.
asioczek84
ada.kmiec89
mi mama zawsze podawała tran, jak byłam mała. więc ja obstawiam za tranem. swojemu dziecku też będę dawać.

Ja też dostawałam tran.. a mój M. borsucze sadło- babcia mu robiła.. i do dziś jest zdrowy jak rydz..
Oj nie wiem co to jak to smakuje, ale chyba juz bym wolala ten tran lyknac:36_2_12:

jadzik
paczanga
Daffodil

Brzmi strasznie :)
No ale ważne, że skuteczne.

Chociaż sama w życiu bym czegoś takiego dziecku nie dała :)
ja pewnie też bym miala opory przed podaniem takiej mikstury ale przecież tran to sadło z wieloryba więc co za różnica.

Z dorsza,a nie wieloryba, przynajmniej ten Molers :D:D:D Są jeszcze z rekina. Ja pamiętam że miałam kiedyś maść z borsuczego sadła na stawy...

Prawdziwy tran jest z wieloryba wlasnie ten norweski

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

jadzik
ma-mmi
Prawdziwy tran jest z wieloryba wlasnie ten norweski

Na moim na opakowaniu jak byk jest że z dorsza...

Sorki Jadzik masz racje wlasnie doczytalam bo norwedzy mowia ze z wieloryba no ale nas tez cale zycie uczono ze z niego.

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

Zauważyałam, ze tran bardzo pomógł naszemu niejadkowi. Od kiedy go bierze, to nie było posiłku, zeby nie zjadął czegokolwiek ::): Wcześniej, przy kolacji najczęściej, zmykała buźkę na trzy spusty i nizego nie brała do ust... Teraz zjada cała michę kaszki ::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
Zauważyałam, ze tran bardzo pomógł naszemu niejadkowi. Od kiedy go bierze, to nie było posiłku, zeby nie zjadął czegokolwiek ::): Wcześniej, przy kolacji najczęściej, zmykała buźkę na trzy spusty i nizego nie brała do ust... Teraz zjada cała michę kaszki ::):

hmm.. a ja własnie się zastanawiałam czy tranu nie kupić.. ale jak piszesz, ze Twoja Oliwka ma lepszy apetyt to może nie będę kupować, bo zbankrutuję na jedzeniu, bo moja i tak je wszystko i dużo;) :sofunny:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...