Skocz do zawartości
Forum

Witamina D3 czy tran norweski?


kasik kasik

Rekomendowane odpowiedzi

asioczek84
Hmm.. to może ja sobie tranik w kapsułeczkach jakiś jutro kupię i spróbuję.. najwyżej jak będę śmierdzieć, to na fitnessie będę mieć wokół siebie duuużooo miejsca.. :sofunny: Małemu nie chcę podbierać Mollersa, bo to w sumie nie taki tani interes, co?? ile u Was kochane kosztuje?? u nas ostatnio w aptece promocja trwa- 26,80 za butelkę..

na pl jakies 40-50 zeta ale chyba za ta wieksza

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

ma-mmi
asioczek84
Hmm.. to może ja sobie tranik w kapsułeczkach jakiś jutro kupię i spróbuję.. najwyżej jak będę śmierdzieć, to na fitnessie będę mieć wokół siebie duuużooo miejsca.. :sofunny: Małemu nie chcę podbierać Mollersa, bo to w sumie nie taki tani interes, co?? ile u Was kochane kosztuje?? u nas ostatnio w aptece promocja trwa- 26,80 za butelkę..

na pl jakies 40-50 zeta ale chyba za ta wieksza

O bleee ja tego nie rusze... moj pil razem z mlodym przez jakis czas ale juz mu przeszlo, a mi wystarczy ze mlodego caluje przed spanie uff

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

amda
Ja bym musiała chyba ten w kapsułkach łykać żeby nie czuć tego smaku, nawet owocowego.
Kiedyś spróbowałam, ale tylko na tym się skończyło.

A moje dziecko za każdym razem mówi mniam mniam...

moj sam dziubka otwiera jak widzi butelke no ale tak jak pisalam on od trzeciego tygodnia zycia to dla niego jak cos naturalnego fuj

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

amda
Może nie będzie chciał się dzielić...
Oby ;-)

Mój mi nie proponuje ( całe szczęście )

poczekaj moze to dopiero przed toba:-))) no i widze po suwaczku ze ty czekasz na kolejnego brzdaca zycze zdrowego dzidziusia i szybkiego porodu:love_pack:

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

amda
Teraz, w ciąży tym bardziej bym nie łyknęła.
Pewnie bym szybko wypluła do zlewu, jak Gabryś by wyszedł i tyle...

A tak, czekam, wg usg tym razem na córeczkę i mam nadzieję, że urodzi się tak szybko jak brat:-)
no oby:love_pack:

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

a ja piję razem z córką tran. ja jestem w ciązy ona jest mała jak na swój wiek. cytrynowy jest ok w smaku, to po prostu tluszcz i czym by go nie doprawić czuje się tłustość.
właśnie zważywszy na wszen ogarniająca "chemie" wybrałam w płynie, wydaje mi się bardziej naturalny niz kapsułki.
cena 30zł w aptece oraz 24 na allegro, więc jak doliczyć przesyłkę za 1butelkę to wychodzi na to samo. w porównaniu z cenami wit. dla cięzanych cena za tran nie jest porażająca.
na str. producenta piszę że po otwarciu przechowywać w lodówce. nie ma chyba tego w etykiecie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź :D:D:D

Czyli wszystkie raczej używacie tego reklamowanego na M? :Oczko: Musze się popytać w aptekach u mnie ile taki kosztuje.

Moja lubi jeść samo masło, wiec może tłusty tran też jej posmakuje, bo syropki pije bardzo chętnie :D Muszę spróbować, bo moja drobniutka bardzo, na 10 centylu w wadze :/ A jak u Was podawanie tranu przełożyło się na apetyt, bo czytałam, że go poprawia.

Odnośnik do komentarza

asioczek84
Ja Ci Jadziku nie udzielę w tej materii rzetelnej odpowiedzi ponieważ nigdy nie miałam z Małym problemów niejadkowych.. ładnie jadł i je nadal, więc roli tranu tu nie wyodrębnię..

Moja to ma dzień, że je ładnie, a częściej takie, że o jedzenie by się w ogóle nie upominała i z je jak ptaszek. Ale zupy przynajmniej mi ostatnio chętnie je, co mnie cieszy :D

Odnośnik do komentarza

asioczek84
ma-mmi
amda
Hehe - Zuchy małe...

gorzej z mamami...

teraz to nie problem ale co bedzie jak juz zacznie gadac i powie mama napij sie ze mna.... co ja wtedy zrobie :hahaha:

ma-mmi, zamkniesz oczy, zatkasz sobie nos i siup.. dasz radę..:cheess:
Gdzies mi umknal ten post.... Co Ty nawet tak bym nie pociagnela;-)))

asioczek84
Ja Ci Jadziku nie udzielę w tej materii rzetelnej odpowiedzi ponieważ nigdy nie miałam z Małym problemów niejadkowych.. ładnie jadł i je nadal, więc roli tranu tu nie wyodrębnię..

Ja tez nie pomoge bo mlody od zawsze na tranie wiec nie wiem czy tak by jadl nie pijac go...

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

podaję Lenie tran cytrynowy Mollers już długi czas - po konsultacji z jej lekarką
codziennie rano przed śniadaniem macha łyżeczkę, Mama czasem też
nigdy nie miałam problemów, żeby wypiła - chyba jej weszło w nawyk i tyle
pamietam, że smak owocowy odradzała mi farmaceutka, bo chyba był dla dzieci od 3 roku życia
tran przechowujemy w lodówce
Lena od urodzenia "chorowała" tylko dwa razy- miała katar - nie wiem czy zasługa tranu czy innych rzeczy, ale pijemy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdk6nlyedkrutq.png

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Ten sam cytrynowy Kuba dostaje w okresie jesienno-zimowym. Ale litości... u nas cały czas w temperaturze pokojowej ten tran trzymam :glass: :glass: Nie doczytałam, że on ma w lodówce stać :lup: Jak wrócę, to przeczytam ulotkę trzy razy. Dobrze, że dziecko permanentnej biegunki nie ma :)

sądzę że nie chodzi tu o zjałczenie oleju i kłopot z biegunkami, a o "ulatnianie" się witamin.

byłam u ginekologa odradził branie tranu w ciąży. tran wg niej ma za dużo witaminy A która w nadmiarze nie jest korzystna w ciąży

Odnośnik do komentarza

paczanga
Daffodil
Ten sam cytrynowy Kuba dostaje w okresie jesienno-zimowym. Ale litości... u nas cały czas w temperaturze pokojowej ten tran trzymam :glass: :glass: Nie doczytałam, że on ma w lodówce stać :lup: Jak wrócę, to przeczytam ulotkę trzy razy. Dobrze, że dziecko permanentnej biegunki nie ma :)

sądzę że nie chodzi tu o zjałczenie oleju i kłopot z biegunkami, a o "ulatnianie" się witamin.

byłam u ginekologa odradził branie tranu w ciąży. tran wg niej ma za dużo witaminy A która w nadmiarze nie jest korzystna w ciąży

Ale większości syropów i witamin w płynie nie trzyma się w lodówce i nic się z nich nie 'ulatnia' :) No nic, jak wrócę do domu, to jeszcze doczytam.

Dobrze, że z ginekologiem skonsultowałaś.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
paczanga
Daffodil
Ten sam cytrynowy Kuba dostaje w okresie jesienno-zimowym. Ale litości... u nas cały czas w temperaturze pokojowej ten tran trzymam :glass: :glass: Nie doczytałam, że on ma w lodówce stać :lup: Jak wrócę, to przeczytam ulotkę trzy razy. Dobrze, że dziecko permanentnej biegunki nie ma :)

sądzę że nie chodzi tu o zjałczenie oleju i kłopot z biegunkami, a o "ulatnianie" się witamin.

byłam u ginekologa odradził branie tranu w ciąży. tran wg niej ma za dużo witaminy A która w nadmiarze nie jest korzystna w ciąży

Ale większości syropów i witamin w płynie nie trzyma się w lodówce i nic się z nich nie 'ulatnia' :) No nic, jak wrócę do domu, to jeszcze doczytam.

Dobrze, że z ginekologiem skonsultowałaś.

Daffo, bo tu nie chodzi Kochana o ulatnianie się witamin, tylko dokładniej rzecz biorąc o kwasy omega- 3 zawarte w tranie.. one są bardzo wrażliwe i przy temperaturze podwyższonej i przy dostępie światła ulegają rozkładowi.. stąd wynika zalecenie o trzymanie w lodówce oraz nie wystawianie na światło.. podobnie będzie na przykład z olejem lnianym- jeśli ktoś używa..:)

http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/auVqCvV.jpghttp://lb3f.lilypie.com/auVqp1.png http://s2.pierwszezabki.pl/040/040309980.png?9490
http://www.suwaczki.com/tickers/hy8kxzdvw4pwctfw.png
[url=http://www.su

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...