Skocz do zawartości
Forum

Miejsca przyjazne mamusiom i całym rodzinom


madalenka

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w weekend byliśmy z mężem i córeczką w Galerii Olimp w Lublinie i w nowo otwartej części jest teraz sala zabaw dla dzieci: zjeżdzalnie kulkowe, zabawki, domki plastikowe - wszystko nowe, ładne i bezpieczne, a do tego przemiłe panie, które pomagają dzieciom w zabawie na speecjalnym torze przeszkód (rodzice nie moga wchodzić na niego, bo strasznie niszczą nieodpowiednimi ubraniami cały sprzęt). Co dziwne - moja córeczka, która na ogół jest bardzo ostrożna w kontaktach z obcymi osobami i nie daje im się dotknąć a czasami nawet odezwać do siebie - tutaj po prostu od razu poszła z panią za rękę, razem z nią zjeżdżała w kulki i w ogóle. Dorośli mogą chodzić z dzieckiem lub napić się kawy , herbaty. świetne miejsce na robienie dziecku urodzin.

http://fajnamama.pl/suwaczki/113th86.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/94iwl9o.png

Odnośnik do komentarza

Od kilku lat myślę o założeniu knajpki, kawiarni dla mam i dzieci na Śląsku. Wydaje mi się, że takich miejsc właściwie nie ma i to musi chwycić. Waham się między Chorzowem (okolice ChCK) a Katowicami. Chciałabym znaleźć do tej imprezy wspólniczkę gotową zainwestować czas i pieniądze w równej mierze co ja. Co myślicie? Znacie takie miejsca? Jeśli inwestować w Katowicach to gdzie? Jakaś mama gotowa na taką przygodę?

Odnośnik do komentarza

W Lublinie jest jeszcze jedno fajne miejsce, na ul Dziewanny. To kawiarnia Family Cafe, ja chodzę tam często ze swoją córeczką, nie tylko dlatego, że jest fajna atmosfera, ale też są ciekawe atrakcje dla dzieci. Oprócz Miasteczka Zabaw są organizowane dla dzieci różnego rodzaju warsztaty (teraz np przed Świętami Wielkanocnymi robić będziemy kartki, malowanki, opowiadać sobie o tradycji, itp).
Naprawdę fajne miejsce, koniecznie kiedyś tam zajrzyj:).

Odnośnik do komentarza

sajka
W Lublinie jest jeszcze jedno fajne miejsce, na ul Dziewanny. To kawiarnia Family Cafe, ja chodzę tam często ze swoją córeczką, nie tylko dlatego, że jest fajna atmosfera, ale też są ciekawe atrakcje dla dzieci. Oprócz Miasteczka Zabaw są organizowane dla dzieci różnego rodzaju warsztaty (teraz np przed Świętami Wielkanocnymi robić będziemy kartki, malowanki, opowiadać sobie o tradycji, itp).
Naprawdę fajne miejsce, koniecznie kiedyś tam zajrzyj:).

oo dziękuje za informację a masz może linka do ich strony?

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

A gdzie na wczasy jeździcie? My z rodzinką zawsze do Darłówka i do Ośrodka Wczasowego "Bartek" ich stronka www.owbartek.pl Robią codziennie animacje i konkursy dla dzieci, raz w tygodniu dyskotekę. Organizują tam grilla pod dachem z muzyką - tańce i jedzenie jak na weselu;) Co roku mamy nowych znajomych z urlopu:) Duży teren, blisko plaży. Nasze ulubione miejsce! Poniżej moje szkraby w zeszłym roku:)

monthly_2014_03/miejsca-przyjazne-mamusiom-i-calym-rodzinom_9407.jpg

Odnośnik do komentarza

domi78
A gdzie na wczasy jeździcie? My z rodzinką zawsze do Darłówka i do Ośrodka Wczasowego "Bartek" ich stronka www.owbartek.pl Robią codziennie animacje i konkursy dla dzieci, raz w tygodniu dyskotekę. Organizują tam grilla pod dachem z muzyką - tańce i jedzenie jak na weselu;) Co roku mamy nowych znajomych z urlopu:) Duży teren, blisko plaży. Nasze ulubione miejsce! Poniżej moje szkraby w zeszłym roku:)

Podobny ośrodek jest w Dąbkach, ale nie pamiętam nazwy. Byłam tam dwa lata temu, domki są przepiękne, drewniane i jest pełne wyposażenie, nawet pościel antyalergiczna:)
Dla dzieciaków oczywiście plac zabaw - zjeżdżalnie, huśtawki, trampolina.
Kuchnia też w pełni wyposażona: mikrofala, garnki, talerze, sztućce... Jak będę w domu to poszperam i poszukam adresy, jeśli któraś z Was będzie zainteresowana:).

Co do wakacji, my wybraliśmy Przemyśl w tym roku ze względu na ... fortece. Miasto nie jest może jakoś specjalnie duże, ale klimatyczne. Znaleźliśmy fajny hotel, na Lwowskiej (hotel Marko) - mają kuchnię czynną 24h, a jak się jedzie gdzieś z dziećmi to dosyć istotne. No i blisko centrum:).

Odnośnik do komentarza

Nam też marzą się wakacje nad morzem:)

Jeżeli chodzi o miejsca przyjazne dla dzieci i mam ;)
To ostatnio do naszego małego miasteczka zawitały kąciki dla dzieci w sklepach z butami:) Moje dzieciaki zasiadły na kolorowych, miękkich pufach przed telewizorem z bajkami, a ja mogłam buszować i wybierać w spokoju.
wiem, że dużych miastach to standard, ale u nas to nowość i fajna spraw. Myślę, że takie miejsca powinny być w każdym większym sklepie.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgha00pg75am1j.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8osklq3k.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relghdge7w947kii.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, ostatnio odwiedziłam nowe miejsce w Luboniu rewelacja dlatego też postanowiłam się tym z Wami podzielić. Mia Famiglia i mieści się przy ul. Sobieskiego 55 w Luboniu. Coś wspaniałego dla mam, które nie mają jak o siebie zadbać bo wciąż są ze swoimi maluszkami. W jednym miejscu jest fitness, sala zabaw i coś czego mi wszędzie brakowało 3 gabinety kosmetyczne, a i zapomniałam o kawiarni. Bardzo przyjazne miejsce można iść do kosmetyczki, a w tym czasie Wasz maluch jest na sali zabaw pod opieką i na dodatek nie płaci się za to tylko za usługę kosmetyczną. Nigdzie się z tym nie spotkałam więc super! A i jak jesteście na fitnesie dziecko też za free jest na sali. Dla mnie super!

Odnośnik do komentarza

sajka
domi78
A gdzie na wczasy jeździcie? My z rodzinką zawsze do Darłówka i do Ośrodka Wczasowego "Bartek" ich stronka www.owbartek.pl Robią codziennie animacje i konkursy dla dzieci, raz w tygodniu dyskotekę. Organizują tam grilla pod dachem z muzyką - tańce i jedzenie jak na weselu;) Co roku mamy nowych znajomych z urlopu:) Duży teren, blisko plaży. Nasze ulubione miejsce! Poniżej moje szkraby w zeszłym roku:)

Podobny ośrodek jest w Dąbkach, ale nie pamiętam nazwy. Byłam tam dwa lata temu, domki są przepiękne, drewniane i jest pełne wyposażenie, nawet pościel antyalergiczna:)
Dla dzieciaków oczywiście plac zabaw - zjeżdżalnie, huśtawki, trampolina.
Kuchnia też w pełni wyposażona: mikrofala, garnki, talerze, sztućce... Jak będę w domu to poszperam i poszukam adresy, jeśli któraś z Was będzie zainteresowana:).

Co do wakacji, my wybraliśmy Przemyśl w tym roku ze względu na ... fortece. Miasto nie jest może jakoś specjalnie duże, ale klimatyczne. Znaleźliśmy fajny hotel, na Lwowskiej (hotel Marko) - mają kuchnię czynną 24h, a jak się jedzie gdzieś z dziećmi to dosyć istotne. No i blisko centrum:).


w Dąbkach też byłam i polecam serdecznie, bo jest tam sporo dla dzieci:) w Przemyślu też zwiedzałam fortece i najbardziej podobały mi się te nie odremontowane porśnięte lasem, ale trudno do nich dojść, na pewno warto je zwiedzać, okolice Przemyśla są piękne i blisko stamtąd do Lwowa...tam jeszcze nie byłam

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nasze uczelnie publiczne nie są tak dobrze przystosowane jak te zachodnie. Jestem w drugiej ciąży i kończę zaocznie studia magisterskie. Czasem muszę zabierać małą na uczelnię i nie znajduję żadnego miejsca, w którym mogę ją przewinąć albo w spokoju nakarmić. Z kolei, moja kuzynka, na stałe mieszkająca w Niemczech, na swojej uczelni ma do dyspozycji pokój dla matek, gdzie znajdują się dwie kanapy, jakieś zabawki dla dzieci, mikrofalówka i lodówka. Nic wielkiego, a jak ułatwia życia. Mam nadzieję, że i ktoś u nas wpadnie na taki pomysł. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza

Jania_K
Szkoda, że nasze uczelnie publiczne nie są tak dobrze przystosowane jak te zachodnie. Jestem w drugiej ciąży i kończę zaocznie studia magisterskie. Czasem muszę zabierać małą na uczelnię i nie znajduję żadnego miejsca, w którym mogę ją przewinąć albo w spokoju nakarmić. Z kolei, moja kuzynka, na stałe mieszkająca w Niemczech, na swojej uczelni ma do dyspozycji pokój dla matek, gdzie znajdują się dwie kanapy, jakieś zabawki dla dzieci, mikrofalówka i lodówka. Nic wielkiego, a jak ułatwia życia. Mam nadzieję, że i ktoś u nas wpadnie na taki pomysł. Co o tym myślicie ?

jestem jak najbardziej za!!! tak powinno być na uczelniach, ja na swojej tak nie miałam, ale nwet nie pomyślałabym, że coś takiego jest potrzebne, przecież jak mówisz to nie są jakieś spore koszta, wystarczy wygospodarować jeden pokój...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...