Skocz do zawartości
Forum

Lipiec 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i ja po dłuuugiej przerwie,
na naszej wsi wciąż nie mamy netu - udało nam się wyhakerować od sąsiadów ;) i póki mnie nie rozłączy czytam i spróbuję napisać.

Witam nowe mamusie, życzę wszystkiego naj w Nowym Roku - przede wszystkim łatwych poródów i zdrowych dzidziusiów.

Niestety mój gronkowiec szaleje i rośnie i jestem w trakcie antybiotyku :(

Spróbuję wysłać tą wiadomość i poodpisywać.

http://lb2f.lilypie.com/MLhIp2.png http://s2.pierwszezabki.pl/041/041085990.png?1105

http://lbyf.lilypie.com/Izm4p2.png

Odnośnik do komentarza

Hej, hej!, ja nie nowa, tylko mało aktywna z początku wątku ;)
Chciałam tylko zgłosić się do odpowiedzi na temat spodni na początku ciąży. Uważam, że to nie głupi pomysł był, że już sobie takie sprawiłam, a jestem w 14 tygodniu. Brzuch mam już spory, jakieś 10 cm mi przybyło i ciągłe rozpinanie mnie już męczyło. W sklepie (a u siebie znam tylko h&m mama) nawet nie przymierzałam, bo się tylko wkurzyłam, jak to takie sklepy robią mega interes na "specjalnych okazjach", typu ślub czy ciąża właśnie. Spodnie, które mi się podobały - 179 zł. Wyszukałam sobie na allegro za 60 zł. sztruksy z takim wysokim, elastycznym i regulowanym pasem (u góry jest taka gumka z dziurkami jak na pasku, którą się zapina na guziczek w odpowiednim dla siebie miejscu), tak więc mogą to być spodnie na całą ciążę. Super mi teraz wygodnie i ciepło w brzuszek, więc ja polecam zakup spodni już na tym etapie :)

Pozdrawiam ciepło

http://www.suwaczki.com/tickers/5b09t5odljkk41ww.png

Odnośnik do komentarza

filipka nie daj mu się !!!! i GRONKOWCOWI I NETOWI !!! :)
A tak poważniej trochę to życzę Ci powodzenia w zwalczaniu gada :)

Anoushka witaj po tak długim czasie :)) i dzięki za podpowiedź, chociaż boję się zamawiać ciuchy na allegro to popatrzę, bo ceny w sklepach zabijają niestety. Ja dzisiaj przeszłam sie po galerii i weszłam do Mothercare (akurat moda ciążowa z H&M dla mnie żadna rewelka). Cena za zwykłą bawelnianą tunikę 189 zl to lekka przesada chyba... Pójdę w ślady koleżanek moich i będę nosić po prostu normalne rzeczy, które są mocno rozciągliwe - można je wypatrzeć przyjnajmniej w normalniejszych cenach. Jedynie spodnie to rzeczywiście kłopot.

Ale byle do wiosny dziewczynki, później będziemy mogły nosić sukienki i w ciepłe dni jest dużo więcej mozliwości kombinacji :)

Odnośnik do komentarza

wlasnie doczytywalam moje forum z pierwszej ciazy (14 stron od sylwestra) i juz padam, wiec tutaj doczytam jutro i nadrobie...
zerknelam tylko pobieznie: co do spodni ja robilam sobie gumowe wstawki po bokach (takie trojkaciki w pasku) w kolorze zblizonym do spodni, zdawalo egzamin rewelacyjnie! mialam swoje ukochane spodnie, a po ciazy wstawki zlikwidowalam i dalej w nich chodzilam :Śmiech:

znalazlam post z wyprawka:
chmmm... lista jest dluga, taką stworzyłam sama według tych znalezionych w internecie, opiszę co z tego mi się przydało, a co nie (zaznaczam, że męża mam w domu tylko w weekendy, karmiłam piersią przez 2,5 miesiąca i rodziłam przez CC)
no to zaczynamy:

SPANIE, SPACER

§ wózek (kupilam wielofunkcyjny, bo myslalam, ze bede korzystac ze spacerowki, ale okazuje sie za ciezka i wlasnie kupilam osobno lekka spacerowke wiec radze kupic poprostu gleboki, a pozniej spacerowke bo wielofunkcyjny to jednak niepotrzebne dodatkowe kilogramy...)
§ folia przeciwdeszczowa (konieczna)
§ parasolka (przydatna)
§ osłonka z siateczki przeciwko owadom (przydatna szczegolnie na dzialkach, w lesie itp)
§ torba podręczna (bardzo przydatna, najlepiej miec dwie: jedna na dluzsze wyjscia gdzie spakujesz wszystko i druga mala na krociotkie wyjscie np. do sklepu, gdzie wezmiesz tylko butelke, termos, zabawke, maly kocyk)
§ ceratka (kupilam w rossmanie podklady higieniczne babydreams i wkladam malej pod przescieradlo)
§ śpiworek do wózka (koniecznie jesli rodzisz na jesieni/zimie)
§ malutka poduszeczka (jeszcze mi sie nie przydala)
§ fotelik samochodowy (na poczatek ten 0-13 najlepiej z daszkiem)
§ łóżeczko (mialam drewniane, a teraz gdy mala sie ciagle obija o szczebelki przy probie wstawania i raczkowania zmienilam na takie turystyczne CHICCO KOJEC+OTWIERANY BOK+KOLKA+TORBA POMARANCZOW (342443276) - Aukcje internetowe Allegro, sa tez takie lozeczka z drugim podwieszanym dnem, przewijakiem i calymi akcesoriami! Wiem, że przy ew. drugim dziecku wlasnie takie kupie od razu)
§ przewijak (koniecznie)
§ materacyk kokosowy (ja mam gryczano-piankowy i szczerze mowiac nie widze zadnej roznicy)
§ kołderka, poduszka, ochraniacz (ochraniacz bardzo przydatny pozniej jesli jest lozeczko drewniane)
§ powłoczki 3 szt (ok)
§ prześcieradła 3 szt (jednak potrzebne 5 szt)
§ ceratka do podłożenia pod prześcieradło (mam wlasnie te podklady z rosmanna)
§ kocyk 2 szt (koniecznie, a nwet 2 male i 1 duzy)
§ ciepły koc (lub spiworek)
§ rożek (dokupywalam drugi bo mi mala ulewala i ciagle pralam na zmiane)

UBRANKA

§ body długi rękaw (kilka sztuk najlepiej rozpinane na zakładkę a nie wkładane przez g łowę)
§ body krótki rękaw (kilka sztuk najlepiej rozpinane na zakładkę a nie wkładane przez g łowę)
§ kaftanik rozpinany -ze 2 szt.
§ bluza -ze 2 szt
§ śpioszki rozpinane (miałam, nie uzywałam bo niewygodnie)
§ pajacyk (moje ulubione ubranko na codzień do tej pory, łatwo założyć i nic się nie ściąga jak przy bluzce i rajtuzkach [bluzeczka się podciąga pod pachy przy noszeniu])
§ skarpetki (ciepłe i z delikatnym sciągaczem ze 2-3 pary)
§ czapeczka cienka (2szt)
§ gruba czapka, szaliczek i rękawiczki (koniecznie)
§ kombinezon (koniecznie)
§ buciki wełniane (koniecznie)

KOSMETYKI

§ mydełko lub płyn (najlepiej płyn z szamponem 2w1)
§ oliwka (koniecznie)
§ krem przeciw odparzeniom (koniecznie i dużo)
§ puder (nie uzywałam wcale)
§ krem do twarzy i ciała (ja mam taki na każdą pogodę Nivea i bambino)
§ balsam (teraz uzywam zamiast oliwki-moja mała ma 7miesięcy)

nie miałam i dokupiłam Oilatum do kąpieli

AKCESORIA HIGIENICZNE

§ wanienka + foczka (foczka bardzo się przydaje bo masz wolne ręce, a wanienke kupiłam taka nakładaną na wannę, wygodna nie trzeba się schylać, jak Ci się rozleje woda to w łazience a nie na dywanie)
§ wkładka antypoślizgowa do wanny (przydatna później)
§ okrycie kąpielowe frotte (nie uzywałam)
§ ręczniki 2 szt (4 szt- 2 małe i 2 duże)
§ myjka (nie uzywałam)
§ termometr do wody (na początku przydatny)
§ zestaw do przemywania pępka (70% spirytus (2:1) lub Gencjana), gaziki (koniecznie) (gaziki leko nie polecam, są twarde)
§ patyczki do uszu (specjalne dla dzieci) (duży zapas)
§ płatki kosmetyczne (przydatne do obmywania twarzy dziecka i okolic oczu) (potrzebne)
§ sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska w ampułkach (potrzebna)
§ miseczka na wodę do obmywania twarzy malucha (nie uzywałam)
§ miękka szczoteczka do włosków (potrzebna gdy maluch ma włoski)
§ nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami (kupiłam zestaw canpol cążki+nożyczki+pilniczek i jestem zadowolona, przy nożyczkach zwróc uwagę na to aby nie były grube (tzn. te tnące piórka zeby były chude) bo nie włozysz ich pod paznokiec)
§ gumowa gruszka do oczyszczania noska (przydatna ale i tak musiałam dokupić Fridę-rewelacja przy duzym katarze)
§ zakraplacz (nie potrzebny)
§ termometr do pomiaru temperatury ciała (potrzebny, najlepszy do pomiaru rektalnego z gumową koncówką, mam też taki termometr-smoczek ale się nie sprawdził)
§ wazelina (do natłuszczania termometru) (wystarczy krem)
§ chusteczki pielęgnacyjne nawilżone (najlepsze "dzidziuś" i "bambino")
§ pieluchy jednorazowe ( na poczatek najlepsze pampersy, pozniej uzywalam huggies a teraz uzywam happy)
§ ręczniki papierowe (przydatne)
§ pieluszki tetrowe - 20 szt., flanelowe - 3 szt., (przydatne baaaaaaaaaaardzo)
§ proszek antyalergiczny do prania bielizny i pieluszek (ja mam jelp i jestem zadowolona, wczesniej mialam dzidziusia i tez byl ok)
§ szare mydło (przydatne do zapierania plam-lepiej dziala niz vanish :) )

KARMIENIE

§ butelka 250 ml . - 2 szt. (przy cycu niepotrzebne, teraz uzywam 4 szt)
§ butelka 125 ml. - 2 szt. (przy cycu jedna, teraz uzywam 2)
§ smoczek na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) - 2 szt.- tyle ile butelek
§ łyżeczka z miarką (przydatna)
§ laktator (b. przydatny)
§ podgrzewacz do pokarm (b. przydatny)
§ termoopakowanie na butelkę (lepiej mały termos na wrzątek i mała butelka na zimną wode)
§ szczotka do mycia butelek i smoczków (tak)
§ sterylizator (b. przydatny)
§ smoczek normalny, profilowany (u mnie chwilę przydatny)
§ śliniaczki (potrzebne pozniej)

jak mi sie cos przypomni to dopisze :mdr:

jutro jeszcze ta liste zmodyfikuje

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

a tu wypowiedz mojej kolezanki z innego watku co chyba za 2 miesiace rodzi, wklejam odnosnie naszych zamartwien o zbyt mala wage:
"ja bylam przedwczoraj u gina i tak spojrzal w moja karte ciazy i prawie spadl z krzesla, po chwili chcial mnie wysylac do szpitala,bo moze dziecko nie rosnie,a wogole to patrzyl na mnie jak na umierajaca jestem jedynym przypadkiem w jego karierze Wedlug niego powinnam przytyc okolo 12 kilo na tym etapie ciazy,a ja jestem 5 kilo na minusie czyli w sumie 17 kilo za malo mamusi ale pozniej przejrzal wyniki,stwierdzil,ze sa calkiem niezle, obejrzal usg i utwierdzil sie w przekonaniu,ze jestem dziwolagiem, skoro dziecko jeszcze wieksze niz normy"
szok, nie :surprised::Śmiech:

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

i ostatnie co znalazlam :
tydzień 14.
Twoja ciąża może zacząć być widoczna (jeśli do tej pory nie była). To dlatego, że macica przesuwa się do góry z okolic miednicy do brzucha. Możesz nawet wyczuć dno macicy, jeśli naciśniesz podbrzusze tuż ponad kością łonową. Co to oznacza? Już teraz powinnaś zacząć kupować ciążowe ubrania.
ide spac, dobranoc :36_27_3::36_2_53:

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

Witam lipcówki :36_2_15:

Ja mam termin na sierpnia i z takim pytaniem do Was bo juz jestescie po badaniach laboratoryjnych. Ja dopiero sie wybieram na pierwsza wizyte do ginekologa, a że nie mieszkam w krajui to chcialabym isc do niego z wynikami, co by mógł od razu zerknąć czy wszystko ok.
Jakie badania powinnam zrobić poza morfologią i moczem???

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałąm zapytać o te spodnei na allegro, czy mogłabyś podać nazwę sprzedawcy, bo z tego co piszesz to super te spodnie. Mnie właśnie zaczął się 15 tydzień, dokładnie 2 dzień 15 tygodnia. Termin mam na 10.07.2010. Nie zakupiłam jeszcze żadnych spodni, ale w nic się nie mieszczę i chodzę w spodnaich mojej mamy, chociaż i tak muszę odsuwać zamek.

Odnośnik do komentarza

witajcie kochane ja już wróciłam z polski i dziś byłam na wizycie u ginka. dziecko ma sie dobrze zrobili mi po raz 2 przeziernośc karkową bo w pl miałam tez było ok i tutaj tez wyszło ok. zwazyli niestety mam wage jak na 1 wizycie czyli przytyłam na nowo no trudno , zrobili mocz i krew na test pappa pobrali. wynki za 4 tygodnie odbiore na kolejnej wizycie . miałam tez na cukier dzisiaj.
cisnienie 120/80 chyba ok? a hemoglobina niby powinna spadac a mi skoczyła :hahaha: z 16,3 na 17, 2 czy to dobrze sama nie wiem ???

Odnośnik do komentarza

julia
Witam lipcówki :36_2_15:

Ja mam termin na sierpnia i z takim pytaniem do Was bo juz jestescie po badaniach laboratoryjnych. Ja dopiero sie wybieram na pierwsza wizyte do ginekologa, a że nie mieszkam w krajui to chcialabym isc do niego z wynikami, co by mógł od razu zerknąć czy wszystko ok.
Jakie badania powinnam zrobić poza morfologią i moczem???

julia oprócz tych badań o których napisała sadza zrób sobie BetaHCG i progesteron. Przynajmniej mój lekarz na pierwszej wizycie robił to dla potwierdzenia ciąży i sprawdzenia poziomu progesteronu, który jest bardzo ważny, bo "karmi" ciążę. Dopiero przy kolejnych wizytach zlecał mi resztę. Zresztą na każdej stronie internetowej z badaniami ciążowymi zobaczysz do kiedy maksymalnie możesz zrobić pierwsze mocze, glukozy i toksoplazmozy. Powodzonka :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki, a ja byłam dzisiaj na przezierności i jestem pod wielkim wrażeniem :) Tak jak pisałam wcześniej denerwował mnie moj lekarz, bo ograniczał się do stwierdzenia że "wszystko w porządku". Jak robił USG to dziwiłam sie co on widzi, dla mnie byla to jedna mała biala plamka, i nawet momentami musiał mi palcem pokazywać gdzie jest - jednym slowem g... widziałam :)
DO DZISIAJ !!! :yuppi:
Byłam u niego ale w innej klinice, zacząl tam dopiero pracę i ma podobno super nowoczesny sprzęt, więc na ważniejsze wizyty zapisuję się tu. Powiększył zdjęcie dość mocno, i widziałam jak maleństwo się przeciąga i wkłada palec do buzi. I wierci się niesamowicie :))) dziwne że nawet najmniejszego ruchu się nie czuje jak on tak wariuje :))) Ma 59 mm i "wzrost" odpowiada 12tc1d, czyli idealnie termin sie zgadza :))
No i w ogóle jestem happy, dostałam tylko jakiegoś potwornie swędzącego uczulenia, siedze i drapie się przez cały dzień - chyba odstawie wszystkie owoce.

Odnośnik do komentarza

guga ja mam wizyty co tydzien, aż powiedziałam lekarzowi że przesada i będę przychodzić co dwa ;) Nie wiem czy to ściąganie kasy (chodzę prywatnie), czy dbałość mojego lekarza (znamy sie już trochę czasu i pare razy mnie leczyl z poważniejszych rzeczy), ale jestem po jednym poronieniu i wolę dmuchać na zimne. Póki kase na to znajduje to będę chodzić, nie wysiedziałabym miesiąc w domu bez wizyty, ja przez 2 tygodnie potrafię ubzdurać sobie że coś jest nie tak, że nic nie czuję, że nie czuję się jakbym była w ciąży itp. I tak wbiję sobie to do łba, że wybucham płaczem u niego jak mowi mi że wszystko jest ok :)
Nie wyobrażam sobie co wyprawiałabym przez miesiąc :)

Odnośnik do komentarza

mam wrażenie że jestem jedna z nielicznych dla których ciąza nie jest pierwszą

co dziewczyn w pierwszej ciązy- to normalne ze chcecie czsto chodzić do lekarza, sama też biegałam, jak się czuje już ruchy - gdzieś koło 18 tygodnia- to przechodzi na szczęście

co do ubrań- kupiłam na razie zwykłę spodnie ale numer wieksze, zaczynam tyć jednak i to szybciej niż w pierwszej ciązy ale wiem ze mieśnie jednak slabe
w pierwszej ciazy chyba w 12 tygodniu kupiłam już spodnie ciążowe zeby mieć :)

co do staników to ja radze juz teraz kupować te do karmienia, fakt ze dobre są bardzo drogie ale niezwykle przydatne

http://lbyf.lilypie.com/PuRGp2.png

http://lb1f.lilypie.com/Deicp2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...