Skocz do zawartości
Forum

Czy Twoje dziecko jest alergikiem ?


Rekomendowane odpowiedzi

kurcze, poczytalam
i troche jak zalozycielka ankiety, tez mi sie nasunelo ze wkolo mnie same alergie!!
ale wiecie co mnie dziwi???
ze o tych skazach bialkowych i AZS (ktos mowil ze to jedno i to samo?!) to tylko w POlsce slysze
mam tu duzo znajomych i nigdy u zadnej nie slyszalam zeby dziecko mialo jakas alergie na mleko, bialko selera czy cokolwiek. nie bardzo chce mi sie wierzyc w zbieg okolicznosci, bo znajome znajomymi ale posrod wszystkich ludzi co znam zeby nie bylo ani jednego alergika??!!
wiec dlatego sie zastanawiam skad sie to bierze i jaka tego przyczyna ze to w Pl tyle o tym slysze...

ktos ma pomysl na jakas odpowiedz??

Odnośnik do komentarza

mrs_szaya
tak, ale nawet alergolodzy mowia ze czesto uczula "czyste" mleko a przetworzone już nie. i tak jest u mnie. Mój Kuba jak zje platki z mlekiem to zaraz sie dusi a jak zje np batonik typu "mleczna kanapka" Kinder to nic mu nie jest.
A Xawkowi zaczelam dawac Nestle i Bebiko wlasnie po to by zmusic organizm do "poddania się"
i póki co działa
bo nie mam zadnych klopotow
a na Nutramigenie byly wiecznie problemy z kupami i sypało go po wszystkich "nowościach"
teraza nie ma nic ;)
więc jak dla mnie bomba ;)

Szaya – każdy produkt, który zawiera białko krowie uczula, ale nie każde dziecko musi tak samo zareagować. Jedne dzieci (te starsze) mogą jeść np. serek topiony jako jedyny produkt „przetworzony”, podczas gdy dla innego zjedzenie go kończy się nawet pokrzywką na skórze.
Trzeba poznać dziecko i poniekąd drogą eksperymentów sprawdzać co go uczula a co nie.
Tylko się cieszyć, że Twoje dzieci tak dobrze reagują, być może „wyrastają” ze skazy.
Maciuś kilka miesięcy temu uczulił się herbatką malinową, dostał duszności i wylądował w szpitalu. A teraz wypił trochę herbaty malinowej i jest ok, każdego dnia zwiększałam ilość nie mogąc uwierzyć, że nic mu nie jest. Wychodzi na to, że „wyrósł” z tej alergii malinowej, bo nie wiem jak to wyjaśnić :confused:

Odnośnik do komentarza

Iszpan
Ja też mam nadzeję, że wszystko będzie dobrze. Próbuję na własną rękę (zanim znajdę rozsądnego alergologa) zmniejszyć trochę dawki leków. Beniamin dostaje 2*2,5 ml Zaditenu i 10 kropli Zyrtecu. To trochę dużo, nie uważacie? A może ktś słyszał o dobrym alergologu w Poznaniu?

Nie wiem czy to dużo czy w sam raz. Jeśli Cię to trapi, to koniecznie skonsultuj z innym lekarzem.

Odnośnik do komentarza

monikouette
kurcze, poczytalam
i troche jak zalozycielka ankiety, tez mi sie nasunelo ze wkolo mnie same alergie!!
ale wiecie co mnie dziwi???
ze o tych skazach bialkowych i AZS (ktos mowil ze to jedno i to samo?!) to tylko w POlsce slysze
mam tu duzo znajomych i nigdy u zadnej nie slyszalam zeby dziecko mialo jakas alergie na mleko, bialko selera czy cokolwiek. nie bardzo chce mi sie wierzyc w zbieg okolicznosci, bo znajome znajomymi ale posrod wszystkich ludzi co znam zeby nie bylo ani jednego alergika??!!
wiec dlatego sie zastanawiam skad sie to bierze i jaka tego przyczyna ze to w Pl tyle o tym slysze...

ktos ma pomysl na jakas odpowiedz??

Daje to do myślenia! :Szok:

Skaza białkowa to AZS, ale nie zawsze AZS to skaza białkowa ;)

Odnośnik do komentarza

dziubala, no mowie Ci, juz od paru miesiecy sie nad tym zastanawiam bo ja to nawet nie wiedzialam jak na francuski przetlumaczyc to AZS czy skaze bo nikt nie zna i nie wiedzieli o co mi chodzi, dopiero po encyklopediach medycznych szukalam:duren:
znam tylko ze slyszenia o jednym jedynym dziecku co ma problemy na tle alergicznym, chlopiec ma 10 lat i nie moze jesc niczego z mlekiem, arachidami, jakiem itp, ale to akurat rodzina z cala masa roznych problemow zdrowotnych, ale TYLKO JEDNA!!!

Odnośnik do komentarza

monikouette
dziubala, no mowie Ci, juz od paru miesiecy sie nad tym zastanawiam bo ja to nawet nie wiedzialam jak na francuski przetlumaczyc to AZS czy skaze bo nikt nie zna i nie wiedzieli o co mi chodzi, dopiero po encyklopediach medycznych szukalam:duren:
znam tylko ze slyszenia o jednym jedynym dziecku co ma problemy na tle alergicznym, chlopiec ma 10 lat i nie moze jesc niczego z mlekiem, arachidami, jakiem itp, ale to akurat rodzina z cala masa roznych problemow zdrowotnych, ale TYLKO JEDNA!!!

monikouette
:lol: widze ze Ci moje pytanie dalo do myslenia :lol: podczytalam na podgladzie :)
tak samo jest u mnie, non stop o tym rozmawiam i przemysluje :lol:

Jak jest info, o którym wcześniej nie słyszałam (a temat mnie interesuje), to od razu szukam kolejnych info, żeby to sprawdzić. Z natury jest nieufna ;)
Qrcze, daje to do myślenia...

Odnośnik do komentarza

nie odstawiaj na jutro tego co mozesz zrobic jeszcze dzis :lol: (prawie mi sie udalo bo jeszcze przed polnoca :sofunny: )
to chyba Scarlett o'Hara tak mowila?? :oczko:
juz jest :)
http://parenting.pl/emigracja/1449-problemy-alergiczne-w-europie-i-nie-tylko.html

tylko sie zaczelam zastanawiac nad poprawna forma gramatyczna mojego tytulu :oczko: klania sie dluga nieobecnosc w kraju i czlowiek zaczyna dukac zamaiast pisac poprawnie :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...