Skocz do zawartości
Forum

Czy Twoje dziecko jest alergikiem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja starsza córka była na nutramigenie od drugiego miesiąca życia i wyrosła z alergii. Lekarze w przychodni twierdzili, że to uczulenie na proszek ale niestety okazało się, że na białka mleka krowiego.
Druga córa też jest alergikiem, dostaje nutrilon pepti (wyspiarski odpowiednik bebilonu pepti). Tu lekarze nie znają alergii, więc musiałam kontaktować się z lekarzami z polski. Wiedziałam już jak wyglądają objawy alergii więc, pomimo sprzeciwu irlandzkich lekarzy, zmieniłam małej mleko i wszystko ustąpiło, jak ręką odjął.
Sama jako dziecko byłam bezglutenowcem, wychowanym na nutramigenie ;)

http://s2.pierwszezabki.pl/010/010022930.png?6037

Odnośnik do komentarza

u nas alergia zaczela sie od skazy bialkowej z ktorej na szczescie Wiki wyrosla,teraz ma na wszelkie pylki i kazde pylenie konczy sie zapaleniem płuc,choc ostatno zasugerowano mi ze moze to byc juz początek astmy alergicznej i teraz czekamy na wizyte u alergologa i wszystko sie okaze

Odnośnik do komentarza

Iwcia
basica31

Iwcia faktycznie dobry lekarz to podstawa inaczej skutki moga byc oplakane!

Jeśli komuś potrzebny dobry alergolog-immunolog, to służę pomocą.
Znam dobrą panią doktor z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Długo się czeka na wizytę, ale warto!!!:36_2_25:

Julka miala skaze bialkowa ale to juz za nami niestety teraz ma uczulenie na kakao i niektore cytrusy ake wiem ze i to z wiekiem minie wiec poki co nie dziekuje ale w watku polecam to miejsce( jezeli chcesz oczywiscie ) podaj namiary i nr kontaktowy?

dobrze ze jestescie w dobrych rekach !

http://www.suwaczek.pl/cache/af907efe10.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7b8af1e9dc.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala
Tak, dobry lekarz to podstawa. Ale ważny jest też rozsądek rodzica. Bo wielu rodziców ignoruje uczulenia, alergie itd., a potem są tego opłakane skutki w postaci np. astmy u dziecka ::(:

czy ja wiem lekarz mi powiedziel ze tego nie mozna przewidziez,a u mnie astma wystepuje w rodzinie takze liczy sie tez dokladny wywiad lekarza i oczywiscie dobry lekarz

Odnośnik do komentarza

goska
Dziubala
Tak, dobry lekarz to podstawa. Ale ważny jest też rozsądek rodzica. Bo wielu rodziców ignoruje uczulenia, alergie itd., a potem są tego opłakane skutki w postaci np. astmy u dziecka ::(:

czy ja wiem lekarz mi powiedziel ze tego nie mozna przewidziez,a u mnie astma wystepuje w rodzinie takze liczy sie tez dokladny wywiad lekarza i oczywiscie dobry lekarz

mysle ze dziubali chodzilo o np. lekcewazenie niektorych symptomow a nie o bycie jasnowidzem...tak ja to zrozumialam

http://www.suwaczek.pl/cache/af907efe10.png
http://www.suwaczek.pl/cache/7b8af1e9dc.png

Odnośnik do komentarza

basica31
goska
Dziubala
Tak, dobry lekarz to podstawa. Ale ważny jest też rozsądek rodzica. Bo wielu rodziców ignoruje uczulenia, alergie itd., a potem są tego opłakane skutki w postaci np. astmy u dziecka ::(:

czy ja wiem lekarz mi powiedziel ze tego nie mozna przewidziez,a u mnie astma wystepuje w rodzinie takze liczy sie tez dokladny wywiad lekarza i oczywiscie dobry lekarz

mysle ze dziubali chodzilo o np. lekcewazenie niektorych symptomow a nie o bycie jasnowidzem...tak ja to zrozumialam

Dokładnie :yes:
Denerwuje mnie taka ignorancja rodziców.

Odnośnik do komentarza

MamaZuzi – nabiałowe rzeczy są wszędzie i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że nie wystarczy odstawić tylko mleka czy serków. Bo zjadamy np. panierowane kotlety czy ciasto drożdżowe a tam są właśnie np. jaja. Takich przykładów jest dużo, a przecież nie jesteśmy w stanie panować nad wszystkimi produktami, które zjadamy.
Fatycznie objawy u Zuzi wskazują na skazę białkową. Idź jak najszybciej do pediatry, powie Wam co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

Dziubala
Mleko hypoalergiczne raczej niewiele pomoże, bo w nim też są białka mleka krowiego. Przy skazie podaje się Nutramigen albo Bebilon Pepti (oba tylko na receptę)

wlasnie dziubala mleko hipoalergiczne to nutramigen i bebilon pepti !!!!!!

Odnośnik do komentarza

mamaZuzi! Nie daj się i nie przechodź od razu na butlę. Moja córeczka też ma alergię na mleko i coś jeszcze (co to dokładnie nie wiem, jestem właśnie na diecie eliminacyjnej) Katuję się, głowię co jeść, żeby jej nie zaszkodzić, wciąż oglądam jej kupki ale wiem, że warto bo nie ma nic lepszego niż pokarm matki :) a sztuczne mleka tak jak pisała Dziubala mają w mniejszym lub większym stopniu białko krowie bo są z krowiego mleka robione. Wiem, że to trudne być na diecie karmiąc i mając takie ograniczenia. Ja jadłam głównie nabiał (pozostałości po diecie wegetariańskiej...) wędliny i mięso dość rzadko a teraz to niestety podstawa mojej diety. Powoli się przyzwyczajam choć było bardzo ciężko, jednak się nie poddaję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...