Skocz do zawartości
Forum

Po cesarce


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w szpitalu uruchamiają po 8 godzinach (z tym, ze mi wypadłoby to w środku nocy, więc ja wstałam później). Ból jest najgorszy przy pierwszym wstawaniu. Później nie jest źle. Najgorzej wstać z łóżka, a jak się wstanie to jest ok. Ja dość szybko doszłam do siebie, nie wspominam cesarki źle. Po korytarzu zasuwałam szybciej niż niektóre po sn. Co do przygotowań do planowanej to nie pomogę, bo miałam nieplanowaną. Najlepiej zapytaj swojego lekarza prowadzącego lub odwiedź szpital w którym będziesz rodzić.

Odnośnik do komentarza

spoko nie ma problemu,, ja też pamiętam, że szybko poszło ale nieplanowanie, a po pierwszych rozruchu daliśmy radę szybko pozbierać się, oczywiście warto zaopatrzyć się w szare mydło do mycia rany, uważać, by nie przesilać brzucha co by nie wyszły jakieś zastoje, po tygodniu masz ściągane szwy i potem trzeba już tylko o siebie dbać, a po jakimś czasie bóle przychodzą rzadko bardzie o charakterze przedokresowym taki niby ciągnięcie. Najdziwniej będziesz się czuła przy karmieniu bo wtedy czuć, że to ciągnie ale nie boli. Po cesarce trzeba nieco dłużej nosić luźniejsze spodnie przy pasie i bieliznę wyżej ponad ranę, bo każdy dotyk na początku boli, a potem po miesiącach nawet już się jej nie widzi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Ulla
oczywiście warto zaopatrzyć się w szare mydło do mycia rany
Ja nie myłam rany szarym mydłem, tylko sama wodą. Nic mi się nie działo, ładnie się goiło, potem używałam już normalnie żelu pod prysznic. Ale pamiętam, że do mycia zalecali szare mydło.

Ulla
po tygodniu masz ściągane szwy

Czasem szwów się nie ściąga, bo są rozpuszczalne, super sprawa. Tak miałam po pierwszej cesarce, po drugiej niestety już nie były rozpuszczalne, szkoda ;)

Margeritka
no a może ktoś wie, jak jest być w kolejnej ciąży po cc i jak brzuch znów się rozrasta i skóra naciąga, to ta blizna? boli to?

Ja wiem :). Mnie nic nie bolało :)

Odnośnik do komentarza

Zuzkkaa dużo zależy od stanu mięśni brzucha przed ciążą, a nie od tego ile się przytyło (w granicach rozsądku oczywiście). Wiek mamy tez ma znaczenie, bo wiadomo, z czasem mięśnie są coraz bardziej wiotkie. Mam znajomą, która jest bardzo wysportowana i ona miesiąc po porodzie miała brzuch i w ogóle figurę jak modelka :)

Odnośnik do komentarza

Zuzkkaa – brzuch po porodzie nie zależy od tego jaki się miało poród. To zależy od tego jaki miałaś brzuch przed ciążą, czy był umięśniony, czy miękki, ile przytyłaś, w jakim jesteś wieku, jak się odżywiasz po porodzie, itd.
Ja w obu ciążach przytyłam tyle samo, ale po drugiej cesarce mam gorszy (bo miększy) brzuch niż po pierwszej, ale to wynika z braku mięśni, z wieku, i z tego, że to kolejna ciąża ;). No i po drugim porodzie brzuch dużo dłużej dochodził do siebie niż po pierwszym ;). Aż strach pomyśleć co będzie po trzecim ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...