Skocz do zawartości
Forum

Rozwój 7 miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam kilka watpliwosci odnosnie rozwoju mojej prawie 7 miesiecznej coreczki.

Malutka czasem ma zacisniete piastki z kciukiem wewnatrz- rzadko w ogole je zaciska, ale zdarza sie, ze jesli juz zacisnie to kciuk jest w srodku. Wiem, ze to ma znaczenie w jaki sposob sa zacisniete piastki dlatego o to pytam. Druga sprawa to trzymanie glowki- niepokoi mnie, ze przy szybszym ruchu glowka kiwa sie, tak jakby lata na boki. Pytalam o to ponad miesiac temu pediatre, powiedzial, ze to jeszcze normnalne, ale akurat coreczka byla oniesmielona poczas wizyty i bardzo spokojna, wiec nie mozna bylo tego zaobserwowac. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy mala gwaltownie sie obraca, glowka i ogolnie kregoslup jest wtedy taki chwiejny. Trudno to opisac klarownie:( W kazdym razie trzeba ja podtrzymywac pod pleckami, bo jest jeszcze taka gietka. I trzecia sprawa to przechylanie glowki na bok, tak jakby uszko chcialo dotknac barku. Nie zawsze ta glowka jest krzywo, ale zdarza sie i zawsze wtedy w lewa strone, nie przekrzywia jej w ten sposob na prawo. Pediatra tez tego nie zauwazyla, to tylko moje zmartwienia. Ogolnie corcia rozwija sie calkiem niezle, turla sie, pelza, podciaga do stawania, tylko siedziec na razie nie umie i nie chce.

Odnośnik do komentarza

Kaja! Na podstawie tego, co piszesz o dziecku, odnoszę wrażenie, że córeczka może mieć obniżone napięcie mięśniowe, może być wiotka. A zaciskanie piąstek może być formą kompesacji - to się tak "mądrze" mówi. A znaczy to, że zaciskając piąstki (w pewnym sensie) "dodaje" sobie siły. Dobrze byłoby popracować nad siłą i napięciem mięśni brzuszka. Myślę, że gdy zwrócicie się do terapeuty, który dokładnie obejrzy dziecko, to pokaże wam, co robić. Bo dobrze by było się tym zająć. Nie jest to choroba, czy jakaś... "ułomność", ale warto się tym zająć. Piszesz, że córeczka rozwija się harmonijnie, więc myślę, że szybko sobie z tym poradzicie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...