Skocz do zawartości
Forum

Związki mieszane czyli mężowie obcokrajowcy:)


Rekomendowane odpowiedzi

Oopsy Daisy
Ja z językami zbastowałam.Starczy mi tyle :-)

Ma-mmi a tam od razu stara :grin:.Rocznikowo to ja mam 28 już , ale duchem nadal się czuję na 19:sofunny:

Witam ''stare'' mieszanki:-)

Hmmmmmmmmmmmmmm no ja tez tak jakby jeszcze nascie czuje tylko z tym rocznikiem to tak ciut wiecej od Ciebie he he he

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

HEYKA MIESZANECZKI

WRESZCIE SIE FORUM RUSZYŁO !!!!

WITAM NOWE MIESZANECZKI MAMMI, OOPSY DAISY I SHYSKA :yes:

przeciez juz przestalam zaglądac taka tu stagnacja była... a mimo ze od jakiegos czasu mieszkam w PL to nie znaczy ze nie wyjadę jeszcze, bo mi zaczyna chwilami tyłek nosic (oczywiście tylko finansowo)

MA-MMI ja tez siedziałam w NO i to dośc długo bo od 2000roku do 2009 w zasadzie, a nadal jezdze bo tam mam ojca biologicznego mojego syna (Polski Norweg)- Vic ma 4,5 roku, ale jak mial 2 lata to wrociłam do PL a potem zrobiłam separacje z mężem

tak więc co do wyjazdowania zarobkowego to mimo iz w NO byloby mi najłatwiej (bo i pobyt stały i język) to jakos mi nie bardzo ze wzgledu na ex faceta itp itd, no i moj obecny luby nie gada w żadnym języku niestety plynnie, po ang się nazwijmy to porozumiewa, a ma świetny zawód w ręce, bo jest mechanikiem samochodowym...

MAMMI co robisz w NO? tzn praca i takie tam? wiem ze wielu ludzi sobie chwali NO, ja sie tam nigdy dobrze nie czulam chyba z powodu tych chorych mniejszosci polaczków, którzy by wspolbratymca w łyzce wody utopili no i ja z czasów kiedy Pl nie była w UE i po prostu bylismy jeszcze wtedy przez policje przesladowani, a nie bylo jak zdobyć pozwolenia na prace i pobyt - stad mój slub z ex-em...

co do rocznika to ja tez '79

i pamiętam pomarańcze w siatkach, papier na sznurku i jedno nowe opakowanie kredek ołówkowych, które mi musiało starczyc na cały rok przed/szkolny, kartki na mięso powycinane matce, dobrze ze umialam w maire ladnie ciąć i dało się wycinki wykorzystac u rzeźnika, gdzie stał zawsze ocet w szklanych butelkach z czerwonumi zakrętkami i takaz musztarda ;)

ale tez widzę różnicę miedzy nami i naszymi dziećmi, my bylismy happy jak moglismy wyjsc na dwór i jakos nie pamietam zeby sie nami rodzice szczegolnie zajmowali mimo iz nie bylo kanałow z bajkami na kablowce tylko dobranocka 10 minut a tylko w niedziele półgodzinna...teraz takie odgórne wymogi, nadmiar wszystkiego i w sklepach i w domach i w telewizji, co prowduje depresje, agresje i inne problemy (oczywiscie uogólniając)

a co do języka, to ubolewam, ze mój ex był takim idiotą, ze pomimo świetnego pod wzgledem akcentu i wymowy norweskiego nie chciał uczyc dziecka, bo mu było głupio (!) mówic do dziecka (niemowlęcia) !!!
ja się akurat nie uważałam za dobra osobe do nauki jezyka, bo ja mówie po norwesku bez problemów, ale jesli chodzi o kwestie gramatyczno-akcentowe to słabiej, bo w końcu byłam samoukiem - MAMMI ja tak bardzo nie chcialam sie nauczyc norweskiego ze wsiaknęłam go mimochodem ;) bo przeciez ja do NO tylko pojechałam za narzeczonym odrobic (jego) długi...

AGHA
cieszę się ze u ciebie do przodu
, niedawno (w tym samym czasie co ty) popadła w nerwicę lękową moja najlepsza przyjaciólka, paradoksalnie,bo niby nie powinna narzekac na zycie - babka od 16tal w zwiazku nieformalnym, z tym facetem ma dwoje malych dzieci, wykanczaja dom, na ktory po dlugich staraniach dostali kredyt, najstarszy syn zdaje w tym roku mature, facet ma rozwijającą się w miare firmę - a ją strzela strach o przyszlosc swoja i dzieci bo slubu nie mają, i co by bylo gdyby...no i ze czy ona czasem sie nie rozchoruje bo co z dziecmi, skoro partner starszy(53l. ona 40l.) i cala seria obaw...
i popadla, jest na lekach, jest juz lepiej, a bylo bardzo zle bo miala takie b.bolesne objawy psycho-somatyczne...
i to w zasadzie z dnia na dzien te ataki bólu ja tak złamały, a nic nie przepowiadało ze tak sie skończy...
na szczęscie leki działają i to jest podstawa, psychoterapia to kolejny krok, chociaz prowadzona juz u nich równolegle terapia partnerska pomaga...
Tak więc dbaj o siebie i dowiaduj się co jeszcze możesz dla siebie zrobić :)

PS. w takich przypadkach widzę, że moja codzinna nerwowośc połaczona z wybuchowością daje mi przynajmniej ujście, inaczej tez bym popadła... w końcu juz zaliczyłam nerwicę swego czasu, opanowaną na tyle, ze teraz umiem szybciej reagować, bo się zołądek i serducho odzywa ostrzegawczo... chociaz własnie większosc ludzi włacznie z lubym uważa ze powinnam sie nauczyc panowac nad nerwami, staram się, ale czasami muszę sie rozładowac bo mnie az trzęsie, a chowac do środka za zagryzionymi zebawmi za często nie moge z w/w powodów...

no i co, ja jak zwykle sie rozpisałam na maksiora ;)

FLOR co u ciebie? tak długo sie nie odzywasz!!!

OOPSY DAISY
ja cie kojarze z jakiegos innego wątku ;)
gdzie w UK jesteś?
ja mam brata w Birmingham, niedlugo jedzie do niego jego dziewczyna, dlatego zaczelam rozwazac also UK na wyjazd, oczywiscie z dzieckiem i lubym, bo Vic jako ostatni rocznik idzie do 1ej klasy jako siedmiolatek, wiec mamy jeszcze troche czasu, gdyby mial isc do szkoły w PL, chyba zebysmy mieli gdzies zostac na dłuzej... chociaz ja lubie mieszkac w PL...

potrochu ucze sie tego zeby nie planowac nic "na pewno" bo juz wiem najlepiej po sobie, ze zycie róznymi zakrętami sie układa...

SHYSKA
a ty gdzie w UK stacjonujesz?

PS. a ja z języków tez miałam rosyjski, potem ang i to takie początkiw podstawówce ze nas tylko podstaw co roku od nowa uczyli bo sie nauczyciele zmieniali, potem w sredniej znów ruski, w zasadzie englisza dopracowałam do komunikatywnego w NOrlandii tak samo jak i norski bełkocik:Oczko:

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Devachan witam.
Ja lubie NO. Jezyk tez lubie mimo, ze nie jest doskonaly, bo ja tez samouk, ale powoli do przodu. Do malenstwa mowie po PL, a czasami po NO. Maz tylko po NO, a babcia po NO i niemiecku, dziadek po niemiecku, a w tv slyszy angielski ojjjj biedne to malenstwo he hehe no nic na dobre mu wyjdzie. wiesz w zasadzie nie mialam zadnego kontaktu z polakami. teraz poznalam dziewczyne ktora mieszka niedaleko mnie, no i babeczka ktora sprzata u nas tez polka, a tak to sami norwedzy.
Co do pracy to przejelam meza biznes i chce go troche rozkrecic J chcial zrezygnowac, ale teraz mowi ze jest OK i ma mi pomoc isc do przodu.
tak wiec zyje tu sobie.
Nie zalujesz, ze wyjechalas?

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

...jesli zaluje to tylko kasy zarabianej tam...

nienawidze zimna i ztych dlugich ciemnych zim,jesienie tez czesto deszczowe i dobijajace,a ja mam z braku slonca depresyjne mocno nastroje...

powrót do NO rozwazalabym tylko w przypadku kryzysu finansowego...

A jak ty męza biznes przejęłaś?
taka gama języków dobrze zrobi dziecku, zacznie mówic pozniej i na poczatku bedzie mieszac,ale jak 4-5 latek bedzie plynnie mowic po NO, PL i ang...a moze i niemiecku,jesli babcia tylko w tym jezyku mowilaby ;)

jak juz wspomnialam, mi sie NO troche traumatycznie odbilo, od samego poczatku praca na czarno, po jakims czasie nawet za switne pieniadze i u wybranych, najfajniejszych klientów (sprzątałam) na biało pracowałam tylko w ciąży, zeby miec potem płatne macierzyńskie... u mnie nie wyszlo z ex-em bo jakos sie nie nadal na ojca, podejrzewalam to,ale dalam mu wybór, chciał niby zostac ojcem, a ja nie z tych matej Polek co to beda siedzialy cicho i zadowolone tylko ze mąz kase przynosi do domu, poza tymmiał problem z alkiem, a wpadl w towarzystwo polaczków własnie, a oni pija całe weekendy bo to najczesciej jedyna rozrywka, no i polska telewizja...

Ty mas zlepiej ze sami Norwedzy, bo masz meza rodowitego NO, wiec jestes w jego świecie...

wiesz, gdybym ja byla taka matka polka to pewnie by mi nie przeszkadzalo... bo znam pary takie co maz w NO zarabia i reszta rodyinki w PL siedzi... i takie co zona do meza dojechala i ma pelnie szczescia ze mogla dojechac i niewazne, co byleby razem, i siedza w domu czekając z kolacyjką...

na szmate juz nie moge i nie chce wrocic, zajechałam sie na niej, chociaz teraz mało płatna praca by mnie nie interesowala a na szmacie wyciagałam po 20 tys NOK i więcej na rekę...

Pod względem klimatu bardziej mi odpowieda UK ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

mamy firme ktora dostarcza towar do domow, firm tzn. na chwile obecna mam tylko jedna firme jako odbiorce i wlasnie zamierzam isc do przodu planuje wykup strony i takie tam. jak patrze po innych stronach to ceny mamy bardzo konkurencyjne wiec jestem dobrej mysli. wiem cos na temat alkoholizmu za granica, wiec mysle, ze slusznie postapilas. Co do klimatu to mysle, ze angielskie deszcze sa bardziej dolujace.

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

u mnie też mieszanka języków ja mówię d małej po polsku a czasami po hiszpańsku ze starszym urodzonym w Pl tylko po polsku mąż i jego córa są Portugalczykami a wszyscy między sobą rozmawiamy po hiszp.tak więc są trzy języki i często w jednym zdaniu się mieszają jestem ciekawa jak będzie mówiła Basia?Znam Polki któte tutaj mieszkają i są w związkach z hiszpanami albo z rumunami i z dzieckiem mówią tylko po hiszpańsku i te dzieci wcale polskiego nie znają a szkoda.Mój starszy wychowany w PL chodzil do przeczkola w którym była grupa z niemieckim a były tam dzieci z rodzin mieszanych mieszkających wPL( nie tylko niemiecko języczne) i te dzieciaki super mówiły w dwóch językach:36_1_1:
pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/o1488u695sbx826y.png
http://s2.pierwszezabki.pl/044/044080980.png?1320

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6ru1d1exax3bi.png

Odnośnik do komentarza

bardzo ładne i czyste plaże ma Murcia również Malga jest ciekawa a na plaży jest czarny piasek......warto wybrac się autokarawaną i zrobić objazd po wybrzeżu a zakończyć w Portugali tutaj wszędzie sa dostępne campigi a spać można nawet na zwykłym parkingu policja nie robi problemu jeśl chodzi o kradzieże to się zdazają jak wszędze ale nie są to napady z brnią w ręku a raczej drobne kradzieże więc dobre zamki powinny wystarczyć,od maja do października jest mało opadów a wlaściwie wcale......życzę miłego zwiedzania

http://www.suwaczki.com/tickers/o1488u695sbx826y.png
http://s2.pierwszezabki.pl/044/044080980.png?1320

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6ru1d1exax3bi.png

Odnośnik do komentarza

la luna
bardzo ładne i czyste plaże ma Murcia również Malga jest ciekawa a na plaży jest czarny piasek......warto wybrac się autokarawaną i zrobić objazd po wybrzeżu a zakończyć w Portugali tutaj wszędzie sa dostępne campigi a spać można nawet na zwykłym parkingu policja nie robi problemu jeśl chodzi o kradzieże to się zdazają jak wszędze ale nie są to napady z brnią w ręku a raczej drobne kradzieże więc dobre zamki powinny wystarczyć,od maja do października jest mało opadów a wlaściwie wcale......życzę miłego zwiedzania

superasnie dziekuje, a jakis hotel? chociaz to juz tak niekoniecznie bo sobie przylukam na necie. I wlasnie zauwazylam, ze miedzy naszymi maluchami jest miesiac roznicy hehe

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Ja rocznik 75 i bliźniaczka Moniquette o cokolwiek ja zapytacie mam takie same poglądy , zasady, życie, rozwod pod pacha .... Padaka Moniquette może to nas ten piorun co to niby wg Platona ludzi na pól rozwala walnal kiedy bylysmy jedna caloscia ???heheheh.

Deva u mnie lepiej terapia pomaga , dużo medytacji , izolowanie sie na ile sie da od stresu, jeszcze tylko sport muszę włączyć i bede na dobrej drodze ...nawet sex wrócił na tapetę więc mąż szczęśliwy HEHEHE.

Marmi a dziergam i na drutach właśnie skarpetki sie nauczyłam heheh, na szydelku, szyje na to akurat mam dyplom zawodowy, zaczęłam tez robić ozdoby z koralikow, malować i modelina sie bawić. To wszystko w ramach terapii

A w następnym roku podjęłam decyzje o sterylizacji bo miałam w poprzednim miesiącu takiego ZONKA z zapomniana tabletka , dzwonieniem do lekarza co robić biegiem do drogerii po after morning pill ze kosztowało mnie to pól roku życia ze stresu i uświadomilo jak bardzo ja już nie chce NIGDY byc w ciąży. Za to w razie zmiany zdania adopcja jak najbardziej ... Dobrze ze mój mąż sie godzi na wszystko i nawet zapowiedział ze tez sie wysterylizuje razem ze mną bo jak sie dowiedziałam sterylizacje kobiet to nie jest taka na 100 procent pewna a 100/3 za to męska 2000/3 wiec razem juz chyba pewniej sie nie da :).

Miska oczywiście wszystko z przedszkola przyciąga więc co chwila jakieś kaszle, nosy zatkane itd . Jonathan by ja ciagle w domu trzymał a ja nalegam ze ma chodzić to przecież tylko 2 razy w tyg po 3 godziny niecałe . Zwłaszcza ze jej sie podoba ... No ale to córeczka tatusia i urabia go jak chce
Buziaki

http://www.suwaczek.pl/cache/69aff7552b.png

Odnośnik do komentarza

agha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak sie ciesze ze Cie czytam, blizniaczko Ty moja!!!!! jak mi Cie brakowalo! juz zaczynalam sie powaznie martwic, ale dobrze Cie przeczytac i ze juz u Ciebie lepiej......
wierze ze z dobra terapia i samozaparciem, ktorego Ci nota bene nie brakuje, wyjdziesz na prosta! sciskam mocno!

moze czesto tu nie zagladam ale myslami zawsze z moja mieszana paczka jestem, o Flor tez sie martwie, ze znac nie daje... niby mam tel do niej ale az mi glupio dzwonic po tylu miesiacach bez znaku zycia... :lup:

pozdrawiam wszystkie cieplutko

Odnośnik do komentarza

MONIQ
jak ci nie wypada to podaj mi nujer do Flor sama zadzwonie...
owszem tyle miesiecy ale tak zle ze nic nie wiadomo, ona nie pisze, a z ostatnich postów jej optymizmem nie wiało...

AGHA
jak ja sie ciesze ze ci lepiej i ze sie odzywasz, bo rpzyznam, ze obok Flor bylas jedyna osobą, dla krtórej spotkania odwiedzialam ten watek, który podupadł swego czasu bardzo...
podziwiam decyzje o sterylizacji, ale jesli naprawde nie chcesz to po co sie martwic, zreszta nawet wystraczyloby spirale zalozyc...? podziwiam podejcie meza , naprawde...
ja ma chwilow 3 cykl bez hormonalnej antykoncepcji bo sie luby martwi ze po uzywaniu hormonów caly czas i przez wiek tez, jak sadze, moglabym nie moc zajsc w ciaze a on tak by chcial miec swoje wlasne ...
ech, gdybym w tej chili byla za granica, to juz bym dawno zaciazona byla, ale w PL to nie halo wiadomo dlaczego...nie zeby bylo zle, ale taka jakas niepewnosc jutra jest ze nie zdecydowalabym sie...

BUZIAM CIĘ AGHA BARDZO
pozdrowinka dla calej reszty mieszaneczek :)

http://www.suwaczek.pl/cache/726950a1c9.png
www.devachan-viking.blogspot.com www.0-dzidzi.bloog.pl

Viking - Victor Leon

Odnośnik do komentarza

Hej Laseczki jak obiecalam bede pisala a moze i inne mieszanki sie odezwa ... Suzzy, Dragon, Mama Sloneczka, Asik, Majeczka, Flor, Nasza amerykanska kruszynka .... ueeeeee wracajcie !!!!!!!!!!!!!

U mnie dobrze wzielam sie za dzierganie haftem krzyzykowym jak szalec to szalec ... dobry humor, energia zyciowa jest ...wracam na prosta krok po kroku mam jeszcze conajmniej 10-12 sesji z psychoterapelta musi byc dobrze :).

Miska uczy sie korzystania z nocnika co nie jest latwe ze wzgledu najej strach przed kupa a dokladnie cisnieciem no zabolalo kiedys i ma stracha dostaje leki na zmiekczenie i dzis sama latala z gola pupa i nagle bez slowa usiadla zrobila i dopiero pozniej zawolala babcie (moja mama jest u nas). Po urodzinach rozstaniemy sie tez ze smokiem bo ostatnio zaczela o niego prosic poza lozkiem a to nie dobry znak. Pewie to wplyw przedszkola i dodatkowo zaczela miec sny ... wczoraj pierwszy koszmar o TACIE I BUCIKACH ... nie pytajcie nie wiem hehehehe. A le te wszytskie zmiany po koleji bo najpierw urodziny niech przezyje":)
Z mezem dobrze cieszy sie ze czuje sie lepiej ... a wlasnie kobiety pomozcie co ja moge mu dac na 5 rocznice ...yyyy nie mam zupelnie pomyslu przeciez mu nie wydziergam niczego (skarpety pierwsze w zyciu na drutach zrobione juz zabral dla siebie). Chce zeby wiedzial ze sie postaralam bo kurde ..szczerze ... LENIWA sie zrobilam w zwiazku bo mi dobrze heheh.
Buziaki

http://www.suwaczek.pl/cache/69aff7552b.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...