Skocz do zawartości
Forum

szczepienia niemowlaczków


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ja przy pierwszym szczepieniu córeczki postawiłam na te szczepionki z funduszu i to był mój błąd i niewiedza kłóli mi dziecko 3 razy: w rączke i dwa uda mała darła sie niemiłosiernie także w domu następnym razem kazałam szczepić skojarzonymi mała nie płacze mniej stresu dla dziecka i mamy oczywiście

http://www.suwaczki.com/tickers/860iio4p5bnysih3.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ibm2i09kvjtx621v.png

Odnośnik do komentarza

didianka
Witam doświadczone mamuski :)
mam dylemat jak szczepić mojego synusia... w przyszlym tygodniu trzeba to zrobic... Jakie macie doświadczenia ze szczepoinkami skojazaonymi i ktora wybrac...?? 5 czy 6 w 1?? a moze szczepic tradycyjnie?? mam dylemat...:Męki:

Ja jestem za skojarzonymi. Panuje taka teoria, że są lepiej oczyszczne niż te refundowane. I dzieci generalnie lepiej je znoszą.
Nasza pediatra jest za tymi 5w1. Takie miał starszy synek i tak szczepię młodszego synka.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
didianka
Witam doświadczone mamuski :)
mam dylemat jak szczepić mojego synusia... w przyszlym tygodniu trzeba to zrobic... Jakie macie doświadczenia ze szczepoinkami skojazaonymi i ktora wybrac...?? 5 czy 6 w 1?? a moze szczepic tradycyjnie?? mam dylemat...:Męki:

Ja jestem za skojarzonymi. Panuje taka teoria, że są lepiej oczyszczne niż te refundowane. I dzieci generalnie lepiej je znoszą.
Nasza pediatra jest za tymi 5w1. Takie miał starszy synek i tak szczepię młodszego synka.

najważniejsze, że nie zawieraja białka. Ja też szczepię 5 w 1 :)

Odnośnik do komentarza

didianka
mysle podobnie ale szukam opini :)
kwestia nastepna : co z rotawirusiami pneumokokami i meningokokami... szczepic czy nie szczepic oto jest pytanie:Oczko:
pozdraiwamm

To już bardzo indywidualna decyzja.
Starszy synek został zaszczepiony na meningokoki - w Krakowie żłobkowe dzieci miały ją bezpłatnie.
Młodszego na pewno na rotawirusy nie szczepimy. Pediatra przekonała mnie, że nie ma takiej potrzeby. Planujemy młodszego zaszczepić na pneumokoki, bo już był 2 razy chory, a przy starszym żłobkowym braciszku nie trudno o zarażenie się chorobą.
A na meningokoki to jeszcze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

didianka
hmmm jak zwykle musze wybrac sama :)
a jak walczylyscie z konsekwencjami szczepienia?? np goraczka?? slyszalam ze moze wystapic :( kropelki czy jakis czopek?? prosze dajcie znac co najlepsze...
boje sie ze moj maly bedzie bardzo cierpial...:Płacz:

Starszemu gorączka ani razu się nie przytrafiła i wierzę, że młodszego też to ominie.
Pediatra przy szczepieniu na pewno zaleci Wam na wszelki wypadek środek przeciwgorączkowy. Najpewniej będzie to Paracetamol, bo jest najbezpieczniejszy. Jeśli nie wspomni o leku, to koniecznie sama o niego zapytaj.

Odnośnik do komentarza

didianka
czyli jak 5 w 1 to na pierwsza dawke musi dostac jescze wzw B dodatkowo?? czyli 2 zastrzyki?? kurcze bo w 6 w 1 juz tego nie ma... i sa 2 injekcje...
no pala mala poprostu :Smutny:

U nas pierwsze szczepienie to było wzw, a dopiero po 4 tygodniach było szczepienie 5w1.
Nie powinno się brać wielu szczepień na raz, bo malutki organizm może (ale nie musi) je źle znieść więc po co ryzykować.

Odnośnik do komentarza

didianka
Dziubala: ale mi sie wydawalo ze to inaczej wynika z tego kalendarza szczepien...

Może i tak. Nie wiem jaki jest kalendarz szczepień, bo na bieżąco mamy wpisywane daty kolejnych szczepień więc nie muszę się zastanawiać kiedy i jaka jest następna ;)
Nasza pediatra jest zwolennikiem pojedynczego szczepienia żeby nie obciążać zbytnio organizmu na raz. Mnie to przekonuje.

Odnośnik do komentarza

Dziubala
didianka
czyli jak 5 w 1 to na pierwsza dawke musi dostac jescze wzw B dodatkowo?? czyli 2 zastrzyki?? kurcze bo w 6 w 1 juz tego nie ma... i sa 2 injekcje...
no pala mala poprostu :Smutny:

U nas pierwsze szczepienie to było wzw, a dopiero po 4 tygodniach było szczepienie 5w1.
Nie powinno się brać wielu szczepień na raz, bo malutki organizm może (ale nie musi) je źle znieść więc po co ryzykować.

u Majusi też zrobili oddzielnie. Miki miał dwie na raz :Rozgniewany:

Odnośnik do komentarza

didianka
Dziubala
didianka
musze sie jeszcze przespac z tymi decyzjami...
godzina W znaczy sie SZ dopiero w poniedzialek kolo poludnia... :)

Powodzenia, ale nie zamartwiaj się na zapas.

łatwo ci mowic bo masz to juz za soba... a to jest moj pierwszy raz....:Śmiech:

Hehe, nie myśl, że dalej mi jest łatwo :Kiepsko:. Największy stres to będzie jak przyjdzie szczepić MMRII, ale to już inna para kaloszy ;)

Odnośnik do komentarza

didianka
Dziubala
didianka
musze sie jeszcze przespac z tymi decyzjami...
godzina W znaczy sie SZ dopiero w poniedzialek kolo poludnia... :)

Powodzenia, ale nie zamartwiaj się na zapas.

łatwo ci mowic bo masz to juz za soba... a to jest moj pierwszy raz....:Śmiech:

my też miałyśmy kiedyś pierwszy raz i uwierz, nie martw się na zapas :Śmiech:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...