Skocz do zawartości
Forum

"Kampania" wrześniowa 2008 - razem raźniej


Rekomendowane odpowiedzi

Andzia maleńkie są prześliczne! My z mężem się śmiejemy, że za drugim razem to u nas na pewno będą bliźniaki, bo nasze obie mamy miały za drugim razem ;)

Na moją kruszynkę nie działają ani bardzo ciepłe prysznice ani miłość rodziców- jestem wielka jak słoń a malutka nigdzie się nie wybiera! Dzisiaj już mam troszeczkę lepsze samopoczucie, jak mężuś wróci z pracy zabierze mnie do szpitala na ktg i sprawdzimy, co się dzieje w moim brzuszku. A na razie już tydzień siedzę u teściów. Dzisiaj pojechali coś załatwić a mnie w domu pilnuje brat mężusia- opiekę mam suuuper ;))) Żeby tylko jeszcze Zośka zdecydowała się wyjść jak najszybciej, bo dziadek wyjeżdża w poniedziałek na 2 miesiące i nie nacieszy się swoją pierwszą wnusią.

Miłego dnia kochane!

http://www.suwaczek.pl/cache/7dd702d99e.png
http://s2.pierwszezabki.pl/017/0174999f0.png?4853

Odnośnik do komentarza
Gość karola1803

Ja tez sie kapalam przez cala ciaze i |Max 9 dni przed terminem sie urodzil moze cos w tym jest

andzia male sa przecudne naprawde ja nie wiem jak ty dajewsz rade z dwojgiem malenstw moj maksio jest jeden a tak w tylek w nocy daje to sobie nie wyobrazam jak by byly dwa takie bąble:) a mam pytanko jedzą w jednym czasie czy jak??

magdaja maksia juz zapisalam do tego osrodka zdrowia i do tego lekarza pod ktorego ja naleze, oprocz tego jeszcze pioelegniarka srodowiskowa

dziewczyny a wie ktoras jak to sie z tym becikowym zalatwia i ile sie czeka??

pozdrawiam:*:*

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

becikowe mozesz skladac do roku a czeka sie zalezy od urzedu u mnie sie czekalo niecaly miesiac . Musisz sie jeszcze dowiedziec czy dawaja u ciebie urodzinowe , bo mozesz dostac dodatkowe 1000zl tylko dochod nie moze przekraczac 504zl

Odnośnik do komentarza

Witam pospacerkowo!!!
Małe jeszcze kimaja na dworze, a ja mam syf taki, a zamiast sprztac, to przed kompem siedze:)

Prosiaczek bidulko, ob na KTG jak najwieksze skurcze wyszły!!!
I powodzenia prz robieniu blixniaków!!!CHetnie podałabm CI recepte-ale nie znam:)

ANielinkaciepła herbatka z miodem i do wyrka!!!Sama byłam kilka razy przeziebiona w ciaży, wiec wiem jak to meczy. Zdrówka!!!

Karolaod samego poczatku jak tylko jedna sie budziła najedzenie, to zaraz tez brałam druga i tak sie nauczyły, ze budza sie prawie jednoczesnie. Coraz czesciej jednak odciagam pokarm i daje im z butelek, zwłaszcza w noc i popoludniami, jak juz Stasiu jest w domu-bo przy cycu to straaaaaaasznie długo trwało i nic bym nie pospała. A tak w to w noc jedna ja, druga K. , zawsze troche szybciej:)
A co do becikowego, to musisz isc do opieki spolecznej po wniosek, ja juz go przniosłam, tlko nie mam kiedy go wypełnic...a jak długo sie czeka to nie mam pojecia!!!

Ide troche ogarnac.Miłego popołudnia!!!

Odnośnik do komentarza

no to z grubsza posprzątałam chociaż te minimum jak to się mówi.... aleprzynajmniej jest zajęcie i nie myślę o terminie i ciąży i o tym, że wyglądam i ruszam sie jak słonica :) teraz zstanawiam się nad obiadkiem jakimś... chyba usmażę naleśniki z powidłami mniam mniam tak mi się chce naleśników!!!!
Magda rwa trzyma dalej i pomału się oswajam z tym bólem... najgorzej jak źle postawie nogę to wtedy masakra!!! a wiecie może ile jest ważne skierowanie do szpitala???? ja dostałam 09.09 i tak się zastanawiam czy nie pojśc jutro do doktorka na ostatnią wizytę i nowe skierowanie....

Odnośnik do komentarza

a co do diety karmiących to własnie przeghlądalam książeczkę z instytutu matki i dziecka i tu jest napisane, że nalezy jeść wszystkie warzywa ale w umiarkowanych ilościach i wprowadzać co tydzień cioś nowego... a co do mlkea to poł litra dziennie przetworow mlecznych czyli np szklanka mleka i joigurt... nawet są przepisy na obiady np. krupnik, rosół, zupa jarzynowa, barszcz, gotowany schab, drób, potrawka z kurczaka (gotowana), kasza+pulpety w sosie, ryz zapiekany z jabłkiem, ryba na parze z warzywami, ziemniaki z serem białym itp. troch jest ciekawych rzeczymoże skorzystacie...

Odnośnik do komentarza

KarolaZ becikowym to akurat prosta sprawa- musisz się tylko dowiedzieć, czy u ciebie składa się podanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej czy w Urzędzie Miasta. Potem wystarczy pójść, wypełnić wniosek a pieniądze wypłacają tak jak zasiłki- jeżeli złożysz do 10 dnia miesiąca to do końca miesiąca ci wypłacą (czyli w twoim wypadku dostaniesz do końca października). Ewentualnie możesz się zalogować na Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych i pytać o wszystko ;)

Ja mam teraz inny problem. Mam zwolnienie lekarskie do jutra, przedłużyć go nie mogę, bo to już będzie przekraczało 180 dni i wtedy to już jest zasiłek rehabilitacyjny na który trzeba złożyć podanie dużo wcześniej. Muszę więc iść na urlop macierzyński ale nie wiem jakie papiery muszę złożyć (wniosek o urlop?) skoro mała się jeszcze nie urodziła. Wszystko jest tak pokręcone, że ciężko to ogarnąć!

http://www.suwaczek.pl/cache/7dd702d99e.png
http://s2.pierwszezabki.pl/017/0174999f0.png?4853

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, zeby dostac becikowe trzeba najpierw miec pesel dziecka. Wiec po urodzeniu malucha trzeba w te pedy gonic do rejestracji urodzin, bo nadawanie peselu trwa oK. 3-4 tygodnie. Potem z peselem idzie sie do osrodka pomocy spolecznej (w rejestracji urodzin powinni powiedziec gdzie jest najblizszy) i podpisuje oswiadczenie, ze w zadnym innym osrodku sie nie skladalo o beckikowe - no i potem czeka sie na kase.

My zarejestrowalismy Toske w niecaly tydzien po urodzeniu (koniec sierpnia) no i nadal czekamy na pesel... eh... a pieniazki by sie juz przydaly:/

Odnośnik do komentarza

Prosiaczek faktycznie kłopot z tym macierzyńskim... ja już jestem na zasilku rehabilit. a zwolnienie mam do poniedziałku a póxniej mówil lekarz,że szpital mi wystawi zwolnienie.....
ja juz po obiadku nasmażyłam racuchów z jabłkami i zaraz pęknę....
i brzuchol zrobił sie twardy i pobolewa... w nicy tez mnie bolal ale do rana przeszło jak ręką odjął...

Odnośnik do komentarza

martusia9876
prosiaczku a nie mozesz sobie wziasc zamiast macierzynskiego to urlopu ktory ci sie nalezy ( chyba ze juz go wzielas)

Chyba tak zrobię...albo poproszę lekarza o zwolnienie lekarskie i będę liczyła na to, że w ZUSie nie zauważą ;)

Oczywiście mogę jeszcze liczyć na pomoc mojej Zofii...jeżeli jutro się urodzi to mam problem z głowy ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/7dd702d99e.png
http://s2.pierwszezabki.pl/017/0174999f0.png?4853

Odnośnik do komentarza

Prosiaczku mam podobny problem. Mam zwolnienie do 26.09. Na 25 mam termin, wiec jesli sie przetrerminuje to bedzie znikac moj macierzynski :(. Wiem, ze zostalo jesczze kilka dni, ale jakos nie licze na tego mojego Michasia!

Ale mam dzisiaj dzien w biegu. Zaliczylam kilka sklepow, wpadlam do pracy na kawke, spotkalam sie z kolezanka (urodzila 2 m-ce temu). Teraz przygotuje do obiadku i lece do tesciow po walowke - dzwonili, ze maja jakies zarelko dla nas :). Ufff, jak po takim dniu nic malego nie rusza to ja juz nie wiem co robic :)

Odnośnik do komentarza

Witam nadal podwójnie...
jak nocka??? u mnie fatalnie spałam może 2 godz. wczoraj wieczorem bolał mnie brzuch strasznie ale przeszło więc nadal cicho sza!!! ide dzisiaj do lekarza na kontrolę musze sie dopytac o to skierowanie czy nadal aktualne,, czy trzeba nowe.... wczoraj dzwoniła kumpela i mówiła,że jak była na porodówce to tez była tam dziewczyna z tą rwą i podobno po porodzie jeszcze jej została i nie przejdzie tak szybko... ehh... jestem załamana i u kresu wytrzymałości w nocy nie spię a w dzień ledwo chodzę... wczoraj uparłam sie i poszlam na wieczorny spacerek myślałam,że jak się rozruszam to bedzie lepiej ale ledwo wrócilam do domu a z rwa jeszzce gorzej.....:36_2_18:

Odnośnik do komentarza

Hej!
U mnie wieczor i nocka tez fatalnie :(. Wieczorem bolal mocno brzuchol, ale w nocy przeszlo. Za to Maly jakos tak beznadziejnie sie ulozyl, ze tak uciskal na pachwine, ze nie moglam chodzic. Siedzialam na stolku w kuchni i na zmiane plakalam i dostawalam totalnej glupawki. W zaden sposob nie moglam wstac. Moj P pomagal jak mogl, ale bol byl okropny. Jakos po scianach dotarlam do lozka i nad ranem troche puscilo. Teraz sie smieje, bo musialam wygladac pokracznie!

Ja juz chce urodzic!!!

Odnośnik do komentarza

Witam jestem z Wami od poczatku jako osoba bierna chcialam pogratulowac wszystki mamusiom waszych pociech a tym ktore jeszce nierozpakowane wytrzymalosci juz nie dlugo .Obserwujac widze ze mamy wszystki wachania nastrojow ja tez mam. Juz dosyc i bede chyba ostatnia z was termin mam na 29 wrzesnia i nic nie zapowiada wczesniejszego porodu juz mam dosyc a szcegolnie nocy dzis nie spalam od 11 do 4 rano moze zalozymy nocne pogaduszki przynajmniej wykorzystamy jakos ten czas

Odnośnik do komentarza

Witajcie Kochane Mamy i Te w Dwupaku!

Mamom życzę zdrówka i ich Małym Cudom również!

A Tym które jeszcze nie rodziły, spokojnego i szcześliwego porodu a przede wszystkim bezbolesnego :)

Jak tak sobie Was podczytuję to przypomina mi się wrzesień ubiegłego roku.
Jęcząca, obolała prosiłam by TEN dzień wreszcie nastąpił :)
To był mój drugi poród, więc wiedziałam co mnie czeka.
Tym które jeszcze tego nie przeżyły pragne napisać, że NA PEWNO będziecie wiedziały, że to JUŻ.
Moja córeczka urodziła sie 21 września i za kilka dni minie ROK od tego wydarzenia.
Jesli macie pytania (mam juz dwójke maluchów) to pytajcie. Chetnie rozwieję WASZE wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...