Skocz do zawartości
Forum

pilnie potrzebny chodzik!


Rekomendowane odpowiedzi

Popieram Roritę. Z tego co mi mówili ortopedzi, to rzeczywiście bardziej szkodzą niz pomagają. moje dzieci były bez i Sabinka też nie bedzie miala.

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

Mamo Aniołka, bardzo chętnie bym Ci pomogła jesli sama bym go miała,z chęcią oddałabym go Tobie, niestety ani ja ani nikt z bliskim moich znajomych rodziny nie posiada chodzika, ja korzystałam z niego przy pierwszym dziecku, przy drugim nie chciałam bo stwierdziłam że sama Ala zdecyduje kiedy pójdzie na nóżki, poza tym jeśli dziecko włożysz do chodzika zapewne nie będzie raczkować, a to duuży minus dla rozwoju dzieck, potem będzie sie przerwacać nie uumiejąc podtrzymac się rączkami i będą wielkie guzy lub inne rany, ja dostałam dziś w prezencie taki jeździk a Ala świetnie radzi sobie już od 9 miesiąca z raczkowaniem i od 10 miesiąca z chodzeniem i trzymaniem sie czegokolwiek by móc pochodzić na nóżkach, teraz zaczęła własnie od dziś sama puszczać się przedmiotów i przeszła pół pokoju, także sama widzisz są plusy i minusy chodzika, ja osobiście używałam przy Natalace i nie używam przy Ali i żadna z niech nie ma problemów z bioderkami, także myślę że chodzikowe problemy z bioderkami to mit, albo poprostu nie przy wszystkich dzieciach się to ukazuje.

Zdecyduj sama.

Pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/c7e4f39e1c.png
http://www.suwaczek.pl/cache/3a7a007a43.png
http://s2.pierwszezabki.pl/004/004452980.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny wiem jakie sa opinie o chodzikach ale moj syn z niego kiedys korzystal i ma juz 11 lat i nie ma problemow z bioderkami i bardzo szybko nauczyl sie tez chodzic sam.chodzi mi glownie o to ze potrzebny mi jest bo Julka od kiedy podlapala ze mozna stac na nozkach ma juz 8 miesiecy to za nic nie moge jej zmusic do siedzenia po prostu zamecza mnie chodzeniem i musze ja prowadzac ciagle a to ze szkoda dla mojego kregoslupa bo nie dosc ze jestem wysoka 180 wzrostu to musze sie mocno bardzo schylac do niej i po znieczuleniu cos mi zrobili chyba nie tak w kregoslupie bo od tego momentu mam znim problem .bylam z tym u lekarza ortopedy i stwierdzil ze nie moge na razie sie wlasnie schylac i to miejsce po wkluciu jest do obserwacji bo jak mowilam ze dwa razy mi sie wklowal w kregoslup to lekarz powiedzial ze wlasnie od tego boli.wiec same rozumiecie ze musze jakos spelnic oczekiwania corki i jej chec do chodzenia i samodzielnego zwiedzania swiata .wiem tez ze nie zaszkodzi jesli oczywiscie nie bedzie w nim caly dzien przebywac.poza tym moj syn np.bardzo szybko sam nauczyl sie chodzic bo jak mial juz 10 miesiecy to chodzil i w rok juz biegal.a przeciez korzystal z chodzika wszystko zalezy od madrosci mamy i rozsadku.a Julka jest za mala na pchacz bo nie potrafi jeszcze lapac rownowagi a to jest niezbedne do pchacza .dodam jeszcze ze i ja i moi dwaj bracia uzywalismy chodzikow i zadne z nas nie ma krzywulcow wrecz przeciwnie wszyscy mamy proste i dlugie .ale moja mam nie uwazala chodzika za wyreczyciela jej tylko jako pomoc.bo trojke dzieci wychowac samej gdy nie ma pomocy i maz daleko w pracy caly dzien to jest naprawde ogromna praca.dlaczego nie dziedziczylismy krzywulcow po tacie?to on mial krzywe jak u pilkarza nogi a to dlatego ze babcia posluchala rad sasiadek i krepowala nozki w pieluchy zeby byly proste.to wlasnie niewiedza moze wiecej krzywdy wyrzadzic niz rozsadne swiadome korzystanie z urzadzen ktore choc na chwilke moga odciazyc i ze spokojna glowa dac mamie wykonac niezbedne czynnosci w domu.takie same zdania slyszlam o chustach ze mozna i ze nie mozna pewnie ze mozna ale jesli dziecko jest caly dzien noszone to rowniez jest to szkodliwe dla niego i mysle ze ciagle chodzi o umiar i madrosc.pozdrawiam wszystkie mama Julki -wulkanu energii

Odnośnik do komentarza

asia78
Dziecka 8 miesiecznego nie mozna prowadzac ( z reszta zadnego nie mozna ). Moze lepeij kup kojec i tam ja wkladaj, bedzie sobie sama probowala wstawac na swoej mozliwosci a i Ciebie odciazy

moze nie mozna ale co zrobic kiedy ona sqama wstaje na nozki?lekarz powiedziala ze jak da rade to niech to robi a do kojca za nic nie chce bo drze sie wnieboglosy i wymiotuje to taka terrorystka mala a ja nie dam rady nosic jej .w bujaczku tez juz nie chce ....i ten ciagly wrzask jest nie do zniesienia.ja nic nie poradze ze ona juz chce na nozki...nawet jak na kolanach siedzi to zaraz prezy sie i probuje mi stawac i udaje sie to jej.

Odnośnik do komentarza

asia78
Sa dwie sprawy. Samodzielne stawanie dziecko i chodzenie a co innego prowadzanie

ja jej nie prowadzam ona sama jak stanie na nozki to idzie ja ja
tylko trzymam pod paszkami asekuruje w zasadzie zeby nie upadla.ona szybko sie rozwija lekarz powiedziala ze szybciej niz inne dzieci bo i duza sie urodzila i silna.ona juz sama siadala w wieku 4 miesiecy to dla mnie szok byl.

Odnośnik do komentarza

majajula
Przepraszam że sie wtrącę
ale ja swoje dzieci prowadzałam za rączkę
skoro dziecko samo wstaje i przebiera nóżkami to chyba krzywdy mu nie zrobię jak je poprowadzam
a co do wieku , że 8 miesięcznego to nie ma znaczenia bo każde dziecko się inaczej rozwija

dokladnie sie z toba zgodze .moj syn jakos wyrosl na duzego prostego chlopaka i nie zrobilam mu krzywdy chodzikiem kiedys po prostu poszedl sobie i juz a w chodziku wiedzialam ze sprawiam mu frajde bo mogl samodzielnie sie poruszac bez mamy i widzialam jak sie cieszy.kazda mama wie instynktownie co jest dobre dla jej dziecka i nie zrobi mu nic zlego.oczywiscie sa skrajnosci ale tu nie o tym mowa.i agoda ze kazde dziecko inaczej sie rozwija.tak samo mozna klocic sie na temat smoczkow a przeciez na pewno wiele z was go podaje czy np.karmienie butelka .to tez nie jest naturalny sposob karmienia dziecka asmoczki prowadza do wad zgryzu.z wszystkieog jeszcze raz mowie trzeba madrze korzystac .i nidgy nie mowic nigdy....:-)

Odnośnik do komentarza

majajula
Tyko wiesz nie zawsze wiemy do końca czy akurat to jest słuszne
ja wolę słuchać ekspertów
gdyby były chodziki ok nie było by wokól nich tyle szumu

wiem ze jest szum wokol nich ale ja nie spotkalam sie jeszcze z dzieckiem pokrzywionym czy z jakas dysplazja po korzystaniu z tego nieslawnego sprzetu.ale wiesz co dzis akurat ide z Julka do poradni alergologicznej i zajde do ortopedy badz wlasnie fizjoterapeuty i dopytam sie w czym jest rzecz zeby rozwial watpliwosci chociaz wiem ze zaraz ktos powie ze opinia jednego sie nie liczy.ehh zaczynam odnosic wrazenie ze kazda tutaj broni swego zdania a tu nie chodzilo mi nawet o dyskusje tylko chcialam znalezc chodzik ale moze niepotrzebnie ruszylam bo otworzyla sie puszka ....a swoja droga to eksperci to tez ludzie i kto wie czy za jakis czas nie okaze sie cos innego.podam przyklad.kupilam julce szczoteczke chociaz zebow nie ma ale dla masazu dziaselek czytalam wlasnie w madrym czasopismie gdzie radzi lekspert.zobaczyla to moja szwagierka stomatolog dzieciecy i w krzyk ze mala nauczy sie gryzc szczoteczke i nie bedzie potem zebow myla tylko gryzla,ze doprowadze do krzywego zgryzu..to opinia juz drugiego eksperta jakze rozna od tej pierwszej.a ja synkowi tez kupowalam od malego szczoteczke i wrecz przeciwnie ma proste zeby i chetnie je myje od malego i nie gryzie szczoteczki .

Odnośnik do komentarza

majajula
pewnie że eksperci to też ludzie
ale po co ryzykować i potem pluć sobie w twarz całe życie
a ja znam taki przypadek-moja siostra - jedyna z mojego rodzeństwa używała chodzika i ma problemy z miednicą i kręgosłupem

mozliwe nie mowie ze nie .moze po prostu sa dzieci bardziej podatne na skrzywienia albo np z dyspalzjami ktore dodatkowo poglebiane sa przez uzywanie chodzika.dobra lece do tych slekarzy milego dnia i dzieki za dyskusje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...