Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Chesterka

Poronienie czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Chesterka

Jestem w wielkim stresie od kilku dni. Otóż 1 lutego miałam ostatni okres, 28 lutego test, dwie kreski, kilka dni później dwie kreski. 15 marca byłam na Usg, 6 +3 biło serduszko. 2 dni temu 21 kwietnia w 11+5 zaczęłam plamić, zauważyłam dziwny skrzep. Szybko na Usg i tam... Nie ma bicia serca, mówią że to 6-7 tc, skierowanie do szpitala. Na nastepny dzień w szpitalu mówią 5-6 tydz nie widać serca ale Chcą poczekać... Myślę sobie co się dzieje? Jak to możliwe? Już wiem, że to stracone, plamiłam przez 2 dni, czasami z małymi skrzepami. Żadnych skurczy i bóli, dosłownie nic co by wskazywało na poronienie... Kazali mi wrócić we wtorek. Dzisiaj powinnam zacząć 12 tydzień... Dzisiaj już nie plamie... Czy to jest normalne? Czy jest nadzieja? Powoli tracę rozum, nie potrafię tego ogarnąć... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chesterka, w tej sytuacji lepiej sobie nie robić nadziei, skoro dostałaś skierowanie do szpitala, to oznacza, że poroniłaś i będziesz mieć zabieg łyżeczkowania. A chcieli poczekać, bo chyba liczyli na samoistne oczyszczenie macicy z pozostałości ciąży. Jeśli macica się całkiem nie oczyści, to będziesz miała zabieg łyżeczkowania w znieczuleniu ogólnym. Trzymaj się.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chesterka
Godzinę temu, Dziubala napisał:

Chesterka, w tej sytuacji lepiej sobie nie robić nadziei, skoro dostałaś skierowanie do szpitala, to oznacza, że poroniłaś i będziesz mieć zabieg łyżeczkowania. A chcieli poczekać, bo chyba liczyli na samoistne oczyszczenie macicy z pozostałości ciąży. Jeśli macica się całkiem nie oczyści, to będziesz miała zabieg łyżeczkowania w znieczuleniu ogólnym. Trzymaj się.

A co jeśli nie chce łyżeczkowania? To moja pierwsza ciąża, chce mieć dzieci 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chesterka, to nie jest kwestia chcenia albo nie, tylko zdrowia a nawet życia. Jeśli macica sama się nie oczyści całkowicie, to lekarze często próbują jeszcze farmakologii, by "zmusić" macicę do "oczyszczenia". Ale najczęściej kończy się to łyżeczkowaniem, bo jest to 100% metoda na oczyszczenie macicy z resztek ciąży.
Zabieg łyżeczkowania jest całkowicie bezpieczny i nie uniemożliwia zajścia w kolejną ciążę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chesterka
4 godziny temu, Dziubala napisał:

Czyli nie ma już nadziei 😞 nie wiem czemu mnie nie skierowali odrazu na zabieg 😞 bardzo się stresuje, a do wtorku daleko 😞

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chesterka, nie skierowali na zabieg, bo pewnie liczyli na samoistne oczyszczenie macicy. Wtorek już jutro, trzymaj się dzielnie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chesterka

Już po wszystkim 😞 oby następnym razem się udało... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...