Skocz do zawartości
Forum

Lutóweczki 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem u rodziców, chuchają i dmuchają 😁 byłam dziś pod prysznicem- co za luksus!!! mąż przywiózł mi córcie, w końcu 2 tyg się nie widziałyśmy. Usg było wczoraj, sytuacja stabilna ale nadal wszystko może się zdarzyć. 

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Witajcie. Termin 7 lub 14 luty. 

Moja historia zaczyna się w marcu i od poronienia pustego jaja... Potem znowu ciąża. Z ostatniej miesiączki wynikało by ze na pierwszym usg w 7vtyg cos powinno byc widac... A tam nic. Za tydzień jajo pelne ale bez serduszka jeszcze... Dopiero po dwóch tygodniach tzn w tym tygodniu akcja serca i wszystko. Także nieśmiało dołączam 🙂

Jednak niby jestem w 10 tyg licząc od okresu, ale nie mam żadnych badań, żadnej karty ciąży. Nie wiem nic 🙂 t3 moje usg to były takie sprawdzania czy xos się wykluwa. Teraz zastanawiam się kiedy iść do lekarza następny razem, cxy takie czeste usg nie szkodzą ect. Liczę na porady i witam 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Widzę na zdjęciu usg że obecnie jestem w 9 tyg. 

Mogę na własną rękę zrobić wszystkie badania a na kolejną wizytę umówić się do lekarza na 12 tyg? Wtedy bez problemu zalozy mi kartę ciąży? Na tym kontrolnym usg byłam trochę poza kolejką 🙂 Doktor tylko zerknął usg czy wszystko jest

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Bo ja bylam u różnych, i ta oststnia wizyta była na szybko zeby tylko sprawdzić czy wszystko sie pojawiło. Ale generalnie ja sama sobie wkręciłam puste jajo, po poprzedniej ciąży. Mnie lekarze nie straszyli tylko spokojnie kazali czekać (bylam u kilku, dlatego nie wiem czy teraz się na 12 tydzień umawiać czy jakoś szybciej) 

Odnośnik do komentarza
Gość Niewiadoma

Zmartwiona a planujesz chodzić na NFZ czy prywatnie. Dobrze żebys wybrała lekarza który będzie prowadził ciąże i nawiązała kontakt jak najszybciej. Zleci badania, założy karte a potem wystawi zaświadczenie do becikowego, bo musisz być pod opieką lekarza od 10 tygodnia. 

Odnośnik do komentarza

Zmartwiona też proponuje jak najszybciej znaleźć lekarza który będzie prowadził Twoja ciążę. Jeśli chcesz zrobić badania prenatalne to już musisz się umawiać żeby wyrobić się w terminie. Ja robię po skończonym 12 tygodniu wtedy jest duża szansa że poznasz już płeć dziecka 🙂 Myślę że wystarczy to usg z informacją że jesteś w 9 tyg do becikowego więc zachowaj go sobie jako dowod. 

Ja dziś zrobiłam test owulacyjny bo tylko taki mam w domu a dalej brak jakichkolwiek objawow ciazy oprocz braku miesiączki i od razu dwie grube krechy hehe nie wiem jak wytrzymam jeszcze te 10 dni do wizyty.

 

 

Marzenia są po to by je spełniać 🙂
 

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) chyba dołączam do Waszego grona. To moja pierwsza ciąża, w czwartek zrobilam test wyszły 2 wyraźne krachu. W piątek badałam betę wyszła ponad  2200...trochę mnie to przeraża bo z tabelki wychodzi 5-6tydzień. A ostatni jak mi sie wydawało okres mialam 5.06. Strasznie boję się że coś jest nie tak, albo że przeoczyłam początki ciąży wcześniej 🤦‍♀️ wizytę mam dopiero 24.07. Z objawów miałam przez cały ostatni tydzień potężne mdłości i okropny ból żołądka, taki ze myślałam że na sor pojadę ;P wtedy jeszcze nie wiedzialam o ciąży 

Odnośnik do komentarza

Synuś jest na mm. 

Witaj Yas! Przy takim wyniku bety będzie już coś widać na usg. Umów się szybko bo ten ból żołądka nie powinien być. To moja 3 ciążą i nigdy mnie tak nie bolało. 

Zmartwiona jak zadzwonisz się umówić na prenatalne to Pani powinna Ci sama termin ustalić jak jej podasz datę ostatniej miesiączki i to co z usg wyszło. A gin nie da Ci skierowania ? Wtedy jest bezpłatnie.

 

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Yas1907 dobrze Ci wychodzi beta. Od 05.06 do piątku  wychodzi Ci 5 tydzień. Widelki bety są bardzo rozbierzne. Nie określi  się dokładnego  tygodnia  według bety

Zmartwiona a wiesz czemu taka różnica  Ci wychodziła na usg? Kiedy  miałaś ostatnią  OM? Ja umawialam  się i mam prenatalne na 12w5d

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Miałam okres 10.05 ale zapłodnienie bylo 25.05 bo tylko wtedy coś było. Więc prawdopodobnie z tego to wynika... Nie wiem... 

Bylam tydzień temu na usg, niby zarejestrowałam się też na jutro, zrobiłam sobie wszystkie badania. Pomyślałam że może pójdę i już założę kartę ciąży, może zdecyduje sie na tego lelarza. Ale nie wiem, czy tak często usg nie szkodzi ect

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Zmartwiona  w tamten poniedziałek  od OM 10.05 wychodzi 8w1d właśnie.  Ja okres miałam 16 maja i ostatni raz wspolzylam też 25.05 więc albo wtedy zaszlam  albo 24.05. Moja ciaza wg usg jest o 2dni starsza ponieważ owulacje miałam  wcześniej niż w 14tc i wspolzylam w 9 i 10 tc. A u Ciebie do zapłodnienia doszło w 15 tc czyli prawie ksiazkowo. Jakie masz długie cykle?

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Indonezja, ten cykl był chyba krótszy. 27 dni... Jak bylam (licząc od OM) około 6 tyg to nie było nic za bardzo widać. Tydzień później 7 tydzień był zarodek ale jeszcze nie było serca, w zeszkyn tyg dokładnie 9w1d od okresu już było serduszko i wszystko ok. Tylko ta różnica tygodnia. Tak jakby ciąża mniejsza właśnie o tydzień. Moja Doktor powiedziała że to właśnie z tego powodu, że owu mogło być później i wszystko później się zaczęło... Sama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Zmartwiona ale skoro ostatnie  OM miałaś 10 maja a na wizycie byłaś w tamtym  tygodniu 6 lipca to wychodzi wtedy 8tydzien ciąży i 1 dzień a nie 9 tydzień i 1 dzień. Z moich obliczeń  tak wychodzi 

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Druga sprawa jeśli cykl miałaś krótszy to owulacja powinna być szybciej a nie później jak doktor mówi. Nie  wiem czy prawdę pisze ale czytam dużo o tym bo sama jestem  w ciąży i tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Gość Zmartwiona

Indonezja, teraz patrzę i chyba jakby właśnie jest do przodu a nie do tyłu... Ojej, sama już się pogubiłam 

Najgorsze że na wizycie jest się e takim szoku ze nic nie rozumiem q potem się zastanwiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Zmartwiona a to trzeba było tak od razu. Crl  to wymiar zarodka czyli z moich obliczeń  dobrze  jest wszystko, a gs to wymiar pecherzyka ciazowego. Ja też  pecherzyk  miałam troszkę  większy. Mój był źle zamierzony . Był podłużny i doktor mierzył dłuższa  część  i wychodziła ciaza starsza dopiero poszłam do innego doktora  i on mi wytłumaczył że tak się pecherzyk i nie  mierzy..jakby był okrągły to wtedy było by to wiarygodne..A że był już zarodek to zmierzył  mi i wymiar zarodka pokrywał mu się mniej więcej +-1 dzień z terminem om. Także teraz  patrzy się na crl i te wymiary a nie na gs. 

Odnośnik do komentarza
Gość Indonezia

Zmartwiona a jeśli mogę zapytać z ciekawości jak twój pecherzyk ciazowy wyglądał na tym usg co miałaś  ten 9tydzien? jaki  miał kształt?

 

Co do prenatalnych to moim zdaniem  super.  Ciążę  licząc od OM masz  6 dni starsza niz ja i prenatalne  masz  5 dni wcześniej odemnie bo ja mam 12 sierpnia😊  więc ok 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...