Skocz do zawartości
Forum

Marcowe Mamusie 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny;). Jak mija sobota? Może dzisiaj pogoda się uda to na działce polezakuje troszkę.
Natkusia weszły takie przepisy że kobieta w ciąży musi być przyjęta do lekarza specjalisty (na NFZ) max w ciągu tygodnia. Musisz pojsc, pokazać kartę ciąży i na jej podstawie znajdują Ci szybciej miejsce. Wiem że to działa bo dermatolog przyjęła mnie następnego dnia, a takie regularne terminy miała za dwa tygodnie jakoś. Tylko trzeba się tego domagać ;)

Odnośnik do komentarza

Witam się i ja w niedziele. U mnie od rana gra planszowa. Cora lubi grać i mamą też więc gramy. Zrobiłam sobie znowu kawę bo ciśnienie 97/57 i głowa boli. Ja już nie wiem czemu mi się w tej ciąży nie podnosi. Puls mam 78/80 a powinnam mieć chociaż 90 jak pamiętam z poprzednich ciąż. Ale dopytam w pon u gin. Już mam Stresa.
U nas niedziela jak zwykle śniadanie potem wyjazd na cmentarz do cory i powrót i coś się porobić albo i nie.
Wczoraj po kapaniu wzięłam nospe na to cmienie brzucha i przeszło. Dumam że skoro nie ma żadnych plamien jak pisała Pola to jest dobrze.

KajaM nawet nie wiedziałam o takich przepisach. Ale dobrze ze was tu mam. :D

Ewelinka jak tam urlop? Kiedy powrót?

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Hej a ja słabo zaczelam Niedziele strasznie mi niedobrze A to tego ciężko mi się oddycha i niewiem jak mam się położyć żeby było mi lepiej bo wszystko mnie boli .
Tak piszecie o dużych piersiach A u mnie tak jak w poprzednich ciałach nic zero wzrostu piersi i boję się że znowu pokarmu nie będzie:( córy też były na sztucznym mleku od początku ;(
magalena bardzo to przykre kiedy odwiedzamy swoje dziecko na cmentarzu :( ale super że dbacie o grób bo niektórzy widać wogle nie przychodzą do swoich dzieci my mamy jeden grób w rodzinie maleństwa A obok jest drugi który jest zaniedbany i nigdy nie ma świeczki zapalonej :( dlatego mąż zawsze kupuje dodatkowo świeczki na drugi nagrobek bo nie ma co liczyć że ktoś się tam zjawi:(

Mnie dopadł strach .... koleżanka straciła dziecko w 21tc na usg okazało się że Ma wadę serca A tydzień później już nie żył ;( A do tego dowiedziałam się po paru miesiącach współpracy od dziewczyny że urodziła blizniaki w terminie i po dwóch dniach zmarły TRAGEDIA ( niewiem czy dzieci miały jakieś wady bałam się zapytac) i jak człowiek ma się nie bać o malenstwo? Jak z każdej strony co chwilę słyszy jakieś straszne historie

https://www.suwaczki.com/tickers/oar8dqk3mtayxeim.png

Odnośnik do komentarza

spotlightx3

Oo, czuję się zaintrygowana :D do dr Jedynaka, a ty też z Zawiercia skoro pytasz? i do kogo Ty w takim razie uczęszczasz :)?

Hahaha :D strzeż się :p
Ja jestem z Podbeskidzia, ale właśnie do Zawarcia do dr Mainki jeżdżę. Czyli jakieś 120km! I w tym nieszczęsnym szpitalu będę rodzić. Ale to ze względów logistycznych ;)

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Angela- Oby reszta niedzieli była lepsza niż poranek. A z mlekiem nie wymodlisz kochana. Taka już natura. Będzie co ma być. Dzieci masz zdrowe? Przeżyły na sztucznym i ok. :)
Moja jadła tylko 4 miesiące.
Matko jakie dolujace historię z rana... :(
Kaja- No to git że wyspana. :)) Ja również. I też nie wiedziałam o tych przepisach!!! Będę mówić koleżankom w ciąży w Pl. Dzięki za informację. :)
Zaraz jadę rowerem do pracy. Nie mam autobusów w niedzielę . Taka dziura. Hehe.
Magdalena - Jutro masz wizytę. Dopytasz wszystko. Będzie ok. Trzymaj się.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy73sbt5qthy3z.png
https://www.suwaczki.com/tickers/6sutgywls7knbkel.png

Odnośnik do komentarza

angela współczuję tych historii. Niestety coraz więcej się słyszy takich tragedii. Świat schodzi na psy. Dopóki ten temat. Ie dotyczył mnie to nawet nie wiedziałam ile osób z najbliższej rodziny przeżyły podobne tragedię... Raczej temat nie do rozmowy na codzień a jak już się ruszy to szok... Ale trzeba wierzyć w to że wszystko będzie dobrze. Nic nam więcej nie pozostaje.
A z tym ułożeniem się aby wygodnie było to masakra i u mnie. Ale jak już mi ciężko to poprostu siadam na pufie. Mam taką dużą 1mx1m i opieram poduszkę o komode i jakby fotel się robił. Taka twarda poducha i mi dobrze na plecy robi. Już taka dziurę wysiedzjalam w tej pufie ale przydatna :D

wiolinka współczuję Ci pracy w niedzielę. Ale jak przyzwyczajona jesteś to szybko Ci minie.zatem pozostaje życzyć szybkiej pracy i bezpiecznego powrotu do domu.

U nas już gorąco z rana więc chyba wieczorem się przejedzie y bo już grzeje mocno slonce. Mnie już duszno i słabo.

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Witam Mamusie w niedzielę :D
Oby od teraz były tylko dobre informacje!
angela dlatego kobietom w ciąży nie powinno się opowiadać takich historii! Ale prawda jest taka, że matka to nawet na łożu śmierci martwi się o własne dziecko! Człowiek ma 50lat a mama zawsze pomyśli "moje maleństwo!".
Jak przy mnie ktoś zaczyna opowiadać takie rzeczy to grzecznie przerywam i mówię, że nie chce słuchać. Bo właśnie później schizy mam. Z reguły rozumieją ;)
Magdalena ja mam takie ciśnienie po wypiciu kawy :p najgorzej jak ciśnienie ledwo-ledwo, a puls ok 100. Głowę rozrywa!
kaja dzięki za cynk z tymi przepisami! Nic, ale to nic o tym nie słyszałam. A w naszym stanie to potrzebna informacja.

Coś się obawiam, że będę musiała wcześniej z tego przywileju skorzystać niż myślałam. Wczoraj poszłam z dziećmi na zakupy. Parę owoców kupić. Wracam i zaczęło się... Ból pleców z lewej strony. Ni to 'korzonki', ni to kręgosłup czy jakieś nerwy. Bardziej promieniuje od nerek ;( jak w 3mcu zaczną mnie nerki napieprzac to chyba umrę!! Ja nie dam rady fizycznie znieść tego bólu przez pół roku!!! Nefrologu- przybywam!!

Miłego dnia Wam życzę, Ołwer! :D

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

magdalena żyje sobie jakoś na tym urlopie. Czytam Was do poduszki. Chyba we wtorek wrócimy, chociaż się nie chce.. :D super się tutaj czuje, jakbym w ciazy nie była. Tylko piersi bolą to przypominają.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to mało kto wie o tym przepisie;) a w rejestracji raczej same z siebie tego nie powiedzą. Mnie też wkręciły na to szybkie miejsce jak się upomniałam;)
Wiolinka to miłej i szybkiej pracy ;)
Eewelinka pogoda jest?super że sobie odpoczniecie.
Magdalena smutne to jak trzeba do dzidzi jeździć na cmentarz.. co niedzielę jeździcie? Tule bo to pewnie ciężkie:*

Odnośnik do komentarza

Hejka ale sie rozpisalyscie :)
Ten płyn co mi się zbiera to najprawdopodobniej krwiak - moja gin tego w prost nie powiedziała - ale konsultowałam z lekarzem z Pl i on on tak myśli - ale nie widział zdj - tylko to co mu powtórzyłam od mojej gin . Krwiak czyli ciąża zagrożona :/dlatego ta Luteina- ale ja z synkiem miałam to samo w 9/10tyg plamienie, ból brzucha - leki na podtrzymanie , 3 tyg w łóżku i 12/13 tyg było już wszystko ok na USG wiec może to taka moja natura sama nie wiem .
Boże straszne te historie :/ ja niestety tez takie znam prawie co druga kol poroniła - jedna to w 5 miesiącu :/ straszna tragedia :(
Dzisiejsza noc bez przygód - synek tylko trochę kaszlał ale ładnie spał do rana cała noc :)
U nas pogoda piękna wiec umówiliśmy się ze znajomymi na basen .
Miłego dzionka

Odnośnik do komentarza

pola tylko ty nie pływają bo to jednak wysiłek. Świetnie że synkowi lepiej i nocka przespana bo to i dziecko weselsze w ciągu dnia napewno będzie.
KajaM tak jeździmy co niedzielę. Jak są upały to nawet w ciągu tygodnia ja albo mój podjedziemy żeby kwiatki podlać. Wkładów nie wstawiamy bo za gorąco i się rozplywaja zanim się wypala. Więc takie na baterie ciągle wymieniamy. Minus taki ze przy alejce i wszystko co ładniejsze, większe i nowe to kradną.

Mnie właśnie znwu dopadł mdłości dwa razy już na posiedzeniu byłam i się odbija. Na śniadanie wypiłam kawę z mlekiem i płatki z mlekiem ale słodkie no i mam za swoje... Upał jeszcze nie pomaga...
Właśnie mamy zaproszenie na kawę i ciasto do sąsiadów i nie wiem jak to przeżyję... :(

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

DobraWróżka, dr Mainka, złota kobieta! gdyby nie to, że do swojego chodzę od 8 lat i jest to mój pierwszy gin, mam do niego zaufanie max, to od razu bym przepisała się do niej <3 leżałam w szpitalu na początku lipca, widziała moje podłamanie to przychodziła do sali pytała jak się czuję, coś tam zażartowała, potem sama przyszła do mnie i powiedziała że beta rośnie (wiadomo, najważniejsza inf), następnego dnia już była taka stara zołza to "obchód" trwał 30sek i musiałam sama się iść dopytać czy beta urosła.<br /> Co do szpitala - dramat, nie wyobrażam sobie że znów mam tam trafić, chociaż czytam opinie na fb to akurat porodówka ma dobre, nie wiem.

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Spothlight jaka różnica między LEKARZEM a "lekarzem". Straszne to jest. Niestety mam podobne doświadczenia z patologia ciąży. Pamiętam że o wszystko musiałam się dopytywać. A na koniec pokłóciłam się z lekarzem który mi powiedział że jak małolata chce uprawiać sex to powinna najpierw się zabezpieczyć a nie później po szpitalach łazi. Szkoda gadać .
Obyśmy miały same dobre doświadczenia że szpitalami teraz :D i samych fajnych lekarzy
Magdalena nie wiem jak można okraść jakikolwiek grób. A dziecka to już w ogóle sobie nie wyobrażam. Ludzie sumienia nie mają.
Musisz znaleźć sobie coś na śniadanie co będzie akurat ;) mi np słodkie teraz pasuję, codziennie na śniadanie tosty z dżemem. Normalnie czegoś takie nie jadłam, raz na ruski rok ;)
Polaaa proszę się oszczędzać w takim razie ;) bez szaleństw na tym basenie. Zazdroszczę Ci pogody, Wrocław ponury i chmurzasty.

Odnośnik do komentarza

KajaM.
Z tego co wiem to mało kto wie o tym przepisie;) a w rejestracji raczej same z siebie tego nie powiedzą. Mnie też wkręciły na to szybkie miejsce jak się upomniałam;)
Wiolinka to miłej i szybkiej pracy ;)
Eewelinka pogoda jest?super że sobie odpoczniecie.
Magdalena smutne to jak trzeba do dzidzi jeździć na cmentarz.. co niedzielę jeździcie? Tule bo to pewnie ciężkie:*

Ogólnie pochmurno, ale nie deszczownie. Można spokojnie na plaży posiedzieć.
Odnośnik do komentarza

KajaM. o dzięki nie wiedziałam o takich przepisach muszę poczytać zatem :)
To jak gin za tydzień będzie kazał iść do endokrynolog to oby udało się szybko dostać. U mnie dziś samopoczucie całkiem ok, jakaś senna jestem, zaraz pojedziemy z mężem na wycieczkę za miasto pochodzić to może mi przejdzie. Z jedzeniem mam dalej jakieś problemy... Jem jak dziecko tak malutko. Zaczynam odliczać dni do wizyty :) 8 dni!

16ud43r8z4z8l0ej.png

Odnośnik do komentarza

na temat tych wizyt na NFZ to znalazłam coś takiego:
"Kobieta w ciąży ma prawo do wizyt lekarskich najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia w placówkach działających w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia

Kobiety w ciąży należą do grona osób uprzywilejowanych. Oznacza to, że jeśli mają skierowanie do specjalisty np.: kardiologa, endokrynologa czy stomatologa, powinny być przyjęte tego samego dnia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Konieczne jest zaświadczenie o ciąży wystawione przez ginekologa lub adnotacja na skierowaniu, który to tydzień ciąży."
link : http://www.medonet.pl/zdrowie,jakie-prawa-ma-ciezarna--10-praw-kobiet-w-ciazy,artykul,1724462.html

bo ja właśnie na swojej karcie ciąży mam napisane przez ginekologa że muszę iść na kontrol do stomatologa i internisty, ma któraś z Was tak?
mi chodzi o tego stomatologa bo u mnie dostać się na NFZ to może gdzieś w listopadzie będę miała wizytę a skoro mamy taki przywilej to czemu by nie skorzystać :)

1usal6d8awyikbl7.png

Odnośnik do komentarza

Na kazdej karcie miałam i teraz też to mam ale np żaden lekarz mi nie kazał tak sam z siebie iść. Ja to jeszcze okuliste zahaczalam i z tego muszę skorzystać. Bo dawno nie byłam a mam wadę wrodzona i tak sama z siebie Ch odze prywatnie.

Dalej mi niedobrze. Czy zjem czy nie. Muszę znowu to słodkie całkiem odstawić i zobaczymy. Ech... Żurawina słodka mi przeszkadza ale chyba na tej słodkości chyba pozostanę tylko. :D

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

♥ Nataszka 05.10.2015r. ♥

♥ Nadia 25.02.2020r. ♥

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...