Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamy 2020


Rekomendowane odpowiedzi

Cerrie u mnie w pierwszej ciąży wyszły od początku epizody nadciśnienia i miałam zalecony Dopegyt. Pod koniec ciąży nic nie działało i synek musiał przyjść na świat przez CC - 3 tygodnie przed terminem, ale teoretycznie donoszony.
Teraz mierzę ciśnienie od początku ciąży i było cały czas dobre. Dziś pierwszy raz faktycznie to rozkurczowe się podniosło i juz od kilku dni wzrastało, bo w domu też było wcześniej ok. 70, a teraz 83-85-88.
Doktor powiedział, że zaniknął już pęcherzyk żółtkowy i przy obecnym odżywianiu przez łożysko mogą się zacząć właśnie dziać takie rzeczy.

Co do zastrzyków z heparyny - mają rozrzedzać krew aby nie dochodziło do mikro zakrzepów. Mogę mieć takie ryzyko, ponieważ po 3 poronieniach miałam badania genetyczne i wyszła mi jedna mutacja - taka najbardziej popularna, ale przynajmniej dzięki temu mam refundację na tą heparynę.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, tyle się tu dzieje :) wróciłam w piątek z urlopu i od powrotu mój mąż jest chory po 39 stopni gorączki i wczoraj jeszcze doszedł ból łydek że chodzić nie może do tego mój pies dzisiaj ma biegunkę jeszcze i jestem naprawdę na wysokich obrotach od 2 tygodni jak nie dalej.
U mnie chyba wszystko ok. Czuje ruchy (jestem 18+6) więc wiem że tam dzidzia jest. Są inne niż rewolucję jelitowe więc jestem pewna na 100% że to jest to, no i wczoraj jak leżałam na boku i złapałam dół brzucha to poczułam 2 kopniaki.:)
Wizyty mam co 4 tygodnie i mimo wszystko martwię się czasami czy wszystko ok dlatego chce kupić ten detektor. Carrie Ty chyba pisałaś że używasz... zawsze Ci wykryje? Czy zależy od ułożenia dziecka?
Jak wróciłam z wakacji to okazało się że mam łącznie na plusie 5kg z tego 2kg teraz w dwa tygodnie.
Do brzucha używam takiej oliwki lirene będę mamą, w pierwszej ciąży też się smarowalam ale nie pamiętam czym i rozstępów nie było aż do dnia porodu. Przy porodzie w dole brzucha się pojawiły, które odkryłam gdzie 2 tygodnie po porodzie dopiero jak brzusio się wchlonął.
Któraś z Was zszokowała mnie cenami za badania, ja też prywatnie i morfologia płacę 9zł, tsh 20zł , ft3 ft4 po 25zł więc to jest przepaść cenową, A i jeszcze 5 zł za pobranie krwi. Muszę poszukać innych punktów w okolicy.
Za wizytę z usg płacę 150zł.

Jeszcze z jednym pytaniem, czy myslalyscie dziewczyny żeby robić sobie masaż szybko macicy? To się robi o ile pamiętam od 30tc i trzeba oliwka smarować wejście robiąc takie kółka jakby rozciągające i tak robić aż zacznie piec, powtórzyć że 3 razy. Dziennie robiąc takie masaże ponoć można ochronić krocze przed pęknięciem. Szczerze mówiąc myślałam że ja to zrobiłam w pierwszej ciąży ale to tak nie wyglądało tylko smarowalam sobie tam wejście do pochwy i tyle. Nacinarka nie byłam i miałam lekkie pęknięcie na 2 szwy, więc luz. Gorzej dla mnie była później walka z hemoroidami po porodzie.
Julaa ale masz już okrąglutki brzusio! Nie da się już ukryć :)

Odnośnik do komentarza

Hej hej my już po usg!
Wygląda na to że wszystko jest dobrze, nosek ma, rączki ma, kości udowe, nóżki, stopki, głowa 1.98 cm, przeziernosc karkówka 1.3 mm. Kości czaszki widoczne, spoty naczyniowe, sierp mózgu, serce chyba czterijamowe, żołądek też widzieliśmy, kręgosłup piękny. Z główki wychodzi 13w1d, z wymiarów dzidzi 12w4d. Zmienili datę porodu na 16 stycznia. Mały baaaardzo ruchliwy :) rozciągal się, lapal za udziki, przekrecal, skakał. Przepiękny widok :) między nóżkami coś bo widać ale lekarz mówil że to może być siurak ale też przerosniete wargi sromowe i jeszcze za wcześnie. Chyba daruje sobie te pappe.

Odnośnik do komentarza

Córkę urodziłam w dzień terminu i wtedy płeć poznałam w 22tc ale chodziłam na NFZ. Teraz prywatnie na prenatalnych 13+6 dowiedziałam się,że na 90 % chłopak A że będzie dziewczynka jest szansa równa zero :) A dwa tygodnie później mój ginek potwierdziła robiąc osobliwe zdjęcie

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja rodzilam przez cc z powodow medycznych. Mialam napisane wprost od neurochirurga ze ciąża musi byc rozwiazana w taki sposób i tym razem tez tak będzie tzn.musze załatwić najpierw neurochirurga. Rodzilam tydzień przed a bylam przyjęta szybciej ze wzgledu na podejrzenie drugi raz hipotrofii. Ja za wizyte płace 200 zl ale np.siedze sobie u ginekologa nawet do godziny. Mam to szczęście ze wyniki robie za śmieszne pieniadze bo ide do mojej przychodni która ma wynegocjowane mniejsze ceny takze za badania te pierwsze co bylo ich najwiecej zostawiłam 80 zl+ tsh i ft4 w tym bylo.
Płeć teraz mówią ze powinni dopiero podac po 14tc bo prędzej właśnie wychodza takie zawirowania.. ostatnio chyba poznalam tak na 100% cos kolo 15-16 tc. A potem zamiast twarzy mam kilka zdjec pięknego siusiaka:D i wielkich jajek:D

klz9df9h5n2a48bw.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv3e5exqmhg6oa.png

Odnośnik do komentarza

Co do detektora i słuchania bicia serduszka. Zapytałam dzis lekarza czy moglibyśmy posłuchać bicia serducha, włączył nam ale dosłownie trwało to z 5 sek. nie chciał dłużej, mówił że to nie wpływa dobrze na dzidzie i żeby starać się osłuchiwać jak najmniej :O

Odnośnik do komentarza

Karrera85 ja kupiłam detektor w I ciąży i przynajmniej raz na tydzień podsłuchiwałam. Są wyznaczone strefy, gdzie szukać w danym tygodniu i zawsze udawało mi się znaleźć to turkotanie.
Detektor wykorzystuje te same fale dopplera co USG.
Na Aliexpress widziałam teraz detektory z cyfrowym wyswietlaczem od 56 złotych i tam są w slajdach rozrysowane te strefy, gdzie szukać serduszka.

http://fajnamama.pl/suwaczki/1tsf053.png

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem detektor to kolejna nie do końca fajna moda. Ok każdy może go mieć, każdy może posłuchać bicia serduszka Dzidziusia ale niestety nie każdy ma skończone kursy żeby wiedzieć coś więcej na temat tego co usłyszy. Pomyślcie sobie ze Dziecko sie przesuwa i nie możecie nagle znaleźć dzwieku wtedy dochodzą nerwy i dodatkowy stres który też szkodzi Dziecku. Dlatego jak juz są wyczuwalne ruchu i Dzidziuś się rusza to wiemy że jest ok. Takie jest moje zdanie każdy oczywiście może mieć inne.

[url=https://www.suwaczek.pl/]https://www.suwaczek.pl/cache/13ba8e47d8.png[/url

Odnośnik do komentarza

Anella wszystko będzie dobrze , tylko się nie denerwuj , wiem że łatwo pisać , sama nie wiem jak ja bym się zachowała jak bym plamiła ale na pewno musisz skontaktować się z lekarzem.
Jeśli chodzi o detektor to fajnie byłoby posłuchać bicia serduszka dzidziusia ale tak jak Justa31 uważam że gdybym nie mogła zlokalizować bicia to tylko bym się bardziej stresowała i bała że coś jest nie tak , także jak tylko pojawią się ruchy dzidzi to mi to wystarczy i oglądanie maleństwa co miesiąc na USG.
Dziś miałam ciężką noc pierw nie mogłam zasnąć , potem od 3 do 5 córcia nie spala płakała , 4 kolejna się przebija , powiem wam że mam już dość tych zębów. Starszej córce nawet nie wiedziałabym że zeby wychodzą jeśli bym nie zajrzała do buzi a 14 miesięczna tak ciężko przechodzi to ząbkowanie że coś strasznego. U was też tak dzieci ciężko przechodziły ząbkowanie?
Kto dziś ma wizytę?

ug37df9hhjep6v50.png

Odnośnik do komentarza

Ja też po wczorajszej wizycie spokojniejsza. Wszystko dobrze serduszko pięknie biło już mogłam posłuchać. Maluszek 7,5cm. Wróciliśmy z terminem porodu do terminu z okresu bo dziecko nadrobiło. Lekarz nie chciał zdradzić płci powiedział że za 3 tygodnie na wizycie to bedzie skonczone 17 tygodni wtedy można już prawie bez pudła określić. Zlecił mi też badania morfologia mocz hiv przeciwciala i kurde cos jeszcze i za chiny nie pamietam. Macie pomysł co by to mogło być?

https://www.suwaczek.pl/cache/d154c1d44f.png

Odnośnik do komentarza

Justa 12tc już się skontaktowałam z lekarzem, mówił ze jak jednorazowo to odpoczywać poprostu i jakby cos się więcej działo to od razu go powiadomić. Wizytę mam we wtorek także wtedy zobaczy od czego to może być, a luteinę biorę cały czas wiec nie mam pomysłu o co chodzi

Justi mojemu tez ciężko zęby wychodzą czasami gorączkę miewał na zęby nawet

Michaś 25.02.2018r. ❤️
Aniołek 29.11.2018 6/10tc

https://www.suwaczek.pl/cache/b267dc89b2.png<</li>a>
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...