Skocz do zawartości
Forum

Akcje w Mazowieckim


Rekomendowane odpowiedzi

Fundacja Zielone Domy rozpoczyna w Warszawie kolejny cykl spotkań dla rodziców z małymi dziećmi w placówkach "Słonecznych Domów".

Słoneczny Dom to miejsce spotkania dzieci w wieku 0-4 lata i ich rodziców z psychologami, pedagogami i pediatrami. Dzieci mają okazję pobawić się wspólnie, ale w bezpiecznej obecności rodzica. Rodzice mają okazję do rozmów ze specjalistami. Udział w zajęciach w Słonecznym Domu pozwala dziecku na spokojną adaptację do warunków przedszkolnych, do nauki samodzielności i współdziałania w grupie dzieci.

Zajęcia są bezpłatne i anonimowe.

W okresie listopad i grudzień 2010 Słoneczne Domy prowadzone są w trzech
lokalizacjach:

W-wa, Białołęka: soboty, godz. 9-17, lokal przedszkola "Bajkowy Świat", ul. Kowalczyka 1a, tel.666 155 409

W-wa, Saska Kępa: soboty, godz.10-16, lokal przedszkola "Saski Zakątek", ul. Francuska 34, tel.889699340

W-wa, Ursynów: poniedziałki i czwartki, godz.9-12, lokal Klubu Edukacyjnego "Po szkole", ul. Teligi 5/8, tel.507315983

Zapraszamy rodziców i dzieci !

kontakt:
tel. 022 810 27 73, 666 155 409
e-mail: wandaalbinska@poczta.onet.pl
Słoneczny Dom

Odnośnik do komentarza

Małgosiu mi również było cudownie spotkać się z Wami ::): a Damianowi mówiłam, że ma być tych dwóch chłopaków, którzy byli na żółwiku ;) i on tak czekał na spotkanie tym z 3 klasy ;)
a to spotkanie z dziewczyną z byłej pracy miłe? :)

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry

:kawa: na dobry początek pochmurnego i mokrego dnia

Małgosiu Damian do tej pory pod wrażeniem-dzisiaj przed szkołą zdążył mi już 3 razy powiedzieć jak było fajnie i że chciałby jeszcze kiedyś pójść na takie spotkanie-no i ten chłopiec z 3 klasy.... :Oczko:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Chcesz poprawić wygląd swojej skóry twarzy przed nadejściem świąt i karnawału?

Przychodnia Tolek, mieszcząca się pod Piasecznem (Lesznowola) serdecznie zaprasza w dniu 20 listopada (sobota)

na BEZPŁATNE KONSULTACJE LEKARSKIE z zakresu DERMATOLOGII ESTETYCZNEJ:

- wygładzanie zmarszczek
- korekta przebarwień i niedoskonałości cery
- botox
- likwidacja pieprzyków
- laseroterapia
- laserowa depilacja

Zapisz się już dziś:

tel. (022) 750 33 77
marketing@tolek.info

adres: Tolek Przychodnia dla dzieci Sp. z o.o.
ul. Postępu 7, Nowa Wola
05-506 Lesznowola, tel. (022) 750 33 77
Witamy!

Zapraszamy serdecznie
http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/tolek_naklejka.jpg

Odnośnik do komentarza

http://m.forum.parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/0053.JPGZapraszamy rodziców raczkujących w świecie chust, jak również miłośników chustonoszenia, którzy pragną poszerzać i doskonalić swoje umiejętności oraz podzielić się swoimi doświadczeniami.

Od kilku już lat na ulicach polskich miast można spotkać mamy (a nierzadko i tatusiów) obwiązanych chustami, w których noszą swoje maleństwa. Początkowo ten widok dziwił, przynosząc na myśl ludy Afryki, dziś jest niemal tak samo popularny, jak rodzic z wózkiem.

Czy warto nosić? Jak bezpiecznie nosić dziecko? Jak dobrać odpowiednią chustę? Czy i kiedy używać nosidła? Jakie wiązania chusty będą najlepsze dla dziecka? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów chustowych.

Serdecznie zapraszamy na organizowane w Bam Bam Studio zajęcia dla rodziców, tych obecnych, jak również tych dopiero spodziewających się dziecka.

Warsztaty chustowe odbywają się w czterech blokach tematycznych, podczas których omawiane są ważne zagadnienia dotyczące noszenia dzieci w chuście oraz poszczególne techniki wiązań.

Poszczególne bloki tematyczne:

I. Wprowadzenie do noszenia (w tym nauka jednego wiązania)

Podczas spotkania przyjrzymy się bezpieczeństwu noszenia dzieci w chuście w kontekście fizjologicznym oraz porozmawiamy o korzyściach płynących z noszenia. Zaprezentujemy różne rodzaje chust. Omówimy zasady noszenia i prawidłowego wiązania chust.

Na warsztacie poznamy i przećwiczymy Kangurka z przodu (który umożliwia noszenie dziecka już od pierwszych tygodni) oraz wyjaśnimy co to jest Kieszonka.

II. Kangurek na biodrze i chusta kółkowa

W trakcie spotkania omówimy i przećwiczymy dwa wiązania. Pierwszym z nich będzie Kangurek na biodrze. Jest to wiązanie, które pozwala na noszenie dzieci już od pierwszych tygodni. Poznamy też chustę kółkową, która umożliwia noszenie dziecka zarówno z przodu, na biodrze, jak i na plecach.

Zaletą obu wiązań jest wspieranie prawidłowego rozwoju kręgosłupa i stawów biodrowych dziecka. Dodatkowo przypomnimy sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa noszenia dzieci w chustach.

Rodzaj wprowadzanego wiązania: Kangurek na biodrze, chusta kółkowa

III. Plecak prosty i nosidła miękkie

Celem warsztatu jest pokazanie rodzicom praktycznej i przydatnej metody wiązania chusty jaką jest Plecak prosty. Najpóźniej w 4-5 miesiącu życia dziecka dobrze jest zacząć nosić dziecko na plecach, tak by dziecko było ułożone i mogło patrzeć w kierunku, w którym rodzic się porusza. Jest to pozycja, która sprzyja właściwej integracji zmysłów.

Dodatkowo zgłębimy wiedzę dotyczącą nosideł miękkich, ich rodzaje, zastosowanie oraz przećwiczymy wiązania poszczególnych typów nosideł miękkich.

Rodzaj wprowadzanego wiązania: Plecak prosty, nosidła miękkie

IV. Spotkanie warsztatowe

Przećwiczymy wspólnie wiązania, które poznaliśmy podczas poprzednich spotkań. Wyjaśnimy co to jest Podwójny X oraz kiedy możemy z niego korzystać.

Popracujemy nad techniką oraz dodamy otuchy rodzicom, którzy nie są pewni swoich umiejętności. W miłej atmosferze porozmawiamy o chustach, noszeniu oraz wpływie chustowania na życie naszych dzieci i nasze.


Uwaga: Spotkanie warsztatowe przeznaczone jest wyłącznie dla uczestników 3 poprzednich warsztatów!

Terminy warsztatów - wtorki godz. 12.30-14.30:

• 23 listopada – Wprowadzenie do noszenia (w tym nauka jednego wiązania)
• 30 listopada - Kangurek na biodrze i chusta kółkowa
• 7 grudnia - Plecak prosty i nosidła miękkie
• 14 grudnia - Spotkanie warsztatowe

Istnieje możliwość zamówienia konsultacji indywidualnych, po uprzednim ustaleniu terminu i miejsca spotkania. Konsultacje mogą odbyć się zarówno w pracowni Bam Bam Studio, jak również w domu.


Cennik:

• Pojedyncze warsztaty – 65 zł (rodzic i dziecko), 100 zł (dwoje rodziców i dziecko)
• Cykl 4 spotkań – 260 zł (Rodzice wykupujący jednorazowo cały cykl zajęć mogą skorzystać bezpłatnie z 1 konsultacji indywidualnej w Bam Bam Studio)
• Konsultacje indywidualne (w Bam Bam Studio) – 70 zł/1 h
• Konsultacje indywidualne (w domu zamawiającego) – 140 zł/1,5 h*

* Cena dotyczy dojazdu w następujących dzielnicach: Ursynów, Wilanów, Mokotów, Sadyba, Nowa Iwiczna, Józefosław. Możliwy jest również dojazd do innych dzielnic Warszawy – w tym przypadku cena może różnić się w zależności od lokalizacji oraz czasu dojazdu i jest ustalana indywidualnie.

Informacje i zapisy: Zajęcia dla dzieci - Bam Bam Studio - urodziny dla dzieci, info@bambamstudio.pl, 603-11-70-40.

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki.
My bardziej z okolic Warszawy, bo z Ząbek chociaż w Warszawie mieszkaliśmy 2 latka(na Jelonkach) póki się nie przeprowadziliśmy do Władysławowa. Na szczęście 2 tygodnie temu wróciliśmy do Ząbek:) Nawet nie wiecie jak się cieszę, że znowu jestem u siebie:)

Może coś więcej o sobie. Jestem mamą prze kochanej 21 miesięcznej Paulinki i wkrótce Filipka, który ma przyjść na świat 2 stycznia(ale kiedy to nastąpi to tylko Bóg wie:) )

Na razie koczujemy u moich rodziców, ale gdyby któraś miała jakiś namiar na kogoś kto wynajmuje (w miarę tanio) mieszkanie to byłabym wdzięczna za informacje. Mamy plan wyprowadzić się na początku grudnia.

Pozdrawiam Emilka

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za miłe przyjęcie:)

Nad morzem było tak sobie:) Jedno na co nie mogłam narzekać to spacery na plażę.
Niestety nie czułam się tam jak u siebie. Poza tym całymi dniami siedziałyśmy z Paulinka same. Sporadycznie wpadały szwagierki i teściowa, ale nie przepadałam za nimi więc same rozumiecie.
Poza tym tam z pracą jest tragedia. Dlatego wróciliśmy:)Żałuję tylko, że tak późno się na to zdecydowaliśmy, bo do porodu już niewiele zostało, a przed rozwiązaniem chciałabym mieć już wszystko gotowe.

Dzielnice jakie nas interesują-wiadomo, że nie śródmieście ani centrum, bo raczej w miarę taniego mieszkania tam nie znajdę:) Najchętniej Targówek(Bródno), Jelonki(tam gdzie mieszkaliśmy było bosko, niestety to mieszkanie jest już zajęte:) ) Wola bo tam mam pracę, no i w Ząbkach.
Na Jelonkach trafiliśmy na okazję, bo za 48 metrów płaciliśmy 1200zł. Niestety jakiś diabeł nas podkusił się przeprowadzić. Czasu nie cofnę, ale mam straszny żal do samej siebie, że się zgodziłam. Nie mówię tego mężowi, bo widzę, że go to gryzie.
Mam nadzieję, że nam się teraz uda:)

Mama bąbla również gratuluję!:)

Odnośnik do komentarza

Małgosia

Anya a jak weekend u was.? jak zdrówko?

Małgosiu dziękuję, na szczęście już lepiej :) dzisiaj jeszcze dokupiłam leki a jutro wizyta kontrolna u lekarza-mam nadzieję, że oskrzela już czyste. Weekend trochę zabiegany, trochę leniwy ale przede wszystkim rodzinny :Śmiech:

a tak przy okazji spytam-znacie może kogoś kto chciałby kupić łóżko dwuosobowe do sypialni?

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Małgosiu wyniki lepsze-jeszcze znikome szmery tak więc przez 5 dni kontynuujemy inhalacje i powinno być dobrze ::):

a co do łóżka to hmmm.... no pewnie, że mocno używane-w końcu kilka miesięcy staraliśmy się o Weronikę :Oczko: ale wciąż jest stabilne i trzyma się na nogach-jest niemalże w idealnym stanie :Śmiech: tak więc Małgosiu jak chcesz mieć córkę to polecam-satysfakcja gwarantowana :lol:

jest bez szafek

postaram się wkleić jakieś fotki

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...