Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Zakochana

Sierpnióweczki 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już głowy nie trzeba podtrzymywać, żeby dziecko sobie ćwiczyło mięśnie. Czasem mi się zdarzy go podnieść pod pachy, ale staram się tego unikać. qr3aSz7bTlI[/yt]]Tutaj jest fajny filmik o podniszeniu i to co ja robię wg tego jest dla dziecka 5 miesięcznego, ale tej wcześniejszej wersji nie akceptował. Może gdybym od początku go prawidłowo nosiła to byloby inaczej, ale też na ten filmik trafiłam jak miał już ze 2 miesiące i był już przyzwyczajony do podnoszenia za pupę i kark, czego też się nie powinno robić :/
U nas spanie na brzuchu zdarzyło się 2 razy - raz go tak odłożyłam i pospał z pół godziny, ale obudził się taki wściekły, że jest na brzuchu, że więcej już tak nie robiłam. Drugi raz zasnął przy cycu na boczku, ja wstałam, a on chciał jeszcze pociumkać i dziubał głową w łóżku aż się obrócił na brzuch, ale w trakcie obrotu zasnął xD obróciłam go na boczek, bo to była noc i też chciałam spać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My byliśmy wczoraj i fizjoterapeuty i okazało się że źle podnosimy, źle nosimy. Mały nie łapie piłki nóżkami, a już powinien. Nadal ma odruch chwytny na rączkach i nóżkach a powinien już inaczej chwytać. Mamy ćwiczyć, zobaczymy

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2bj48a6mhm6ihv.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MaKlar

Ja podnoszę wg Bobatha- rękę pomiedzynogi i pod ramie, na bok przekldam i do góry.
Mąż pod ramiona i do góry jak się zapomni
Z piłka jeszcze się nie bawiłam, sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny, czy ktoras z was walczyla z kaszlem u malucha dluzej niz 2 tygodnie? 2 razy bylam i lekarza i klatka piersiowa czysta. A slychac jakby taka flegme z gardla? Nosek czysty. Co stosowalyscie? Ja mam dawac tylko paracetamol i piers czesto. Antybiotyk podobno niepotrzebny a syropow na kaszel nie uznaja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym art jest filmik o podnoszeniu https://zekspertemodzieciach.pl/jak-prawidlowo-nosic-dziecko/ Ja miałam to szczęście a w sumie może moja Mała ;) że na szkole rodzenia przerabialismy prawidłowe podnoszenie oraz miałam świetną położną środowoskową, która pokazywała nam prawidłowe zasady pielegnacji malucha plus wczesna wizyta u fizjo. Temat o podnoszeniu przewijał się na forum już sporo razy -linki, fotki, filmiki- więc myslałam, że wszystkie z nas to praktykują ;)
W sumie ja podnoszę przez boczek, ale ten sposob z ręką miedzy nogami był dla mnie zbyt trudny.

http://fajnamama.pl/suwaczki/3o2eh6w.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blawatek nasza Elizka jest w tym samym wieku, a też się nie bawi piłeczką nóżkami. Jakie ćwiczenia zaleciła fizjo? Jak jesteśmy na basenie to nawet nie chwyta piłeczki oburącz, choć w domu raczej normalnie wszystko łapie.. Może to przez zaangażowanie emocje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Ja tak jak się powinno że najpierw na bok potem do góry, jak ta Pani z linku to noszę dopiero odkąd mały zaczął głowę trzymać i kiedy brzuszek nie boli. Wiedziałam przedtem że tak sie powinno ale Mój był sztywny jak patyk gdy brzuszekngo bolał i niestety jedyny spob w jaki można go było podnieść to podklafajac rękę pod kark i główkę i plecki i do góry. Ale to i tak lepsze niż pod paszki, jakoś nie wyobrażam sobie pod pachy tak do góry takiego maluszka. Ale może dlatego że nie przyszło mi to do głowy. Teraz właśnie mały nawet sam się przekreca na bok i wtedy go podnoszę, lubi to, a wcześniej wierzgal i się prezyl gdy próbowałam go dac na bok. Noszę go na fasolkę albo boczkiem też jak tak Pani pokazywała, to akurat dało się stosować. Stopki łapie, ale z piłką nie próbowałam jeszcze. Muszę sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sasanka przepraszam że powtarzam temat, musiałam coś przeoczyć.

Inome trzeba dać dziecku piłkę taką nie do końca napompowaną, kiedy leży na plecach. Dziecko powinno trzymać piłkę otwartą dłonią i tak samo nóżkami aby gołe stopy przylegały do piłki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bławatek no co Ty takie tematy to powinny być powtarzane, bo może trafią do wiekszej liczby osób :) Fajnie, że poszliście sobie do fizjo - tak jak Cyśka kiedyś pisała, taka wizyta powinna być obowiązkowa, bo można moim zdaniem dużo z niej skorzystać. Przy pierwszym Maluchu wszystko jes nowe - na kolejne to już będziemy oblatane we wszystkim no może prawie wszystkim ;) Bławatek ogladnij sobie też filmiki pawła zawitkowskiego na youtubie naprawdę polecam. A o tej piłeczce to nie słyszałam - przestuję niebawem na Malutkiej - w rączkach trzymaja taką z materiału, ale w stopach nie próbowałam... hmm ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie ja nadal podtrzymuję głowę jak podnoszę bokiem, ale faktycznie chyba już można odpuścić, żeby wzmacniać mięśnie. A jak nosicie Maluchy, nam fizjo pokazywała, że nadal fasolka oraz tak bokiem jak w linku, że ręka moja między nogami oraz krzesełko przodem do świata z nóżkami zgiętymi przy brzuszku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Ja dokładnie tak jak Ty z tego filmiku noszę. Czasem się zdarzy że noszę go jak do odbicia tylko takiego wtulonego, ale to sporadycznie. Kilka razy udało się go ponisic w chuscie. Choć nie rozumiem zachwytów nad chustą, dziecko cały czas ma główkę na bok, nie wiem czy to wygodne, ale ja bym tak siedzieć nie mogła :) i na każdej stronie czytam że to najlepsze rozwiązanie na kolki, a mój póki miał kolki nie chciał być ani 5 sekund. I jak go wkładam to po chwili zawsze zwróci mleko nawet jak już się odbił i minęło dużo czasu od jedzenia. U nas ta pozycja na boku z filmiku wygrywa z wszystkich. Spi już przeważnie na plecach, bo wcześniej tylko na boku z kolei przez te wymioty i refluks. Także fizjo, ortopedia i te wszystkie zalecenia trzeba znać, ale nie zawsze wszystko da się pogodzić więc blawatek nie martw się. Pocwiczycie teraz i się wyrówna. Ważne że teraz będziecie próbować już się pilnować. Ja się boję o te bioderka, czy mu to spanie na boku nie zaszkodziło. Ale inaczej się nie dało, tylko w takiej pozyvji zasypial. Starsza do roku też ni lubiła spać na brzuchu, chyba że moim, a potem to tylko tak spała z wypieta pupkądo góry. Bałam się, ale takiego dziecka już nie upilnujesz bo samo sobie wybiera pozycję do spania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka :)
Ja juz tak samo podnosze i i jeszcze nosze go tylko przodem do świata. Spotkanie z fizjo dużo nam dało. Mały dostał teraz leniwca z fisher i bardziej się angażuje do leżenia na brzuszku, ale szybko się meczy i kładzie główkę, aby odpocząć. Ćwiczymy tez mięśnie brzucha unosząc nóżki z dupką do góry. Ciagle ma problem z obracaniem na bok, jak lekko go wygne do obrotu to szybko wraca do pozycji na pleckach.

Jak tam przygotowania do Świat z maluchami? U mnie póki co stoi choinka, prezenty i pierniczki :)
Zdołałam jeszcze zrobić mojemu Jaśkowi sesje pośród innych :)

monthly_2019_12/sierpnioweczki-2019_81297.jpg

monthly_2019_12/sierpnioweczki-2019_81298.jpg

monthly_2019_12/sierpnioweczki-2019_81299.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej laski malo jest takich nocy jak ta elizka spala od 22 do 5 rano raz tylko wsadzilam jej cyca w gebe i potem jeszCe do 7 rano spala jestem.w szoku ale to przez to ze w dzien malo spi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zakochana

Cyska u Ciebie jak zwykle pięknie ♡ u mnie jeszcze choinki nie ma A prezenty podrzucam dyskretnie kiedy zasiadamy do wigilii żeby córka miała niespodziankę że coś dostanie i żeby nie korcilo jej wcześniej otworzyć:) taka mieliśmy tradycję jak ja też byłam dzieckiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cyśka
Ty chyba byłaś bardzo grzeczna w tym roku:) tyyyyle prezentów:)
Pięknie i świątecznie :))

Anna
No super, dala się mamie wyspać:) My od 4.30 na nogach.

Aggie
Nie pomogę, nie wiem. Wiem tylko że kaszel poinfekcyjny może trwać nawet 3 tygodnie, po zakończeniu choroby i nic sie z tym nie robi. Ja się nie spotkałam z tym żeby takim maluszkom dawali syropy na kaszel.
Najważniejsze ze klata czysta, jak lekarze mówią że jest ok, to ma pewno tak jest.
Wiesz co ja bardzo lubię robić inhalacje z soli fizjologicznej, zawsze trochę ulży maluszkowi.

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cyśka piękne zdjęcia :) u nas choinka stoi od kilku dni, wczoraj pierniczki piekliśmy i zdobiliśmy :)
Anna zazdroszczę. U mnie zamiast być ciesz lepiej to jest coraz gorzej... Dziś Maćko budził się nawet co godzinę. Czy to się kiedyś skończy? :(

monthly_2019_12/sierpnioweczki-2019_81305.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja właśnie miałam dziś taką pierwszą noc, Jasiek jadł o 22:00 obudził się i chciał jeść o 3:00 a później o 7:00. Chyba czas zacząć dodawać kleik.

Młody 02.01 kończy 4 miesiące jak myślicie można już dodawać?
I czy to różnica jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MaKlar

A ja padam z sił. Starsza ma nadal katar i kaszel, na antybiotyku jest już 4 dzień i niby jest lepiej ale... zaczęła pokasływać młodsza... i już nie wiem teraz czy to od starszej coś, czy ślinka czy mleczko podeszło czy coś innego ...

Miałyśmy mieć szczepienie w piątek ale ze względu na infekcje starszej nie było i teraz nie wiem czy dobrze czy nie...

Cyśka piękne zdjęcia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze odnośnie naszej wizyty u fizjo to powiedziała że leżaczek dla takiego malucha absolutnie. I nie chodzi tu tylko o naszego tylko ogólne nie powinno się dziecka w leżaczku kłaść.

Ja uważam że taka wizyta fizjoterapeuty powinna być po porodzie dla każdego, tak jak wizyta położnej.

A wasze muchy dużo przybywaj w ciągu dnia z gołymi stópkami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cyśka super zdjęcia :) u nas też prezenty tylko dla Olafa i siostrzeńca

Ja wogole nie czuje świat , nic nie robię ,w wigilię będę się rozpakowywać ,ogarniać , pranie a później do siostry na kolację ;) pakuje torby i ściągam mleko żeby było gotowe na lot .Zostały JesVze 2 butle do ściągnięcia :D
Co do lezeczkow ,moja nic takiego nie mówiła , ja myślę że wszytsko z umiarem i takie 15 minut nie zaszkodzi , ale to tylko moje zdanie

Bławatek mój musi mieć skarpety bo ma strasznie zimne nogi , nawet jak jest na golasa to czasami mu ubieram

Wesołych i spokojnych świąt dziewczyny ! Trzymajcie kciuki za spokojny lot i oby Olaf nie dał popalić na lotnisku i w samolocie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cyska
Pieknie :-)
Patrycja
Trzymam kciuki za udany lot, ale napewno będzie :-)
Ja tez wogole nie czuje ze to swieta niedlugo, wlasnie chodze z mala po dworze bo w domu nie ma szans na spanie niewiem czemu nie chce a na dworze już druga godzine chodzimy..ale chyba trzeba bedzie zaraz uciekac bo sie straznie zachmurzylo . Ja prezenty tez tylko dla dzieciakow szykuje..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...