Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sasanka88

Od jakiegoś czasu wyświetlała się na forum info, że mają coś pozmieniać w wyglądzie. Ostatnie strony na szczęście już są widoczne, bo chwilę były tylko te do listopada... tyle że nie wiem jak tu się zalogować, ale może to rozkminię ;) 

Odnośnik do komentarza

Katia moja dziś pierwszy raz się sama przewróciła, bez pomocy. A już się martwiłam 🙂 teraz jak leży na brzuchu już zaczyna wyciągać rączki do łapania rzeczy i wygląda jakby chciała pelznac do przodu, bo stopami też macha. Aż się boję co to będzie jak zacznie się ruszać. Jest dość energicznym dzieckiem, więc boję sie, że jej nie zatrzymamy. Z przewijaniem też coraz trudniej 🙂 i zaczyna się do siadania pościągać.

Też mi się to nowe forum średnio podoba, że trzeba przewijać do ostatniego wpisu i też nie wiem jak się zalogować.

Odnośnik do komentarza

Koza super że maluch Wasz już tak szybko zaczyna się do przemieszczania szykować 🙂

Gratulacje obrotów - moja wygląda jakby lada chwila miała się obrócić ale jeszcze sama się nie przewróciła na brzuszek. Za to z drobną pomocą to ciach i leży i się cieszy. Sięga rączkami po zabawki leżąc na brzuchu ale jeszcze to nie to. Tylko że u tych naszych maluchów to może tak być że jednego dnia nic a nic a drugiego już kilka rzeczy na raz. 

Co do forum to chyba łatwiej teraz jest ogarnąć wpisy na telefonie. Jakoś łatwiej mi to idzie. I z tego co widzę jest opcja wstaw 'inne media' więc może filmiki ogarnęli - to by było coś 🙂

Odnośnik do komentarza

Hej no porażka to nowe forum wcześniej było lepiej. Dziewczyny moja córka niedługo ma urodziny i myślę jej kupić królika miniaturkę jest już na tyle odpowiedzialna że myślę że to dobry pomysł. Ale zastanawiam się czy przy takim maluszku można zwierzaczki mieć odzież mi o alergię. Nie chciałabym potem oddawać bo bym sprawiła przykrość wiecie o co chodzi

Odnośnik do komentarza

Iwona my mamy psa, Ale mała jest z nim od urodzenia, a dodatkowo ani mąż ani ja nie mam skłonności do alergii także żadnego problemu nie ma..

A ja mam pytanie o sadzanie dziecka do karmienia. Moja jeszcze nie siedzi, w sensie jak czasem w zabawkę na sekundę poradzę ją z oparciem jest ok, Ale na chwilę. Ale czytałam,  że przy karmieniu można na chwilę nawet takie małe niemowle sadzac w krzesełku. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Inome 

Ja znam wytyczne, że ze względów rozwojowych dziecka niesiedzącego, nie można sadzać . A z drugiej strony musi to być pozycja bezpieczna, żeby się dziecię nie zakrztusiło.  Ja bym chyba karmiła ma kolanach, jak dla mnie na krzesełko jest stanowczo za wczesnie. Karmiąc  w  bujaczku  to czytałam że trzeba uważać, żeby głowa nie była za bardzo przygieta do klatki piersiowej,  bo to grozi uduszeniem.

Dla mnie karmienie takiego malutkiego człowieka to jednak wyzwanie, między innymi dlatego poczekam do tego 6 miesiąca, aż będzie  można w miarę stabilnie go posadzić 

http://fajnamama.pl/suwaczki/wlc5bpf.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/uek4z02.png

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycjaa

Ja też się nie mogę zalogować ,wyskakuje ciągle błędne hasło 

 

Porażka to nowe forum , jakieś takie mało czytelne 

My mamy kota. Małemu na szczęście nic na razie nie jest , żadnej alergi na niego 

Co do sadzenia , właśnie tez mnie to zastanawia i dlatego myślę że dziecko nie jest gotowe do przyjmowania nowych posiłków ? O foteliki tez czytałam żeby uważać i ewentualnie sądząc na kolanach 

Kupiłam ten kleik ryżowy , może dziś podam ? Dzięki MamaRadzia , spróbuję z Twoich proporcji tylko nie wiem kiedy 😄

 

Kupiłam też  nowe pampersy Naty ekologiczne , zobaczymy , odstawiłam chusteczki Johnsona ( używalam tylko w nocy i jak u kogoś jestem) bo tak to woda i waciki. Wczoraj znowu wyszły nowe plamy . Ja poprostu nie wierze że to od mleka ,to powinno znikac a.nie przybywać 😞 Jak będzie w ciągu tygodnia tylko gorZej to idę znowu do lekarza,nie będę czekała 4 tygodni aż pojawi się na całym ciele .Mam nadzieje ,że to na pampersy jak pisałyście 

Wczoraj dałam mu do ,,polizania,, banana , smakował mu 😄 ale już nie wiem czy jestem przewrazliwona czy wyskoczyły mu czerwone krosty koło ust 😕

 

Odnośnik do komentarza

Ja starszą córkę sadzałam w leżaczku w pozycji półsiedzącej kiedy zaczęłam jej rozszerzać dietę i teraz też tak planuję. Bo na kolanach bokiem to może i dobry pomysł ale moje dzieci machają rękami dużo i próbują wyrywać wszystko co w zasięgu więc u mnie to by się nie sprawdziło - jedzonko byłoby wszędzie tylko nie w buzi :)

 

Patrycja trzymam kciuki żeby u Was chodziło o pieluchy! 

 

Z królikiem nie pomogę bo my zwierząt nie mamy - dawno temu był plan na psa i kota w tym samym czasie ale odkąd mamy dzieci to jednogłośnie z mężem odroczyliśmy to aż dzieci będą duże i totalnie samoobsługowe 😄

Odnośnik do komentarza

Ja mam zapisane hasło więc zalogowałam się bez problemu ☺️ mnie się podoba nawet. 

 

Moj maluch ma 7500kg i też jeszcze w rożku 😄 jakoś nie mogę go schować. Wygodnie i mi i małemu. Nogi już prawie wyłażą. Wituś jeszcze się sam nie przekręca. Ale ma jeszcze czas. 

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

Ale zmiana z forum!


my wkońcu po szczepieniu i bilansie. Mała idzie zgodnie ze swoim centylem, wiec jest ok. Rozmawiałam o rozszerzeniu diety i żelazie- pediatra powiedziała mi, żebym po kolejnym bilansie 6mc zrobiła badania i idąc na 9mc to wówczas to nam da obraz co się dzieje i czy potrzebna suplementowac.

Mała panienka rozbrykala się ostatnio - obraca się i chce sięgać rzeczy które są obok przewijaka! W związku z czym przewijak zaliczam do miejsc z podwyższona uwaznoscia! 

niestety mnie coś boli gardło i jakoś dziwnie się czuje... 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Jak dla mnie to za bardzo się teraz upodobniko do babyboom itp. Forum. Kolorowo i masę informacji o użytkownikach. Wolałam ta prosta formę poprzednia, czytelniejsza była dla mnie. No ale nic na to już nie poradzimy. Widocznie większość  lubi taki styl skoro zmienili. Ale teraz to już w ogóle nie mam pojęcia jak założyć tu konto. Nie mam w menu jak któraś pisała opcji zaloguj się. Chciałabym wam dodać zdjęcie małego jak śpi w łóżeczku. Tak, wczoraj zaliczył pierwsza noc w łóżeczku i spał w nim do 3! Z przerwami na karmienie co 2,5 h. Także bajka. Zobaczymy czy to jednorazowo czy rzeczywiście potrzebował już więcej miejsca. Tylko rozkopywal się z rozka i jak wzięłam go do siebie o tej 3 bo jak to przwijalam to miał zimne całe nóżki.  Więc koniecznie ten śpiworek jakiś muszę mu kupić. No nic, może w weekend znajdę więcej czasu żeby poszukać r przeczytać regulamin nowy i znaleźć to jak się zakłada konto. Może do pierwszych urodzin to ogarnę w końcu 😉

Odnośnik do komentarza

Trafiłam na taki wątek odnośnie kup Śluzowate kupy - co o tym sądzicie? U nas tak właśnie kupy wyglądają, ale Artur jest teraz bardzo pogodnym dzieckiem, nie ma wysypek itp. i już nie wiem czy się tym przejmować. Jeszcze jak miał kolki to byłam ponad 2 tygodnie na diecie bez bmk i nic to wtedy nie dało, a z drugiej strony ciągle ma paskudną ciemieniuchę, co też podobno jest objawem alergii.

I jeszcze drugie pytanie - czy Wasze dzieciaczki łapią się za stopy? Pamiętam, że Radziu w tym wieku namiętnie ciumkał paluchy u stóp, a Artur w ogóle nie jest nimi zainteresowany. Ciumka palce u rąk, a nogi sobie kopią. Pisałyście żeby zostawiać bose stopy i co wieczór tak robię, próbuję go tymi stópkami zainteresować, gilgotam je i całuję, ale on tylko kopie albo pociera jedną stopą o drugą.

http://fajnamama.pl/suwaczki/v4leikb.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ow3irmi.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Mama radzia, odnośnie stóp to mój łapie od nowego roku dopiero, czyli mial 5,5 mca, wcześniej łapał się za kolanka. Od 4 dni jak tylko sciagne pieluche namiętnie ssie duży palec 😉 ale jak jest ubrany to nie da rady włożyć go do buzi. Macie jeszcze czas. Córka mam zapisane że robiła to  dokładnie w dniu kiedy skończyła 6 m-cy.  

A o sposobie na celowniku miałam wam już jakiś czas temu pisać i zapomniałam. Mój teraz nie miał jakoś dużo, ale na czubku głowy były takie płaty żółte i nie wchodziły po olejku. Koleżanka mi powiedziała że ona codziennie po myciu główki nakładala grubo balsam do ciała którym smarowala swoje dziecko. Tylko że trzeba to robić codziennie i rano wyczesywac. Więc tak robiłam i po 8 dniach mały mial czysciutko. Normalnie same płaty odpadały.  Nie wiem czy to kwestia konkretnego balsamu,  ale może każdy tak zadziała. Super bo nie trzeba wydawać pieniędzy na dodatkowe produkty. Że też wcześniej tego nie wiedziałam. 

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycjaa

Żeby teraz.odpisac , wyskoczyła mi moją ostatnia odpowiedź .Musiałam wszytsko usuwać ?! Tego na dole juz nie mogę 

 

MamaRadzia spokojnie , pytałam fizjo o łapanie za stopki .Powiedziała 5-6 miesiąc .mój tylko za.kolana się czasami łapie 

 

Nie wiem co go opętało , ryczy i ryczy w końcu zasnął na mnie , suszarka chodzi . Wzięłam go w wózek to szybciej wracałam do domu niz wyszłam 😕 to nie zeby bo posmarowalam i dalej ryczał.Wogole nie chce leżeć na plecach ,ryczy i dźwiga głowę do siadu tak że mam wrażenie że się zaraz zegnie w pół

😄 ust 😕

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...