Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2019


tilana

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sie rozpisalyście:)

Ja w czw bylam po wyniki pappa. Wyszly extra:) zobaczcie jakie z racji wieku wyszly mi prawdopodobieństwa trisomii a jakie po uwzglednieniu wynikow krwi. Cieszę sie ze zrobilam bo jestem spokojniejsza ze jest ok:)

U mnie maz jest na kazdym badaniu. I powiem wam ze kiedy bylismy ok 11 tyg i dziecko sie pierwszy raz ruszalo, machalo to on jakby bardziej sie z nim związał..tak jakby dorarlo ze dzidzius jest i juz taki wiekszy niz stadium zarodkowe;) Pytalam czy dla niego jakis problem ze pierwsze badania przez pochwe..powiedzial ze najmniejszego problemu nie odczuwa;)

Co do ciuszkow. Moja siostra pare dni temu dala nam 2 kartony ciuszkow dla dziecka, trochę ciuchow ciazowych i już w legginsach chodzę choc brzuch trochę wisi w tych gaciach;)) Dostalam tez wozek i fotelik ale to wszystko narazie wynosimy na strych. Nie wierzę w zadne zabobony bo jak cos takiego moze miec wplyw ale chcę pocieszyc sie tym później:)
Narazie mysle zeby meza wyrzucić z szafy, dokupic komode lub dwie i cos w domu pozmieniac z uwzględnieniem oczywiscie miejsca na łozeczko:)
Musze troche gratow uszczuplic i pożądki porobic.
Ja od poczatku ciazy na progesteronie, najpierw 300 jednostek, teraz 200. Teraz jeszcze dostalam zastrzyki w brzuchol na rozrzedzenie krwi zamiast accardu bo wynik d-dimerow wyszedł mi sporo powyzej normy. Biore jeszcze eutyrox, jod, wid.d, kwasy dha,magnez b6 i folian- taka postac kwasu foliowego zalecona przez lekarza napro, podobno duzo lepsza od zwyklego kwasu.

Mam pytanie: robilam ostatnio bad.moczu i wyszly bakterie. Fakt ze pobralam podczas robienia siusiu..a trzeba było i inaczej tj. Umyc sie itd.. Powtorzylam i badanie w rym samym lab. nie zawiera info o bakteriach wogole i kilka jeszcze wskaźników mniej...a ja powtorzylam zeby te bakterie sprawdzić..
Robilam tez czystosc pochwy tj.biocenozę i wyszlo ze nie mam prawie tych dobrych pałeczek lactobacillus wiec biorę dopochwowo lactovaginal.

Noo to tak pokrotce:D

monthly_2018_09/kwietnioweczki-2019_69650.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgwjb80s39.png

Odnośnik do komentarza

Ja prenatalne mam we wtorek i już nie mogę doczekać się wizyty.
Mąż będzie na wizycie - nie może doczekać się żeby zobaczyć maleństwo.
Na kolejnych badaniach może faktycznie nie bryka w brzuchu ale np można zobaczyć inne piękne szczegóły, twarz, paluszki, stopy -

Ojoasia bardzo fajnie że dostałaś już ubranka i inne rzeczy. Ty i tak będziesz to potrzebować a siostrze przyjemniej miejsce zwolnilo się :-)

Jak drugie badanie nie wykazało obecności bakterii to chyba dobrze nie :-)
Przy pierwszym badaniu bakterie, a za drugim razem robiłam posiew z moczu i też nie miałam bakterii.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,
Chciałabym do was dołączyc, bo wudze ze u was tu sie dzieje:) ja jestem z marcóweczek, termin wg om 25.03, a wg usg 27.03, ale prawie wszystkie marcóweczki przeniosły sie na fb i cisza niestety. A ja i tak myślę ze urodzę znowu poterminie. Mam synka 2,4. Mialam termin na 28.04 a urodziłam 10.05 ale i tak poród wywołany więc moze teraz zostane kwietniowką.
Któras z was pisała ze ma mozliwosc zrobienia teztu nifty, od wrzesnia jest to test sanco i jeali pokrywa to ubezpieczenie to rób jak najbardziej.
Na usg prenatalnym przeziernosc karkowa wyniosła 3.2. Zagrozenie zespolu downa 1:40. Po przeliczeniu z testem pappa wyszlo 1:4000. Ale z takim wynnikiem to już na aminopunkcje kierują, bałam sie i zrobiłam test sanco, wczoraj wynniki dostałam, wad genetycznyxh niema, płeć męska podtwierdzona. A tak to było 3 tygodnie łez i strachu.
I dziewczyny z Rzeszowa na temat profamilii, to byłam mega zadowolona i teraz bede tez tam rodzic, lekarz moj tam nie pracuje ale nie było problemu z przyjęciem, chyba ze miejsc by zabrakło.

Odnośnik do komentarza

U mnie z ciuszkami sprawa wygląda tak, że mamy popakowane w kartonach wiele ciuszkow 0-5 lat po chrzesnicy, siostrzenicy męża. Wózek przewijak łóżeczko, troszkę zabawek też jest. Z jednej strony super z drugiej smutno że radość z zakupów częściowo - większościowo mnie ominie, ale i tak trzeba się cieszyć z tego co jest a jeśli będziemy mieć syna to na pewno sporo będę mogła kupić sama więc jest nadzieja :) narazie tam nie zaglądam, ćwiczę cierpliwość bo jeszcze dużo czasu nam zostalo.
Ja mam wizytę w piątek a prenatalne za tydzień we wtorek ale chyba jutro odwiedzę gina bo mnie piecze na dole niestety.
Hej Cebulka :)

Odnośnik do komentarza

Hej cebulka :) nie wiem jak inne dziewczyny,ale ja na FB się nie wybieram :) tzn służy mi do czego innego :) to pewnie miałaś ulgę po tych badaniach, ja będę mieć jutro USG genetyczne i test Pappa, tego drugiego miałam niby nie robić ale jest w pakiecie to niech będzie...
Natt to tylko jeden dzień później niż ja, jaki to będzie dzień wg om? U mnie 12 i 3 dni
Ja w obu badaniach moczu nie miałam bakterii, jedne pobrane w przychodni na szybko (bo nie wiedziałam że było na skierowaniu:) a drugie po jakimś czasie już zgodnie z wytycznymi, z podmyciem.
Szwagierka miała bakterie w moczu i jej lekarz nic na to nie powiedział, ale nie wiem czy to dobrze..
A tą siatką to się chyba tak bardzo nie przejęłam, bo tuż po meczu zmierzyłam ciśnienie i było niskie :-) Mąż był pozytywnie zaskoczony prezentem :)

Odnośnik do komentarza

Hej cebulka, temat FB był już tutaj poruszany i łącznie ze mną jest grupka dziewczyn, która zostaje tutaj także zapraszam.

Asia1986, u mnie będzie 12 i 6 dni.

Ubranka inne "rzeczy wyprawkowe" mam po dwójce dzieci, no i dużo rodzi się dzieci w mojej rodzinie także będą pewnie "spływać" do nas paczki ubrankowe jak będzie bliżej porodu. Na razie o tym nie myślę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o moją opinię na temat fejsbuczka to wygląda tak, że też tam jestem w grupie i piszę komentarze ale tu mi się bardziej podoba :) tam jest może i więcej tematów ale tu jest kameralniej i dla mnie tu jest ogólnie lepiej. Mogłabym rozwinąć ten temat ale w sumie to po co :) chyba że któraś z Was chce podyskutować na temat różnic tu i tam to spoko. Ja przeglądałam strony, które napisałyscie zanim tu dołączyłam to pamiętam, że faktycznie ten temat już się pojawił, ale i tak nie pamiętam konkretnie co tam było jedni tu są bardziej zadowoleni, inni tam a ja właśnie straciłam wenę więc kończę swoją wypowiedź :D

Co do mojego pieczenia na dole użyłam innego płynu do higieny intymnej i problem znikł, wydaje się to zbyt proste hehe ja już sobie wyobrażałam, że to grubsza sprawa
Miłej nocy

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Co do wyprawki to mam wszystko po synku, a ze teraz bedzie tez synek, więc duzo nie trzeba bedzie dokupic.
Oprócz kosmetyków to chce kupic jakąś używaną gondole, żeby nie dźwigać, bo mamy dom tak ze w piwnicy kuchnia jedna łazienka i garz, parter i pietro i my mieszkamy na piętrze i za 1 razem dzwigalam wozek non stop bo w dzien synek lubial spac w gondoli i do 6 miesiaca w gondoli go usypialam. Teraz chce ulatwic sobie zycie:) no i zastanawiam sie nad chustą i dostawką do wozka bo jak urodze to synek bedzie mial niecale 3 lata, ma urodZiny w maju, wiec tak na dalszy spacer moze sie zmęczyc jednak.

Odnośnik do komentarza

Hej hej po weekendzie. POLSKAAA MISTRZEM ŚWIATA :D czy tylko ja zadundowałam sobie te emocje dobrowolnie? ;p az w sobote mnie głowa rozbolała ale było warto :D
Mnie w piątek dopadło takie zmęczenie ze spałam popołudniu 2h, potem zasnęłam o 22.30 i spałam do 11. Jakaś masakra. Kiedy to minie? liczyłąm że energie wróci. ale teraz katar męczy mnie strasznie i w nocy słabo śpię.
Co do piersi- moje lekko urosły ale mam przede wszystkim problem z brodawkami- zaczęła mi się leciutko ścierać skórka- po prostu muszę zacząć smarować czymś i kupiłam maść specjalną.
W weekend kupiłam 2 pary używanym legginsów za 20zł razem :D jedne ciepłe drugie ciensze po domu- takze mogę szaleć w ciążowych pantalonach :D a co do ciuszków dla dziecioczka to dla dziewczynki mam po siostrze a dla chłopca po kolezance także tez jestem zabezpieczona :D bujaczek też dostane i kilka innych sprzętów, a mebelki i wózek itd będę kupować od stycznia. Ja planuje w sypialni całą ścianę zagospodarować na mebelki- łóżeczko, komoda z przewijakiem, słupek i szafa- będą potem do pokoiku dziecka jak już bedziemy robić :) chciałabym też wcisnąć fotel do karmienia żeby w razie czego móc skorzystać w nocy z fotela gdyby w łóżku było mi niewygodnie :)
Co do fb- uważam ze tu jest kameralnie i to przeważa, omawiamy intymne sprawy i wolę je omawiać tutaj - podoba mi się ta anonimowość :)
Cześć Cebulka :D spoczko, część z nas też może stać się marcóweczkami także wiesz :D
Ojoasia - masakra ten Twój lekarz że zabronił... w sensie tak jakby miał coś do ukrycia, robił coś nie tak. Tzn no najważniejsze ze wykonał prawidłowo badanie ale ja bym się od razu spięła jakoś. Mój lekarz mnie zaskoczyłbo sam to zaproponował a wręcz zarządził żeby mąż wyciągał telefon, mówi: "Ma Pan telefon? no to pan wyciąga, będzie Pan nagrywał" :D nie było nawet pytania i powiem szczerze ze nie wpadlibyśmy na to żeby nagrać, a teraz często wracam do tego nagrania więc szkoda że Ciebie lekarz tego pozbawił :(

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

joilko07 tez dobrowolnie zafundowałam emocje:) co do spania, to zazdro, ja wstaje kilka razy sikac, teraz i tak mniej bo 2, a jeszcze 2-3 tygodnie temu 4-5. Oprócz twgo synek 2 razy na siku. Wiec dopoki masz możliwość to spij, to twoje 1 dziecko? Kazdy mi tak w ciązy mowił, nie da sie wyspac na zas, ale potem miło wspominac:) synek mi w nocy bardzo czesto sie budził, czasami co godzine cycał, a skonczylam karmic dopiero w czerwcu, znaczy sie sam odstawił. 1 noc przespana jak miał 2 latka, a jak zaczął. Przesypiac nocy to po miesiącu odpieluchował sie i zaczeły sie pobudki na siku:) a teraz drugie w drodze i juz sie wyspie pewnie jak sie wyprowadzą:)

Odnośnik do komentarza

Oj ja też wstaje w nocy, dzisiaj 3 razy był spacer do toalety <3 to jest mi dobrze znane, tylko w szoku jestem ze tyle śpie. Chciałabym już mieć troche więcej energii ;p<br /> Ja pije tyko czarną, śmiać mi się troche chce z tych list rzeczy które wolno a które nie, zaraz się okaże że tylko woda i suchy chleb nam nie szkodą, aha- ale jeść trzeb ZDROWO i zbilansowanie :):) Zwariować idzie ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz7wbkj3s.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja na forum z doskoku. Czytam na bieżąco. Pisać i opowiadać nie bardzo mam czas bo jeszcze pracuje. Dziś miałam wizytę i prenatalne. Wszystko jest ok. Maleństwo ma już 6,32 cm. 12 tydzień 5 dzień. Termin z 16 kwietnia przesunął się na 10

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...