Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

TORBA MAMY:
Koszulka do porodu
Piżamy / Koszule nocne umożliwiające karmienie piersią x 2szt.
Stanik do karmienia x 1-2 szt.
Majtki siatkowe x 3szt.
Rogal do karmienia piersią
Maść Purelan Medela
Wkładki laktacyjne
Wkłady poporodowe Bella
Szlafrok
Kapcie/Japonki
Gumki do włosów
Klapki pod prysznic
Skarpetki x 3 szt.
Ręczniki x 2 szt.
Ręczniki papierowe x 1 rolka
Kosmetyki (mydło, szampon, szczoteczka, pasta, szczotka do włosów,etc.)
Płyn do higieny intymnej
Pomadka do ust
Kubek, talerz, herbata, sztućce
Telefon + ładowarka
Ew. Mały pojemniczek miodu
Jedzenie – ciastka, jogurty, jabłka, kanapki
3 litry wody mineralnej (w tym mala butelka z ustnikiem)
Ubrania na wyjście ze szpitala: Bluza/Sweter - najlepiej rozpinane; dresy
Dokumenty: dowód osobisty, nr nip pracodawcy, ważne ubezpieczenie
Wyniki badań z okresu ciąży

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

natankowo
edzia897 popatrz sobie na ręczniki bambusowe. Są droższe, ale mięciutkie i niezniszczalne. Nasz ma ponad dwa lata i wciąż jak nowy. Teraz też wolę kupic jeden bambuaowy niż kilka normalnych i wywalic zaraz do kosza, bo zrobi sie szmatka

Natankowo a podaj może linka do ręczników które kupiłaś. Pewnie jeden drugiemu nie równy.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Pinka mam już ponad rok i jest ok. Pierwszy ręcznik dostaliśmy w prezencie i się popruł po bokach.
Magda ja rogala nie brałam bo za dużo miejsca by zajmował, teraz nie będę kupować maści na sutki , chyba że będzie potrzeba, jak szukałam to większość doradzała maltan, taką kupiłam, ale się nie przydała. No i z naczyniami nie było potrzeby i z wkładami poporodowym bo szpital zapewniał, więc trzeba sprawdzić co oferuje szpital. Ale owszem wkłady Belli są najlepsze. Wziełam zgrzewke Cisowianki z dziubkiem wypiłam całą:) jak karmisz to na początku bardzo się chce pić. W domu też miałam laktator i się przydał jak był nawał mleka i cycki rozsadzało:)

Odnośnik do komentarza
Gość BędęMamą

Magda78 Och dzięki Ci ! :-)

Ja juz po pierwszych zakupach, kupiłam rożek,2x body,3xpajacyki i skarpetki. Zawsze to coś :-)
Zaczynam od zakupów które spakuje do torby.
Zaczynać od rozmiaru 56 czy lepiej większe ? I czy jak kupię wszystkiego po 10 w danym rozmiarze to starczy ?
Podobno w Lidlu w przyszłym tygodniu mają być ubranka, ale nie wiem jak z jakością, bo nigdy nie kupowałam.

Odnośnik do komentarza

cebulka no to słabo.... Myślałam że zarzucisz jakąś dobrą radą ;) a tak na poważnie to faktycznie dziwna dr. W kwestii leków lowinna być doedukowana:/ moja radziła mi inhalacje z soli fizjologicznej. Ale nic nie pomaga. Chyba trzeba swoje wykaszlec :( kuruj się, mam nadzieję że szybko wrócisz do zdrowia.

Byłam dzisiaj w sklepie i chciałam kupić kosmetyki do kąpieli małemu. Totalnie zglupialam i nie kupilam nic ... Co planujecie kupić Waszym maluchom do kąpieli?

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvze6yd9a1dwkas.png

Odnośnik do komentarza

Pinka co do kosmeetyków to t razem spróbuję babydream z Rossmana, bo nie wiem czu wiesz ale jest taki blog srokao'oma analizuje skład kosmetyków i właśnie z babydream mają dobry skład i cene. A Dawida na początku kąpałam w hipp. Bambino u nas się nie sprawdziło.
A z kaszlem to mam syrop Dawida supremin. Można go stosować od 2 trymestru. Popiję go parę dni zobaczę czy będzie lepiej. Inhalacje jutro zrobię jak mąż będzie w domu, bo jak jestem z nim samato tyle ma pomysłów że oczy trzeba mieć wszędzie. Mam nadzieję że Dawid już w poniedziałek pójdzie do przedszkola i ja trochy dychne.

Odnośnik do komentarza

Pinka wpisz kosmetyki dla noworodka srokao w google i wyswietli ci artykół. Ja na razie kupie tylki plyn do kąpieli, bo jesli skora jest ok to nie zalecaja smarowac balsamami czy oliwkami. A jesli znowu bedzie sucha skora jak u Dawidka to wtedy kupie jakis emolient. Chce tym razem trochy rozsądniej podejsc do wyprawki, bo z Dawidkiem kypilam trochy za duzo kosmetykow, a potem sie okazały nie przydatne. Ta srokao tez porownywała skład chusteczek nawilżanych, tez warto poczytac:)

Odnośnik do komentarza

Hmmm najlepsze rady wczoraj usłyszałam. Przez pierwsze 14 dni życia dziecka w ogóle go nie kapiemy. Do przemywania tylko bieżąca woda. Chusteczki nawilzane rzekomo mogą spowodować problemy skórne - używamy ich tylko awaryjnie jak nie ma dostępu do bieżącej wody. Po tych 14 dniach dzidzie myjemy w jak najbardziej naturalnych kosmetykach. I znowu usłyszałam o tych pierwszych ciuszkach: białe albo bardzo jasniutkie. To co wyzej to opinia lekarza wiec moze troszkę w tym racji jest. Ale cholera wie jak to wyjdzie w praktyce.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magdadla tego też pisałam że Dawida wykąpałam po 10 dniach dopiero, i to dla tego że było gorąco. Nie uźywałam chusteczek na początku tylko są takie bawełniane ręczniki jednorazowe i nimi przemywałam na początku wodą przegotowaną, bo miał pupę delikatną. A jak już był większy to huggies z aloesem mają dobry skład i mi teściowa dużo z zagranicy ich przywiozła i dla tego uźywałam bo łazienka była piętro niżej, teraz chce tylko woda przemywać,bo łazienka będzie u nas na piętrze i pewnie przewijak postawie na pralce:) a te ręczniki bawełniane są extra, czasami w biedrzeniec były, ale w Rosjanie chyba też są

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...