Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2019


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba faktycznie fiksuje z jej waga....
Ci do zabezpieczenia to ja narazie też prezerwatywy... Ale już wkrótce wracam do krążków Dla mnie to najlepsze rozwiązanie Nie trzeba pamiętać.... Jak z tabletka i ja żadnego dyskomfortu podczas seksu nie czułam... Spirale odradzam... Moja kuzynka przez nią 2 operacje miała bo nie mogli jej usunąć coś tam w środku jej poprzebijala....moze ciulowo ja porostu lekarz założył.... Ale ja już się boję

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja to mam cudaka po prostu :) dałam mu tyci ziemniaka rozdrobnionego widelcem - spróbował zaczął się wzdrygać jakbym mu dała cytrynę po czym ,,wytarł" język pieluszką haha i tyle z próbowania było.
Co do zabezpieczenia to na początku prezerwatywa jak kp a po tym wróciłam do tabsów. Spiralę odradzam bo i dzieciątka potrafią się rodzić z nią w ręku :D

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

No to spirala odpada po tym co piszecie...
Martwię się trochę jej przyrostem wagi :( przez 3 tygodnie 240g. Ale sprawdzała centyle i jest w górnej granicy i ze wszystko w porządku. I mam juz poważnie rozszerzać dietę bo jak w 6 mscu nie będzie ładnie jadła to jej hemoglobina poleci na łeb na szyje. Przyszłam do domu i pół słoika zjadła;)
Dziewczyny zna sie któraś z Was trochę na kadrach bo mam pytanko z dodatkiem na wczasy pod gruszą? O co chodzi ze nie należy mi się bo nie brałam urlopu.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Magda myslałam już o tym, bo sąsiadka się mnie kiedyś pytała. Moim zdaniem się nie naleza, bo nie brałaś urlopu wypoczynkowego. Może dałoby się to ominąć rozdzielając urlop macierzyński i rodzicielski dwutygodniowa przerwą i wtedy wziąć urlop wypoczynkowy. Niestety też o tym nie pomyślałam wczesniej a teraz mi się nie chce kombinować i nie wiem w ogole, jak by to rozegrać, bo u nas wszystkie takie podania przez dyrekcję przechodzą... Trudno, za rok wezmę. Chyba że są jeszcze jakieś odrębne przepisy zakładowe...

Odnośnik do komentarza

Straszna się tu cisza zrobiła, może wszyscy na wakacjach.
U nas zamówiony chrzest - 25 sierpnia. Robimy imprezę w domu, ale jedzenie zamówimy. Będzie z głowy :)
Mój mały coraz silniejszy, już się do siadania zbiera, ale dupka trochę za ciężka. No i stopy bierze do buzi. Niestety najlepiej mu pasuje noszenie i to przodem do "kierunku jazdy", więc kręgosłup i ręce bolą - 8 kilo ponad waży...
A jak tam Edzia u Ciebie? Zaczynacie rozszerzać dietę?

Odnośnik do komentarza

Szoti chyba masz racje urlopują się nasze dziewczyny :D
oo to już niedługo i też chrzciny z głowy będziesz miała. Z tym siadaniem to mojemu od tamtej pory co pisałam to nie przeszło. Dalej próbuje ale teraz wygląda to dość drastycznie. Podnosi się do siedzenia, znosi go na bok i kaskader ląduje na brzuchu. Już mu wałki z kołder robie żeby się nie obił o ścianę :).co do noszenia to przecież musi wszystko widzieć. Ja na szczęście na razie mam odpoczynek od noszenia. Mało kiedy mały chce na ręce- noszę go w dzień jak usypiam a tak leży i bawi się, dotyka wszystkiego, przyciąga do siebie, przemieszcza się jak chce coś dotknąć a jest za daleko- nawet filmik nagrałam jak przemieszcza się żeby ojca dotknąć 2 min kombinował aż mu się udało. Wstępnie 16 mamy szczepienie to okaże się ile już ma. 2 miesiące temu 6,600 ale też czuć ciężar.
Dzisiaj pokusiłam się o podanie marchewki i o dziwo mu bardzo smakowała- nie to co ziemniak:). Ani nie wypluwał ani się nie krzywił. Nie wiem ile mu mogę dać, na razie dostał 3 łyżeczki a na niej odrobina (tyle co na raz do buzi zmieści).
Szoti a Ty już rozszerzasz dietę bo nie pamiętam czy pisałaś?

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Edzia ja karmie jeszcze piersią, więc niby powinnam po 6 miesiącu, ale pediatra kazała już po 4. Postanowiłam więc to uśrednić i zacząć jak skończy 5 miesięcy :) ale będę go obserwować.
Fajnie, że synuś chce leżeć. Mój właściwie rano lubi trochę poprzebywać na macie - zwykle jest godzina spokoju i nawet nie muszę być obok niego. I też się kręci tak, że na podłodze ląduje. A w ciągu dnia po parę minut tylko... Za to go wożę w wózku, ale bardziej lubi jak mam wpięte nosidełko, bo wszystko widzi.

Odnośnik do komentarza

Szoti oj tak i ta godzinka dobra dla Ciebie i Twojego kręgosłupa. Ja przetrzepałam cały internet i najlepsze jest to że jest napisane do 6 msc życia tylko pierś a od 6 msc już najlepiej żeby dziecko ,,jadło" a nie próbowało. Więc stwierdziłam że malutki zaraz skończy 5 msc to niech sobie popróbuje. Choć właśnie zastanawiam się ile mu mogę na tą próbę dawać.
Ze snem za dnia ostatnio jest różnie oo teraz śpi już 2 godziny a dziś o 11 uciął sobie 20 min drzemkę i się wyspał :). I za dnia śpi tylko w wózku jak odkładam go do łóżeczka to po 5 min ma po spaniu :/. Swoją drogą gondola zaczyna być już przy krótka

https://www.suwaczki.com/tickers/zem32n0a4ct6fwwr.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie z tym spaniem u nas to też jest różnie. Teraz akurat śpi ponad godzinę, ale jak się obudził o 8 to do 14 miał dwie krótkie drzemki.
Właśnie z tym rozszerzaniem to każdy co innego pisze. Trzeba chyba wyczuć dziecko. Mój jest z 29, to do 5 miesięcy jeszcze sporo czasu. Wojtek z kolei miał rozszerzana dietę zaraz po skończeniu 4. Oszaleć można ;)

Odnośnik do komentarza

Kurcze no nie moge zebrać sie za pisanie bo maly Gremlin mało co śpi :( bardzo jest absorbujaca ostatnio. Co do ilosci warzywek na poczatek mi pediatra powiedziała że spokojnie pół Gerberka można dziennie. Ja daje 2/3 słoika dziennie. Bardzo jej smakuje. Q weekend juz jej sama będę zupę gotować. Moja nie odkryla jeszcze stóp;)

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Mi Adaś też się popsuł, wcześniej nie było problemu z usypianiem,teraz zanim usnie to ja padam. No i wieczorem też kiepsko usypia, a noc to całkiem tragedia, bo od 1 budzi się co godzinę na cyca i o 5 już dzień dobry.
Adaś jest najmłodszy, więc jeszcze nie ruszam z rozszerzaniem diety, z resztą jest na piersi no i waży 8 kg,więc widać że mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Gość _anonimowa_

Edzia987 te "zaparcia" są przejściowe. Można podawać naprzemiennie marchewkę i jabłko, ewentualnie śliwki (dzień marchew, dzień jabłko). Do próbowania pojedyńczych smaków nie potrzebny jest olej. W momencie gdy chcemy wyeliminować posiłek mleczny zupką, wtedy dodajemy olej (bądź mięso). Ja dodawałam olej do conajmniej dwuskładnikowych zupek podczas gotowania. U nas kupy też na początku były gęstsze (czasem bardzo). W chwili obecnej mamy za sobą 13 warzyw i 12 owoców, ryby i chyba wszystkie mięsa ;), a je już tak ładnie, że można i bez śliniaka się obyć... :) We wtorek kolejne szczepienie, zobaczymy co pediatra powie... Póki co rozmiar 68 (body na styk) i 74, a waga domowa wskazuje 7kg. Z wczasów zrezygnowaliśmy-za dużo pakowania :/
Ps. Fajne te wasze pociechy :)))

Odnośnik do komentarza
Gość _anonimowa_

Edzia987 nie zawsze gotuję. Bo np.królik, to musiałabym całą tuszkę kupić, a zjedzenie go trochę by zajęło ;) Ziemniaka dodawałam do marchewki, potem por, pietruszka, cukinia itd.(cebula też;))Chyba tylko owoce podawałam pojedyńczo, np.mango, którym się zajada. Oczywiście częściej były warzywa, ale teraz je w ciągu dnia i zupę i owoce. Teraz uwielbia winogrona, borówki i arbuza-kupiłam taką siatkę w rossmannie, wkładam pokrojone, i zostają same skóry xd-aż się trzęsie (chyba pomaga na dziąsła). Czasem coś poliże z "dorosłego talerza". Nawet korniszon jej nie straszny był xd. A przy karmieniu mm i wprowadzaniu nowych pokarmów warto dawać wodę (dla uniknięcia zaparć). U mnie niby lubi wodę, ale mimo smoka 0 szybko się krztusiła (mleko pije "1" odkąd skończyła miesiąc), więc daję po troszku, ostatnio już smokiem z dzióbkiem.

Odnośnik do komentarza

Moja chyba jednak tak sobie znosi rozszerzanie diety. Bo juz przedwczoraj jeden dzien nie było kupy i dzisiaj rano znowu nic. A tak byly zawsze 2 dziennie. Wiem ze jeden dzień bez kupy to nie tragedia. Chyba się musi zaladek po prostu przestawić co? W końcu szósty miesiąc jej juz leci to nie ma co odkładać tego rozszerzania chyba.

https://www.suwaczek.pl/cache/c3a7e9b4d2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...