Skocz do zawartości
Forum

Mamusie luty 2019


Gość Tubulinka

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku bardzo ciężkich wad do 22-24 tygodnia można ciążę przerwać. A w przypadku jakiś innych wad lekkich /umiarkowanych można skierować pacjentke na dodatkowe badania, oddać pod opiekę do ośrodka o wyższym stopniu referencyjnosci czyli do takiego gdzie jest lepszy sprzęt i lepsza opieka odpowiednia dla danego stanu, można zaplanować wcześniejsze rozwiązanie jeżeli jest to wskazane i wykonanie zabiegu. Jest wiele opcji ale miejmy nadzieję że żadna nas nie dotknie :)

Nasz synek od początku Aleksander :)

Odnośnik do komentarza

Moja ciocia miała taki problem ze na polowkowym wyszły jej bardzo poważne wady genetyczne dziecka zespół doowna wada serca bardzo duża. Lekarz proponował jej aborcję. Nie mogła tego znieść. Nie zgodziła się. Teraz ma piękną córeczkę Lenke dzielna dziewczynę z zespołem downa po wielu operacjach ale silna ! Portafi jeść sama mówi chodzi do przedszkola i świetnie dogaduje się z rowiesnikami.
A mój chłopczyk od początku jeszcze przy pierwszej ciąży miał byc Tadziem ale najpierw była dziewczynka Maja a teraz będzie właśnie Tadzik ;D

Odnośnik do komentarza

Ja tym razem od początku nawet nie myślałam o imionach dla dziewczynki.... Mąż chciał Ryszard, Jerzy lub Ignacy. Mi z jego propozycji w miarę tylko ten Ignacy się podobał. Od początku chciałam, żeby był Beniamin (chyba zainspirowała mnie bajka z baby tv Głodny Benio :D bo moje dziewczyny to niejaki straszne i marzę o choć jednym normalnie jedzacym dziecku :D) ale dałam mężowi też do wyboru Ludwik.
Oczywiście mąż, że Beniamin nigdy w życiu i mamy czas. Postanowiłam zastosować przekaż podprogowy i mówiłam o brzuchu, że to jest Benio. Potem podlapaly to dziewczynki i też mówiły, że w brzuchu jest Benio. Maz się już przyzwyczaił i będzie Beniamin :D

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

U mnie w pierwszej ciąży na badaniu, babka stwierdziła małą ilość wód płodowych, stwierdziła że dziecko ma mała wagę i powiększona jedna z tylnich komór bocznych w mózgu dziecka. Kazała pić 4l wody dziennie. Mała waga to wiadomo prawdopodobieństwo niskiej wagi urodzeniowej, a powiększona komora może wskazywać na wodoglowie. Kazała powtórzyć badanie za 4 tygodnie. Na szczęście miałam tydzień później wizytę u mojej ginekolog. Wód było ok, stwierdziła że ta pani doktor robiąca usg mówi to wszystkim ciężarnym:-/ komory u chłopców mogą być trochę większe i że z czasem się zmniejszają, wodoglowie nie wykryła, a syn urodził się z wagą 4340g, całkowicie zdrowy. Od tamtej pory na to co wychodzi w usg do końca nie wierzę, a koniecznie trzeba sprawdzić u kogoś dodatkowo złe wieści.

Odnośnik do komentarza

Babowa to imię kojarzy mi się z bardzo grzecznymi i pomocnymi dziećmi mialam bardzo duży kontakt z dziemi ze szkoły i na różnych koloniach i Tadzio nigdy nie kojarzył mi sie źle ;) dlatego u nas będzie Tadeusz ;)
MagdaJ to straszne co piszesz... ja nie wiem ale wydaje mi się ze tacy lekarze powinni brać odpowiedzialność za swoje słowa! Bo zanim się stawia takie diagnozy to się badania jakoś powtarza a nie prosto z mostu wali swoje domysły. ... szok ile jest takich DEBILI bo inaczej tego nazwać nie można. ..

Odnośnik do komentarza

Też uważam, że jeżeli są wątpliwości to konsultacja z innym specjalistą jest jak najbardziej wskazana. :)

Fajne jest to, że te imiona wybieramy takie polskie. Chociaż wiadomo że o gustach się nie dyskutuje :p

I oczywiście dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i gratulacje.

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny
Ja od wczoraj jakas podziebiona chodze, wczoraj wieczorem goraczka noc przezyta ciezko ale teraz lepiej, mam nadzieje ze mi szybko minie.

No u nas Oskar na 100% Syn tak wybral wiec niech bedzie tymbardziej ze i nam sie podoba

U nas polowkowe 10.10 wiec juz niebawem, szybko zleci.

11.10 przylatuje na kilka dni moja Mama z Babcia do nas, juz sie niemoge doczekac jak razem wybierzemy sie na sklepowe szalenstwo :-)
Buziaczki Mamusie

https://www.suwaczki.com/tickers/nzjddqk3loyiygr1.png

Odnośnik do komentarza

Nas to w ogóle czeka jeden poważny zakup.... Auto musimy zmienić. Przy trzech fotelika he potrzebujemy już czegoś bardziej funkcjonalnego.
Okazuje się, że nasz samochód, który trzy lata temu wydawał się nam akurat dla dużej rodziny bo ma aż 7 miejsc można sobie o kant doopy roztluc bo przy dwóch fotelika w środkowym rzędzie na trzeci trzeba by wsiadac bagażnikiem.....takze tak.....

https://www.suwaczek.pl/cache/120ff8403c.png

Odnośnik do komentarza

A to mój 19 tydzień. I wiecie, co? Nie lubię, jak ludzie się gapią na mój brzuch, bardzo mnie to krępuje. Najchętniej nosiłabym namiot ;) Nie wspomnę o dotykaniu brzucha, po prostu tego nienawidzę, tylko mąż może mnie tam dotykać.

Jeśli zaś chodzi o zakupy to nie mam jeszcze nic. Wózek dostaliśmy w spadku i to wszystko. Jakoś dla mnie jeszcze za wcześnie na to całe szaleństwo. Podobnie mamy z imieniem, no żadne nam się nie podoba i nie pasuje... Chyba jakaś dziwna jestem :(

monthly_2018_09/mamusie-luty-2019_69570.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...