Skocz do zawartości
Forum

Listopadówki 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Moja bunt 2 latka prechodzila bardzo szybko, majac ledwo poltora roku. Jako 2 latek dziecko cud miod. Az mi zal ja bylo do przedszkola dac. Oczywiscie czasem sie zadarza jakis placz z wymuszeniem ale doslownie trwa minutke lub pol. No ta wkladka to rzeczywiscie moze byc stan zapalny. Zanim dostaniesz sie do gin mozesz sprobowac sie podmywac koszyczkiem z nagietka

Odnośnik do komentarza

A mi powiedziala gin ze nie bedzie mierzyc ilosci uderzen bo na tym etapie nie zaleca sie mierzyc i wlaczac wiecej opcji aparatu. Ale mowi ze mocno bije ja tez widzialam jak bije. Bylam zdzwiona bo w pierwszej ciazy mierzyla odrazu tylko wtedy byl 8 w 5 d, a teraz 7 w 1 d

Odnośnik do komentarza
Gość Lea 1991

U mnie nie mierzyła dokładnie tylko widziałam że nie bije tak szybko jak np w 12 tyg ale powiedziała że to wzrośnie. Mam nadzieję że będzie wszystko ok bo ja to jak zwykle mam złe przeczucia. W sumie nie ma mi się co dziwić bo w pierwszej ciąży serduszko stanęło...

Odnośnik do komentarza

Ale pamietam jak bylam w pierwszej ciazy tak kolo 20 tygodnia robia bardzo dlugo to usg, i to pomiaru wlaczala sama wlasnie w 9 tygodniu juz. Ja gdzies czytalam ze do konca 8 tygodnia serduszko przyspiesza codzien 3 uderzen na minute a pojawia sie gdzies w 5/6 tyg i bije tyle co matki i potem wlasnie przyspiesza by podwoic te ilosc uderzen matki. Wiec przypuszczam ze chodzilo o to przyspieszanie by go tym pomiarem nie zaklocic chyba. A lekarka jest dobra po 3 tyg trzeba sie zapisywac wczesniej na prywatna wizyte. Lat pracy ma na oko 15 lat. Tak samo mowi by brac po 2 kwasu foliowego jesli sie nie bralo wczesniej. Tylko dopiero od owulacji czy testu.

Odnośnik do komentarza

A przyjmuje okolo 20 godzin w tygodniu. Duzo jest substancji rakotworczych w zywonosci i w powietrzu. Ale na to na co mamy wplyw to po co sie narazac. Jak osoba wykszatalocona z czegos rezygnuje to zazwyczaj ma ku temu powodu. A lekarz jest przeciez wyksztalcony.
Sylwia 84 chcesz to czekaj do 12 tygodnia

Odnośnik do komentarza

Witam sie i ja po dluzszej nieobecnosci. Niestety obowiazki, praca, zblizajaca sie przeprowadzka, a takze permanentna niemoc, itd, itp. Wydaje mi sie ze mdlosci troszke odpuszczaja, choc czuje jeszcze dyskomfort, mam nadzieje, ze to juz koncowka. Dzis zaczelam 10 tydzien, takze licze ze za dwa tygodnie bede juz w lepszej formie.
Widze, ze pojawil sie temat USG. Jak juz wczesniej pisalam mieszkam w UK i tutaj ciaza jest prowadzona zupelnie inaczej. Przede wszystkim nie chodzi sie do lekarza, tylko do poloznej, a na USG do specjalisty technika, specjalisty w dziedzinie jesli chodzi o badania ciezarnych, ktory nie tylko oglada dzidziusia, ale przede wszystkim sprawdza wszelkie, ewentualne nieprawidlowosci rozwojowe plodu. Ja na swoje pierwsze USG musze poczekac do 5 kwietnia, czyli bedzie to koncowka 10 tygodnia. Jest to i tak dosc szybko, zazwyczaj wykonuje sie je tutaj pomiedzy 11-13 tygodniem. Wiem, ze dla niektorych jest to bardzo dziwne i moze sie wydawac niebezpieczne, ale jesli kobieta nie miala w przeszlosci problemow, ciaza przebiega prawidlowo, nie ma potrzeby wykonywania badania wczesniej, wg Angielskiej polityki. Jest w tym na pewno jakis sens, samo badanie moze i nie jest szkodliwe, ale zel ktorego sie uzywa do jego wykonania juz podobno tak. Nawet na chlopski rozum, co musi w nim byc ze pozwala zobaczyc obraz tego co mamy w srodku. Oczywiscie kazda z nas ma prawo do swojego zdania i szanuje je. Pierwsza ciaze mialam prowadzona w PL i co miesiac od 6 tygodnia ciazy ogladalam mojego babelka, teraz oczywiscie nie moge sie doczekac, ale zyje w tym kraju i staram sie dostosowac do panujacych zasad i je zrozumiec. Zawsze mozna pojsc na prywatna wizyte do PL przychodni w UK i sprawdzic wszystko dodatkowo.
Pozdrawiam Was mamusie serdecznie i zycze spokojnych swiat.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to była uszczypliwie powiedziane czy zupełnie normalnie. Zapytałam Was o to kiedy widzialyscie serduszko bo nie chce iść zbyt wcześnie żeby za tydzień robić kolejne usg. Wiele rzeczy jest rakotwórczych ale tez mamy w wielu kwestiach wybór i nie musimy godzić się na wszystkie substancje.mysle ze zawsze lepiej wiedzieć więcej niż mniej

Odnośnik do komentarza

Sylwia84, dokladnie tak, kazda z nas ma wybor i jaki by on nie byl nalezy go uszanowac. Nie pomoge jesli chodzi o serduszko, ale z tego co w apce czytalam to jest to 6-7 tydzien. Jesli nie masz zadnej aplikacji na telefon to polecam Happy Baby, kontynacja kalendarzyka menstruacyjego Bella, lubie sobie do niej zagladac i czytac o zmianach zarowno w moim ciele jak i w rozwoju malenstwa.

Odnośnik do komentarza

Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych dziewczęta i maleństwa.
Ja w tej ciąży mam straszny apetyt, tak więc już się cieszę na świąteczna wyzerke. Wczoraj strasznie mnie ssalo przez cały dzień i pomimo ścisłego postu musiałam co chwile coś dojadac, jak tak dalej pójdzie to na koniec ciąży będę mega gruba.

http://s3.suwaczek.com/20140614290223.png
http://s6.suwaczek.com/201601247244.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Widzę że forum opanowała cisza świąteczna :)
Jak tam Wasze dolegliwości? Ja właśnie zaczęłam 9 tydzień i momentami zdaje mi się że mi mdłości odpuszczają. Oczywiście zamiast się cieszyć zestresowalam się czy też z malenstwem wszystko dobrze. Na szczęście jutro wizyta więc się trochę uspokoje.
Co do podjadania to mnie też ciągle ssie i najlepiej się czuje jak coś jem - tuż po jedzeniu mi niedobrze i jak robie się głodna to też mi niedobrze wychodzi na to że powinnam cały czas coś jeść:)

Odnośnik do komentarza

U mnie zdolegliwosciami jest zadowalająco. Na początku miałam straszne mdłości,dlatego zdecydowałam się zrobić test mimo ze do terminu miesiączki było jeszcze kilka dni. Kiedy wynik był pozytywny przestałam pic tyle kawy i mdłości ustały.teraz bywam śpiąca,ale może to z braku 5 filiżanek kawy :) usg pokazało dzidziusia z serduszkiem 100/min :) jestem szczęśliwa :)

Odnośnik do komentarza

Chyba wszystkich zdenerwowałam informacja prawdziwa lub nieprawdziwa odnosnie usg. Więcej nie będę straszyć. Dzięki Madzia. Oby ❤️ biło coraz szybciej. Jeszcze jakiś nie dociera do mnie ze jestem w ciazy chociaż oczywiście mysle o dzidziusiu codziennie ale normalnie funkcjonuje,nosze normalne ubrania, wiec to wszystko jest jeszcze owiane taka tajemnica:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...