Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

MadziaSw, gratuluję córeczki ♡

Isa, ale wszystko w porządku? Nic Ci się nie stało???

Nie wymiotowałam ani raz. Ale to pewnie też dlatego, że biorę miskę jak mnie naciąga, jakbym się pochyliła na WC to na pewno by poszło. Tak mam :P

Witaj Lilijka, gratuluję udanej wizyty i dobrze, że wiadomo jaka była przyczyna wcześniejszych niepowodzeń , teraz będzie wszyztko w porządku :D

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)))
MadziaŚw gratulacjeeeee♡♡♡
I mamy pierwszą potwierdzoną kobietkę !!!! Super :)))
Isa mam nadzieję że nic Ci się nie stało! I już trochę zeszło napięcie?
Gabi powodzenia na dzisiejszej wizycie! Trzymam kciuki:)
Jassmine pracujesz strasznie długo,W sensie do późna?!
Amizka problemy z ciśnieniem masz teraz w ciąży czy wcześniej też miałaś?
CichoSza A dlaczego robiłaś papa?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pomóżcie. Nie pamiętam jak to jest z wynikami. Tzn czy trzeba na czczo i czy długo się czeka. 12 marca mam wizytę i chciałabym iść ze świeżymi wynikami, ale nie wiem ile wcześniej się wybrać aby zdążyć. Wyniki te podstawowe: żółtaczka, tsh, glukoza, odczyn coombsa, toksoplazmoza itd

Odnośnik do komentarza

Eleonora, przed ciążą miałam normalne 120/60 około. Jako że miałam to jedno poronienie to mnie gin wysłał do kardiologa bo ze stresu na wizycie miałam 183/94.
Matka jelona, musisz na czczo bo jest glukoza a wyniki zapewne około tygodnia bo masz toxo to chyba ze 3 dni sie czeka a ten odczyn coombsa to pewnie jak grupa krwi okolo 5 dni, wiec ponad tydzien naprzod powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza

Matka jelona na glukoze koniecznie na czczo. U mnie w przychodni jak robię badania rano to wyniki są popołudniu. Ale lepiej żebyś zrobiła 2-trzy dni wcześniej żeby się nie stresować że czegos nie bedzie. Np moja mama jak robiła w jednej przychodni to tsh pobierali w srody a wyniki były w piątek.
Isa mam nadzieje ze nic ci nie jest i ze stresy juz minely.
Ja mam rozstępy na piersiach. Brzuch bez. A na rozstępy to albo profilaktyka albo smarowanie dopóki są różowe jak już zbledną to nic już nie poradzimy niezależnie od kosmetyku.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

matka_jelona potwierdzam to co piszą dziewczyny. Daj sobie tydzień przed wizytą bo niektóre badania 3dni, inne 5 itp. A u nas w przychodni np. niektóre są wysyłane na zewnątrz np. TSH i tak pobrali mi dziś krew a wynik dopiero w piątek. Dlatego lepiej taki tydzień sobie daj na to żeby wszystkie wyniki były gotowe.

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Matka jelona na czczo koniecznie, bo jest glukoza. Ja chodzę do Diagnostyki i wyniki mam wieczorem lub dnia następnego, niestety nie wiem ile się czeka na odczyn Coombsa. Na grupę krwi dwa dni robocze i to badanie trzeba odebrać osobiście w miejscu pobrania.
Najlepiej zadzwoń sobie tam, gdzie będziesz robić badania. Wszystko zalezy od laboratorium . Przy czym tydzień wcześniej powinno być w porządku:)

Odnośnik do komentarza

U mnie tydzień przed prenatalnymi Syn pokazał co tam ma i na prenatalnych to się potwierdziło;) a później to już świecił na prawo i lewo interesem :D ale podobno z dziewczynami jest trudniej i około 16 tygodnia bardziej da się ocenić. Ciekawe czy będą jakieś "błędy " ;)

Amizka, masz w planie kolejne prenatalne? Przepraszam, że pytam, ale jesteś w grupie ryzyka czy tak dla siebie po prostu robisz?

Odnośnik do komentarza
Gość Mamacolina1

Cześć dziewczyny mam
Dalej problemy żeby się zalogować przez te głupie reklamy

Cały czas się trochę dziwie ze lekarz potrafi jak prędko określić płeć bo moja lekarka tydzien temu mówiła ze na tym etapie ciąży wszystko wyglada tak samo czy u chłopczyka czy dziewczynki .
Dlatego ja tez dziewczyny jestem za tym żeby się nie nastawiać w 100% bo potem może być przykro ze coś urosło lub odpadło .

Mamy jeszcze trochę czasu musimy
Się uzbroić w cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza
Gość Mamacolina1

Cześć dziewczyny mam
Dalej problemy żeby się zalogować przez te głupie reklamy

Cały czas się trochę dziwie ze lekarz potrafi jak prędko określić płeć bo moja lekarka tydzien temu mówiła ze na tym etapie ciąży wszystko wyglada tak samo czy u chłopczyka czy dziewczynki .
Dlatego ja tez dziewczyny jestem za tym żeby się nie nastawiać w 100% bo potem może być przykro ze coś urosło lub odpadło .

Mamy jeszcze trochę czasu musimy
Się uzbroić w cierpliwość :)

Odnośnik do komentarza

Eleonora, mój lekarz uważa, że test PAPPA powinna wykonać każda ciężarna, bez względu na to czy jest w grupie ryzyka, czy nie, ponieważ pozwala on nie tylko określić ryzyko wad chromosomowych, ale dostarcza też informacji o funkcji łożyska. W pełni ufam mojemu lekarzowi więc zgodnie z jego zaleceniem robimy to badanie - jeśli okaże się, że jest coś nie tak, będziemy w stanie wybrać najlepszy do porodu szpital, tak by dać jak największe szanse naszej Fasolce :)
Jestem pedagogiem specjalnym, przed zwolnieniem na codzień pracowałam z dziećmi z Zespołem Downa i ich rodzicami - gdyby moje dziecko miało się urodzić z wadą genetyczną to chciałabym po prostu wiedzieć wcześniej... móc się przygotować, o ile można się na to przygotować... Oczywiście jestem nastawiona pozytywnie i głęboko wierzę, że nasze maleństwo będzie całkowicie zdrowe, jednak z doświadczenia wiem, że rodzice, którzy wiedzieli o aberracji chromosomowej dziecka przed jego narodzinami nie przeżyli takiego "szoku", mieli czas na uporządkowanie myśli :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv73rzigswdk.png
8.11.2017 Aniołek

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Jassmine choć jestem z tych osób co uważają że ciąża to nie choroba i jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań to powinno się pracować jak najdłużej. I uważam iż w większości prac nie ma zagrożenia. To jednak uważam iż nie powinnas tak pracować na dwie zmiany szczególnie nie na ta popołudniowa. Taka praca bardzo wykańcza. Dajesz radę tak?

Odnośnik do komentarza

Muszę, bo w pracy jeszcze nic nie wiedzą.. 8 marca mam wizytę, dostanę wtedy zaświadczenie do pracy, powiem szefowej i zapytam czy da radę jak najwięcej rannych zmian. Problem jest tylko taki, że na moim stanowisku są 4 osoby. Na rano jedna i popołudnie jedna.. I popołudniowej zmiany nikt nie lubi :P
Poza tym... Dopiero co zmieniłam stanowisko (w listopadzie) i trochę się boję, że teraz jak dostałam pełen etat i umowę na czas nieokreślony to polecą straszne ploty na mój temat...
Wiem, że moje i dzidzi zdrowie jest najważniejsze.. Ale jednak trochę się boję :/

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza
Gość Pełna nadziei

Hej :)

Mam pytanie czy na początku miałyście uczucie jakby burczenie w brzuchu i bulgotania ? Ostatnią ciąże poroniłam i jestem pełna obaw bardzo wczytuje się w sygnały swojego ciała...
poza tym mam dość nie przyjemne bóle krzyża...

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Nie przejmuj się plotami zresztą kochana praktycznie każda kobieta myśląca poważnie o macierzyństwie Myśli najpierw o tym by dorwać pracę na pełen etat. I to jest całkowicie normalne i uzasadnione. Nie rozumieją tego tylko Ci dla których praca i kariera są najważniejsze. Masz prawo teraz do tego by się nie przemeczac i innych to Ty mniej gdzieś głęboko bo oni się Tobą przejmować nie będą. Szefowi będzie to obojętne. Da im więcej popołudniowek. Mógłby krzywo patrzeć jakbyś uciekła całkowicie na zwolnienie z wymyślonego powodu. Sama jestem na takie coś cienta. Ja teraz wogole mam pracę gdzieś. Pracuje bo lubię coś robić. Nie chce być na utrzymaniu meza lub podatników. Ale nie przemeczam się w pracy. Niczym nie stresuje. Robię tyle ile muszę. Nam kobieta z dziećmi wogole nie jest lekko z pracą. Bo często stoimy przed wyborem albo praca albo dom.

Odnośnik do komentarza

Silvara tym razem chodzę póki co na nfz i gin mi dała skierowanie na bezpłatne prenatalne, zaznaczyła podpunkt ryzyko wad genetycznych, powiedziała że nie wiadomo jak długo nfz to będzie refundował więc trzeba korzystać póki co więc chyba to drugie prenatalne też będzie na nfz. Jak nie, to chyba też pójdę i zrobię prywatnie.
Ja miałam dosc długo bultoganie, przelewanie, w sumie jeszcze przed testem ciążowym, mam też czkawkę. To jest objaw zwiększonego progesteronu i innych zmian w ciazy.

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Z poprzedniej pracy szef zaraz po maciezynskim mnie zwolnił bo stwierdził że teraz to ja co chwilę będę brać wolne, chorobowe bo dziecko chore będzie itd itd wiec on nie potrzebuje takiego pracownika. Grubo się pomylił bo syn prawie wogole nie choruje. Ale było to niesprawiedliwe zostać zwolnionym za to że zostało się matką. Teraz wogole przestał zatrudniać kobiety. Bo za nim zaczęłam pracę to akurat jakaś dziewczyna była do porodu już i szła na maciezynski. I ja 2 mies później zaszłam w ciaze. Jak ona do pracy po maciezynskim wróciła to ja akurat szłam na maciezynski. Z tym że ja poszłam pod koniec na zwolnienie wiec się z nią już nie spotkałam. Wiem napewno że ja też prawie odrazu zwolnił z pracy po urlopie więc wiedziałam że mnie też to Czeka. Nauczyłam się ze nie ma co dla pracy zdrowia poświęcać

Odnośnik do komentarza

U mnie w pracy w ogóle ostatnio ciężka atmosfera.. Wiem, że jak im powiem to będą głupio patrzeć i gadać.. Szczególnie, że cały czas pracowałam stanowisko niżej na pół etatu, a teraz od listopada cały etat. Planowałam ciążę, ale dopiero za pół roku, rok.. Żeby jednak trochę popracować, a tu niespodzianka.
Lubiłam swoją pracę, ale teraz sama nie jestem pewna.

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

MamaColin, właśnie ja w pierwszej ciąży przeżyłam taki szok. Był płacz i niedowierzanie, że jak to dziewczynka skoro miał być chłopak?! Po prostu tak się wtedy nastawiłam na syna, że moją reakcją był płacz, może też przez hormony. Oczywiście kocham swoją córę, jest wspaniała. Nie wyobrażam sobie mieć syna, cieszę się, że jest ona :) i teraz też bym chciała mieć córkę.

CichoSza z tego samego powodu zrobiłam pappa (czekam na wynik), mimo że samo usg wyszło bardzo dobrze. W pierwszej ciąży go nie zrobiłam, bo byłam przeświadczona, że on daje informacje jedynie odnośnie wad płodu.

Jassmine wydaje mi się, że wciąż obowiązuje w prawie pracy to, że kobieta ciężarna nie może pracować w godzinach nocnych, które liczone są od 22 do 6. Także jeśli dasz zaświadczenie o ciąży, to nie powinnaś mieć drugich zmian.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...