Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amanalka

Mamusiaszczesciara, powodzenia! Trzymamy kciuki, żeby bylo wszystko ok!

Co do suplementów, dostala jeden jeszcze w Portugalii, ale wczoraj lekarz kazał dolożyć 1000jm witaminy D, bo w tych witaminach jest jej za malo wg niego.

Dzisiaj dobrze sie czuje, mdlosci są ale niewielkie. Pije kompot ze śliwek, może mnie zaparcie troszkę puści, bo już nie daje rady.

Odnośnik do komentarza

Próbuje się trzymać ale ledwie funkcjonuje młody też mi się rozłożył także nie ma za wiele energii. Źle poczytałam na temat tych tabletek do ssania i te akurat są z przeznaczeniem dla kobiet w ciąży:) chwała Bogu może choć odrobinę pomogą. A w ogóle to znów śnił mi się oscypek z grilla:)))
Mamusiaszczesciara to czekamy na pozytywne wieści:)))
Isa jak dla mnie bio oil to strata kasy ale najlepiej jak sama przetestujesz może akurt u Ciebie się sprawdzi.
Trzymajcie się kobietki miłego popołudnia:)))

Odnośnik do komentarza

I mnie również rozkłada nie mówiąc że dzieci też już od nocy mają katar więc synek wiercil się niemilosiernie także zasypiam w robocie. W dodatku widziałam u niego wyrastające czwórki na dole także nie zapowiada się lepiej. Ale skoro to już 11 i 12 ząbek to bliżej niż dalej hurra.

Co do ciąży to dajemy radę :) nawet nie jestem jeszcze aż tak wredna dla wszystkich;) chyba bardziej czepialam się męża o nieprzespane noce przed ciąża niż teraz. Oby moc nas nie opuszczała:)

Odnośnik do komentarza
Gość MadziaŚw

Hej dziewczyny:) ja tez mam termin na 10.09 :) obecnie przeszlam juz zapalenie pecherza, bakteryjne zapalenie pochwy. Wszystko co tylko moze do mnie lgnie ale mam wierze, ze wszystko bedzie OK :) obecnie czekam za wszystkimi wynikami odnosnie rozyczki, toxo, HIV, HCV, WR itd... Pewno beda pod koniec 10 tygodnia. Chodze na NFZ oraz jak pojawiaja sie jakies wątpliwości prywatnie. Na 26.02 mam zaplanowane badanie genetyczne. To nasza pierwsza ciaza :) codziennie martwie sie o to nasze malutkie, nie myslalam, ze tak szybko je Pokocham

Odnośnik do komentarza

Amanalka mi nie marzna rece czy nogi.
Ewlina badz dobrej mysli, bedzie dobrze. Poczekaj do nastepnego usg
Kala, Madzia witam na forum i gratuluje
Isa w pierwszej ciazy uzywalam zwyklego balsamu po kapieli. Nie mialam rozstepow. Mam nadzieje ze tym razem tez nie pokaza sie.
CichoSza biore kw foliowy, magne B6 i prenatal mama plus oraz na podtrzymanie ciąży
Eleonora zdrowka zycze kochana
Mamusiaszczesciara daj znac jak po wizycie
Jestem po wizycie, z malenstwem wszystko w porzadku, serduszko bije!!!! Dziewczyny co za widok, zobaczyc pierwsze bicie malutkiego serduszka. Jestesmy szczesliwi. Kolejna wizyta za 2 tyg.
W spodnie mieszcze sie bez problemu, za to piersi urosly :) maz sie cieszy haha. Bede musiala kupic nowy stanik. W pierwszej ciazy urosy mi z C do F, po ciąży zostalo duzeee D.

Odnośnik do komentarza

Gabi mi w pierwszej ciąży piersi urosły z b do e już około 4miesiaca ciąży teraz mam porządne d. A no i przy tym wzroście oczywiście wyszły mi rozstępy a potem po porodzie drugie pasmo rozstępów się zrobiło. A na brzuchu nic. Smarowalam i jedno i drugie olejkiem migdalowym i balsamem z perfekty.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Mamusia szczeciara jak tam? Ewelina poczekaj do wizyty u mnie nie było nic widać tylko pęcherzyk a po tyg już serce. Te mam nieregularne miesiączki. Mnie piki co nic nie łapie ale corka ma zapalenie płuc i się boję że coś złapie. Dziewczyby które oczywiście nie mają mdłości jak u Was jest z kawą? Całkowicie zrezygnowałyscie? Ja codziennie wstaje na 7 do pracy i niestety oczy mi same się zamykają... Staram się nie pić ale czasem nie daje rady. Jak jest u Was?

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Odnośnik do komentarza

Alinda, ja piję jedną kawę dziennie:) bo uwielbiam! I lepiej się czuję . Akurat to jedna z niewielu rzeczy, na którą mnie nie mdli. Ani w tej ani w poprzedniej ciąży

Kala, możesz sobie robić testy i wróżyć w fusów, ale co ma być to będzie:D zawsze masz 50% szans ;)

Ale macie biuuusssstyyy :D ja mam teraz C . W tamtej ciąży tak samo a zaczynałam od B hahaha bieda

Odnośnik do komentarza

Silvara
To i tak masz dużo szczęścia ja mam duże A teraz trochę pełniejsze się zrobiły i staniki B są wypełnione wkoncu :)
Ale już jest postanowione ze po wykarmieniu drugiego dziecka ide robić operacje i wkoncu będę miała moje wymarzone C :)

W testy na plec nie wierze ani w to zr mdłości i wymioty na dziewczynkę ogórki na chłopca :) albo słodkie na dziewczynkę :)
Musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać do okola 20 tyg :)

Ja mam pytanie macie sprawdzone jakies misie szumisie ?
Przy pierwszym dziecku ciagle była suszarka w ruchu i youtube z szumem tym razem postawimy na coś innego :) miś

http://fajnamama.pl/suwaczki/yuv2v0z.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/zhsqqws.png

Odnośnik do komentarza

Silvara ja właśnie bez kawy też się mecz ę. Staram się nie pić codziennie aleczasemmusze np dziś. A pijesz sypana czy rozpuszczalna? Słyszałam że lepsza sypana nie ma tam żadnych mieszanek i resztek. Ja smarowalam się w 1 ciąży oliwka dla dzieci i potem bip Oil bo był w promocji. Na brzuchu ani jednego rozstępu ale na piersiach tak ale jasne i w miejscu gdzie jest biustonosz więc zakrywa ładnie wszystko. Ja przed ciąża miałam rozmiar d w ciąży doszłam do g. Ciekawe jak będzie teraz. Już ledwo wchodzę w staniki stare

Termin porodu:13-14 wrzesień 2018
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgshd9hjnf.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/hxne5go.png

Odnośnik do komentarza

Kala w takie testy nie wierze, poczekam na usg
Silvara podobnie jak w pierwszej ciazy pije jedna czarna w ciagu dnia. Jak tak dalej pojdzie to bede cyckami ciagnela po ziemi haha. Po ciazy mam problem z bluzkami czy sukienkami. Jak dobrze jest w talii to ciasno jest w biuscie, jak jest dobrze w biuscie to w talii jest o 2 rozmiary za duzo. Tak zle i tak nie dobrze
MamaColin nie odpowiem Ci z misiem szumisiem. U nas nie bylo wiekszego problemu z usypianiem

Odnośnik do komentarza

Alinda - ja czasem pije małą kawe jak mam ochotę, w pierwszej ciąży pijałam inke, w tej nie przechodzi mi przez gardło

Co do testów na płeć to fajna zabawa. Mam inne apetyty, ciekawe czy bedzie chłopak tym razem. Dowiem sie niedługo bo mój lekarz podaje płeć na prenatalnych i skubany ma 99% skuteczności.

Jeśli chodzi jeszcze o ubrania i zmiany cała to uwaga po ciąży schudły mi łydki hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

Dziewczyny powiedzcie jak wesprzeć koleżankę która straciła dziecko? nie wiem kompletnie czy zadzwonić z kondolencjami czy nie robić tego i poczekać aż sama mi o tym powie. Na wizycie była w 41+2, było wszystko ok, bez komplikacji cała ciąża tylko brak akcji porodowej zero rozwarcia. Nie zrobili jej usg, nic kompletnie tylko ktg, które według mnie już było niepokojące, górna granica. Wczoraj w nocy pojechała bo nie czuła ruchów, zrobili tylko ktg, i ja nie wiem na co czekali, ale cesarkę robili dziś, nie wiem o której, bo 2h temu się o tym dowiedziałam że ona jeszcze śpi i nie wie że dziecko urodziło się martwe. Podejrzewam przyczyny ale nie wiem. dowiedziałam się od szwagra do którego dzwonił jej narzeczony. Ogólnie jej cały czas mówiłam że w tym szpitalu są nie kompetentni ludzie i żeby od razu jechała do głównego szpitala, jeszcze w poniedziałek jej to mówiłam żeby chociaż to usg zrobić, sprawdzić wody łożysko, bo ona tam miała usg pierwsze dopiero w 12tyg i mogli żle date okreslic, a ostatnia miesiaczke 10 kwietnia. I stała się taka tragednia, myślicie że lepiej poczekać aż sama o tym powie?

Odnośnik do komentarza
Gość szyszunia1806

cały czas mam nadzieję że to jakiś głupi żart szwagra, albo on żle tego chłopaka zrozumiał, ale tak głupio ich spytać o to wprost. jutro miała mieć kolejną wizytę raczej już na wywołanie. też głupio zapytać jutro jej co tam na wizycie bo jeśli to nie żart szwagra to byłby to dodatkowy cios. Widzę że co jakiś czas wchodzi na fb ale nie dali żadnego postu który miałby wskazywać na taką tragednię

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...