Skocz do zawartości
Forum

Wrześniowe 2018


Silvara

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie przyszłe mamy!

Nazywam się Anna Hinca, jestem studentką IV roku psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.
Skończyłam również studia pedagogiczne. Prywatnie jestem mamą dwuletniego Kubusia.
Obecnie jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej poświęconej kobietom będącym w pierwszej ciąży, dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc w badaniu, które umożliwi mi napisanie jej.

Badanie jest w pełni anonimowe, a jego wyniki są wykorzystywane tylko w celach naukowych.

Poniżej zamieszczam link do badania.

https://www.webankieta.pl/ankieta/339107/badanie-kobiet-w-ciazy-n.html

Z góry pięknie Wam dziękuję i życzę szczęśliwego rozwiązania!

Odnośnik do komentarza

Hej hej. A co to za cisza ???

Eleonora, pisz do nas kiedy i ile tylko masz ochotę ! Po to jesteśmy. Trzymaj się:*** i dbaj o siebie (Was)

Bacchi, nie wiem ile waży, niestety nie był "ważony". Następnym razem na pewno będzie:)
Z tymi konfliktami to kompletnie się nie znam. Nie dawaj się nikomu nastraszyc i nie denerwuj się dopóki nie ma problemu, szkoda zdrowia i nerwów, szczególnie , że mały Ktoś to odczuwa razem z Tobą :)

Milu, o jaka Dzidzia

Odnośnik do komentarza

No wczoraj z tych nerwów aż brzuch bolał wzięłam no-spe... biedny ten moj maluch. Dzisiaj byłam w przychodni i kurier przywiózł mój wynik. Żadnych przeciwciał nie ma. Panie w przychodni mówiły że w ogóle nie wiedzą dlaczego do mnie dzwonili. Nawet jeśli by było coś nie tak to powinni się skontaktować z regionalnym centrum krwiodawstwa i z przychodnią, a nie ze mną. I to około 18 godziny. Nie wiem jak tak mogą stresować kobiete w ciazy bez powodu... wkurzylam się mega :/ ciezko byc spokojnym jak ktos sugeruje ze jest coś nie tak, dziecko może być zagrożone i jest już malo czasu. Grunt że okazalo sie ze wszystko ok... Ale dla pewności zrobiłam dzis jeszcze badanie na grupę krwi.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73jw4z2wlz7poq.png

Odnośnik do komentarza

Hej, a ja ostatnio w ogóle nie ogarniam naszego forum:( Praca zajmuje mi całe dnie. Posypały się błędy, więc teraz wiem na pewno że przegięłam. Kurcze, gdyby nie ta premia od sprzedaży to już dawno byłabym na L4. Praca z tymi cymbalistami nie jest dobra dla kobiety w ciąży :/ Mam już po prostu dość ich i ich wydumanych problemów. Chciałabym wreszcie odpocząć i zająć się Młodym i sobą.

Dziewczyny śliczne brzuszki:)
Myślałam że mój jest mały ale jak porównuje to jednak nie aż tak:) We wtorek wizyta u lekarza. Mam nadzieję że wszystko będzie nadal ok. Ciekawe ile Mały już waży:)
Czujecie takie napięcie brzucha? Bo ja często. I długo się u mnie utrzymuje.

http://dzidziusiowo.pl/suwaczki/5b0599cb59d1b.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka86 .. dokładnie tak samo pomyślałam wczoraj ( po 12 H w pracy) i dziś, kiedy niepotrzebnie dymalam do Wrocławia na godzinną pogadanke o niczym. Czekam na sporą transzę, która zbuduje mi ładny budżet na macierzyński i jeszcze chwilę chce wytrzymać.
Od dziś zaczynam urlop ( wybieram jeszcze zaległy za 2017), więc naladuje bateryjki na ostatnie kilka tygodni pracy.

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj bardzo kiepsko się czułam, więc nawet nie miałam siły pisać. Na koniec dnia, który tak naprawdę calutki przespałam z przerwami na zawiezienie i odebranie młodej ze szkoły, strasznie rozbolała mnie głowa. Nie wiem też czy żołądek bolał mnie od głowy, czy głowa od żołądka. Dzisiaj i jutro mają być upały, szczerze mówiąc nie jest to dobry scenariusz, jakoś tak odczuwam je w ciąży podwójnie..

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

milu, to chyba zakaźne jakieś.. też miałam wczoraj słabszy dzionek. Głowa, mdłości, ciężko było. W nocy miałam rozstroj żoladka. Nie wiem, czy to czereśnie, czy stres przed dzisiejszym egzaminem na koniec podyplomowki.
Oby dziś było lepiej, czego i Wam wszystkim i sobie życzę.
U mnie niebo od rana zaznute chmurami, 18 stopni, nie musze udawac, ze nie czuje upalow. To musi być dobry dzień. Chciałabym zmarznac...

https://www.suwaczki.com/tickers/qdkkrjjgrkbzunbt.png

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Dziewczyny, uśmiech. Wierzcie mi , że urodzenie dziecka w listopadzie wcale ie jest lepsze. A już nie wyobrażam sobie takich styczniowych/lutowych. Brak slonca, paskudna pogoda, deszcz to wszystko sprawia, że się chodzi cały czas w depresji, odechciewa się wszystkiego. Warstwy ubrań sprawiają, że się czujesz jak bałwan, bezuciskowe skarpetki cisną i się puchnie. Nie wchodzisz w ŻADNE buty czy kurtkę.
A teraz klapki, chłodny napój i sukienka. No żyć nie umierać. Wierzcie mi.
A potem saaaameeeee plusy. Najpierw nauka chodzenia w lecie a potem odpieluchowanie. Wprost idealnie mamy:)))
Ciąża to po prostu ciężki stan, obojętne jaka pora roku by nie była. Ale to jeszcze tylko 3 miesiące:D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny rzadko zaglądam ale to przez te temperatury i brak czasu no i znów pojawiło się zmęczenie.
Na badaniach echa serca lekarz powiedział że serce bije w górnej granicy normy powinno zwolnić wtedy było 161 uderzeń w czwartek byłam u swojego lekarza i uderzeń znów było 170 okazało się że mam jakiś stan zapalny wyszło to z posiewu i być może od tej infekcji serce małej bije szybciej dostałam skierowanie na patologii ciąży żeby skontrolowali serce i wyleczyli infekcje więc w poniedziałek jadę na oddział. No i ciśnienie znów mi skacze trzeba było zwiększyć dawkę leków także dobrych wiadomości brak.. a do tego wszystkiego lekarz powiedział że ciążę spróbujemy pociągnąć najdłużej jak się da ale jeśli sytuacja będzie się pogarszać to zakończymy ja wcześniej CC nie wiem ile wcześniej ale w 30tc mam już spakować torbę do szpitala tak powiedział... Ogólnie mam już od wszystkiego dosc

https://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7yyrmgc0fv.png

21.02.2017- Aniołek (*)

Odnośnik do komentarza

Kala bądź dobrej myśli i dużo odpoczywaj, ja zauważyłam że jak dużo myślałam o nadciśnieniu i o tym jak mnie gestozą nastraszyli to miałam cały czas podwyższone aż mnie chcieli na oddział na obniżenie wysyłać. Przygotuj sobie wszystko na spokojnie a w międzyczasie zajmij głowę czym innym, jakimś oglądaniem filmów itp. Bo myślenie nakręca i mi też aż kołatania doszły przez chwilę ale ustąpiły. A ekg i echo swojego serca też miałaś?

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki ostatnie echo swojego serca miałam robione jak robiłam badania okresowe do pracy:-/ jakieś dwa lata temu i było ok. Teraz nikt mi tego nie zlecił puls czasami ale to rzadko mam 140 a normalnie jest 120 lekarz twierdzi że w ciąży to normalne i nie związku z przyspieszonym tętnem dziecka... Na prawdę mam nadzieję że to przez tą infekcje wyleczą ja i że serduszko się ustabilizuje... A druga sprawa mam ósemkę do wyrwania bo wyszła już w trakcie ciąży zepsuta ale żaden dentysta nie chce mi jej wyrwać bo biorę heparynę i boją się żeby nie doszło do krwotoku czas m mnie zakluje i tak myślę czy czasem od tego też nie ma stanu zapalnego a jeśli tak to co teraz zrobić... Lekarz powiedział również że może to być u mnie stresogenne przez poprzednie straty ciąż staram się wyłączyć myślenie ale to niestety nie jest proste wczoraj miałam taki moment że spakowałam się i chciałam już natychmiast jechać do szpitala bo się bałam o mała ... Nie lubię szpitali ale z drugiej strony cieszę się że to już jutro...

https://www.suwaczki.com/tickers/bhywmg7yyrmgc0fv.png

21.02.2017- Aniołek (*)

Odnośnik do komentarza

Kala, wczoraj koleżanka pokazała mi fotkę dziewczynki z klasy jej córki. Dziewczynka urodzona w 23 tc. Poza jakimiś problemami ze wzrokiem, które jeszcze mogą i mają być korygowane, to normalny dzieciak. Aż ciężko uwierzyć, bo każdy tydzień w brzuchu działa na korzyść takiego malucha. A tu dziecko uratowane z 23tc.. dużo przeszli, ale dzisiaj to zdrowa, normalnie funkcjonująca dziewczynka. Te wcześniaki urodzone po 25tc mają już dużo lepsze rokowania i szanse. Poza tym w Polsce opieka prenatalna jest naprawdę na dobrym poziomie i lekarze są zdeterminowani by walczyć o takie dzieci. Na tym etapie ciąży, na którym jesteśmy my wszystkie, nasze dzieci z dnia na dzień są coraz silniejsze.
Na ostatniej wizycie mój lekarz wspomniał, że wszystkie organy są już wykształcone, teraz tylko rosną i doskonalą swoje funkcjonowanie.

Antonina 26.04.2010
Michalina 29.08.2018

Odnośnik do komentarza

Kolejny upalny dzien sie zapowiada.
Bacchi niestety w stosunku do kobiet w ciąży jest starszna znieczulica, poczynajac od pracodawcy, lekarza czy na ulicy. Co z przykroscia obserwuje to gorsze od mężczyzn sa kobiety!!!
Nie narzekalam na zimowy porod. Bylo chlodno :) w III trymestrze. Rzeczywiście na pierwsze spacery srednio, ale za to na wiosne byla zmiana na spacerowke. Najgorsze byly wyjscia, zanim wyszlam, zjechalam winda bylam juz cala spocona. Przy rozszerzaniu diety swoje świeże warzywka i owoce.
Kala duzo odpoczywaj i staraj sie nie stresować. Wiem ze łatwo jest powiedziec. Jutro pójdziesz do szpitala i tam zajma sie wami. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Kala , mam w rodzinie chłopca urodzonego w 7 miesiącu ciąży . Niestety nie pamiętam, w którym tygodniu . Chłopczyk zdrowy , wszystko w porządku. A psotnik i szaleniec taki jak nie jeden donoszony :D ma 5 czy 6 lat , nie odbiega w niczym od rówieśników.
A ten ząb też może być przyczyną. Niewyleczone zęby są barszo niebezpieczne w ciąży . Jak wyjdziecie to poszukaj porządnego stonatologa. Może ktoś się podejmie chociaż "zalakowania" na ten czas.

Odnośnik do komentarza

Mówiłam wam już o tym dziewczynki, ale wspomnę jeszcze raz :)
2 kwietnia córka wuja urodziła synka. W 24 tygodniu ciąży. Miał 850 jak się urodził. Teraz ma 2100g :) Strasznie się bali o niego.. Ale cóż. Nadal leży w szpitalu, przybiera na wadze, jest zdrowy. Za około miesiąc ma wyjść ze szpitala i lekarze nie widzą nic co mogłoby wpłynąć nie tak. Wszystko jest w porządku :)

Marcel ❤ 49 cm 2190g / 17.08.18 10:52
https://www.suwaczki.com/tickers/dqpr2n0afhk5kkpj.png

Igor ❤ 50cm 2700g / 25.01.20 11:31dqpr2n0a7xyod35i.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!

My w piątek wróciliśmy z wakacji. Było fajnie, tylko w drodze powrotnej przygody, i powrót się straszliwie przedłużył.

W pierwszej ciąży miałam mały brzuszek, teraz jest już sporawy, a przytyłam jakieś 5kg tylko. Miałam też wrażenie, że młodzież i babcie specjalnie się mocniej rozsiadają albo lecą szybko do miejsca, aby przypadkiem im ciężarna nie zajęła :/ Strasznie to słabe niestety :(

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie stresujmy się na zapas. Ja oczywiście też torbę spakuje koło 30 tygodnia bo przy synku miałam problemy i byłam w szpitalu ale to tak tylko w razie wypadku bo wtedy nie miałam ze sobą nawet pantofli;) i musiałam iść przez pół szpitala w kozakach i koszuli nocnej:) głowy do góry

U nas gorąco ale cóż dajemy jeszcze radę:)

Odnośnik do komentarza

Ufff jak gorąco!

Kala, nie martw się na zapas. Jak to mówią: tylko spokój nas uratuje. Może nie będzie konieczności wczesnego cięcia. Zobaczysz.

Ja planuję spakować się na koniec sierpnia. Wtedy też zacznę pranie ubranek i mama moja wpadnie mi pomóc z prasowaniem.

Śmiać mi się chce z mojego taty, który obmyśla już plany tras spacerowych z wnuczką :D to ich pierwsze :D Miło, że wszyscy tak jej wyczekują.

Tym czasem robię małe pranie (tydzień siedziałam u rodziców w Krakowie) i porządki w łazience i toalecie. Ufff ale się zmachałam!

Kupiłam używanego tulika w ogóle. To tak na wszelki wypadek, gdybym nie ogarnęła zawijanie małej w pieluchę bambusową :D

Nadal nie wiemy, co z łóżeczkiem. Czy kupować drewniane, czy jednak turystyczne + materac. Jest spora szansa, że będziemy często odwiedzać Kielce i Kraków, więc może i turystyczne ma więcej sensu. Z drugiej strony u teściowej i u moich rodziców nie bardzo jest miejsce na łóżeczko, więc zaczęłam myśleć nad koszem mojżesza na początek (no bo wiadomo, że to tak do 8 miesiąca jedynie). Macie jakieś pomysły, co zrobić?

https://www.suwaczki.com/tickers/n59ykrhm3kzfsp89.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...